Jdi na obsah Jdi na menu
 


Owen Wilson - Luke Wilson

Owen Wilson,*18.11.1968 - herec

 

Owen Wilson se narodil a vyrůstal v Dallasu. Na střední škole se mu moc nevedlo, ale i přesto se mu podařilo zapsat na vysokou školu v Texasu v Austin. Na škole se seznámil s ctižádostivou filmařkou Wes Andersonovou. Jejich první společný film byl o krádeži v knihkupectví a jmenoval se "Bottle Rocket" (1994).Film,ke kterému napsal Owen scénář se hrál na Sundance filmovém festivalu,kde přitáhl pozornost producenta Pollyho Platta a spisovatele/režiséra Jamese L. Brookse. Díky Brooksově podpoře Owen a Wes pokračovali na rozšířené verzi "Bottle Rocket" (1996). Ačkoliv měl film jen malý finanční úspěch, tak příběh o ctižádostivém kriminálníkovi Dignanovi a jeho nejlepším příteli Antohonym (kterého si zahrál Owenův bratr Luke Wilson) si získal pozornost mezi filmaři.

Owen po svém dobrém výkonu jako Digman, si postupně vybudoval Hollywoodskou vizitku blonďáka s širokým úsměvem a vlídnou ospalou řečí. Ten stejný rok začal spolupracovat s hercem/režisérem Benem Stillerem, když se objevil po boku Jima Carreyho v jedné z jeho skvělých rolí v černé komedii The Cable Guy (1996).

Střídavě mezi hraním vedlejších rolí a Hollywoodských show, spolupracoval s Wes a Stillerem na menších nezávislých filmech. V roce 1997 se objevil po boku sexy , Jennifer Lopez v thrilleru Anaconda (1997). O rok později se ob jevil po boku vězd Bruce Willise, Bena Afflecka a Liv Tylerové ve sci-fi Armageddon (1998). S další sexy Hollywoodskou herečkou Catherine Zeta-Jonesovou si zahrál v thrilleru Zámek hrůzy "The Haunting" (1999).

Owen slavil úspěchy na více frontách, nejen jako herec, ale také se svým scénářem pro film "Rushmore" (1998), ve kterém si také zahrál Edwarda Applebeeho. Za svou skvělou práci získal velké uznání filmových kritiků. Po tomto úspěchu získal roli sériového vraha v thrilleru "The Minus Man" (1999).

Od roku 2000 začal Owen získávat velké role ve významných filmech. Jedním z nich byl film s Jackie Chanem Tenkrát na východě "Shanghai Noon" (2000). Akční komedie Tenkrát na východě vypráví o tom, co se stane, když Východ se svým kung-fu narazí na Západ s rychlými kolty proklatě nízko u pasu.

Svou pověst skvělého komediálního herce potvrdil v Stillerově komedii Zoolander (2001). V další komedii Taková zvláštní rodinka "The Royal Tennenbaums" (2001) spolupracoval na scénáři spolu s Wes Anderson. Ve filmu si zahrál s Benem Stillerem, Gene Hackmanem, Gwineth Paltrow a Danny Gloverem. Spolu s Gene Hackmanem si zahrál stejný rok ve vážné roli válečného dramatu Za nepřátelskou linií "Behind Enemy Lines" (2001). V roce 2002 se opět vrátil do komediální role po boku skvělého komika Eddie Murphyho v akční komedii Jsem agent "I Spy“.

Po boku Bill Murraye a Cate Blanchett se Owen Wilson představil roku 2004 ve filmu Život pod vodou od Wese Andersona, se kterým do té doby spolupracoval již čtyřikrát. Hrál také ve filmu, režírovaném jeho dvěma bratry Andrewem a Lukem The Wendell Baker Story (2005) a po boku Jackie Chana a Kathy Bates se objevil ve filmu Cesta kolem světa za 80 dní (2004). Ve stejném roce se představil jako Hutch ve filmovém zpracování slavné televizní série Starsky a Hutch, kde mu byl partnerem Ben Stiller. Ve filmu Nesvatbovi (2005) si zahrál roli zprostředkovatele rovodů Johna Beckwithe, který má spolu se svým dlouholetým obchodním partnerem Jeremy Greyem (Vince Vaughn) zajimavý koníček : vetřít se na svatbu a narušovat její poklidný chod.

Jako producent se podílel na výrobě oscarového snímku Lepší už to nebude.

V pátek 14.ledna 2011 se mu a jeho partnerce Jade Duell narodil syn. Syn má jméno Ford Lynton Wilson (jméno je podle jeho oblíbené značky automobilů- Ford).

 

Autor: shattuckit

zdroj osobnosti,cz

Luke Wilson,*21.9.1971 - herec

 

Luke Wilson se v současnosti objevuje ve filmu Old School, kde hraje po boku Vince Vaughna a Willa Ferrella. Tato úspěšná komedie je o třech třicátnících, kteří jsou rozčarování ze života a pokouší se vrátit zpátky do svých vysokoškolských let.

Wilson se poprvé objevil na plátně v kritiky vyzdvihovaném nezávislém filmu Bottle Rocket, který na psal a režíroval Wes Anderson. Spoluautorem scénáře byl hercův bratr Owen, který si ve filmu také zahrál.

Po svém debutu se objevoval v různých malých a vedlejších rolích. Hlavní role získal ve filmu Dog Park Bruce McCullocha a Home Fries, kde byla jeho partnerkou Drew Barrymore.

V roce 1998 natočil se svým bratrem Owenem Wilsonem a Wesem Andersonem snímek Rushmore, který mnoho kritiků považuje za jeden z nejlepších filmů. Mohli jsme ho vidět v Andersonově Takové normální rodince, kde si zahrál s Genem Hackmanem, Anjelicou Houston, Gwyneth Paltrow, Benem Stillerem a Billem Murrayem.

Dále se objevil v úspěšné komedii Modrý blesk, kde se stal jeho partnerem Martin Lawrence. S Heather Graham si zahrál ve filmu Committed. Za svoji roli byl v roce 2000 na Sundance Film Festivalu nominován na Cenu velké poroty. Dále jsme ho mohli vidět v obou dílech úspěšných komedií Charlieho andílci a Pravá blondýnka, kde si zahrál s Reese Witherspoon. S Bobem Dylanem, Penelope Cruz a Jessicou Lange si zahrál ve filmu Inkognito.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář