Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nicole Kidman

Nicole Kidman,*20.6.1967 - herečka, zpěvačka

 

Nicole se narodila v havajském Honolulu jako Nicole Mary Kidman, ale vyrůstala v Longueville, předměstí Sydney v Austrálii, kam se přestěhovala když jí byly 4 roky. Její otec Anthony, biochemik a psycholog, na Hawaii studoval. Její matka Janelle je oddaná feministka, snažila se jí a její setru Antonii připravit na skutečný život. Nicole se učila tanec, drama a mimiku. Když jí bylo deset let, tak se silně zajímala o balet. Oficiálně začala účinkovat v divadle ve Philip Street Theater. Kidman debutovala v australském filmu Vánoce v divočině (1983).

Již ve svých 14 letech se začala objevovat v seriálech Winners a Five-Mile Creek. Téměř přes noc se stala celonárodní hvězdou díky seriálu Vietnam, který jí přinesl cenu pro nejlepší herečku roku od australské veřejnosti i Australského filmového institutu. Kromě ohlasů veřejnosti a odborné kritiky se jí také podařilo přilákat zájem australských filmařů, který vedl k rolím ve filmech jako Smaragdové město (ten jí vynesl nominaci na cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli od Australského filmového institutu) nebo Flirtování (za herecký výkon v tomto filmu získala ocenění Variety Award a australská veřejnost ji zvolila herečkou roku) a seriálu Bangkok Hilton.

Na cenu herecký objev roku od Sydney Theater Critics byla nominována za roli v divadelní hře Steel Magnolias. První mezinárodní úspěch jí přinesl v roce 1989 psychologický thriller Úplné bezvětří režiséra Philipa Noyce. Po této roli se stala velmi žádanou herečkou a v průběhu následujících let spolupracovala s režiséry jako Robert Benton (Billy Bathgate), Ron Howard (Navždy a daleko), Harold Becker (V moci posedlosti), Bruce Joel Rubin (Můj život), Joel Schumacher (Batman navždy), Jane Campion (Portrét dámy), Mimi Leder (Peacemaker), Griffin Dunne (Magická posedlost) nebo Stanley Kubrick (Eyes Wide Shut). Za výkon ve filmu Guse Van Santa Zemřít pro získala Zlatý glóbus, cenu pro nejlepší herečku od Bostonských a Londýnských filmových kritiků a ocenění na Filmovém festivalu v Seattlu. V tomto filmu si zahrála pohlednou blondýnku z amerického maloměsta Suzanne Stoneovou, která se rozhodla, že se stane televizní reportérkou.

Kromě toho byla nominována na cenu BAFTA. Na podzim roku 1998 debutovala v londýnském divadle hrou The Blue Room, za kterou získala cenu London’s Evening Standard Award a byla nominována na cenu Laurence Olivier Award. Zahrála si i v politickém thrilleru Tlumočnice, režiséra Sydneyho Pollacka. V roce 2006 natočila drama Fur, v němž se zhostíla role slavné fotografky Diane Arbus.

Nicole Kidman získala v roce 2003 Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA za herecký výkon v roli spisovatelky Virginie Woolf ve filmu Stephena Daldryho Hodiny. Byla také nominována na cenu SAG a spolu s Meryl Streep a Julianne Moore získala Stříbrného medvěda na Filmovém festivalu v Berlíně. Na Zlaté glóby byla nominována také za další dva filmy: drama Anthonyho Minghelly Návrat do Cold Mountain (za nějž byla nominována i na cenu organizace Broadcast Film Critics), a film Zrození (Birth), který jí přinesl i nominaci na Cenu londýnských filmových kritiků pro herečku roku. Zahrála si ve dvou komerčně nejúspěšnějších filmech roku 2001, Ti druzí (nominace na Zlatý glóbus a cenu BAFTA) a Moulin Rouge (Zlatý glóbus, Cena londýnských filmových kritiků, nominace na Oscara). V roce 2005 si zahrála naivní a dobrosrdečnou čarodějku Isabel ve filmu režisérky a scénáristky Nory Ephron, Moje krásná čarodějka. Námětem pro natočení tohoto filmu byl oblíbený romantický komediální seriál Bewitched. Nicole se dále se objevila v thrilleru Larse Von Triera Dogville a romantickém dramatu Roberta Bentona Lidská skvrna.

Nicole Kidman se v roce 1990 provdala za hollywoodskou super hvězdu Toma Cruise, se který se několikrát snažila otěhotnět, ale nakonec si adoptovali dvě děti - Isabellu a Connora. S Tomem se rozvedli v roce 2001 v době natáčení filmu Moulin Rouge.

Nicole Kidman se 25. června 2006 vdala za country zpěváka Keitha Urbana. Svatba se konala v australském Sydney. Dne 7. července 2008 se jim narodilo jejich první dítě, dcera Sunday Rose Kidman Urban. Její její druhé jméno bylo vybráno podle babičky Keitha Urbana. Druhá dcera (kterou jim porodila náhradní matka) se narodila 28. prosince 2010 a jmenuje se Faith Margaret.

Autor:wendy92

zdroj osobnosti,cz

Obličej holčičky, ale ruce babičky! Horní končetiny Nicole Kidman prozrazují krutou pravdu o jejím věku

31. května 2017 10:03Ach, ty pravdomluvné ruce!

Je stále krásná a z jejího až démonického pohledu občas mrazí. Jedna z nejkrásnějších hereček a hollywoodských ikon přelomu nového tisíciletí Nicole Kidman (49) svou letošní návštěvou v Cannes potvrdila, že rozhodně ještě nepatří do starého železa a pro role milovnic se s ní dá ještě na pár sezón počítat.

 

A v mnoha různých šatech, včetně velmi odvážných, upozornila, že i její figura je bezchybná.

Proti času pomůžou různé metody, ale úplně ho zastavit nelze, byť jste sebevíc rafinovaní. Pokud jste propadli kouzlu této třeba pro Toma Cruise (54) osudové ženy, neprohlížejte si v detailu její ruce. Věnujte se tváři, postavě, ale ruce nezkoumejte. Jinak vám ihned dojde, jak sofistikované jste propadli šalbě. 

Milan Kolář , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář