Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nick Stahl

Nick Stahl,*5.12.1979 - herec

Nick se na stříbrném plátně poprvé objevil ve filmu Muž bez tváře, ve kterém si zahrál s Melem Gibsonem. Od té doby tento herec obsadil role v několika úspěšných filmech včetně válečného dramatu Terrance Malicka Tenká červená linie. Největší uznání kritiků a nominaci na Oscara si vysloužil snímkem V ložnici (In the Bedroom, 2001, r. Todd Field). Mrazivý výkon podal také ve filmu režiséra Larryho Clarka Bully (2001).

Stahl se narodil v texaském městě Harlington a vyrostl v Dallasu. Ve svých čtyřech letech začal účinkovat v dětských divadelních hrách. Jeho první profesionální rolí byl Robert Fortier v televizním filmu Stranger at my Door, kterého si zahrál v deseti letech. Krátce poté si zahrál v dalším televizním filmu A Woman with Past.

Roli mladého chlapce ve filmu Muž bez tváře získal v konkurzu, kde měl několik tisíc hereckých konkurentů. V roce 1994 si připsal na konto další televizní film Incident in a Small Town a Disneyho celovečerní fantasy western Machři. Kromě toho hrál také v dramatu Nejlepší máma a nezávislém filmu Eye of God, který měl premiéru na filmovém festivalu Sundance.

Nick Stahl si zahrál v kritiky uznávaném televizním seriálu Carnivale (2003) a ve filmu Terminátor 3: Vzpoura strojů (Terminator 3: Rise of the Machines, 2003, r. Jonathan Mostow).

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář