Jdi na obsah Jdi na menu
 


Natalya Sedykh

Natalya Sedykh,*10.7.1948 - ruská herečka

 

Roku 1948 se narodila ruská herečka Natalia Sedychová Lebeděvová. Její nejznámější filmovou postavou byla půvabná křehká Nastěnka ze slavné ruské pohádky Mrazík (1964). V době natáčení Mrazíka jí bylo pouhých čtrnáct let. Věnovala se bruslení, které vyměnila za balet a studovala jej v baletní přípravce Velkého divadla v Moskvě.

Natalya Sedykh byla velice talentovaná, ale málo disciplinovaná. Slavná Maja Plisecká si ji vybrala do baletního zpracování Anny Kareninové. Přiznala se, že vědela že má všechny předpoklady a také skvělé rodinné zázemí, ale chyběla jí ctižádost. Chtěla hlavně žít a nebyla ochotná kvůli baletní kariéře podstupovat každodenní tvrdý dril. Natalia od svých čtrnácti do dvaceti let natočila ještě několik filmových pohádek, jako například u nás známá Oheň, voda a lstivé úskoky, a pak rázně ukončila hereckou dráhu. Vdala se, narodil se jí syn Alojša a věnovala se jen rodině. Její syn je dnes již dospělý a studuje na univerzitě v Petrohradě.

Dnes bývalá Nastěnka opět hraje. Nevystupuje před kamerou, ale působí na scéně moskevského Divadla u Nikitinské bráně. Dlouho váhala, zda se má k herecké profesi vrátit, ale nakonec přijala nabídku divadelního režiséra Razovského. V roce 2001 zavítala do České Republiky.

Autor: sarat

Zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář