Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michael Brandon

Michael Brandon,*20.4.1945 - herec

 

Michael Brandon vlastním příjmením Feldman, pochází z newyorského Brooklynu. Než se stal hercem, vystřídal řadu různých zaměstnání.

Herectví studoval AADA a v Acto´s Studiu a hereckou dráhu zahájil v roce 1970 na divadelní scéně. Za roli v konzervativním protidrogovém dramatu Does a Tiger Wear a Nectie? získal cenu Tony.

Před televizní kamerou se poprvé objevil v jedné soap opeře. "Opravdu jenom objevil, protože jsem neřekl ani slovo." Pak si zahrál ve známích filmech jako Bohaté a slavné, Milenci a jiní cizinci, Změna sezony. Účinkoval i v řadě televizních serií, než v roce 1983 získal roli Dempseyho v seriálu britské televize LWT Dempsey a Makepeaceová. Kromě hlavní role debutoval i jako režisér. Režíroval závěrečnou část tohoto seriálu. Také jsme ho mohli vidět učinkovat seriálech: To je vražda, napsala, Jag, Ally McBeal, nebo Dynasty Reunion.

Jeho partnerkou se stala Glynis Barberová, se kterou se poprvé setkal v hotelu Ritz a bylo to 23.3.1984, když jí poprvé uviděl tak si řekl, že je to někdo výjmečný, ale přesto během natáčení první řady seriálu měli k sobě spíše antipatie. V roce 1988 skončilo natáčení seriálu a oba herci se rozešli, aby zanedlouho zjistili, že patří k sobě nejen na televizních obrazovkách, ale i každodenním životě. Vzali se 18. listopadu 1989 a tři dny a tři roky nato, 21. listopadu 1992 se jim narodil syn Alexander Max.

V součastné době natáčí dokumenty a namlouvá animováné postavičky, občas si zahraje i v nějakém filmu. Od roku 1990 do roku 1996 žil s rodinou v Los Angeles, od roku 1996 žijí v Londýně.

Autor:kacka26

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář