Jdi na obsah Jdi na menu
 


Macaulay Culkin

Macaulay Culkin,*26.8.1980 - herec

 

Macaulay Culkin pochází z umělecké rodiny; je třetím ze sedmi dětí divadelního herce irského původu Christophera Culkina a jeho teta Bonnie Bedeliaová je také známou herečkou. Už od svých čtyř let hrál v TV reklamách a na jevišti The Ensemble Studio Theatre, kde slavil úspěch ve hře Buster B. a Olivia, kterou mu napsala na tělo dramatička Shirley Kaplanová.

Navštěvoval Školu amerického baletu George Ballanchinea a před film. kamerou debutoval rolí vnuka úspěšného spisovatele (Burt Lancaster), na jehož oslavě sedmasedmdesátých narozenin se sejde početná rodina, v sentimentálním snímku Rocket Gibraltar (r. D. Petrie).

Po několika vedlejších úlohách z něho rázem učinila dětskou hereckou hvězdu první velikosti postava osmiletého Kevina, jehož rodiče nedopatřením nechají přes vánoční svátky doma a on tam zažije celou řadu dobrodružství se dvěma zlodějíčky (Joe Pesci a Daniel Stern), v mimořádně úspěšné rodinné komedii Sám doma (r. Ch. Columbus).

Hrál také v dalších dílech Sám doma-ztracený v NEW YORKU, Sám doma a bohatý Sám doma 1,2

Vedle sympaticky rošťáckých hrdinů, které ztělesnil v dalších komediích, těžících vesměs z jeho popularity, vytvořil překvapivě také zápornou roli malého cynického zločince Henryho, který dokáže rafinovaně ničit a zabíjet s pokryteckou maskou hodného dítěte, v rodinném psychothrilleru "Dobrý" synek (r. J. Ruben).

V říjnu 2000 se představil na jevišti londýnského Vaudeville Theater po boku Irène Jacobové ve hře Richarda Nelsona Madam Melvilleová. 1998 se oženil se sedmnáctiletou Rachel Minerovou.

V roce 2002 začal chodit s Milou Kunis a o 9 let později se s ní rozešel.

 

Autor: zdenek254

zdroj Osobnosti,cz

Kevin ze Sám doma navázal po 25 letech na svou slavnou roli: Takhle ho změnily drogy a alkohol

18. prosince 2015 14:02

Herecká sláva Macaulayho Culkina (35) už je nenávratně pryč, a tak se bývalá dětská filmová hvězda rozhodla vytěžit poslední zbytky popularity ze své legendární role. Za čtvrt století se ale roztomilý chlapeček z komedie Sám doma hodně změnil.

Kariéra Macaulayho Culkina začala v období puberty stagnovat a nástrahy šoubyznysu jej přivedly na scestí. Dřívější miláček publika neodolal svodům v podobě alkoholu a drog, což se podepsalo na jeho vizáži.

Představitel rošťáka Kevina se později vrhl na kariéru rockera, ale nyní oprášil své herecké dovednosti a natočil internetový projekt s názvem DRYVRS, v němž nejde jen o řízení auta. Zkrachovalý herec v něm totiž odkazuje na kultovní film Sám doma, od jehož premiéry letos uběhlo 25 let. „Byl jsem dítě a chránil jsem dům před nájezdem dvou psychopatů. Dodnes z toho mám noční můry,“ tvrdí na videu Macaulay Culkin. 

Adam Chromý , Super.cz

 

Macaulay Culkin (36) s novým účesem a zdravou tváří

Macaulay Culkin (36) s novým účesem a zdravou tváříProfimedia.cz

Kevin vypadá skvěle! Dětská hvězda Macaulay Culkin (36) šel s novým účesem a zdravou tváří na rande

25. července 2017 11:54

Chytil zřejmě život opět do svých rukou, protože ještě relativně nedávno připomínal svým vzezřením adepta do protidrogové léčebny. Teď má hvězda filmu Sám doma (1990) nebo Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992) Macaulay Culkin (36) nový účes s kratšími vlasy a vypadá velmi zdravě. Když se stavil pro tři balíčky cigaret na benzince, byl plný sil.

 

Aby ne, vždyť byl právě na rande a večeři v jedné z losangeleských restaurací s krásnou modelkou Brendou Song. Oba jsou teď momentálně také kolegové. Hrají spolu ve filmu Changeland, který je režisérským debutem Setha Greena. Pro Culkina se jedná o první filmovou roli po deseti letech.

Jen před pár dny zemřel 'Kevinův' filmový otec ze Sám doma Peter McCallister. Herce Johna Hearda (+72) nalezli mrtvého v hotelovém pokoji v Palo Altu, kde se zotavoval po operaci zad. 

Milan Kolář , Super.cz

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář