Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lewis Collins

Lewis Collins,*27.5.1946 - 27.11,2013 - herec, hudebník

 

Lewis Collins se narodil 27.5.1946 v anglickém Birkheadu. Již jako mladík se začal zajímat o sportovní střelbu a vyhrál několik střeleckých turnajů, kde často soutěžil s dospělými. Jeho otec Bill se znal s otcem Paula McCartneyho a čas od času dělal Beatles na cestách manažéra. Ačkoliv Lewis výborně hrál na bubny odmítl v roce 1961 nahradit ve skupině Peta Besta. Chtěl se stát dámským kadeřníkem. Společně s bratrem Paula McCartneyho Michaelem nastoupil do učení v Liverpoolském salonu Andre Bernarda. Prošel i řadou amaterských kapel a občas házel závistivé očko po úspěších Beatles.

V prosinci 1964 se Lewis přidal jako basista ke kapele The Mojos. Ačkoli skupina byla nestálá a její členové se neustále střídali, toto bylo jedno z jeho nejstabilnějších období a v březnu 1964 jejich singl Everythin's Alrigh dosáhl deváté příčky hitparád. V roce 1966 skupinu opustil. Vystřídal spoustu různých zaměstnání, ale nemohl se nikde chytit.

V roce 1968 získal svou první roli v divadelním představení Romeo a Julie. Předvedl že jako herec je dostatečně schopný. V roce 1977 se poprvé objevil po boku Martina Shawa v New Avengers v epizodě Obsession. Byla to malá role, nicméně vedla k jeho obsazení v Profesionálech. Lewis a Martin spolu při natáčení Avangers vůbec nevycházeli. A protože producenti chtěli, aby hlavní hrdinové v Profesionálech měli mezi sebou drsný a jiskřící vztah byl právě Lewis vybrán aby opět hrál po Martinově boku. Takže jsme mohli spatřit jeho čerstvý, nezatuchlý a neokázalý herecký styl, ačkoliv by se asi Lewis dohadoval, že mu seriál právě neumožnil ukázat své lepší stránky.

S Martinem Shawem vytvořili nezapomenutelnou dvojici drsných policistů, z kterých se během natáčení Profesionálů stali přátelé a vážili si jeden druhého. U nás je mimo jiné postava Bodieho spojena s nezapomenutelným dabingem českého herce Petra Olivy.

V roce 1982 se přihlásil na konkurz na Jamese Bonda poté co odešel Roger Moore. Všichni měli za to,že se Lewis pro tuto roli náramně hodí a media nejen, že ho podporovala, ale i očekávala, že tuto roli dostane. Nicméně po pohovoru s producentem Cubby Broccolim byl Lewis odmítnut. Herec se později nechal slyšet, že ho producent J.Bonda neměl rád a měl ho za příliš agresivního.

Ke konci 80 let se Collins objevil v několika televizních pořadech a protloukal se stále hůř a hůř. Většina jeho rolí po Profesionálech byly postavy podobné Bodiemu i když v roce 1988 se mu podařilo se z toho vymanit, když si zahrál v miniseriálu Jack the Ripper policejního seržanta George Godleyho. Byl to pro něj šťastný průlom, zejména proto, že tato role měla původně patřit jinému herci. V roce 1995 se natrvalo přestěhoval do Los Angeles se svou ženou a dvěma syny. V roce 1998 David Wickes, bývalý režisér Profesionálů oslovil londýnské producenty s nápadem na zcela nové série. V roce 1996 reklama pro veřejnost potvrdila že lidé stále o seriál stojí. Měl hrát šéfa CI 5 (měl nahradit zesnulého Gordona Jacksona). Tato jednání po pěti měsících padla a roli dostal Edward Woodward. Mezi Lewisovi koníčky patří sportovní střelba, skoky padákem rovněž je držitelem pilotní licence.

Autor:monday

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář