Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kim Basinger

Kim Basinger,*8.12.1953 - herečka, modelka

 

Kim Basinger je jednou ze šesti dcer džezového hudebníka a herečky. Když jí bylo 17, zvítězila v Georgii v soutěži krásy. Zvedlo jí to sebevědomí a vyrazila do New Yorku. Dělala manekýnu a zkoušela hrát. Přestože měla výraznou tvář, dokonalou postavu a zlaté vlasy, zdálo se, že zůstane jednou z tisíců půvabným blondýnek toužících po slávě.


Bylo jí už 30, když tak trochu ze zoufalství zapózovala pro Playboy. Tam si jí všimli producenti a režiséři. Jenže se tím dostala do škatulky nepříliš cudných krasavic.

Dostala roli v bondovce Nikdy neříkej nikdy a v 9 a ½ týdne. Původně se roli zdráhala přijmout. Na svou dobu šlo o skandální erotický film. Kim hrála sexuální otrokyni, zcela podvolenou lehce perverzním nápadům svého přítele. Konečně se stala slavnou. Tak slavnou, až to nezvládla.


Začala pít a brát drogy. Z krize se nakonec dostala. Vdala se za herce Aleca Baldwina a spolu si i několikrát zahráli. Zdálo se však, že její sláva nenávratně mizí, výrazné role nedostávala. Zlom přišel v roce 1997 s vynikající kriminálkou L.A.-Přísně tajné . Film dostal dva Oscary a jednoho z nich právě Kim Basinger. Ukázala, že není jen svlékající se krasavice. A tak jí ani nevadilo, že přišla o své dlouhé vlasy. Scénář jí totiž předepsal, že bude platinovou blondýnou. Její medovou hřívu odbarvovali tak pořádně, až jí vlasy upadly a musela se ostříhat nakrátko.

Ani do L.A.-Přísně tajné tajné se jí moc nechtělo. Měla dvouletou dceru a myslela, že už bude mámou v domácnosti. Udělala dobře, manželství s Baldwinem stejně zkrachovalo a dodnes se spolu soudí o dceru, která zatím vždy zůstala v péči matky.

Po senzaci v podobě Oscara však také nějaké výraznější nabídky a role nepřicházely. Až v roce 2004 se na ní opět usmálo štěstí – přijala hlavní roli ve filmu Dveře v podlaze podle románu Johna Irvinga . A zde po boku Jeffa Bridgese podala strhující výkon, který by alespoň zasloužil nominaci na Oscara. A od této doby se nabídky jen hrnou: objevila se v zajímavém televizním dramatu The Mermaid Chair (2006), 1. dámu USA si zahrála vedle Michaela Douglese a Kiefera Sutherlanda v thrilleru Strážce (2006) nebo v dramatu Hazard (2006), kde s přehledem zvládla roli spisovatelky závislé na hazardních hrách.

Od září roku 2007 začala natáčet thriller While She Was Out , který bude mít premiéru v roce 2008. Na konci roku 2008 se také objeví v hlavní roli v očekávaném thrilleru The Infomers, kde se opět sešla s Mickeym Rourkem . Matku Charlize Theron ztvární v dramatu The Burning Plain , jehož premiéra je asi také planovaná na konec roku 2008.

Mezitím Kim stihne zapózovat pro nějakého toho módního fotografa, poskytne rozhovor nebo se stane tváří luxusního oblečení nebo hodinek. Může si to dovolit - na svůj zralý věk vypadá neobyčejně krásně a mladistvě.

Zajímavosti:
První manželství (1982-1988) s uměleckým maskéřem Ronem Brittenem.
Druhé manželství s hercem Alekem Baldwinem.

Autor:agatha

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář