Jdi na obsah Jdi na menu
 


Julia Sawalha

Julia Sawalha,*9.9.1968 - herečka

 

Julia Sawalha je dcerou herce Nadima Sawalhy a jeho ženy Roberty. Starší sestra Nadia je herečkou a moderátorkou. Má jordánské, anglické a francouzské předky.

Julia Sawalha debutovala v r. 1982 v mini seriálu BBC - Fame is the Spur. Výrazněji na sebe upozornila rolí Lyndy Dayové v seriálu Press Gang, který získal ocenění BAFTA. Následovala role Hannah Grayshotové v seriálu Second Thoughts a v jeho pokračování Faith in the Future.

V r. 1995 se objevila v seriálu BBC - Pride and Prejudice (Pýcha a předsudek) v roli Lydie Bennetové. V britském sitcomu Absolutely Fabulous ztvárnila jednou z hlavních rolí - Saffronu Monsoonovou. Mimo jiné se objevila v seriálech Time Gentlemen Please a Jonathan Creek. Po následné dvouleté pauze se vrátila v úspěšných projektech Cranford a v seriálové adaptaci triologie Flory Thompsonové - Lark Rise to Candleford.

Stejně jako Kate Winslet odmítá retušování své postavy na fotografiích. Tvrdí, že i přes nadváhu je šťastná a má mnoho pracovních příležitostí.

Chodila se svým kolegou z Press Gang - Dexterem Fletcherem, později s komikem Richardem Herringem a s Alanem Daviesem. Návrat k herectví zapříčinil její rozchod s Richem Annettsem, kterého potkala v r. 2005.

Autor: hedera

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář