Jdi na obsah Jdi na menu
 


Julia Roberts

Julia Roberts,*28.10.1967 - americká herečka

 

Julia Fiona Roberts spatřila poprvé světlo světa 28. října roku 1967. Dětství prožila v malém městě Smyrna v Georgii (USA) se svou matkou Betty-Lou, která působila jako herečka a pracovnice v církvi zatímco její otec Walter pracoval jako prodejce vysavačů, spisovatel a herec. Julia má dva starší sourozence - bratra Erica a sestru Lisu.

Julia nezažila příliš šťastné dětství. Ve čtyřech letech se jí rozvedli rodiče kvůli finančním potížím. Betty-Lou zůstala ve Smyrně s dvěma dcerami, kdežto Walter se společně se šestnáctiletým Ericem odstěhoval do Atlanty, kde po 6 letech zemřel na rakovinu. Kvůli silným brýlím a velké puse narážela často ve škole na posměšky od svých spolužáků. Později se ovšem rozhodla vzít svůj vzhled do vlastních rukou. Využila své velké pusy, ze které vytvořila „obchodní značku“, sundala brýle, místo nichž začala používat kontaktní čočky, které ještě více zvýrazňovaly její kaštanové oči, a v neposlední řadě využila své vyšší postavy.

Jako malá holka si dlouho přála stát se veterinářkou a neměla ambice stát se herečkou. To se změnilo po dokončení Campbell High School ve Smyrně. Tehdy se Julia rozhodla spojit se svou setrou a bratrem v New Yorku, kde společně navštěvovali divadelní školu. Mezitím pracovala jako prodavačka obuvi. Zanedlouho podepsala smlouvu s modelingovou agenturou "Click", pro kterou pracovala do doby, kdy jí její bratr, který již působil ve filmovém průmyslu, přihrál její první roli ve filmu "Blood Red". Film nebyl zrovna úspěšný, ale díky němu se dostala do Hollywoodu. Ještě před tím si zahrála ve dvou televizních filmech. V roce 1988 si zahrála číšnici ve filmu "Mystic Pizza" a vedlejší roli ve filmu "Satisfaction" společně s Liamem Nelsonem. O rok později (1989) si zahrála ve filmu "Steel Magnolias" ( Ocelová magnólie ) společně se svým tehdejším snoubencem Dylanem McDermottem. Za roli v tomto filmu byla také poprvé nominovaná na Oscara, kterého ovšem získala o 12 let později.

V roce 1990, po natočení romantického filmu " Pretty Woman ", se z Julie stala herecká superstar a téměř přes noc se stala nejžádanější herečkou Hollywoodu. Noviny o ní psaly každý den a lidé po celém světě o ní mluvili. Najednou nemohla opustit svůj dům aniž by ji na každém kroku nedoprovázela ochranka před hordou reportérů a fotografů. Tato doba byla pro ní trpkou zkouškou, začala velmi hubnout a začalo se mluvit o její závislosti na drogách, či o její anorexii, což se nakonec nepotvrdilo.

Záchrana přišla po té, kdy se téhož roku setkala ve filmu "Flatliners" ( Hráči se smrtí ) s hercem Kieferem Sutherlandem. Kiefer opustil svojí ženu a děti a přestěhoval se k Julii. Vztah a zároveň skandál roku začal. V srpnu roku 1990 Julia a Kiefer oznámili svoje zasnoubení a v říjnu si Julia nechala k narozeninám na levé rameno vytetovat čínský symbol věčné lásky.

Jejich svatba byla naplánovaná na 14. června roku 1991, avšak sen se rozpadl po té, co se Julia dozvěděla o Kieferově vztahu se striptérkou Mandou Rice. Následně se Kiefer nechal slyšet, že sex s Julii byl jako spaní s mrtvolou. Julia zrušila svatbu, psychicky se zhroutila a musela být převezena do nemocnice. O pár dní později Julia utekla pryč před novináři do Irska s Kieferovým nejlepším přítelem Jasonem Patricem a zlí jazykové spekulovali o plánované svatbě v Irsku. Mezitím se v kinech objevil úspěšný film " Sleeping with the enemy " (Noci s nepřítelem) . Po krátké době se Julia s Jasonem rozešli kvůli jeho nekončící vášni v pití piva. V této době se opět objevily zvěsti o Juliině závislosti na drogách.

Po úspěchu filmů jako "Sleeping with the enemy", "Dying Young“(Zemřít mladý) či "Hook" (1991) se Julia rozhodla vzít si od filmování delší přestávku. Během této pauzy strávila hodně času s Danielem Day -Lewisem. Na dva dlouhé roky Julia téměř zcela zmizela z pláten kin, kromě ne zrovna úspěšného filmu „ The Player” (Hráč) z roku 1992. Najednou začali všichni spekulovat o návratu " Pretty Woman " na filmové nebe. Okázalý návrat uskutečnila v roce 1993 v thrilleru " The Pelican Brief " (Případ Pelikán) na motivy knihy stejného názvu od Johna Grishama. Tvrdilo se, že John napsal knihu přímo pro Julii jako hlavní hrdinku, která ztvárnila studentku Darby Shaw . Po té ovšem natočila dosti nepovedené filmy jako "I love trouble “ (Zbožňuju trable) nebo „ Pret-a-Porter” .

V červnu roku 1993 se Julia poprvé provdala. Šťastný muž byl o deset let starší country zpěvák Lyle Lovett. Po několika týdenní známosti se objevili v kostele, kde vyslovili své „ano“. Svatba přišla a zase odešla dříve než se začalo mluvit o rozvodu a děti, které by zachránily manželství a které si velmi přáli, nepřišly. V březnu roku 1995 pár oznámil, že se v dobrém rozešli. Rozvedli se po 21 měsících manželství, ale zůstali dobrými přáteli. Po té se začalo spekulovat o mnoha partnerech, kteří se objevovali po boku Julie – nejčastěji byli zmiňováni např.: Jason Patrick, Ethan Hawke, Richard Gere, či Matthew Perry ze sitcomu "Přátelé". Julia pokračovala v natáčení filmů jako "Something to talk about " (Síla lásky) ,"Mary Reilly" a "Michael Collins". V této době se začalo povídat, že konec Juliiny kariéry je za dveřmi, její filmy nedosahovaly úspěchů jako v minulosti a začala se ztrácet ze stránek časopisů a médií. Také se objevovaly diskuze o následovnicích Julie, mezi kandidátkami byly například: Sandra Bullock, Julia Ormond nebo Julianne Moore. Ale Julia se vrátila s hlavou vzhůru, jak u ní bylo ostatně zvykem. V roce 1997 natočila úspěšný film "Conspiracy Theory " (Spiknutí) s Melem Gibsonem a velký hit " My Best Friend's Wedding " (Svatba mého nejlepšího přítele).

Na konci 20. století byla pracovně velmi vytížená. Ve vánočním čase roku 1998 se objevil na plátnech kin film "Stepmom" (Druhá nebo první) a v létě roku 1999 do kin přišly dva filmy - "Notting Hill" a "Runaway Bride" (Nevěsta na útěku) . V prvním zmiňovaném si zahrála filmovou hvězdu Annu Scottovou, která se zamilovala do prodejce knih Hugha Granta a ve filmu "Runaway Bride" (Nevěsta na útěku) si Julia opět zahrála po boku Richarda Gera, a to poprvé od filmu " Pretty Woman ". V roce 2000 měl v kinech premiéru film, který vznikl podle skutečné události – “Erin Brockovich“, kde si zahrála sekretářku, která objeví ekologický skandál. Následně po premiéře se o Julii začalo mluvit jako o hlavní favoritce na držitelku Oscara. Její vysněný den přišel 25. března roku 2001, kdy se Julia poprvé v životě dočkala nejcennější ceny ve filmovém průmyslu. Tento film jí také vynesl post nejlépe placené herečky v Hollywoodu (20 miliónů USD) , který drží dodnes, i když už za film (Mona Lisa Smiles).

V tomto roce (2001) měly v kinech také premiéru 3 filmy: v březnu „The Mexican“ ( Mexičan ) s Bradem Pittem, „America's Sweethearts“ (Zlatíčka pro každého) přišel následně v červnu a ve vánočním čase to byl remake filmu „Ocean's Eleven“ (Dannyho parťáci) . V tomto filmu si zahrála mezi jinými s Bradem Pittem & Georgem Clooneym. Tento film byl ve státech velkým hitem a na rok 2004 se plánuje natočení pokračování (Ocean's 12) . Rok 2001 nebyl pro Julii pouze radostný. V červnu Julia oznámila rozchod s přítelem Benjaminem Brattem po téměř 4letém vztahu. O rok později (4.7.2002) se ovšem provdala za kameramana Danny Modera, který byl ještě měsíc před svatbou ženatý. Rozešli se v dobrém a o svém vztahu k Benjaminovi Julia říká stále jen to nejlepší. V roce 2003 natočila dva filmy ve vedlejších rolích – „Full frontal“ (Hollywood, Hollywood) a „Confessions of a dangerous mind“ ( Milujte svého zabijáka ). I když první nesklidil velký úspěch, tak druhý přitáhl mnoho diváků. Na konci roku 2003 natočila film „Mona Lisa Smiles“, který ovšem v USA příliš nesplnil očekávání.

Julia žije s filmovým kameramanem Danny Moderem, se kterým má tři děti. Dvojčata - holčička Hazel Patricia Moder a chlapeček Phinnaeus Walter Moder se narodila 28. listopadu 2004 a třetí dítě, chlapec Henry Daniel Moder se narodil 18. června 2007.

Autor: juliaroberts.wz.cz

Autor: wendy92

zdroj Osobnosti,cz

Julia a její dvojčata Hazel a Phinnaeus

Julia a její dvojčata Hazel a Phinnaeus Profimedia.cz

Pretty Woman je šťastná maminka: Julia Roberts ukázala svá devítiletá dvojčata

13. května 2014 12:32

Rodina je pro hollywoodskou hvězdu Julii Roberts (46) přísně střeženým soukromím, ale občas zatouží po životě obyčejné ženy a se svými potomky se nenápadně vypraví na veřejné místo.

Farmářský trh v kalifornském Calabasasu se dočkal vzácné návštěvy. Oscarová herečka Julia Roberts zdejší pěstitele poctila nejen osobní návštěvou, ale přivedla s sebou celou rodinu, což je naprosto ojedinělý jev. Julia Roberts chtěla splynout s davem, a zvolila tak outfit v přírodní barvě, který jí v záplavě zeleně poskytnul dostatek diskrétnosti stejně jako sluneční brýle.

S manželem Danielem Moderem, jehož výraz na fotkách nepůsobí příliš přátelsky, se Julia střídavě dělila o jejich tři potomky. Nepřehlédnutelná byla především devítiletá dvojčata, která mají podobné rysy ve tváři, ale příroda je vybavila odlišnou barvou vlasů. Zatímco Phinnaeus je zrzek, jeho sestřička Hazel má blond hřívu. Na tržišti jim dělal společnost i jejich šestiletý bráška Henry. 

Adam Chromý, Super.cz

Phinnaeus a Hazel jsou potomky Julie Roberts.

Phinnaeus a Hazel jsou potomky Julie Roberts. Profimedia.cz

Komu patří tato roztomilá dvojčátka? Porodila je nestárnoucí herečka s nejdelšíma nohama

15. srpna 2014 12:23

Od chvíle, kdy herečka Julia Roberts (46) porodila dvojčata Phinnaeuse a Hazel, už uběhlo téměř deset let. Potomci jedné z největších hollywoodských hvězd rostou jako z vody, zatímco jejich slavná maminka vypadá stále stejně.

Devítiletá dvojčata Hazel a Phinnaeus si v Malibu vyzkoušela surfování společně s jejich mladším bráškou Henrym (6). Děti slavné herečky si tak dopřály adrenalinovou zábavu a Julia Roberts se mohla věnovat pracovním povinnostem.

Poslední dobou bylo o hvězdě romantické komedie Pretty Woman slyšet spíše v souvislosti s nepříjemnými událostmi v jejím soukromí. Roberts se musela vyrovnat se sebevraždou své nevlastní mladší sestry Nancy i rakovinou maminky Betty Lou.

Julia nedávno v televizní talkshow předvedla své proslulé sexy nohy, ale těch se diváci jen tak nedočkají. Oscarová herečka se letos objevila jen v televizním filmu Stejná srdce, v němž ztvárnila lékařku upoutanou na invalidní vozík. 

Adam Chromý, Super.cz

Herci z legendárního filmu se sešli po 25 letech.

Herci z legendárního filmu se sešli po 25 letech. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Hvězdy komedie Pretty Woman po 25 letech: Z prostitutky Vivian je trojnásobná maminka, její princ zešedivěl

26. března 2015 13:28

Legendární romantický film měl premiéru už před čtvrtstoletím, ale diváci dodnes moderní variaci pohádky o Popelce milují. Julia Roberts (47) a Richard Gere (65) na televizních obrazovkách svou lásku prožívají stále dokola, ale jejich soukromý život se od dob natáčení Pretty Woman výrazně proměnil.

Jeden z nejikoničtějších párů filmového plátna na kultovní snímek zavzpomínal v televizní The Today Show, kde se Julia a Richard setkali i s herci Laurou San Giacomo a Hectorem Elizondem a režisérem Garrym Marshallem. „Byl jsem naprosto uchvácen. Na Gerryho si vůbec nevzpomínám, pamatuji si jen Julii,“ vrátil se Gere k prvnímu setkání, které předcházelo vzniku filmového trháku.

Komedie Pretty Woman z něj udělala jednoho z nejobdivovanějších hollywoodských herců a zajistila mu přízeň topmodelky Cindy Crawford (49), s níž se rok po premiéře svého nejznámějšího filmu oženil. Manželství ovšem vydrželo jen čtyři roky a lásku jako z filmového plátna Gere neprožil ani s druhou ženou Carey Lowell. S matkou svého syna Homera (15) je totiž v rozvodovém řízení.

Julii Roberts bylo v době natáčení Pretty Woman pouhých 22 let. Díky roli placené společnice Vivian se stala hvězdou první velikosti, jejíž talent byl v roce 2001 oceněn Oscarem za hlavní roli ve filmu Erin Brockovich. Julia, která nepřišila o svůj okouzlující úsměv, vede spokojený rodinný život. Se svým druhým manželem Danielem Moderem vychovává desetiletá dvojčata Phinnaeuse a Hazel, která se dočkala o tři roky mladšího bratra Henryho. 

Adam Chromý, Super.cz

Julia Roberts se před padesátkou ukázala v bikinách: Co na tento vzácný úlovek říkáte?

23. června 2015 12:32

Hollywoodská hvězda Julia Roberts (47) okouzluje svýma nekonečně dlouhýma nohama i jako trojnásobná maminka. V plavkách jste ji ale určitě neviděli už pěknou řádku let.

Na slavnostních ceremoniálech hvězda komedie Pretty Woman často boduje outfity, v nichž vyniknou její dokonalé nohy, ale jinak nepatří k celebritám, které se příliš okatě vystavují. Julia Roberts si přísně střeží své soukromí, ale na dovolené v Mexiku neunikla pozornosti lovce senzací.

Julia Roberts se sice za své křivky nemusí stydět, ale tajně pořízené snímky by nejspíš dobrovolně do světa nevypustila. V porovnání s o tři roky starší českou topmodelkou Pavlínou Pořízkovou to není až taková sláva, ale přednosti Julie nespočívají v prezentaci tělesných křivek. Jako herečka si totiž získala uznání navzdory tomu, že se na plátně nikdy příliš neodhalovala. 

Adam Chromý, Super.cz

Chyběla vám Julia Roberts? Nestárnoucí herečka ukázala své výstavní nožky

13. listopadu 2015 15:50

Padesátku už má sice Julia Roberts (48) na krku, ale její nohy se od časů, kdy hrála prostitutku v Pretty Woman, příliš nezměnily. Slavná herečka se ve společnosti objevuje jen zřídka, ale když už vyrazí mezi lidi, nikdy nezklame.

Na filmovém plátně se Julia objevuje už od poloviny 80. let a poté, co si s Danielem Moderem založila rodinu, to s natáčením nepřehání. V posledních letech jí stačí objevit se před kamerou jen jednou ročně, aby měla dostatek času na své nejbližší.

Jejím letošním projektem je drama Secret In Their Eyes, v němž si zahrála s oscarovou kolegyní Nicole Kidman (48). Ta ovšem na premiéru do Los Angeles nedorazila, takže veškerou pozornost na sebe strhla nestárnoucí Roberts. Herečka opět zúročila své nekonečně dlouhé nohy, které odhalila až do půlky stehen. Přes bílé šaty ale Julia přehodila černé sako, jímž lehce zastínila svůj ženský půvab. 

Adam Chromý , Super.cz

 
Julia Roberts

Julia RobertsProfimedia.cz

Pořád je to Pretty Woman! Julia Roberts (49) byla už popáté zvolena nejkrásnější ženou světa

19. dubna 2017 15:04

Magazín People opět vyhlásil nejkrásnější celebritu celé planety. Vítězkou se půl roku před dovršením padesátky stala Julia Roberts (49).

 

Oscarová herečka se této pocty dočkala už popáté. Nejkrásnější ženou světa byla společenským magazínem vyhlášena už v letech 1991, 2000, 2005 a 2010. Juliin úsměv září dál a v Hollywoodu je stejně žádoucí jako v roce 1990, kdy si zahrála ve filmu Pretty Woman.

„Je to pro mě velká lichotka. Myslím, že jsem v tom největším rozpuku,“ zažertovala Julia Roberts, když se dozvěděla radostnou zprávu. Magazín People v posledních letech oceňuje dámy zralejšího věku. Loni v žebříčku bodovala Jennifer Aniston (48), o rok dříve Sandra Bullock (52). Stejným úspěchem se mohou pochlubit i Nicole Kidman (49), Jennifer Lopez (47),Angelina Jolie (41) či Gwyneth Paltrow (44). 

Je podle vás Julia Roberts nejkrásnější ženou světa?

 
 
 

Adam Chromý , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář