Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jennifer Grey

Jennifer Grey,*26.3.1960 - herečka, tanečnice

 

Je dcerou tanečnice a herečky Jo Wilderové a herce, zpěváka a tanečníka Joela Greye, držitele Oscara 1972 za svůj výkon ve filmu Kabaret. Už její dědeček z otcovy strany Mickey Katz byl divadelním hercem. Od raného dětství se věnovala baletu a jako tanečnice účinkovala v reklamě Dr. Pepper. Po absolvování hereckých studií u Sanforda Meisnera v newyorském studiu Neighborhood Playhouse School of Theatre vystoupila poprvé na newyorském jevišti v mimobroadwayské inscenaci Album a na Broadwayi pak debutovala v dramatu Bryony Laveryho Soumrak rodiny Goldových.

Její první zkušenosti s film. průmyslem byly pro ni velmi deprimující; zájem o ni hollywoodští agenti projevovali hlavně kvůli jménu jejího otce, ale nakonec ji odmítali s tím, že nevyhovuje buď výškou, věkem nebo že vyhlíží příliš židovsky. Průlom v její kariéře učinil teprve úspěšný taneční snímek Hříšný tanec (r. E. Ardolino), kde dostala velkou příležitost uplatnit také své taneční schopnosti v úloze Frances "Baby" Housemanové, která se během prázdninového pobytu v horském letovisku citově sblíží s hotelovým tanečním instruktorem (Patrick Swayze).

Fyzicky velmi náročný úkol přijala v romantickém sportovním snímku Vítr (r. C. Ballard), kde ztvárnila postavu letecké konstruktérky a jachtařky Kate Bassové, s jejíž pomocí dovede její milenec (Matthew Modine) k vítězství americkou posádku v prestižním jachtařském závodě. V 90. letech se objevuje nejčastěji v filmech, jejichž tématem, jak už samotné názvy naznačují, jsou kriminální případy (Vražda na Broadwayi, Vražda ve státě Mississippi, Zločinná spravedlnost, Důvod k vraždě).

 

 
31. ledna 2015 • 16:30

Otec legendární herečky: Vůbec se neměla narodit!

Jennifer je na svého tátu pyšná
Jennifer je na svého tátu pyšná (Profimedia.cz)
 
»Baby« z Hříšného tance, tedy herečka Jennifer Grey (54), se vůbec nemusela narodit!
 

Jennifer Grey pochází z New York City, kam se přistěhovali její rodiče. Narodila se 26. března 1960 Jo Wilderové a Joelu Greyeovi. Matka byla tanečnice a herečkam, otec se zajímal o tanec, zpěv a herectví, za které v roce 1972 dostal Oscara za výkon ve filmu KABARET. Její dědeček Mickey Katz byl také divadelník. Od mala se věnovala baletu a tanec nám předvedla v reklamě na Dr. Peppera. Po studiích na Neighborhood Playhouse School of Theatre vystoupila prvně v inscenaci Album na newyorském jevišti.

První kontakt s filmový světem byl pro Jennifer náročný a depresivní, protože ji filmový agenti chtěli obsadit hlavně kvůli slavnému jménu jejího otce. Nakonec nebyla přijata, protože nevyhovovala výškou nebo věkem. Velký vzestup zaznamenala až v tanečním filmu HŘÍŠNÝ TANEC (1987), kde mohla předvést své taneční schopnosti. Zde ztvárnila Frances Housemanovou, která je s rodinou na dovolené v horách a zamiluje se do místního tanečníka Patricka Swayzeho.

V roce 1992 dostala šanci v romantickém sportovním snímku VÍTR, kde si zahrála postavu Kate Bassové. V 90. letech byla obsazována především v krimi filmech jako DŮVOD K VRAŽDĚ, VRAŽDA VE STÁTĚ MISSISSIPPI a nebo VRAŽDA NA BROADWAYI. V roce 2001 se objevila i v hororu RITUÁL, ale ten neměl příliš velký úspěch.

Jiří "BloodMax" Neubauer

zdroj ČSFD,cZ
 
Jennifer Grey je 57 let.

Jennifer Grey je 57 let.Profimedia.cz

Baby z Hříšného tance po třiceti letech: Vypadá božsky, ale poznáváte ji?

7. června 2017 5:55

Od chvíle, kdy nejslavnější biják téhle herečky vyrazil na úspěšnou cestu za svým publikem, uplyne letos třicet let. Hříšný tanec dodnes v archivech nezapadal prachem a stále se reprízuje. Soundtrack ze zmíněného filmu patří k těm nejprodávanějším. Představitelka hlavní ženské role Jennifer Grey však od té doby úspěšnější film nenatočila.

 

Představitelce Frances Housemanové alias Baby z Hříšného tance bylo letos v březnu 57 let. Nemilosrdným údajům z rodného listu však hereččin zjev neodpovídá ani náhodou. A nosaté káčátko, do kterého se na filmovém plátně před lety zbláznil Patrick Swayze, budete při svědomitém pozorování jejího obličeje také hledat marně.

Za pomoci plastické chirurgie Jennifer obratně vzdoruje času. Sice si není podobná, ale vypadá skvěle. A to nejen v obličeji. Naposledy to dokázala nedávno na dvaadvacátém ročníku charitativní akce Taste for a Cure, která se konala v hotelu Beverly Wilshire Four Seasons.

Na comeback této herečky to nevypadá, ale pro všechny fanoušky máme dobrou zprávu. Letos totiž po třech letech natáčí film s názvem Untogether. Tak snad to nebude stejný propadák jako její poslední filmy, které ji jako herečku poslaly do propadliště času 

Jiří Nedvídek , Super.cz

Věřili byste tomu? Tyto dvě fotky dělí zhruba tři dekády!

Věřili byste tomu? Tyto dvě fotky dělí zhruba tři dekády!

Drobná ňadra a pohled padlé laně 30 let po Hříšném tanci: Baby pořád nesedá v koutě!

20. srpna 2017 9:28

Právě uteklo třicet let od chvíle, kdy proběhla slavnostní premiéra snímku Hříšný tanec. Celou planetu tehdy uchvátil milostný příběh pohledné tančící dvojice. Podívejte se, jak se od té doby změnila představitelka hlavní postavy Baby a také na nejlepší její fotky z té doby!

 

Nebyl to zrovna idylický začátek filmové kariéry. Přesto, že vyrostla v herecké rodině a její otec byl odměněn za svůj výkon ve filmu Kabaret z roku 1972 Oscarem, mladé Jennifer Grey (57) se v New Yorku moc nedařilo.

Opravdovým hereckým startem pro ni byl až kultovní taneční trhák Hříšný tanec, kde po boku Patricka Swayzeho (✝57) ztvárnila děvče z tzv. dobré rodiny Frances Housemanovou.

Ta jede s rodiči na dovolenou do hotelového resortu, kde se zaplete s instruktorem latinskoamerických tanců. Kritika tehdy na snímku nenechala niť suchou, faktem ale zůstává, že jsme v něm mohli ´potrénovat´ zřejmě nejznámější filmový tanec na světě.

Od roku 1987, kdy měl film premiéru, uteklo už neuvěřitelných 30 let. Pojďme si připomenout, jak byla Jennifer v této roli neuvěřitelně sexy! Sice tehdy nepatřila mezi nejvyvinutější herečky, ale naivitou a pohledy plaché laně si získala srdce miliónů mužů. 

Milan Kolář , Super.cz

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář