Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jennifer Aniston - John Aniston - Nancy Dow

Jennifer Aniston,*11.2.1969 - herečka

 

Jennifer Aniston, celým jménem Jennifer Joanna Aniston, je dcera herce Johna Anistona (hvězda NBC televizního seriálu Tak jde čas "Days of Our Lives") a matky herečky/modelky Nancy Dow. Má ráda procházky v přírodě, camping.

Jennifer vyrůstala v prostředí filmového podnikání. Je řeckého původu a rok svého dětství strávila právě v Řecku spolu se svými rodiči. Když však její otec dostal roli v sérii Love of Life, celá rodina přemístila do New Yorku (V době kdy ji bylo 9 let). Ve věku jedenácti let začala navštěvovat divadelní klub Rudolf Steiner School, kde se věnovala také kreslení. Její zkušenost z Rudolf Steiner School jí umožnila objevit spalující vášeň pro svět umění, kde záhy prokázala své kvality. Pár jejich maleb bylo dokonce vystaveno v prestižním newyorském Metropolitan Museum of Art (Metropolitní Muzeum Umění).

Svou hereckou kariéru započala na newyorské škole High School of the Performing Arts, kde promovala v roce 1987. Po jejím dokončení v roce 1987 vytvořila několik vynikajících divadelních rolí ve hrách jako "For Dear Life" v Public Theatre nebo v "Dancing on Checker's Grave". Jejím televizním debutem se stala TV serie "Molloy", a poté následovaly další jako "Ferris Bueller", "The Edge" a "Muddling Through", "Herman's Head", "Quantum Leap" a "Burke's Law". Také si zahrála ve filmu s keltskou tématikou "Leprechaun" (1993), ale film byl naprostý propadák.

Role upovídané Rachel Green v televizním seriálu Přátelé "Friends", kde měla původně hrát roli Moniky ji vynesla dvě nominace na Emmy v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli a čtyři People’s Choice Awards v kategorii Nejlepší herečka v komedii. Byla rovněž nominována na Zlatý globus v kategoriích Nejlepší herečka ve vedlejší roli v komedii, dramatu nebo minisérii. Svou první Emmy získala v roce 2002 v kategorii Nejlepší herečka v komediální sérii, o rok později v té samé kategorii získala nominaci na Zlatý globus a letos nominaci na cenu Emmy. Z Jennifer se najednou od roku 1994, kdy přišla první série Přátel stala hvězda a sex symbol. Její charakteristický účes inspiroval hodně žen po celém světě. Bylo natočeno již mnoho serií a všechny obletěly svět s velkým úspěchem. Po boku Jennifer se v Přátelých objevili Courteney Cox-Arquette, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer a Lisa Kudrow.

S Anistoninou nenadálou slávou přišly filmové nabídky. Nejprve vytvořila menší role v produkci Edwarda Burnse v romantické komedii Ona, jedině ona "She's the One" (1996) po boku Cameron Diaz. Hlavní role pak ztvárnila v romantické komedii Perfektní záskok "Picture Perfect" (1997).

Po boku Bena Stillera si zahrála ve filmu Riskni to s Polly (2004). Zahrála si také v komediálním hitu Toma Shadyaca Božský Bruce (2003) s Jimem Carreym a Morganem Freemanem a kritiky ceněném snímku Miguela Artety Hodná holka (2002) s Jakem Gyllenhaalem, Johnem C. Reillym a Zooey Deschanel. Tato role jí vynesla nominaci na Independent Spirit Award a film jako takový byl v roce 2002 velmi vysoko ceněn kritiky festivalu Sundance.

Mezi její další filmy patří např Rocker (režie Stephen Herek, 2001) s Markem Wahlbergem, Perfektní záskok Glenna Gordona Carona s Kevinem Baconem a Olympií Dukakis, kritiky ceněný film Objekt mé touhy s Paulem Ruddem. Ve filmu Co je šeptem..., ztvárnila roli Sarah Huttinger, která se začne shánět po filmu Absolvent z roku 1967, protože pojme podezření, že její rodina mohla být pro tento příběh inspirací. Babička Katharine by byla onou svůdkyní z filmu a její vlastní matka dívkou, která utekla s tajemným mladíkem, po jehož totožnosti začne Sarah pátrat. Zahrála si zde s Kevinem Costnerem a Shirley MacLaine.

V roce 2005 si zahrála po boku Clive Owena hlavní roli ve filmu Hra s nevěrou (režie Mikael Håfström), kde se objevila jako šarmantní, krásná a svůdná Lucinda Harris, kterou sama Aniston označuje za zajímavou, ale zmučenou ženu. Po boku Vince Vaughna ztvárnila na jaře 2006 roli v romantické komedie The Break Up.

Dokonce se objevila v reklamě na mléko společně s Lisou Kudrow, v instruktážním videu k Win95 s Matthewem Perrym a na CD-ROM režírovaném Stevenem Spilbergem. Co se osobního života týče údajně prý také chodila se všemi třemi mužskými představiteli z "Přátel". V současnosti žije v Los Angeles.

V roce 2000 se vdala za slavného herce Brada Pitta, kterého poznala na natáčení Přátel. Brad se zde do ní zakoukal a dlouhé měsíce ji uháněl. Její manželství platilo v Hollywoodu jako snové. V roce 2005 požádala Jennifer o rozvod poté, když prosáklo navenek že ji Brad podvádí při natáčení Mr. and Mrs. Smith s Angelinou Jolie.

Jennifer se dala opět dohromady s hudebníkem Johnem Mayerem, ale v lednu 2009 se s ním podruhé rozešla.

Její nejlepší kamarádka je Courteney Cox, která hraje v přátelích Moniku Gellerovou. Jennifer si nechala, už dříve udělat plastiku nosu, aby se jí lépe dýchalo. Nejdříve, jako servírka pracovala, potom jí čtyřikrát hrála. Za roli Rachel v seriálu přátelé, dostala cenu Emmy a Zlatý Globus.

Mezi její nejlepší přátelé patří herec Jason Bateman, se kterým hrála ve filmu Záměna.

V roce 2011 hrála ve filmech Zkus mě rozesmát a Šéfové na zabití.

Jennifer od dubna roku 2011 chodí s hercem Justinem Therouxem a od srpna 2012 jsou spolu zasnoubeni.

Dne 22.2.2012 dostala svoji hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Autor: akjojo, january, klariiiik, lucka650, phoebenka009

zdroj osobnosti,cz

John Aniston,*24.7.1933 - herec

 

Výška
6 '3 "(1,91 m)

Manželka
Sherry Rooney (14. června 1984 - současnost) 1 dítě
Nancy Dow (11. prosinec 1965 - 20. srpna 1980) (rozvedený) 1 dítě

Otec Jennifer Anistonové a Alexandera.

Hovoří plynně řecky a španělsky.
Jednal ve více než 40 divadelních produkcí, včetně jeho debutu na Broadwayi muzikál "Little Mary Sunshine" a hollywoodské produkce Arthur Miller 's "Smrt obchodník".
Absolvent z Penn State University s BA v divadle umění.

Sloužil v americkém námořnictvu jako důstojník zpravodajských služeb v činné službě v Panamě a později dosahuje hodnosti poručíka Commander.

Nejlepší přítel byl Telly Savalas, který byl také dcery Jennifer Aniston kmotr.
Nevlastní otec Johna T. Melick.
Vlastní otec Anthonyho Anistona, matka Stella "Yiayia" Joanna Anistonová, sestra Mary Anistonová.

zdroj osobnosti,cz

 

Nancy Dow je americká herečka a bývalá modelka, která se objevila v malé skupině filmů. Je matkou známé herečky Jennifer Aniston. Také je spisovatelka. Napsala knihy "Od matky až k přátelům". To je také jeden z důvodů proč s ní dcera nemluví.

Autor: phoebenka009

zdroj osobnosti,cz

Jennifer Aniston má strach o svou matku Nancy Dow.

Jennifer Aniston má strach o svou matku Nancy Dow. Profimedia.cz

Jennifer Aniston v slzách. Její matka prodělala mozkovou mrtvici

13. září 2011 14:09

Maminka herečky Jennifer Aniston (42) podle informací Mail Online překonala mozkovou mrtvici. Jenn ji společně s přítelem Justinem Therouxem navštívila v nemocnici v Los Angeles.

 
 
 

Nancy Dow (75), která je bývalou modelkou a herečkou, je prý ve vážném stavu a nemůže mluvit. Její mluvčí nechtěl sdělit žádné podrobnosti. „Je to soukromá záležitost,“ uvedl.

Vztah herečky a její matky není z nejlepších. Zhruba devět let spolu prý nemluvili, ale v posledních dvou letech k sobě zase našly cestu. „Je to dobré, už je to mezi námi v pořádku,“ nechala se slyšet Aniston v roce 2009.

Nancy a Jenn spolu nemluvily hlavně proto, že Dow napsala knihu s názvem From Mother and Daughter to Friends: A Memoir, která mapovala jejich vztah a soužití, což se Jennifer dotklo. 

 

Sabina Tesařová, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář