Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jack Black

Jack Black,*28.8.1969 - herec

 

Komik z Kalifornie, Jack Black u nás příliš známý není, ale v Americe je jedním z členů bandy Frat Pack a také velkou filmovou hvězdou. Svou hereckou kariéru odstartoval tento herec už na počátku 90. let, kdy se objevil v Bob Robertsovi. Následovalo pár malých rolí ve velkých filmech (Demolition Man, Vodní svět, Mars útočí, Cable Guy) a pak přišli snímky, v nichž také Jack neměl příliš co hrát, ale jeho kreace byly nezapomenutelné (hrál třeba toho, co mu Bruce Willis ustřelil ruku a poté ho rozstřílel v Šakalovi nebo zaujal jako kamarád Johna Cusacka pracující v obchodě s hudebními deskami v komedii Všechny moje lásky).

Pak přišla v roce 2001 komedie Pekelná ženská, v níž dostal po boku Jasona Biggse (Jima z Prci, prci, prcičky) a Stevena Zahna svou první hlavní roli a začal získávat své první fanoušky. Koncem roku 2001 do kin přišla romantická komedie Těžce zamilován, ze které se stal hit a Black skutečnou hvězdou.

Jako komik se stal v USA nesmírně slavným (do té doby byl jen jedním z mnoha) a nabídky se mu začaly hrnout. Zahrál si v komedii Orange County, namluvil jednu postavu v animované komedii Doba ledová a v roce 2003 se objevil v mimořádně úspěšném snímku Škola ro(c)ku, čímž definitivně potvrdil, že dokáže nahnat diváky do kin a za svůj skvělý výkon byl oceněn nominací na Zlatý glóbus. A to, že v roce 2004 v kinech propadla „nejslabší Frat Pack“ komedie Závist, nikomu ani moc nevadilo, protože hned na to do kin přišel enormně úspěšný animovaný Příběh žraloka, v němž Jack Black namluvil titulního žraloka Lennyho. Na konci roku 2005 se v kinech objevil velkofilm Petera Jacksona King Kong.

Nyní je od roku 2005 ženatý s Tanyou Haden, kterou potkal už na Crossroad school , ale dohromady se dali až o dvacet let později. Má dvě děti, 10.června 2006 se jim narodil syn Samuel a druhý syn Thomas David se jim narodil 23.května 2008.

Autor: hermionagranger4, upe.crazy.aja

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář