Jdi na obsah Jdi na menu
 


Glynis Barber - Michael Brandon

Glyris Barber,*25.10.1955 - herečka

 

Glynis Barber (rodným jménem Van Der Reit) se narodila v jihoafrickém Durbanu, odkud se s maminkou a nevlastním tatínkem Alexandrem Maxem odstěhovala do Johannesburgu v Jižní Africe. Po gymnáziu se rodiče rozhodnou,že by měla zkusit hereckou školu Mountview Theatre v Londýně. Glynis tam odjíždí v 18 letech,ale bohužel bez matky,která zemře. Začátky v Anglii nebyly lehké,ale i přesto se z Glynis stala velmi slavná herečka.

Nejdříve se věnuje modelingu a pak přechází z divadelních prken rovnou před kamery. Jejím největším úspěchem byl seriál Dempsey and Makepeace, detektivní seriál vznikl v podstatě na popud televizních diváků. Poté, co v roce 1983 skončili legendární Profesionálové, diváci očekávali další hrdiny podobného ražení. Seriál pak byl poprvé uveden v roce 1985 dvouhodinovým pilotním filmem. V této době byla Glynis tak slavná,že se kvůli fotografům bála vyjít i před dům.

Zatím hrála a hostovala Glynis v cca 34 filmech a seriálech. V současné době jí můžete vidět v divadlech.

Zajímavosti:
Glynis aktivně podporuje charitu a je proti rasismu a utlačování žen.
Příjmení Barber získala Glynis po svém první muži.
Glynis odmítá jíst maso.

Autor: kennedy

zdroj osobnosti,cz

Tyto fotky od sebe dělí 30 let.

Tyto fotky od sebe dělí 30 let. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Vzpomínáte na seržantku Makepeaceovou? Před šedesátkou vypadá skoro stejně jako ve 30 let starém seriálu

23. dubna 2015 17:55

Pokud by diváci, kteří v 80. letech sledovali krimiseriál Dempsey a Makepeaceová, dnes narazili na představitelku hlavní ženské postavy, nejspíš by se domnívali, že musí jít o její dceru. Glynis Barber totiž zastavila čas a tři desetiletí se na ní téměř nepodepsala.

 

Pro slavnou blondýnu je tento seriál srdeční záležitostí. Nejenže jí zajistil obrovskou popularitu, díky níž patřila k nejslavnějším televizním tvářím své doby, ale při natáčení se natolik sblížila se svým hereckým parťákem, že s Michaelem Brandonem v roce 1989 uzavřela sňatek. Není divu, že to mezi nimi v seriálu Dempsey a Makepeaceová tak skvěle fungovalo, protože dodnes tvoří zamilovaný pár.

Cesta rodačky z Jihoafrické republiky ke slávě však nebyla příliš snadná. Glynis se kvůli svému snu musela přestěhovat do Londýna, kde natočila slavný seriál. Ten se sice dočkal jen tří sezón, ale přesto patří k nejvýraznějším britským televizním počinům 80. let. Po svatbě s hereckým kolegou Barber zkusila štěstí v USA, ale po několika nevýrazných rolích se vrátila do Velké Británie, kde se uplatnila spíše na divadelních prknech.

Představitelka seržantky Makepeaceové občas přijme epizodní roli v seriálu, ale spíše je k vidění na společenských akcích, kde jsou s manželem vždy vítanými hosty. Škoda, že před kamerou nestojí častěji, protože na svůj věk vypadá fantasticky. V říjnu oslaví šedesátku, ale od časů, kdy ztvárnila svou nejslavnější roli, se příliš nezměnila. 

Adam Chromý, Super.cz

Michael Brandon,*20.4.1945 - herec

 

 

Michael Brandon vlastním příjmením Feldman, pochází z newyorského Brooklynu. Než se stal hercem, vystřídal řadu různých zaměstnání.

Herectví studoval AADA a v Acto´s Studiu a hereckou dráhu zahájil v roce 1970 na divadelní scéně. Za roli v konzervativním protidrogovém dramatu Does a Tiger Wear a Nectie? získal cenu Tony.

Před televizní kamerou se poprvé objevil v jedné soap opeře. "Opravdu jenom objevil, protože jsem neřekl ani slovo." Pak si zahrál ve známích filmech jako Bohaté a slavné, Milenci a jiní cizinci, Změna sezony. Účinkoval i v řadě televizních serií, než v roce 1983 získal roli Dempseyho v seriálu britské televize LWT Dempsey a Makepeaceová. Kromě hlavní role debutoval i jako režisér. Režíroval závěrečnou část tohoto seriálu. Také jsme ho mohli vidět učinkovat seriálech: To je vražda, napsala, Jag, Ally McBeal, nebo Dynasty Reunion.

Jeho partnerkou se stala Glynis Barberová, se kterou se poprvé setkal v hotelu Ritz a bylo to 23.3.1984, když jí poprvé uviděl tak si řekl, že je to někdo výjmečný, ale přesto během natáčení první řady seriálu měli k sobě spíše antipatie. V roce 1988 skončilo natáčení seriálu a oba herci se rozešli, aby zanedlouho zjistili, že patří k sobě nejen na televizních obrazovkách, ale i každodenním životě. Vzali se 18. listopadu 1989 a tři dny a tři roky nato, 21. listopadu 1992 se jim narodil syn Alexander Max.

V součastné době natáčí dokumenty a namlouvá animováné postavičky, občas si zahraje i v nějakém filmu. Od roku 1990 do roku 1996 žil s rodinou v Los Angeles, od roku 1996 žijí v Londýně.

Autor: kacka26

zdroj osobnosti,cz

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář