Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gina Lollobrigida

Gina Lollobrigida,*4.7.1927 - herečka

Gina se narodila 4.července 1927 ve středoitalském Subiacu i jako druhá ze čtyř dcer výrobce nábytku. Dětství trávila v italských horách. Po válce se rodina přestěhovala do Říma a Gina si tu na vzdělání vydělávala i jako modelka a účastnila se různých soutěžích krásy. V roce 1947 se stala třetí nejkrásnější ženou Itálie.

Okamžitě podepsala smlouvu na roli ve filmu Komedianti. Její opravdová kariéra ale začala až filmem Pozor banditi z roku 1951. Hned poté přišel jeden z vrcholů její herecké dráhy - snímek Fanfán Tulipán (1952), ve kterém si zahrála po boku Gerarda Philipa a definitivně našla svou filmovou tvář - nezkrotná živelná kráska s duší dítěte. Následovaly filmy Krásky noci (1952) opět s Gerardem Philipem a kasovní trháky Chléb, láska a fantazie (1953) a Chléb, láska a žárlivost (1954), které z ní udělaly nejlépe placenou evropskou herečku. Nejvíce však v paměti diváků zůstala zřejmě jako krásná cikánka ve filmu Zvoník od Matky Boží (1956).

Ve druhé sérii ji později vystřídala Sophia Lorenová, která od Lollobrigidy převzala i mnohé z jejího hereckého typu. V 50. a 60. letech točila kvalitní filmy, v 70. letech šla ale její kariéra dolů a natočila filmů už jen pár. Právě v této době se stala významnou novinářkou, když například udělala exkluzivní rozhovor s Fidelem Castrem. Po skončení filmové kariéry v roce 1972 se k výtvarné tvorbě opět vrátila nejprve prostřednictvím fotografického aparátu. Hned její první kniha snímků Moje Itálie se stala bestsellerem. Další její fotografické knihy obsahují většinou žurnalistické fotografie, ale dokáže si i pohrát s fantazií. Důkazem je knížka Magická nevinnost, na které pracovala 15 let a věnovala ji dětem.Jejím dalším zájmem bylo třeba sochařství. V 90. letech natočila ještě pár filmů. Zaměřila se na politiku a v roce 1999 se neúspěšně ucházela o křeslo v Evropském parlamentu. Angažuje se v otázkách módy a v kosmetických kampaních.Úspěch sklízí i jako sochařka a malířka.

V roce 1947 se vdala za jugoslávského lékaře Milka Skofiče, který však brzy tuto profesi opustil a stal se manažerem své ženy. V roce 1957 se jim narodil syn Milko, ale manželství nevydrželo a v roce 1971 skončilo rozvodem.

Vzpomínky na těžké začátky a hlavně neradostné dětství, které prožívala za války, ji přivedly i k humanitární činnosti. Stala se mimo jiné velvyslankyní dobré vůle OSN a pomáhá trpícím a opuštěným dětem. Angažuje se i v mnoha humanitárních projektech UNICEF, UNESCO a FAO. Koncem dvacátého století neúspěšně kandidovala do Evropského parlamentu.

Autor: helen82

zdroj Osobnosti,cz

 

Gina Lollobrigida: „Syn bohužel nezdědil můj charakter!“


Šestaosmdesátiletá herečka se nedávno musela soudit se svým vlastním synem, který se chtěl stát jejím poručníkem.

zdroj: Profimedia.cz

V ostře sledovaném procesu dal soud za pravdu Gině, která tvrdí, že nesvéprávná rozhodně není. Její vítězství má ale hořkou pachuť.

„Pochopitelně bych byla nejraději, kdyby to tak daleko vůbec nezašlo. Zvlášť když jsem synovi celý život pomáhala,“ uvedla italská diva.

Milko Skofič tvrdil, že jeho matka je obklopena mladými muži, kteří lační po jejím majetku a navíc mu brání v jakémkoliv kontaktu s ní. „Už dva roky jsem ji vůbec neviděl,“ argumentoval.

Gina Lollobrigida a Javier

„Mona Lisa dvacátého století“ to však označila za nesmysly. „Můj syn bohužel nezdědil můj charakter. Nikdy v životě nemusel pracovat. My Italové máme sklon své děti příliš rozmazlovat,“ dodala.

Dlužno dodat, že Milkovy obavy nejsou zcela neodůvodněné. Gina se totiž nikdy netajila tím, že má velkou slabost pro zajíčky. Například v roce 2006 se chtěla provdat za španělského podnikatele Javiera Rigau y Rafolse, který je o 34 let mladší. K tomu sice nakonec nedošlo, jenže Javier se s prohrou odmítl smířit a zinscenoval falešnou svatbu. Lollobrigidino jmění, jehož hodnota se odhaduje na cca 1 miliardu Kč, zkrátka představuje velké lákadlo…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář