Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gedeon Burkhard

Gedeon Burkhard,*3.7.1969 - německý herec a dabér

 

Syn herečky Elisabeth von Molo (* 1944) a Wolfganga Burkharda, který je jeho manažer, pochází z rodiny s hereckou tradicí. Pradědeček z otcovy strany, Alexander Moissi (1879-1935) byl známý německo-rakouský herec albánsko-italského původu, prateta ze strany matčiny Trude von Molo (1906-1989) byla rakouská herečka, dědeček ze strany matčiny, Conrad von Molo (1906-1997) byl německo-rakouský filmový producent. Pradědeček ze strany matčiny Walter von Molo (1880-1958) byl německý spisovatel.

 

Gedeon získal vzdělání na anglické internátní škole a roku 1979 stanul poprvé před kamerou v televizním filmu Blut und Ehre.

Před kamerou poprvé stanul ve svých deseti letech. Českým divákům se představil mimo jiné v pohádce Šípková Růženka (Dornröschen), v seriálu Náhrdelník (The Necklace), Strom přání (Der Wunschbaum) a v romantickém filmu Láska v Benátkách (Eine Liebe in Venedig).

V Americe, kde rok žil natočil dvoudílný katastrofický snímek Oheň, pojednávající o práci hasičů, kteří likvidují lesní požáry. Ve volném čase se zde rád věnoval vodním sportům a golfu. Také propadl motokrosu, rád jezdí v motokárách.

V roce 1992 získal bavorskou filmovou cenu za roli ve filmu Kleine Haie (Malí podvodníci). V roce 1998 se stal nejpřitažlivějším mužem časopisu Bild a v roce 1999 dostal cenu Romy za nejoblíbenějšího seriálového hrdinu.

Největšího hereckého úspěchu dosáhl v seriálu Komisař Rex, v roli Alexandera Alexe Brandtnera, během jehož natáčení žil ve Vídni.

V letech 2006-2007 hrál v německém akčním kriminálním seriálu Kobra 11 vrchního komisaře Chrise Rittera, v hlavní roli s Erdoganem Atalayem.

Také dabuje, namluvil například Keanu Reevese ve filmu Noc předtím a Joaquina Phoenixe ve filmu Znamení.

V roce 1996 se v Las Vegas oženil s B. Cunninghamovou. Manželství skončilo rozvodem po čtyřech měsících.

Roku 2004 se jemu a jeho dnes už bývalé přítelkyni Filomeně Iannacone (* 1979) narodila dcera Gioia Filomena.

S přítelkyní Anikou Bormann žije v Berlíně.

zdroj Wikipedie,cz

Tento populární německý herec se narodil 3. července 1969 v Mnichově. Pochází z herecké rodiny. Jeho dráha na prkna, která znamenají svět, byla od dětství předurčena. Od roku 1980 se pravidelně objevuje v různých filmech a seriálech.

Největší popularitu mu přinesla role policisty Alexe Brandtnera v seriálu Komisař Rex. V tomto seriálu nahradil svého hereckého kolegu Tobiase Morettiho. V seriálu ale také vydržel jen několik let. Natáčel také v různých koprodukcích. Například hrál v pohádce Šípková Růženka ( koprodukce se Slovenskem ) nebo v seriálu Náhrdelník (koprodukce s Českou republikou).

V Americe natočil dvoudílný katastrofický snímek Oheň, pojednávající o práci hasičů, kteří likvidují lesní požáry. Od roku 2006 hraje jednu z hlavních rolí v úspěšném německém akčním seriálu Kobra 11. V tomto seriálu nahradil herce René Steinkeho.

Autor: videofil, vendaciki

Zdroj Osobnosti,cz

Gedeon Burkhard před lety a dnes

Gedeon Burkhard před lety a dnes Foto: Super.cz, Michaela Feuereislová, Profimedia.cz

Pořád je to fešák: Prošedivělý detektiv z Komisaře Rexe se objevil v Praze a okouzlil všechny ženy široko daleko

4. února 2015 12:01

Je vidět, že titul Nejkrásnější muž Německa v roce 1998 nezískal jen tak náhodou! Slavný představitel detektiva ve velmi populárním seriálu Komisař Rex, v němž neohroženým strážcům zákona a pořádku se zapeklitými případy pomáhal pes, se v úterý objevil v Praze a svým vzhledem okouzlil všechny ženy kolem sebe. Gedeon Burkhard (45), chlapík s hnědozelenýma očima, totiž bude hrát ve filmu Lída Baarová (✝86). Bude představovat přítele slavné prvorepublikové filmové divy Gustava Fröhlicha. Mrkněte, jak se od natáčení Komisaře Rexe změnil!

 
 
 

Mnichovan, který se kromě role Alexe Brandtnera v Komisaři Rexovi a vrchního komisaře Chrise Rittera v seriálu Kobra 11 objevil coby kapitán Wilhelm Wicki v Hanebných panchartech, kde hrál po boku Brada Pitta, dorazil na tiskovku filmu Lída Baarová a o nikoho nebyl větší zájem. A to přesto, že trochu zestárl a prošedivěly mu skráně. Charizma ale rozhodně neztratil, spíš naopak!

Redaktorky plesaly blahem a objevit se nějaká, která by neměla společné selfíčko, asi úspěšnější konkurentku na místě zavraždí.

„Velmi mě zaujal scénář. Když jsem se dozvěděl, že ve filmu bude hrát můj herecký kolega Karl Markovics, jehož zahraniční úspěchy dlouhodobě sleduji, byla to pro mě kromě samotného filmu velká výzva, hrát pravě jeho protivníka o přízeň Baarové, proslulého německého herce Gustava Fröhlicha,“ řekl s neodolatelným úsměvem Burkhard příjemnou němčinou a ženská část osazenstva sálu zavzdychala blahem. Na natáčení, které začíná v dubnu (film celkově má stát minimálně osmdesát miliónů korun), nebude mít nejspíš od fanynek chvíli oddychu… 

 

David Zápal, Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář