Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gary Sinise

Gary Sinise,*17.3.1955 - herec

 

Gary Alan Sinise byl nominován na Oskara za své ztvárnění plukovníka Dana, kterého hrál po boku Toma Hankse v Oskarem oceněném filmu Forrest Gump. Vedle Toma Hankse hrál také v „Apollo 13“, vedle Mela Gibsona ve filmu Ransom a v psychologickém thrilleru DePalmy Snake Eyes. Dále hrál ve sci-fi thrilleru Imposter v Reindeer Games Johna Frankenheimera, v Mission to Mars DePalmy a The Green Mile Franka Darabona.

Sinise režíroval a koprodukoval adaptaci Steinbeckova románu Of Mice and Men , kde hrál vedle Johna Malkovichea a také režíroval Miles from Home, v kterém hrál Malkovich, Richard Gere, Kevin Anderson a Helen Hunt.

Ve věku 18 let se Sinise stal spoluzakladatelem slavného Steppenwolf Theater Company v Chicagu, kde pracoval jako umělecký vedoucí sedm let. Od té doby zaznamenal úspěchy na jevištích po celém světě, například na Broadwayi ve hře One Flew Over the Cukoo`s Nest a The Grapes of Wrath.

Od r. 1981 je žanatý sherečkou Moirou Harris, s níž má 3 děti: Sophiu Anu (1988), McCanna Anthonyho (1990) a Ellu Jane (1992).

Gary Sinise si také zahrál třeba v CSI New York jako detektiv Mac Taylor. Detektiv Mac Taylor, hlava New Yorské městské kriminální laboratoře řídí vyšetřování podle Venezianovo kvantové fyziky:Všechno je se vším spojeno.Mac původem z Chicaga sloužil jeho zemi v námořním důstojnickém sboru.Poté se Mac přestěhoval do města New York.Protože na hrdinství demonstroval během armádní kariéry.Mac uspěl a patří mezi nejlepší v New Yorku.Prošel si přes místa v New Yorském policejním oddělení,ale nakonec našel domov v části výzkum místa činu(crime scene investigation)Jako jeden z mála se zabývá nejen tím jak , ale také proč byly zločiny spáchány.Ve stejnou dobu také zápasí s pohnutou minulostí a osobním příběhem,protože před 5lety mu zemřela žena.

Autor: hedera

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář