Jdi na obsah Jdi na menu
 


Erdogan Atalay

Erdogan Atalay,*22.9.1966 - herec

:

Tento pozoruhodný herec se narodil 22. září 1966 v Hannoveru. Jeho matka je Němka, otec je Turek. Erdogan Atalay vyrůstal v Německu, ale s rodinou svého otce se dodnes stýká. První kontakt s herectvím měl v osmnácti letech ve hře „ Mohu s Vámi pracovat ?“, na jejímž základě byl angažován do divadelní hry „ Aladin a kouzelná lampa.“ Jeho působení se však omezovalo na statování v komparsu, ale protože v něm sílila touha po opravdovém hraní, začal v jedenadvaceti letech studovat scénické umění na Hamburské univerzitě.

Brzy se začal objevovat v menších rolích v Hamburských divadlech. Jeho první televizní rolí byla postava Řeka Greca v seriálu pro mládež s názvem „ Hudba po troškách.“( Muzik groschenweise). Dále se objevil v seriálech Dvojité nasazení, Hlídka, Klaun… Největší úspěch však získal až v roli tureckého vrchního komisaře Semira Gerkhana v seriálu Kobra 11, kde začal hrát od roku 1996 od třetí epiody, ve které nahradil herce Rainera Streckera (vrch komisař Ingo Fischer). V roce 2000 si zahrál hlavní roli v televizním filmu „Maximální rychlost“, byla to postava poštovního doručovatele Markuse Schneidera.

Erdogan Atalay má rád adrenalinové sporty, mezi jeho koníčky patří jízda na kolečkových bruslích, tu uplatnil i ve filmu Maximální rychlost, dále je to potápění , seskoky s padákem, rád jezdí na koni, i když, jak sám říká na tuto zálibu mu nezbývá moc času a je vděčný, když si v seriálu Kobra 11, může na koni zajezdit. Erdogan je vášnivý domácí kutil. Další jeho velkou zálibou jsou auta. Vlastní veterána Spitfire MK3 z roku 1969, Masserati a BMW. Nebezpečí se nebojí, mnoho krkolomných scén v seriálu Kobra 11 natáčel sám bez zastoupení kaskadéra. Jako například skok z vrtulníku v epizodě Děti slunce, skok z Veletržní věže v Kolíně nad Rýnem v epizodě - Láska až za hrob, a mnoho dalších.

Erdogan Atalay se věnuje se také psaní, píše knihu Ali a Baba, a některé předlohy k epizodám v Kobře 11, např. epizoda s názvem Mat.

Jeho Semir Gerkhan je synem tureckých rodičů, vyrůstal v Berlíně a stal se členem policejního sboru dálniční policie. Díky svému klidnému a diplomatickému jednání je u kolegů oblíben. Dokáže druhým naslouchat a vcítit se do jejich rozpoložení. Dokáže se také postavit za kamaráda.

Co se Erdoganovi na roli Semira líbí? „ Semir je kliďas, nebojí se riskovat a převzít odpovědnost za životy druhých. Je mi hodně podobný. Na mé roli je nejzajímavější , co všechno se ode mě chce a co já musím být schopen splnit. Má postava se dostává do extrémních situací, které mi dovolují ukázat různé stránky její povahy. Tento vývoj neustále pokračuje a Semir tak získává zajímavou osobnost.“

Ve filmu Hammer und Hart si zahrál s Reném Steinkem, Gottfriedem Vollmerem a Hendrikem Durynem.

Na jaře 2012 si se svou dcerou Amirou Pollmann zahrál v seriálu televize ZDF SOKO 5113 v epizodě Pro moji dceru. Na setkání Fan Clubu v srpnu 2002 nám Erdogan prozradil, že spolu se svou partnerkou Astrid Ann Marie Pollmann čekají dítě. 22.11.2002 přišla na svět císařským řezem v 8,52 dcera Amira Pauleta Melisande. 13.8.2004 se Erdogan s Ann Marií oženil, svatba se konala v Berlíně. V březnu roku 2010 bylo oficiálně oznámeno, že se pár v roce 2009 po 11 letech rozešel a po 5 letech manželství rozvedl.

Erdogan Atalay žije s hereckou agentkou Katjou Ohnek. 9.7.2012 se jim narodil syn Maris. Žije střídavě v Berlíně, Kolíně nad Rýnem a na venkově u Hannoveru. Erdogan se věnuje také různým akcím na pomoc postiženým a nemocným dětem.

Autor: erdogan, anonymkaanonymni

zdroj Osobnosti,cz

Erdoğan Atalay a Katja Ohneck

Erdoğan Atalay a Katja Ohneck Profimedia.cz

Ze Semira z Kobry 11 je ženáč: Tohle je jeho vyvolená, kterou si vzal na Maledivách

5. ledna 2017 9:22

Po pěti společných letech a narození syna se německý herec Erdoğan Atalay (50) odhodlal k sňatku s o dekádu mladší partnerkou Katjou Ohneck. Představitel odvážného komisaře Semira Gerchana ze seriálu Kobra 11 se ženil s maminkou svého čtyřletého chlapce Marise na pláži na Maledivách.

Žádné drahé obleky či smoking se tak nekonaly. Herec s tureckými kořeny si vystačil s košilí a naboso, Katja zvolila jednoduché bílé šaty v řeckém stylu a květiny ve vlasech.

„Bylo to báječné a teď už domů! Zdraví vás král ponorů!“ vzkázal svým fanouškům herec, jehož velkou vášní je potápění. Veselku si ovšem pár ještě zopakuje, jelikož byla svatba na ostrově oficiálně neplatná, v červnu se bude konat ještě jedna v Německu.

Z předešlého manželství s herečkou Astrid Ann Marie Pollmann má Atalay již čtrnáctiletou dceru Amiru Pauletu Melisande. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář