Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eddi Arent

Eddi Arent,*5.5.1925 - 28.5.2013 - herec

 

Eddi Arent, vlastním jménem Gebhardt Georg Arendt, se narodil 5. května 1925 v Gdaňsku jako syn vedoucího vodáren. Navštěvoval humanitně zaměřené gymnázium a po maturitě nastoupil do vojenské služby. Po válce byl činný jako kabaretista.

Ve filmu debutoval snímkem Der Mustergatte, větší slávy však dosáhl až koncem 50. let díky svým rolím ve wallaceovkách, kde si zahrál padoucha (Der unheimliche Mönch, 1965), sluhu (Der Frosch mit der Maske, 1959), seržanta ( Der Rote Kreis, 1960), policejního fotografa ( Die Bande des Schreckens, 1960 a Die Toten Augen von London) či šlechtice. Jako lord Castlepool obveseloval diváky ve třech mayovkách: Poklad na Stříbrném jezeře, Vinnetou - Rudý gentleman a Vinnetou a Old Shatterhand v Údolí smrti. V 80. letech se vydal na dráhu televizního komika. Pro pořad Es ist angerichtet si psal vlastní skeče, poté zahájil spolupráci s Haraldem Juhnkem, s nímž od roku 1987 vysílal pořad Harald und Eddi.

Počátkem 90. let se stáhnul zpět ze šoubyznysu a spolu s manželkou Franciskou si otevřel hotel, postavený roku 1899 v tradičním stylu. Pravidelně sem zval příznivce kriminálek i své herecké kolegy a v rámci každoročního Festivalu Edgara Wallace tu probíhalo také udělování cen. Roku 2004 však hotel vyhlásil insolvenci, v únoru byl uzavřen a Eddi upadl do depresí. Koncem devadesátých let si zahrál ještě v pěti wallaceovkách šéfa Scotland Yardu, u diváků však filmy propadly. Dnes bere jen zřídka filmové role a užívá si svého důchodu.
 

Autor: katerinadvorakova

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář