Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brad Pitt

Brad Pitt,*18.12.1963 - herec, producent

Brad Pitt, celým jménem William Bradley Pitt, vyrůstal ve Springfieldu jako nejstarší ze tří dětí ve věřící rodině. Jeho otec se jmenoval Bill Pitt a vlastnil přepravní společnost, jeho matka byla školní poradkyně. Vystudoval Kickapooho střední školu, po střední škole začal studovat na Univerzitě v Missouri žurnalistiku, grafický a reklamní desing a reklamu.

Od dětství se velmi zajímal o film a vše kolem něj. Nakonec se rozhodl, že opustí školu a vydá se do Los Angeles, bez dokončeného vysokoškolského vzdělání. Kde si zahrál v jednom nepříliš úspěšném TV seriálu. Potom, aby si vydělal na herecké kurzy, věnoval se obvyklým zaměstnáním začínajících herců: prodával zmrzlinu, hlídal parkoviště a převlečen za kuře dělal živou reklamu. Zpočátku měl štěky pro reklamu a televizi, postupně se snažil dostat do filmu.

Brzy víře ve vlastní herecké schopnosti, která mu dodávala naději, podal pomocnou ruku jeho mladistvý sexy zjev. Dostal roli v prestižní reklamě na Levis a v seriálu Dallas, kde hrál přítele dcery Priscilly Presley. Odtud už byl jen krok na filmové plátno. Film Cutting Class sice za moc nestál, ale pro Brada Pitta se stal odrazovým můstkem k pozici filmové superhvězdy.

Vysoce ceněný režisér Ridley Scott jej obsadil do deanovské role floutka, který ve feministickém roadmovie Thelma a LouiseGeeně Davisové poznat její první orgasmus a zároveň, jaké to je nechat se okrást o všechny peníze. Následovala hlavní role mladíka toužícího se přiblížit svému rokenrolovému idolu ve snímku Johnny Suede a film The Favor. Pak už vedla Pittova cesta pouze od úspěchu k úspěchu.

V Senzačním světě měl za partnerku Kim Basingerovou, režíroval ho Robert Redford v kritiky opěvovaném a zároveň vysoce diváckém dramatu Teče tudy řeka, čistě záporná role psychopata jej zbavila svazující nálepky milovníka a Interview s upírem mu konečně po boku Toma Cruise poskytlo status superhvězdy. Ten následující trháky jako Legenda o vášni, Sedm a 12 opic (byl za ně nominován na Zlatý glóbus i Oscara) jedině potvrdily.

Brad Pitt se stal jedním z divácky nejpřitažlivějších mladých herců v Hollywoodu a People Magazine jej označil za Nejvíc sexy ze všech žijících mužských idolů. V následujícíh letech se však pořadí neustále mění, a v prvních příčkách se drží herec Johnny Depp.

Byl ženatý s herečkou Jennifer Aniston (Přátelé).
Nyní žije s Angelinou Jolie, se kterou se seznámil pří natáčení filmu Mr. and Mrs. Smith. Mají spolu celkem šest dětí, tři adoptované: chlapce Maddoxe (*2001) z Kambodže, dívku Zaharu (*2005) z Etiopie a chlapce Paxe (*2003) z Vietnamu. Kromě adoptovaných dětí mají tři vlastní, dceru Shiloh Nouvel (*27.května 2006) a dvojčata Vivienne Marcheline a Knoxe Leona (*12.července 2008).

zdroj osobnosti,cz

Brad Pitt se vrátil k osvědčenému účesu: Herec se za 20 let téměř nezměnil

25. listopadu 2015 16:07

V roce 1995 byl nejpřitažlivějším žijícím mužem planety podle magazínu People Brad Pitt (51). Letos je jím David Beckham (40), jehož tehdy znal málokdo. Jednapadesátiletý hollywoodský herec se však letos vrátil k účesu, který mu před dvaceti roky pomohl k tomuto titulu. A nutno podotknout, že v něm vypadá jako Davidův vrstevník, i když je o jedenáct let starší. Srovnáním s fotkou z roku 1995 je však jasné, že jeho vlasy prořídly.

Brad přišel s novým účesem á la zlatá devadesátá na premiéru filmu Sázka na nejistotu v New Yorku. Byl to jeho poslední pracovní závazek, než se mohl vrátit k rodině, s níž ve čtvrtek oslaví Den díkůvzdání.

Pitt na premiéru filmu, který ho prý donutil být velmi naštvaný na bankovní a finanční svět, přišel s kolegou Ryanem Goslingem. A nutno přiznat, že vedle výrazně mladšího kolegy vypadal nebývale svěže. Přítomné překvapil novým účesem, který velmi připomíná to, co nosil v roce 1995.

Podobně jako dnes David Beckham udával Brad Pitt v minulosti svými střihy módní trendy. Není divu, že dodnes patří k nejhezčím mužům v Hollywoodu. 

Famous

Brad Pitt

Brad PittProfimedia.cz

Pohublý a opuštěný Brad Pitt přišel na premiéru filmu, v němž si nakonec nezahrál

6. dubna 2017 18:53

Rozvod svého času nejobdivovanějšího hollywoodského páru se podepsal na vizáži bývalých hvězd. Strhaná není jen Angelina Jolie (41), ale také Brad Pitt (53) výrazně zhubl a zestárl.

 

Dříve spolu slavní manželé ochotně pózovali na červených kobercích, ale poté, co vzájemná láska přešla v boj o šest dětí, herci příliš o pozornost nestojí. Angelina je k vidění jen vzácně v souvislosti se svými bohulibými aktivitami, Brad Hollywood neopustil, ale stále více se angažuje jako producent.

Populární herec si naposledy zahrál s Marion Cotillard (41) ve filmu Spojenci, který dorazil do kin krátce poté, co Jolie podala žádost o rozvod. Brad tehdy musel své pracovní závazky naplnit a film propagoval po celém světě, přestože mu nebylo moc do úsměvu.

Už na únorovém udílení Zlatých glóbů bylo zřejmé, že bývalý idol ztrácí svou muskulaturu. Důsledky stresu na něm byly znát i na losangeleské premiéře filmu Ztracené město Z. Brad si v něm měl původně zahrát postavu, již nakonec ztvárnil Charlie Hunnam. U dobrodružného snímku zůstal alespoň jako producent. Pitt je v tomto oboru velmi úspěšný. Jeho společnost Plan B se podílela na oscarových filmech 12 let v řetězech a Moonlight. 

Adam Chromý , Super.cz

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář