Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bergüzar Korel

Bergüzar Korel,*2.9.1982 - herečka

 

Bergüzar Korel je turecká divadelní a filmová herečka. Jejím otcem byl významný turecký herec Tanju Korel (1943-2005), herečkou je též její matka Hülya Darcan (* 1951). Starší sestra Zeynep je vdaná, žila několik let v USA. Pochází původem z řeckomluvící islámské rodiny z ostrova Kréta, sama však už řecky neumí.

Bergüzar strávila dětství v tureckém Ulusu. Navštěvovala střední školu Yıldız College, poté studovala herectví na Státní univerzitní konzervatoři Mimar Sinan. Coby herečka prorazila díky roli nevěsty Leyly, jejíž ženich zemře při svatbě rukou amerických vojáků ve filmu Údolí vlků – Irák. Její nejvýznamnější rolí je postava architektky Šeherezády Evliyaoglu v seriálu Tisíc a jedna noc, díky které se stala v Turecku celebritou. Vedle herectví se věnuje dobročinnosti, například pomáhá dětem ulice.

Od roku 2009 je vdaná za herce Halita Ergence, který v seriálu Tisíc a jedna noc ztvárnil hlavní mužskou postavu ředitele Onura Aksala. Společně vychovávají syna Aliho, narozeného v únoru 2010.

Autor:pajuskad

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář