Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anthony Delon

Anthony Delon,*30.10.1964 - herec

 

Anthony Delon, syn Natalie a Alaina Delon, francouzských filmových herců, se narodil v USA dne 30. 9 1964, v Los Angeles, a tady s rodiči strávil jeden rok svého života, v době, když byl otec Alain pracovně zaneprázdněn ve Státech. Poté se opět vrátila celá rodina do Francie. V době, kdy měl čtyři roky bylo manželství rozvedeno, a Anthonyho si k sobě vzala matka Natalie.

O pár let později se stal žákem prestižní, dvojjazyčné školy - Ecole Active v Paříži. Zdá se, že na jeho výchovu měla mimo jiné vliv nejen matka, ale především kmotra Loulou, obě jej povzbuzovaly, a podporovaly jeho aktivity, a velmi se mu věnovali, i když snad tato přemíra péče se projevovala neblaze už okolo desátého roku jeho života. Anthony začal byl v té době nezvládnutelný, rozmazlený, a proto Alain rozhodl, že by mu snad pomohl vojenský drill, a umístil nezvedeného syna do přísné, vojenské, internátní školy v Le Moncel. To se ovšem zhýčkanému chlapci nelíbilo, a ze školy utekl. Potuloval se pak po venkově, než se objevil doma. Matka Natalie odjela pracovně do USA, a Anthony zůstal u otce, ovšem jeho rebelské a pubertální chování se opět začalo velice silně projevovat, a otec Alain, který si s ním už nevěděl rady ho zapsal na vysokou školu s internátním zřízením, ze které byl zakrátko doslova vyhozen. Proto přistoupil Alain k nejtvrdšímu kroku. Umístil syna do internátní školy v Jonville-le-Pont ve Val de Marne, kde byly veškeré pohyby žáků zaznamenávány ve dne v noci kamerovým systémem. Anthony dokončil školu s kupodivu dobrými výsledky, a přichází na své první zkušební, pracovní místo k příteli rodičů, Chrisu Blackwellovi do Londýna, aby si vyzkoušel práci žurnalisty. Jeho první zahraniční cesta vedla do Nigerie, kde natáčel dokument o brutální, vojenské diktatuře.

Ovšem po návratu do Francie se opět projevila jeho divoká “letora”, kdy Anthony z recese ukradl BMV, byl policií zadržen pro nepřiměřenou jízdu, a navíc u něj byla nalezena i pistole. Vyfasoval za tento “přestupek “ měsíc natvrdo v dost těžkém vězení v Bois d´Arcy. Po propuštění z vězení se setkal se vými přáteli, a pustili se do podnikání. Stal se i slavným jménem DELON obchodním partnerem pro design kožených výrobků, jako byly třeba kožené luxsusní bundy a kabáty. Ani ne za rok se stal výborným managerem, a úspěšným obchodníkem o kterém se psalo ve francouském tisku.

Devatenáctiletý Delon rozšiřuje dál své obchodní zájmy, a vrhá se na noční podniky v Paříži. Ovšem i tady narazí nejen na světově známé celebrity, ale i nebezpečné podsvětí. Po téměř podařeném pokusu mafie o zabití jeho obchodního partnera, se rozhodl své finanční podíly prodat, a přemístil se do USA. V New Yorku, kde se usadil se setkává, a přátelí s Endy Warholem, je na čas přítelem herečky Brooke Shields, a díky světoznámému fotografu Bruci Webrovi se často jeho tvář ocitá na titulnách stránkách známých časopisů, jako třeba Life magazín. V té době ho láká zpět do Evropy k natáčení, italský režiser Alberto Lattuda. Anthony, jak jinak konkurs vyhrál, a získal hlavní roli ve filmu nejprve - A Thorn in the Heart – Trn v srdci - 1985, a poté o dva roky později 1987 - Kronika ohlášené smrti - Chronical of a Death Foretold - Cronaca di una morte annunciata, v režii Francesca Rossi. Jako reprezentant Francie i Itálie se účastnil s Ornellou Muti, Rupertem Everettem a s “Kronikou” na prestižním filmovém festivalu v Cannes. Film byl kritikou velmi dobře přijat nejen v Evropě, ale i latinské Americe, ve Francii, a kritika se také vzácně shodla, že v mladém Delonovi roste nová herecká hvězda. I přes vynikající recenze na Anthonyho, však ještě není zatím schopen dosáhnout na stejný post, jako jeho slavný otec, který je v té době na vrcholu filmové kariéry. (1980 - 1987).

Po několika filmech, které natočil v Evropě, se Anthony vrací do Spojených států, je mu dvacet čtyři let, a ubytuje se v Los Angeles. Na rok a půl se pustil se do studia, a psaní. Nebýt vážné, motocyklové havárie, nevrátil by se možná tak rychle zpět do Francie, protože mu kopodivu americký styl života vyhovuje. Anthony je vášnivý řidič, a tak se poprvé pokusil o profesionální závod v roce 1993 v Le Mans, a skončil v první desítce. Závodil také na nejednom francouzském mistrovství, a jeho oblíbené značky aut jsou Alfa Romeo, nebo Lamborgini, se kterými závodil téměř 5 let. <BR>Anthony, jak také jinak, nezahálel ani jako herec. Vystupoval na turné po Evropě s Isabelle Pasco, ve hře amerického dramatika - Juliana Greena ve hře – South, a stal se uznávaným, a oblíbeným i po natočení filmu se silně kritickým podtextem - La Verite Si Je Mens’. V roce 1995 se Anthony seznámil se Sophií Clereco, a ta se mimo jiné stala matkou jejich dětí – dvou dcer Liv a Loup.

Anthony má na svém kontě každý rok minimálně jeden film. Samozřejmě natáčí i pro TV ve Franici a Itálii, a mohli jsme jej vidět v minisérii francouzsko-italsko-německé produkce s názvem – Ohnivá poušť natočené v roce 1997, a nebo další miniserii – z roku 1999 – Arabský princ. Za své, jak říká komerční úspěchy je vděčný, a rád, nejen ve filmu, televizi, a nebo divadle – na všech těchto akcích se poddílí, a to velmi úspěšně svou produkční společností ALD. Stal se z něj zajímavý, ceněný člověk, který se účinně zapojuje do činnosti v oblasti životního prostředí, studuje zajímavou budhistickou filozofii, a řídí se jí, a také lidem okolo sebe, rodině i známým, se snaží nastínit, jak by měl život, a lidé v něm vypadat, pokud spojí toleranci s respektem k ostatním. Svou pracovní a osobní činnost rozděluje mezi dvě země, a dvě města, která mu přirostla k srdci – tam, kde se narodil – Los Angeles a Paříž.

Marta Holubová-clara.bow

Autor: clara.bow


zdroj FDb,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář