Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adam Arkin

Adam Arkin,*19.8.1956 herec

 

Je synem herce Alana Arkina, v jehož krátkém filmu People Soup (1969, Lidová polévka) debutoval před film. kamerou. Studoval herectví u Herberta Berghofa. Uplatnil se na divadle (za svůj výkon ve hře Paula Rudnicka Nenávidím Hamleta získal cenu Theatre World Award) a především v TV, kde hrál hlavní úlohy v komediálních seriálech Busting Loose (1977), Teachers Only (1982, Jen pro učitele), Tough Cookies (1986, Tvrdí chlapíci), Big Wave Dave's (1993) a také v dramatických seriálech A Year in the Life (1987-88, Rok v životě) a Northern Exposure (1991-95, Zapadákov - ČTV).

Jeho nejznámější rolí je postava doktora Aarona Shutta v populárním seriálu Chicago Hope (1994- , Nemocnice Chicago Hope - ČTV), za niž byl nominován na cenu Emmy. Velmi často také vystupoval jako host, mj. v seriálech Barney Miller, Happy Days (Šťastné dny), Hawaii Five-O, Harry O, St. Elsewhere, The Twilight Zone (Stínová zóna - ČTV), MacGyver - ČTV, China Beach, L.A. Law (Právo v Los Angeles - ČTV), Law & Order (Zákon a pořádek), Picket Fences - ČTV), Perversions of Science (Perverze vědy).

Přestože se ve filmu zatím výrazněji neprosadil, vytvořil alespoň několik pozoruhodných hereckých kreací: učitel Jeremy, jehož nový přítel-taxikář (David Morse) se stane nakonec jeho rivalem v lásce k jedné dívce (Susan Wheeler Dufová), v dramatu milostného trojúhelníku Osobní chyba (r. T. Lichtenfeld); studijní poradce Will Brennan, milenec traumatizované hrdinky (Jamie Lee Curtisová), v hororu Halloween: H20 (r. S. Miner). První Jeho bratři Matthew Arkin a Tony Arkin také občas hrají.

 

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář