Jdi na obsah Jdi na menu
 


Star-Dance 2

Ve StarDance po třetím kole skončil Ladislav Vízek s Evou Krejčířovou

Třetí kolo osmé řady taneční soutěže StarDance moderované opět Terezou Kostkovou a Markem Ebenem se nesl v rytmu valčíku a rumby, během něj zazněly písně zpívané jen v češtině a slovenštině. Nejlepší ohodnocení poroty, stejně jako v posledním dílu získal pár Olga Šípkova a Marek Dědík, kteří od odborníků získali 37 bodů. Soutěž v sobotu opustil pár Ladislav Vízek s Evou Krejčířovou.

Se soutěží StarDance se ve třetím večeru rozloučili Ladislav Vízek a Eva Krejčířová.
 

Se soutěží StarDance se ve třetím večeru rozloučili Ladislav Vízek a Eva Krejčířová.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

sobota 22. října 2016, 23:08

Na úvodní píseň Jezabel zatančila paso doble Tereza Kostková s tanečníkem Janem Onderem. Během večera zazněly písně, jež si účastníci soutěže vybírali ještě dlouho před tím, než se do tančení vůbec pustili. Páry nastoupily za zvuku písně Richarda Müllera Po schodoch.

V porotě opět zasedli Jan Révai, Tatiana Drexler, Radek Balaš a Zdeněk Chlopčík. Hudební doprovod zajistil Moondance orchestr Martina Kumžáka.

Televizní soutěž StarDance pokračovala v sobotu 22. října 2016. Na snímku všechny taneční páry

Televizní soutěž StarDance pokračovala v sobotu 22. října 2016. Na snímku všechny taneční páry

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Jako první se představila zpěvačka Anna K., již na parket v rytmu rumby doprovodil tanečník Marek Hrstka. Zpěvačka si během tance, jenž ji překvapil svým poklidným tempem, stihla píseň S tím bláznem si nic nezačínej Pavla Bobka a Marie Rottrové v některých momentech zpívat. Jan Révai ocenil „krásný, uvolněný náboj”, a zapracování uvolněných boků, které tanečníkovi v posledním díle připomínal. Tatiana Drexler pochválila páru dobrou techniku. Radek Balaš doporučil pro příště buď celou dobu zpívat, nebo vůbec ne. Zdeněk Chlopčík zkritizoval „trošku pomalé nohy” a těžkopádnost zpěvačky. Naopak vyzdvihl „luxusní nesené figury”.
Celkem pár získal: 25 bodů

Anna K a Marek Hrstka

Anna K a Marek Hrstka

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Kuchař italského původu Emanuele Ridi s tanečnicí Lucií Hunčárovou tančil valčík na ústřední melodii ze seriálu Cirkus Humberto - Krev toulavá. Právě s ohledem na zvolenou melodii nastoupili nikoli v pro valčík typičtější velké večerní, ale v šatech, které jasně odkazovaly na cirkusové prostředí. Tatiana Drexler pochválila Ridimu eleganci při otevírání lahve vína, kterou ovšem na parketě postrádala. Radek Balaš podotkl, že tanec páru byl postaven hlavně na zvedačkách, což mohl akceptovat „jen jako italskou verzi valčíku”.
Celkem pár získal: 21 bodů

Emanuele Ridi a Lucie Hunčárová

Emanuele Ridi a Lucie Hunčárová

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Fotbalista Ladislav Vízek, jehož přišli povzbudit do publika i kolegové, s Evou Krejčířovou tančili na hit v hledišti přítomné Jany Kratochvílové V stínu kapradiny rumbu. Tanec začínali spánkem fotbalisty na doneseném kanapi. Ač se Vízek dle svých slov domáhal toho, aby mohl prospat celý tanec, dočkal se alespoň krátkého spočinutí až v samém závěru. Zdeněk Chlopčík poznamenal, že spánek Vízkovi opravdu svědčí, neboť při něm vypadal přirozeně, jak má chlap vypadat. Vadila mu ovšem tanečníkovy pohyby boků, spousta kroků mimo rytmus, a obecně špatná technika. Jan Révai měl rovněž výhrady k rytmu. Naopak, Vízkův pohyb v bocích ocenil.
Celkem pár získal: 17 bod

Ladislav Vízek a Eva Krejčířová

Ladislav Vízek a Eva Krejčířová

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Herečka Jana Plodková s tanečníkem Michalem Padevětem se představili s valčíkem tančeným na píseň Až hory se převalí od Zuzany Navarové, jíž věnoval marek Eben v průvodním slově krátkou vzpomínku. Jak moderátor dále prozradil, pár začal používat přezdívku Plody a Pady. Porotce Radek Balaš byl s tancem páru maximálně spokojen, a považoval ho za jeho zatím nejlepší výkon v soutěži. „Pro mě to splňovalo všechna kritéria valčíku. Obsah a forma v jednotné stylizaci,” nešetřil chválou. Zdeněk Chlopčík vyzdvihl především sólové otočky mimo prováděné párem záměrně mimo rytmus. Herečce proto vytkl pouze „trošku strnulý vršek” v postavení.
Celkem pár získal: 29 bodů

Jana Plodková a Michal Padevět

Jana Plodková a Michal Padevět

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Herec a skladatel Roman Zach s Andreou Třeštíkovou zatančili rumbu na píseň Souměrná Báry Basikové. „Nejde mi pořád počítat rychlý-rychlý-dlooouhý, já jedu stylem start-cíl,“ nechal se v úvodním sestřihu z tréninku slyšet Roman Zach. Jan Révai si pochvaloval, že Zach naplnil jeho představu, že je ve skutečnosti mágem, protože právě tak při tanci vypadal. Tatiana Drexler tak nadšená nebyla. „Když tancujete na volno, je to úžasné, když se do toho snažíte dostat techniku, ztrácí to šarm,” poznamenala.
Celkem pár získal: 25 bodů

Roman Zach a Andrea Třeštíková

Roman Zach a Andrea Třeštíková

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Herečka Kristýna Leichtová v doprovodu tanečníka Václava Masaryka nabídla porotě a publiku valčík. Na píseň Cesta Tomáše Kluse a kapely Kryštof. Jejich vystoupení představilo příběh, v němž tanečnice původně toužila především po penězích bohatého partnera, ale nakonec si to rozmyslela a usoudila, že peníze nejsou všechno. Zdeněk Chlopčík páru vytkl nedostatečné cítění rytmu: „Utíkali jste před hudbou”. Pochválil ovšem odvahu herečky, že se pustila do sólových otoček, postrádal však „mohutnější držení s odklonem”. Porotkyně Tatiana Drexler shrnula své postřehy do věty, že Kristýna ožila až po tanci.
Celkem pár získal: 22 bodů

Kristýna Leichtová a Václav Masaryk

Kristýna Leichtová a Václav Masaryk

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Mladý herec Zdeněk Piškula doprovodil na parket tanečnici Veroniku Lálovou, jejíž oděv Marek Eben nazval žaluziemi. Zatančili rumbu na píseň Hlavolam skupiny Chinaski. Tatiana Drexler jejich výkon pochválila s tím, že se neustále zlepšují. Jan Révai ocenil příběh, zamilovanost, kterou chtěli ve svém tanci zdůraznit, i Ebenem zmíněné žaluzie.
Celkem pár získal: 32 bodů

Zdeněk Piškula a Veronika Lálová

Zdeněk Piškula a Veronika Lálová

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Alpský lyžař Ondřej Bank s Andreou Třeštíkovou zatančil valčík na píseň skupiny Lucie Medvídek. Lyžař měl při tréninku zpočátku problém s kolenem, jeho partnerka se představila v dlouhých, světle žlutých šatech, zatímco Ondřej Bank tančil ve fraku. V závěru jejich vystoupení se na scéně objevil i v písni zmiňovaný medvídek. Porotce Radek Balaš vytkl příliš komplikované pohyby, které podle něj byly příčinou řady nedostatků i potíží s rytmem. Jan Révai Ondřejovi doporučil: „Působil jsi jako medvídek, přidej trochu toho grizzlyho”. Pochválil ovšem těžké figury, jež dle jeho názoru tanečníci zvládli hezky. „Viděli jste toho nejromantičtějšího dealera s klientkou,” poznamenal Marek Eben v souvislosti s tím, že píseň je o pašování drog v plyšových hračkách.
Celkem pár získal: 26 bodů

Ondřej Bank a Kamila Tománková

Ondřej Bank a Kamila Tománková

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Mistryně světa ve sportovním aerobiku Olga Šípková s tanečníkem Markem Dědíkem tančili rumbu na píseň slovenské skupiny Peha Spomal. Pár tančil na parketu, kde byl hlavní kulisou velký rám, představující obraz, do nějž tanečnice tanečníkovi zmizela. Rám byl ovšem o něco silnější, než Marek Dědík očekával, jak po tanci přiznal, a jeho partnerka si o něj v jeden okamžik dokonce skoro ukopla palec. Tento detail ovšem nadšení poroty z jejich výkonu nijak nezmenšil. Chlopčík ocenil nádhernou choreografii, několik chybiček však našel. Révai připodobnil pár k Lewisi Hamiltonovi ve Formuli 1, protože patrně jako on projde soutěží stylem start-cíl. Také ostatní porotci se shodli, že tanec posledního soutěžního páru byl prakticky bezchybný.
Celkem pár získal: 37 bodů

Olga Šípková a Marek Dědík

Olga Šípková a Marek Dědík

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Příští sobotu 29. října se diváci mohou těšit na to, jak se soutěžící vypořádají s nástrahami paso doble a slow foxu.


Považovala se za největší favoritku celé soutěže, diváci ji ale přesvědčili o opaku. Dvojnásobná mistryně Evropy ve sportovním aerobiku žen Olga Šípková v sobotu večer znenadání vypadla z taneční show StarDance. A své vyřazení vůbec neunesla!

Šípková byla údajně dokonce tak moc zklamaná a naštvaná, že nedorazila ani na večírek, který se tradičně pořádá pro vyřazenou dvojici.

„Dost se to řešilo, že tam nebyla. Všem to bylo líto, ale ona takhle dala jasně najevo, že svůj neúspěch vůbec neunesla,“ svěřil se Expres.cz zdroj ze štábu soutěže.

Své zklamání nicméně Šípková netajila. Bezprostředně po skončení soutěže se nechala slyšet, že jí to přijde nespravedlivé, protože tančili hezky a dostávali s Markem Dědíkem od poroty dost vysoké body. Dokonce z ni mělo vypadnout, že diváci holt podpořili horší tanečníky.

A přestože měla Šípková, která od začátku svými výkony ostatní amatérské tanečníky převyšovala o několik tříd, pravdu, její taneční partner Marek Dědík byl s vypadnutím smířený.

Marek s tím počítal, protože od začátku říkal, že je Olga moc dobrá a lidem to nebude sympatické. Akorát nepředpokládal, že odejdou jako třetí,“ říká náš zdroj.

O tom, že ve StarDance nevládnou ty nejlepší vztahy, jsme vás již informovali. Právě Šípková totiž patřila k trojici největších honičů za vítězstvím a například Ladislav Vízek po svém vypadnutí deklaroval, že pokud vypadne právě slavná cvičitelka, svůj odchod vůbec neunese. Jeho slova se splnila do posledního puntíku.

Jen je škoda, že si Olga neuvědomila, že není na dalším mistrovství světa, ale v zábavné show, kde o jejím dalším setrvání v soutěži rozhoduji sympatie a ne výkon.

 

Emanuele Ridi se vrací k plotně, ze StarDance vypadl před semifinále

  22:19
  •  
  •  
  •  
  •  
S taneční soutěží StarDance se rozloučila dvojice Emanuele Ridi a Lucie Hunčárová. Osudným se jí stalo kolo, v němž se tančily dva tance. Soutěžící předvedli quickstep, waltz, sambu a tango. Vypadlé dvojici nepomohly ani body z předchozího charitativního kola.
Emauele Ridi dotančil. Okolo plotny bude ale tančit dál | (1:39) | video: Česká televize

„Jsem strašně spokojená. Postupovali jsem nečekaně. Dali jsme si cíl páté kolo a jsme v osmém. Jsem opravdu trošku dojatá, smutná, ale spokojená. Největší dík patří Emanuelovi, který poctivě trénoval a na parketě nechal duši,“ řekla při loučení tanečnice Lucie Hunčárová.

Fotogalerie

„Musím poděkovat StarDance, byla to pro mě nová věc, celé ty krásné čtyři měsíce včetně tréninků. Lucie vydržela všechny moje kroky, je svatá. Byl to pro mě zážitek a budu si ho pamatovat celý život,“ dodal kuchař Emanuele Ridi, který v tomto kole předvedl quickstep a tango.

Ridi s Hunčárovou dostali nejméně bodů. Naopak nejlepší hodnocení si od poroty během večera vyslechli herečka Jana Plodková a Michal Padevět za jejich tango a herec Roman Zach a Andrea Třeštiková za waltz. V obou případech padly i dvě 10 od porotců.

Příští týden budou tančit v semifinále už jen čtyři páry: Plodková a Padevět, Zach a Třeštiková, lyžař Ondřej Bank a Eva Krejčířová a herec Zdeněk Piškula a Veronika Lálová.

Autor:

Ze StarDance vypadli Roman Zach a Andrea Třeštiková

Taneční soutěž StarDance se v sobotu dostala do semifinále a poslední čtyři páry bojovaly o postup do finále. Prohráli Roman Zach a Andrea Třeštiková.

Roman Zach a Andrea Třeštiková
 

Roman Zach a Andrea Třeštiková

FOTO: Jan Handrejch, Právo

sobota 3. prosince 2016, 21:49

Roman Zach a Andrea Třeštiková začali valčíkem. Porotce Jan Révai pak Zachovi řekl: „Ten ruský balšoj těátr dokážeš krásně přednést, valčík jako začínající program pro tebe byl lepší než latina... s tvou výškou bych si představoval, že budeš dělat delší kroky, tak mi to přišlo trošku kostrbaté.“

„Souhlasím s Honzou Révaiem, že na můj vkus to bylo trošku kostrbaté, těch zastávek bylo nějak moc,“ řekl Radek Balaš.

Tatiana Drexler dodala, že to byl velký tanec, technicky na dobré úrovni, a obsahoval skoro  všechny figury, které se dají dělat. „Jediné, co tomu chybělo - jít trochu více do kolen.“

Porota páru udělila celkem 27 bodů.

Ondřej Bank a Eva Krejčířová si jako první zkusili jive. „Vůbec jste nevypadli z rytmu v sólu. Vršek nicméně zaostával za spodkem, horní část těla nefigurovala se spodkem. Ale mimořádně zábavná choreografie,“ řekl Radek Balaš. Tatiana Drexler nicméně zmínila, že vůbec netančili v typickém rytmu jivu.

Nakonec jim udělili 26 bodů.

Zdeněk Piškula a Veronika Lálová

Zdeněk Piškula a Veronika Lálová

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Zdeněk Piškula a Veronika Lálová pokračovali valčíkem. Zdeněk Chlopčík ocenil pěknou choreografii. „Jediná chybička, když jsi v tom valčíku zvedal doprava, tak si odhodil Veroniku kousek dál, ale jinak vynikající výkon,“ dodal.

„Vy jste předvedli jeden ze svých nejlepších výkonů, mě to dostalo,“ řekl Jan Révai.

Porota se shodla na výborném celkovém výsledku 37 bodů.

Jana Plodková a Michal Padevět předvedli celkem slušný jive. Radku Balašovi pár připomínal „štěňátka na louce“. „Sólíčko bylo poddimenzované, ale jinak jste se navzájem zapalovali,“ uvedl.

Jana Plodková a Michal Padevět

Jana Plodková a Michal Padevět

FOTO: Jan Handrejch, Právo

„Mohla si ještě přidat, protože energie je při jivu to nejdůležitější, ale jsem spokojený,“ podotkl Jan Révai.

Výkon vynesl páru celkem 33 bodů.

Paso doble se stalo dalším úkolem pro Romana Zacha a Andreu Třeštikovou. U poroty uspěli. „Musím vysoko hodnotit, že nezkoušíte lehké věci, to je velmi náročné... jdete absolutně naplno a dneska to je perfektní,“ uvedla Tatiana Drexler.

„Bylo tam hodně nejistoty, když jsi tančil sám, byly to těžké figury, co jsi dělal, ale na tanci je nádherné, že když divákovi začne běhat mráz po zádech, je jedno, jestli tam rovnováha je. Ten tanec byl zatím tvůj absolutně nejlepší,“ řekl Radek Chlopčík.

Paso doble přineslo páru rekordních 40 bodů.

Ondřej Bank a Eva Krejčířová

Ondřej Bank a Eva Krejčířová

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Pak už se vrátili na parket Ondřej Bank a Eva Krejčířová. „Evička má v tobě krásnou oporu, ty jsi držák - „Stojan Jakotyč“. Ale celkově roztomilá choreografie,“ vtipkoval Jan Révai.

„Bohužel jsem ve vašem tanci vůbec neodhadnl rytmus, pro mě byl rytmus velmi nečitelný. To byla největší chyba vašeho tance... To zakopnutí hodnotím kladně, byl to super gag,“ dodal Zdeněk Chlopčík.

Výsledek byl rozporuplný - 24 bodů.

Zdeněk Piškula a Veronika Lálová měli s tancem paso doble úspěch. „Oceňují především to, žes to měl dokonale pod kontrolou,“ uvedl Radek Balaš.

„Pan Piškula všechno umí nádherně... jediné, co mi chybí, je vášeň, trochu entuziasmu do toho,“ sdělila Tatiana Drexler.

Celkově dostali od poroty 38 bodů.

Účastníci Stardance

Účastníci Stardance

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Slowfox pak zatančili Jana Plodková a Michal Padevět a oslnili. „Nádherný slowfox,” řekl fascinovaný Zdeněk Chlopčík.

„Vy jste krásu života a tance přenesli na tento parket,” řekl Radek Balaš.

Výsledkem bylo 40 bodů od poroty.

Ve StarDance jsem poslal hlasy i sám sobě, přiznal Piškula v Rozstřelu

  14:29,  

Proslavil se seriálem Vyprávěj, pohádkou Tři bratři, má tisíce fanoušků na sociálních sítích a stal se novým králem tanečního parketu. Vítěz osmé řady StarDance Zdeněk Piškula (18) byl hostem diskusního pořadu Rozstřel.
Celý záznam Rozstřelu se Zdeňkem Piškulou | (21:49) | video: iDNES.cz

„Poslal jsem si ve druhém kole jeden nebo dva hlasy. Říkal jsem si, že bych měl, kdybych vypadl, aby to nebylo hloupý, že jsem to měl udělat. Ale poslal jsem hlas i Janě Plodkové,“ přiznal v Rozstřelu Zdeněk Piškula.

Osmnáctiletý student pražské konzervatoře vyhrál taneční soutěž jako nejmladší ze soutěžících. Jeho partnerkou byla tanečnice Veronika Lálová. Sám se za favorita nepovažoval (psali jsme zde). Podporovala ho rodina, spolužáci a účast v show zřejmě nevadila ani jeho pedagogům.

 

„Zrovna StarDance je soutěž, která má prestiž a eleganci, což si uvědomují i profesoři. Nevím, co říkají moji spolužáci na vítězství, do školy půjdu až teď a čeká mě pět a půl hodiny herectví. Ale kamarád říkal, že mi posílal hlasy,“ prozradil.

Školu v pohodě stíhal až do osmého tanečního večera. Pak si musel dát přestávku. „To už začalo více tanců a nestíhal jsem. Naučit se dva tance za jeden týden bohatě stačilo. Více bych nedal. Jsem rád, že jsem to nakonec fyzicky a psychicky ustál. Dokázal jsem si, co zvládnu. Jsem hrdý i na Verču, že to zvládla se mnou,“ řekl herec, jenž se vyřazováním nenechal vyvést z míry.

„Vyřazování je nepříjemné, jen když vás nechají v té poslední dvojici. Kvůli dřině byste rád pokračoval dál. Ale ve finále mi to už bylo jedno, jen jsem se usmíval. Všechno jsem měl odtančené. Došlo mi to vlastně až včera. Přišel za mnou prodavač v obchodě a gratuloval mi, že jsem vyhrál. Tak jsem poděkoval,“ říká Piškula, kterému nevadila ani kritika poroty.

 

„Porotci jsou ti, kteří tanci rozumí. Já o tom vím prd. I kdybychom to zatančili dokonale, což nebylo nikdy, oni musí něco říct. Něco pozitivního, negativního. Mě bavil Zdeněk Chlopčík,“ řekl.

Mezi jeho nejméně oblíbené tance patřila soutěžní samba. Tu karnevalovou si naopak více užíval. „Soutěžní samba mi do nohou nešla. Možná kdybych měl více času. Ani to počítání mi nešlo a nebavilo mě. V karnevalové sambě jste zase nahý, v klasické oblečený. Ta velká pera jsou docela těžká. Ale užil jsem si to,“ dodal.

Zdeněk Piškula musel během soutěže řešit nepříjemnost. Někdo mu ukradl profil na Instagramu. „Měl jsem tam 130 tisíc sledovatelů, což je docela dost a živilo mě to. Napsal jsem adminům a poslal, co chtěli, ale odepsali, že mi nemůžou pomoct. Myslím, že je nějaký kluk tady v Česku ani nezajímá. Byl jsem i na policii a řekl, že chci, aby to řešili až po soutěži. Takže uvidíme. Založil jsem si nový profil a lépe ho zabezpečil. Teď mám pět nebo šest tisíc sledovatelů. Snad to doženu,“ dodal.

 

Herec nedávno přiznal, že po skončení taneční soutěže StarDance chce být konečně sám sebou. „Stejně je to vtipný. Napřed jsem byl ten blonďatej kluk z Vyprávěj, pak ten třetí bratr, a teď tak trochu doufám, že budu po StarDance konečně ten Zdeněk Piškula,“ řekl pro týdeník Téma.

Před kamerou se poprvé objevil jako dvanáctiletý v seriálu Vyprávěj. Pak následovaly seriály Doktoři z Počátků, Všechny moje lásky či cyklus Soukromé pasti. Jeho zatím největší filmovou rolí pak byl bratr Matěj v pohádce Tři bratři. Byl členem úspěšné youtuberské skupiny Fame Team, kterou s ním tvořili jeho tehdejší partnerka Teri Blitzen a Johny Machette s přítelkyní Gabriellou Hecl. Když se oba páry loni rozešly, skončil i Fame Team (více zde).


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář