Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tomáš Verner

Tomáš Verner,*3.6.1986 - krasobruslař

 

Tomáš Verner je český krasobruslař pod vedením Vlasty Kopřivové a Michaela Hutha.

V současnosti (jaro 2009) figuruje na 1. místě světové žebříčku krasobruslařů.

Největším dosavadním sportovním úspěchem Tomáše Vernera je zisk zlaté medaile na Mistrovství Evropy v krasobruslení 2008 v Záhřebu, čímž navázal na loňský stříbrný úspěch z Varšavy. Ziskem 232,67 bodů porazil Švýcara Lambiela i třetího Francouze Jouberta.

Na mistrovství Evropy roku 2007 předvedl krátký program na skladbu Tokáta a fuga d-moll od Johanna Sebastiana Bacha. Startoval s číslem 32 a do krátkého programu vyjel jako poslední. Náskok na největšího favorita – Francouze Briana Jouberta (mistr světa 2007), však ve volné jízdě neudržel, mj. kvůli pádu při čtverném toeloopu, a díky třetí nejlepší volné jízdě dne (po Joubertovi a Belgičanu van der Perrenovi) v celkovém pořádí obsadil druhé místo.

Tomáš Verner je členem českého olympijského týmu ve Vancouveru 2010.

Osobní rekordy:
1) Krátký program
- 79,87 bodů
- 21. 3. 2008, Mistrovství světa, Göteborg

2) Volná jízda
- 155,80 bodů
- 22. 3. 2007, Mistrovství světa, Tokio

Celkový výsledek
- 232,67 bodů
- 24. 1. 2008, Mistrovství Evropy, Záhřeb

Autor: jewel, lela15, jessicka007

zdroj Osobnosti,cz

Tomáš Verner

Tomáš Verner Hermína

Proč je fešák Verner pořád single? Otřesná zkušenost s Luckou Vondráčkovou!

23. září 2014 14:01

Šušká se o něm ledacos, zlé jazyky ho dokonce určitě naprosto neoprávněně obviňují z toho, že jen tají jinou orientaci, každopádně pohledný krasobruslař Tomáš Verner tvrdí, že nikoho nemá a ani nechce. A důvod? Mezi řádky naznačil, že za to může asi i dávný vztah s Lucií Vondráčkovou.

Odříká si, co se týče jídla a alkoholu, ale i v milostném životě. Nikdo po jeho boku prý není, protože to při jeho povolání nejde.

„Přítelkyni ještě nemám a momentálně ani nehledám. Na pár měsíců budu na cestách a vztah na dálku není ničím, o co bych dnes stál,“ řekl Verner, hvězda ledové show Jen počkej, zajíci!, patrně se vzpomínkou na Lucku Vondráčkovou, se kterou kvůli létání po celém světě ani nestíhal randit.

„Drahé polovičce bych se nemohl věnovat, jsem pořád někde pryč,“ přiznává. Toho kromě ledové show, která odstartovala v sobotu v Praze a s níž zavítá celkem do sedmi měst, čeká i spolupráce se slavným kolegou Jevgenijem Pljuščenkem. 

David Zápal, Super.cz

Tomáš Verner jako model

Tomáš Verner jako model Foto: Andrej Bandi Vámoš

Leoš Mareš má konkurenta: I známý český krasobruslař se stal modelem pro pánské obleky

30. září 2014 14:07

Už i pánské oděvní firmy pochopily, že je fajn mít jako tvář podniku známou celebritu. Po Leošovi Marešovi (38) se dalším známým modelem stal krasobruslař Tomáš Verner. A díky vysportovanému tělu mu obleky padnou jako ulité.

V rámci zahájení spolupráce vznikla kolekce fotografií, na nichž je Tomáš Verner zachycen v mnoha kombinacích modelů pro společenské příležitosti i volný čas. Tyto fotografie vznikaly v ateliéru i exteriérovém prostředí.

Tomáš Verner je spoluprací nadšen. „Mně se líbí jejich oblečení a jim se zřejmě líbil můj obličej. Nebo je také dost dobře možné, že pro ně fotím, protože mohu obléci jakýkoli kus jejich oblečení a padne mi jako ulitý, bez úprav. Tím pádem odpadají náklady na úpravu a přešívání obleků před focením,“ vysvětlil Verner.

Sám měl obleky, jež nafotil, poprvé možnost veřejně prezentovat letos v létě, kdy navštívil Monako na osobní pozvání monacké princezny v rámci závodů F1. „V obleku jsem zapadl do smetánky knížecího dvora jako bych tam patřil. Důležité pro mne bylo, že jsem se ve skvěle padnoucím a barevně sladěném obleku cítil opravdu tak dobře, že jsem se odhodlal zapojit se do hovoru i se samotným princem monackým,“ doplnil krasobruslař Tomáš Verner, který bude mít v rámci firmy vlastní limitovanou kolekci se svým jménem, na níž spolupracuje. 

 

Saša Šeflová, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář