Jdi na obsah Jdi na menu
 


Taťana Kocembová

Taťana Kocembová,*2.5.1962 - atletka

 provdaná Netoličková  je bývalá československá atletka, běžkyně, jejíž hlavní disciplínou byl běh na 400 metrů.

V roce 1979 postoupila na juniorském mistrovství Evropy v Bydhošti do finále, kde skončila na osmém místě . V roce 1982 na halovém ME v Miláně doběhla na čtvrtém místě v čase 51,62. V témž roce získala bronzovou (400 m) a stříbrnou medaili (4 x 400 m) na mistrovství Evropy v Athénách.

O rok později se konalo v Helsinkách první mistrovství světa v atletice pod otevřeným nebem, kde získala stříbrnou medaili ve štafetě na 4 x 400 metrů. Kvarteto Kocembová, Matějkovičová, Moravčíková a Kratochvílová zde zaběhlo trať v čase 3:20,32. Tento čas je dodnes českým rekordem. Na též šampionátu zaznamenala také individuální úspěch, když získala stříbro v závodě na 400 metrů. Ve finále zaběhla trať v novém osobním rekordu 48,59 a prohrála jen s Jarmilou Kratochvílovou, která byla o šedesát setin rychlejší.

V roce 1984 se stala v Göteborgu halovou mistryní Evropy. Z důvodu bojkotu se nemohla zúčastnit letních olympijských her v Los Angeles. O dva roky později skončila čtvrtá na halovém ME v Madridu a doběhla šestá na mistrovství Evropy ve Stuttgartu.

Je provdaná za bývalého fotbalového brankáře a olympijského vítěze Jaroslava Netoličku, se kterým má syna Tomáše . Z předchozího manželství s trenérem Janem Slaninou má dvě dcery (Lucii a Janu).

 

Osobní rekordy

Její halový osobní rekord na hladké čtvrtce ji řadí na třetí místo v historických tabulkách. Rychleji tuto trať v hale zaběhla jen Ruska Natalia Nazarovová a světový rekord drží Jarmila Kratochvílová.

Hala

Dráha

 

Největší sportovní úspěchy

 

zdroj Wikipedie,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář