Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roman Šebrle

Roman Šebrle,*26.11.1974 - světový rekordman v desetiboji

 

Světový rekordman v desetiboji se narodil 26. listopadu 1974 v Lanškrouně. Pochází ze sportovní rodiny – jeho otec skákal do výšky a závodně lyžoval, obě babičky cvičily ve spolku Orel a o pět mladší sestra Jana vystřídala atletiku, karate a tenis. Také Roman vyzkoušel už v dětství všechny obvyklé sporty a v osmi letech projevil zájem o skok do výšky. Dědeček Antonín mu tenkrát vyrobil vlastnoručně vyrobené dřevěné stojany s laťkou a doskočištěm z písku. Dá se říci, že tím odstartoval kariéru dnešní hvězdy české atletiky.

Čtrnáct let hrával Šebrle závodně fotbal, od něhož si vždy „odskočil“ na atletické závody. Jeho parádní disciplínou byl skok do dálky. V roce 1992 však sledoval v televizi zlatý triumf průkopníka českého desetiboje Roberta Změlíka a rozhodl se následovat jeho příkladu. Přestože postrádal řádný trénink, už tehdy dosáhl výkonu 7153 bodů. S atletikou začal naplno až v roce 1995 v pražské Dukle. Mezitím stihl vystudovat gymnázium a nástavbu v oboru informatika.

Na další olympiádě v Atlantě se na stupně vítězů prodral také Tomáš Dvořák. Galerie úspěchů třetího z desetibojařů se začala plnit v roce 1997, kdy Šebrle vyhrál univerziádu a na mistrovství světa v Aténách obsadil deváté místo. Na olympiádu v Sydney 2000 odjížděl již jako jeden z favoritů a ke zlatu mu chyběl skutečně kousek – přesněji zrušená diskvalifikace výkonu Estonce Erkiho Noola v sedmé disciplíně, hodu diskem. I tak byl Roman s výsledkem velice spokojený. Možná totiž tušil, že nejlepší léta má stále před sebou.

Jeho cesta na světový trůn začínala nabírat obrátky: půl roku po olympiádě se stal halovým šampiónem a na jaře 2002 šokoval svět novým světovým rekordem: 9026 bodů! Jako první a dosud také jediný desetibojař překonal Roman magickou hranici devíti tisíc bodů. O tom, že mýtus padne, se na mítinku v Götzisu rozhodovalo až v závěrečném běhu na 1500 metrů. „Předtím byl můj nejlepší výkon na této trati 4:28,9 s a to se mi podařilo stlačit až na 4:21,98 s. Zaběhl jsem to tedy hlavně díky vůli a jsem nesmírně rád, že jsem tu vůli měl,“ tvrdí Šebrle. Ke triumfu pod otevřeným nebem přidal také evropský rekord v halovém sedmiboji (6420 bodů), první vítězství na Grand Prix a narození potomka.

Rázem se stal populární osobností nejen ve světovém měřítku, ale také v českém prostředí, kde jeho pověst dosud lehce trpěla ve stínu Tomáše Dvořáka a Jana Železného. Právě na pomoc velkého kamaráda z Dukly přitom Roman spoléhá při tréninku hodu oštěpem. „Honzy si neskutečně vážím, jako atleta i člověka. Rady, které mají často hodně kritický tón, od něj beru ze všech nejvíc,” tvrdí Šebrle. Ve skoku do výšky mu pomáhají bratři Janků, technicky náročný skok o tyči piluje pod dohledem Pavla Berana.

V běžeckých disciplínách je mu cenným rádcem manželka Eva, bývalá reprezentantka v běhu na 400 a 800 metrů. Po měsících míjení na atletických mítincích spolu začali chodit na Silvestra 1998 a v roce 2002 se jim narodil syn Štěpán. Dalšího potomka však v současnosti neplánují, neboť Eva by se ráda ještě na pár let vrátila k atletice. Společně bydlí v Praze 6, do budoucna však uvažují o rodinném domku na okraji hlavního města.

Volný čas vyplňuje Roman nejčastěji jinými sporty, s nimiž přišel jako dítě do kontaktu. Kromě toho se začal učit golf a přestože zatím nedosahuje oslnivých výsledků, jako řada dalších slavných osobností mu zcela propadl. Veškeré úsilí teď směřuje k letním olympijským hrám v Aténách v roce 2004. „Když to povím přehnaně, nešlo mi ani o mistrovství Evropy v Mnichově 2002 nebo o mistrovství světa v Paříži 2003. Sám pro sebe jsem si určil, že další olympijské hry po Sydney jsou mým vrcholem,“ uvedl Šebrle, jenž na jaře znovu posunul rekord v sedmiboji na 6438 bodů. Doufejme, že v létě dojde jeho úsilí zasloužené odměny.

Zajímavosti:
Výška: 186 cm
Váha: 87 kg

Úspěchy:
Olympijský výtěz – 8893 bodů (2004)
Světový rekord v desetiboji – 9026 bodů (2002)
Evropský rekord v sedmiboji – 6420 bodů (2002)
Olympijské hry – 2. místo (2000)
Mistrovství světa v desetiboji – 2. místo (2003))
Mistrovství Evropy v desetiboji – 1. místo (2002)
Halové mistrovství světa v sedmiboji – 1. místo (2001, 2004), 3. místo (1999, 2003)
Halové mistrovství Evropy v sedmiboji – 1. místo (2002), 2. místo (2000)
Univerziáda, desetiboj – 1. místo (1997)

 

zdroj Osobnosti,cz

Roman Šebrle a Gabriela Kratochvílová jsou posilou zpravodajství na Primě.

Roman Šebrle a Gabriela Kratochvílová jsou posilou zpravodajství na Primě. Foto: Lenka Hatašová / FTV Prima

Podívejte se, jak jim to spolu sekne: Takhle budou Kratochvílová a Šebrle v televizi bojovat o diváky

23. června 2014 6:55

Po odchodu Lucie Borhyové na mateřskou dovolenou a záskoku v podobě Kristiny Kloubkové se vody hlavního televizního zpravodajství dočkají další změny. Zprávy na FTV Prima bude uvádět atraktivní páreček, který se může pochlubit vítězstvím v soutěži krásky i sportovními trofejemi.

O nečekaném tahu v obsazení loňské České Miss Gabriely Kratochvílové a desetibojaře Romana Šebrleho do rolí moderátorů jsme již informovali, ale teď se o jejich nových rolích můžete na vlastní oči přesvědčit na snímcích z televizního studia, kde je už v neděli čeká první přímý přenos.

„Moderování Zpráv FTV Prima je pro mě sen, na který jsem se bála pomyslet. Jsem za tuto příležitost nesmírně vděčná. A pokud jde o Romana, jsem ráda, že volba padla právě na něj. Nebojím se říct, že je to gól,“ říká nová moderátorka Zpráv FTV Prima Gabriela Kratochvílová.

Její nový parťák se původně domníval, že bude moderovat jen sportovní rubriku, ale nabídce na hlavní zpravodajskou relaci nemohl odolat. Nyní může společně s Gabrielou vnést svěží vítr do příštího udílení cen TýTý, kde v kategorii televizního zpravodajství figurují stále stejná jména.

Kratochvílová a Šebrle na Primě doplní dvě stávající dvojice moderátorů - Kláru Doležalovou s Karlem Voříškem a Terezii Kašparovskou s Tomášem Hauptvogelem.

„Jsem nesmírně ráda, že Gabrielu s Romanem můžu v našem týmu přivítat. Jsou to mladí a perspektivní lidé, kteří do detailu plní heslo našich Zpráv. I oni mají šmrnc a jsou solidní. Přeji jim, aby se jim u nás líbilo. Věřím, že spokojení budou i naši diváci,“ říká šéfredaktorka zpravodajství Primy Jitka Obzinová o nové posile.

Adam Chromý, Super.cz

23. června 2014 • 12:00

3 důvody, proč by atlet Šebrle s misskou Kratochvílovou NEMĚLI moderovat zprávy!

Existují minimálně tři závařné důvody, proč by Gábina měla raději předvádět prádlo a Roman se svlékat jen v šatně stadionu.
Existují minimálně tři závařné důvody, proč by Gábina měla raději předvádět prádlo a Roman se svlékat jen v šatně stadionu. (TV Prima, koláž Ahaonline.cz)
 
 

 

 

 

 

 

 

Dnes ráno obletěla Česko zpráva o tom, že za zpravodajským pultíkem Primy už brzy usedne královna krásy a Gabriela Kratochvílová a král atletů major Roman Šebrle. Tenhle tah druhé nejsledovanější komerční televize dokonale rozdělil národ…

Zatímco polovina diváků se chytá za hlavu a říká, že zpravodajství v Česku se už definitivně řítí do pekel horoucích, druhá polovina se těší na neotřelé tváře a možná i trochu jiné pojetí zpráv. Můžete mít na to názorů třeba deset, ale stejně jsou tu tři »velmi vážné důvody« (samozřejmě s nadsázkou), proč by tahle dvojice neměla tuhle práci dělat.

První důvod: Kratochvílová už se nesmí svlékat!

Tohle snad Prima udělala chlapům naschvál! Z královny krásy bude skoro jeptiška! Už žádné fotky v titěrných plavečkách a prádle, žádné potěšení oka pro mužskou část národa. Tvář zpravodajství se zkrátka NESMÍ odhalovat. Tohle je pro chlapy krutá podpásovka!

Druhý důvod: Manželské poradny budou praskat ve švech!

To zase bude v českých domácnostech dusno. Jen si představte, jak hospodyně naoko lhostejně pronese: „Táto podívej, jaký je ten Šebrle krásný chlap. A ty svaly! Ten jistě nechodí dvakrát týdně do hospody k Hasičům na mariáš!“ A pánové, ty si zase rejpnou do svých manželek slovy: „Ty Máňo, kolik může mít ta mladá kilo? Tak maximálně padesát, viď? Sluší jí to.“  Tohle rodinnému klidu neprospívá!

Třetí důvod: Kvalita zpráv půjde rapidně dolů!

Ne, nemyslíme, že by Gábina a Romanem nezvládli číst zprávy a u toho se správně tvářit, myslíme tím to, že totálně rozloží zpravodajský tým televize z Palmovky. Reportéry totiž nemůže nechat supersvůdná Gábina chladnými, reportérky zase budou vzdychat pokaždé, když Šebrle bude soukat své svaly do upnutého sáčka! A pak se soustřeďte na práci, když máte vedle sebe tak strašně rušivé elementy. Kolegům z Primy proto přejeme pevné nervy a pro jistotu doporučujeme používání klapek na oči. Pokud nezafungují, zbývá už jen studená sprcha…

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

Exkluzivní rozhovor s desetibojařem Romanem Šebrlem: Proč chci moderovat zprávy!

Roman Šebrle se pustí do další části svého života. Bude moderovat hlavní zprávy na Primě.
23. června 2014 ● 14:40

Kráska a svalovec! Na tuhle kombinaci vsadila televize Prima při výběru nové moderátorské dvojice. Česká Miss Gabriela Kratochvílová (24) a olympijský vítěz Roman Šebrle (39) usednou do Zpráv na Primě. Sexy desetibojař se rozpovídal, co ho k tomu vedlo.

 

Noví moderátoři doplní Kláru Doležalovou (40) s Karlem Voříškem (50) a Terezii Kašparovskou (35) s Tomášem Hauptvogelem (40) už v neděli 29. června. I když byl celou dobu Šebrle zvyklý na tvrdé sportovní tréninky a nezalekl se žádné výzvy, přípravy na post moderátora jsou pro něj daleko těžší, než si dokázal představit. Nejen o tom poskytl Blesku exkluzivní rozhovor.

Na atletickém stadionu jste dlouhé roky neměl žádnou konkurenci. Před rokem jste ukončil kariéru a nyní se vydáváte na novou dráhu…

„Velké překvapení to bylo i pro mě. Paní Jitka Obzinová z Primy přišla s nabídkou, která se neodmítá. Nabídla mi moderování hlavní zpravodajské relace na jejich televizi, a byl to pro mě šok. Ale celý život jsem zvyklý na výzvy, tak jsem ji přijal. Sám jsem na to zvědav.“

Co vám proběhlo hlavou, když přišla nabídka?

„Přiznám se, že já jsem ten den byl hodně vytížen a doneslo se mi, že mi paní Obzinová chce něco nabídnout. Čekal jsem, že to bude něco se sportem. Když mi však řekla, že se jedná o moderování zpráv, tak jsem se začal smát a to až do chvíle, než mi došlo, že to myslí vážně. Nechal jsem si pár dní na rozmyšlenou, probral to s rodinou a následně na to kývl.“

Celý život jste dělal jenom sport, jak se s tím vyrovnáváte?

„Je to úplně něco jiného a jsem zvyklý, že když do něčeho jdu, tak je to na 100%. Těším se na to.“

Jak se na novou práci připravujete? Měl jste představu o tom, co to všechno obnáší?

„Je to opravdu něco jiného než jsem do teď zažíval a dokonce i než si člověk představuje. Čtení zpráv je něco jiného, než když čte člověk dětem knížku. Chodím na hodiny mluvení s paní Janou Postlerovou, které jsou opravdu zajímavé. Pak je tam ještě trénink se čtecím zařízením. Časově to pro mě není zrovna jednoduché, trénuju golf a navíc tyhle přípravy, tak je to o něco náročnější.“

 

Co vás na těchto hodinách mluvení překvapilo nejvíc?

„V podstatě mě zaujalo úplně všechno, protože je to něco opravdu nového. Vyslovování mi ještě moc nejde, ale cítím na sobě, že se zlepšuji a doufám, že se budu zlepšovat.“ (smích)

S čím jste měl největší problém?

„S rychlostí a tempem čtení. Já čtu poměrně rychle a pak jak jsem byl zvyklý mluvit, tak jsem trochu drmolil. Například i s předložkami, které se nečtou zvlášť, ale dohromady.“

Fanynky jsou zvyklé vás vídat v upnutém trikotu nebo sportovním oblečení, neplánujete zavést změnu oblékání i za moderátorským stolem?

„Že bych třeba hlásil zprávy v běžeckém trikotu nebo do půl těla nahý? (smích) Ne, zprávy jsou seriózní a my je chceme podat divákům jak se sluší a patří, takže to bude v obleku. I to je pro mě nové, doteď jsem oblek moc nenosil. Maximálně jsem na sebe vzal uniformu, tak mě nejspíš čekají nákupy. Když jsem se podíval do svého šatníku, tak jsem tam našel dva obleky, budu je muset doplnit.“

Nebude mít problém hlásit divákům nějakou špatnou zprávu?

„Paní Postlerová nás učí, že zprávy musíme hlásit nezaujatě. Ono to úplně nejde, ale nevybaví se mi žádná taková.“

Jak jste na tom jako sportovec s všeobecným přehledem?

„Myslím si, že všeobecný přehled mám a pokud se mě na něco zeptáte, tak vám na to odpovím. I politiku sleduji dlouho.“

Tento rozhovor vzniká ve vašem sportovním centru, a když se dívám kolem sebe, tak mě napadá, že moderování asi neberete kvůli penězům.

„To, co mě donutilo pro přijetí této nabídky bylo, že se jedná o prestižní práci, která je zajímavá. Navíc vyplňuje to volno, které jsem teď měl. Sice jsem se začal věnovat golfu a opravdu doufám, že to v něm někam dotáhnu. Není to otázka měsíce, ale let. Nevím, jestli mi to bude trvat rok, dva či pět. Dokud na tom nebudu tak, abych se tomuto sportu mohl věnovat od rána do večera, tak člověku něco chybí a to byl můj případ. Tahle nabídka to moje pracovní prázdno vyplnila.“

Potřebujete v životě výzvy?

„Já jsem nad tím přemýšlel a ano, potřebuju je. Čím je větší, tím mě to víc motivuje k dosažení cíle.“

Kam byste zařadil tuhle výzvu, která vás čeká?

„Je to velmi obtížné a všichni lidé se na mě budou dívat. Já se nechci přeříkávat a nechci být špatný. Takže ta výzva je opravdu velká.“

Vaší parťačkou bude Gabriela Kratochvílová. Jak se vám bude moderovat vedle takhle krásné ženy, navíc modelky?

„Podle mě nejde o to, že je modelka. Je skvělé, že se najde krásná žena, která může moderovat a hezky se na ni dívá. Už máme za sebou několik hodin zkoušení a sedíme si i po lidské stránce. Ona je úplně normální holka, což myslím v pozitivním slova smyslu.“

Vy s vaší ženou patříte mezi stabilní páry bez jediného skandálu. Jak zareagovala manželka, že po vašem boku bude královna krásy?

„Samozřejmě jsem to s ní probral a společně jsme se rozhodli o této nové práci. Ona mi prostě věří, navíc si nemyslím, že to bude celkově nějaká změna oproti tomu, když jsem vrcholově sportoval.“

Budete vidět v hlavním vysílám čase a lidé vás budou ještě více poznávat na ulici...

„Ono to asi už ani nejde, aby mě poznávali víc. V Česku kamkoliv se hnu, tak mě lidé poznávají. V obchodě, nebo kdekoliv se objevím. Sám jsem zvědav, jestli to může být ještě horší. Myslím si, že právě v tomto mám výhodu ze starého života.“

Největší úspěchy:

Olympijský vítěz – Athény 2004, 2. místo Sydney 2000
Mistr světa – Osaka 2007, 2. místo Paříž 2003 a Helsinky 2005
Mistr Evropy – Mnichov 2002, Göteborg (2006)
Světový rekord v desetiboji – 9026 bodů (2002)
Evropský rekord v sedmiboji – 6420 bodů (2002)
Halové mistrovství světa v atletice – 1. místo (2001, 2004), 3. místo (1999, 2003)
Halové mistrovství Evropy v atletice – 1. místo (2002, 2005, 2007), 2. místo (2000)

Autor: David Turek
zdroj Blesk,cz
 

 

 

 

 

 

 

První rozhovor s manželkou Šebrleho: Žárlí na fešného manžela? A co vlastně blondýnka Eva dělá?

10. září 2014 13:04

Sympatická blondýnka Eva byla vždy ve stínu svého manžela Romana Šebrleho (39). Teď musí občas vyrazit do společnosti a je z toho docela nesvá. "Jsem zvyklá, že se všichni nejdříve podívají na Romana, nedivím se, nejen podle mne, ale podle mnohých je to pěkný chlap. A pak zkritizují mě," svěřila Super.cz.

Přestože je Roman velký fešák, nikdy na něj prý nežárlila. "Poznala jsem ho tak dobře, že vím, že to není potřeba, Takový okamžik nenastal v našem životě ani jednou. Roman je hodný chlap a věřím mu," ujistila nás.

Eva Šebrlová je podstatně méně opálená než její manžel, takže nás napadlo, že na tréninky golfu ho asi moc často nedoprovází. "Golf si občas zahraju, ale většinou jsem zavřená v baráku. Masíruju a dělám kondiční trenérku. Vedu děti k atletice," vysvětlila.

A jak se jí manžel líbí jako moderátor hlavního zpravodajství? "Ze začátku bylo znát, že je nervózní, ale myslím si, že se hodně zlepšil," uzavřela sympatická blondýnka, která má díky sportování skvělou figuru. 

Saša Šeflová, Super.cz

Krasavec Roman Šebrle poprvé promluvil o drsné kritice jeho moderování: Vrátil úder své učitelce mluvy!

4. října 2014 9:42

Roman Šebrle (39) se stává kvůli svému moderátorskému výkonu ve zprávách na Primě terčem kritiky. Neustále se omílá, že na práci moderátora nemá a v tomto oboru dobrý nikdy nebude. Co na to říká sám Šebrle?

"Vím, že to na začátku nebylo dokonalé, ani teď není, ale věřím, že to jednou dokonalé bude. Budu se tomu věnovat na sto procent, je to pro mě výzva. Lepším se a lepšit se budu až do té doby, až řeknou, že to je hezké," řekl Super.cz bojovník Šebrle.

Kritiku schytal i od své bývalé učitelky mluvy Jany Postlerové. "Já teď cvičím s paní Evou Jurinovou a konečně jsem se pohnul. Tak jsem rád, že jsem potkal právě ji," vrací Postlerové úder Šebrle.

Přiznává, že negativní zprávy na mobil či sociální síť přicházejí. "Chodí hanlivé, ale i ty hezké. Jsem za kritiku rád, ale neodpovídám na ně. Na to už mi čas nezbývá vůbec," upřesňuje bývalý desetibojař. "Chci dojít do té chvíle, že budou říkat, že jsem dobrý. Pokud se mi to nepovede, tak co se dá dělat. Život jde dál," dodal. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

Roman Šebrle s manželkou Evou a dětmi

Roman Šebrle s manželkou Evou a dětmi Foto: Villa Memories (2x)

Roman Šebrle ukázal obě své děti: Vidíte tam podobu se slavným tátou?

4. února 2015 16:50

Manželku bývalého vrcholového sportovce a nyní moderátora zpráv na Primě Romana Šebrleho (40) známe. Společně dorazili například na běh Prahou, i na večírku už jsme ji potkali. Své dvě děti, Štěpána a Kateřinu, však manželé na akce s médii nevodí.

 
 
 

Když si ale nedávno vyrazili odpočinout od ruchu velkoměsta, doma je nenechali. Na Moravu tak rodina dorazila v plném složení. Těžko ale říct, jestli si manželé odpočali, Roman totiž přiznal, že s dětmi je teď poněkud těžké pořízení.

„Děti poslední dobou víc zlobí. Štěpán jde do puberty, Káča je ženská, která si nenechá nic líbit, takže občas mezi nimi dochází k třenicím. Poslední dobou poměrně často. Musím si je vzít do parády,“ mrkal Šebrle na manželku. 

 

Jana Hofmanová, Super.cz

 
Roman Šebrle opět intenzivně trénuje.

Roman Šebrle opět intenzivně trénuje. Foto: Archiv FTV Prima

Moderátor Primy Šebrle se vyděsil odrazu v zrcadle: Špek z pupku musí pryč!

24. března 2015 5:55

Moderátor Zpráv FTV Prima a bývalý desetibojař Roman Šebrle (40) se znovu vrací k intenzivnímu trénování. Poté, co ukončil sportovní kariéru, hodně zpohodlněl a následky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Absence každodenních tréninků se na Šebrleho těle musela projevit. Pod oblečením toho není moc vidět, ale tipujeme nějaký ten špíček na břiše? „To je ještě slabé slovo, tam byl prostě špek jako prase, abych to uvedl na pravou míru. V jednu chvíli jsem se na sebe díval do zrcadla a řekl si: Dost!“ na plná ústa objasnil, proč se vrátil k intenzivnímu cvičení.

Vedle posilovny pravidelně běhá a v červnu se chystá připojit se k charitativnímu cyklistickému závodu Biketime Team Velo Challenge a pomoci Nadaci Terezy Maxové dětem. „Připravuji se na závod, abych byl plnohodnotným členem. Ti, kteří tam půjdou, si mě mohou vydražit a být v mém týmu,“ upřesnil Šebrle (právě výtěžek z dražby půjde na konto nadace).

Roman Šebrle začal se sportovní kariérou v roce 1995 na pražské Dukle, kde - často krví - propotil hodně trik. „Je pravda, že spousta těch tréninků hodně bolela, a pak se člověk tady na té čáře, spíš za ní, válel, a čekal, až mu odejde kyselina močová ze svalů. Ten pocit, kdy si myslíte, že vám svaly vyskočí z kůže, bych přál zažít každému.“ 

Jana Hofmanová, Super.cz

Roman Šebrle si zahrál na Davida Hasselhoffa.

Roman Šebrle si zahrál na Davida Hasselhoffa.Foto: archiv R. Šebrleho

Takhle Roman Šebrle pózuje v plavkách na pláži jako záchranář z Pobřežní hlídky: Červený plovák mu sluší!

27. března 2017 7:56

Moderátor primáckých zpráv Roman Šebrle se dokáže pořádně odvázat. Ze své dovolené v Emirátech poslal fotografie, na kterých pózuje na pláži s červeným plovákem pro záchranu životů. "Někdo to hlídat musí, když je Mitch Buchannon už v důchodu...," směje se Roman.

 

Legendární červené plavky bývalá desetibojařská hvězda vyměnila za černé, přesto by se jako záchranář v seriálu Pobřežní hlídka chytl hned. Postavu má stále výstavní a je samý sval. David Hasselhoff by měl velkou konkurenci...

Lecos mají Hasselhoff a Šebrle společného. Oba jsou hora svalů, Roman je o 22 let mladší než americká star, ale manželku mají v podobném věku. Hasselhoff se zasnoubil s šestatřicetiletou Hayley Roberts, Šebrleho manželka je o čtyři roky starší. Obě jsou blondýnky a obě jsou to velké kočky! 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář