Jdi na obsah Jdi na menu
 


Radek Štěpánek

Radek Štěpánek,*27.11.1978 - tenista

 

Radek Štěpánek je současný profesionální český tenista. Aktuálně(24.srpna 2009) je na 16. místě mezinárodního žebříčku ATP.

Za svou dosavadní kariéru vyhrál Štěpánek dva turnaje ATP a to v červnu 2005 v Rotterdamu, kde vyhrál nad belgičanem Rochusem a v červenci 2007 v Los Angeles, kde porazil tehdejší světovou devítku - Jamese Blakea. Dvakrát se mu podařilo postoupit do finále turnaje Masters Series - 2004 v Paříži, kde podlehl Maratu Safinovi a 2006 v Hamburku, kde podlehl Tommy Robredovi. Jeho nejlepším výsledkem na grandslamových turnajích je postup do čtvrtfinále ve Wimbledonu v roce 2006.Velký skok v žebříčku (z 60. místa na 36. místo) dočinila účast v semifinále v Montrealu, kde po velké bitvě podlehl na kanadském betonu Rogeru Federerovi.

Nejvyššího žebříčkového postavení ve své kariéře dosáhl Štěpánek 14. srpna 2006, kdy byl 8. v žebříčku ATP. Jako hráč první světové desítky však neodehrál jediný zápas kvůli zranění.

Od začátku roku 2009 se opět žene žebříčkem výš a výš. V tomto roce se mu zatím podařilo vyhrát turnaj v Brisbane, San Jose a také se zúčastnil finále v Memphisu, kde podlehl světové šestce Andymu Roddickovi.

Autor: kukacek.k, pameli, jely, honzaff

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář