Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lucie Šafářová

Lucie Šafářová,*4.2.1987 - tenistka

 

Lucie Šafářová je česká profesionální hráčka tenisu.

Tenis začala hrát ve třech letech pod vedením svého otce. Od roku 2005 je jejím trenérem Jaroslav Bulant. Jejím nejoblíbenějším povrchem je antuka.

Do světa profesionálního tenisu vstoupila již jako čtrnáctiletá v roce 2001 prohrou v 1. kole na turnaji okruhu ITF v Plzni. V roce 2004 vyhrála dva turnaje ITF v Bergamu a Bastadu. Průlom v její kariéře znamenal rok 2005, kdy získala první dva tituly na okruhu WTA v Estorilu a Forest Hills, postoupila do finále v Hertogenboschi, kde podlehla ve třech setech Kláře Koukalové, a sezónu zakončila na 50. místě žebříčku WTA.

V lednu 2006 dosáhla dosud nejvýznamnějšího úspěchu v kariéře, když zvítězila na turnaji v Gold Coast. Po semifinálové účasti na turnaji v Amelia Island postoupila na 26. místo žebříčku, sezónu zakončila na 41. místě.

2007 Na Australian Open prošla přes obhájkyni loňského triumfu a světovou dvojku francouzku Mauresmo do čtvrtfinále grandslamového turnaje. V ryze českém čtvrtfinále Australian Open podlehla Vaidišové. Senzační tažení Lucie Šafářové turnajem v Paříži skončilo těsně pod vrcholem. Česká tenistka vyhrála ve finálovém utkání s Petrovou první set, ale víc už nedokázala. Předtím na turnaji Šafářová vyřadila tři hráčky z první světové desítky.

Lucie Šafářová byla přítelkyní tenisty Tomáš Berdycha.

Autor: mirdas

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář