Jdi na obsah Jdi na menu
 


Antonín Panenka

Antonín Panenka,*2.12.1948 - fotbalista

 

Zelenobílý dres Bohemians poprvé obléká jako jedenáctiletý žáček a obrovský talent ho žene neustále výše. Vždycky měl moc rád míč. Jakmile přišel ze školy a odhodil tašku, běžel někam s kluky kopat, třeba i na ulici. A i ve škole si o přestávkách pohrával a dribloval s tenisákem. Panenka nikdy není na hřišti jako záložník žádný velký bojovník ani rychlík, ale právě cit pro balón a skvělá kopací technika z něho dělají mimořádného fotbalistu.

Od necelých dvaceti válí za Bohemku ligu a do reprezentace je poprvé povolán v roce 1973 pro kvalifikaci MS v Glasgowě, kde prohráváme se Skotskem 1:2. V nadcházející kvalifikaci ME v roce 1975 střílí tři góly Kypru, který na Letné porážíme 4:0. O rok později po své krátké reprezentační odmlce v prvním čtvrtfinále ME proti SSSR v Bratislavě svou velmi důležitou trefou zvyšuje na konečných 2:0. Takže v šestasedmdesátém má už v semifinále ME v Záhřebu s Nizozemím (3:1 po prodloužení) i v bělehradském finále s NSR (2:2 po prodloužení a 5:3 na penalty) své místo v československé středové ose jisté.

O čtyři roky později je Antonín Panenka oporou mužstva Československa, které na ME v Itálii končí třetí, a ještě na MS 1982 ve Španělsku, pro nás neúspěšném, dává jediné dva naše góly. Kypru (1:1) a Francii (také 1:1). A to z penalt, ovšem tentokrát kopnutých klasickým způsobem. V té době (1981 až 1985) však už náš fotbalový génius hájí barvy (stejně jako v Bohemce zelenobílé) prestižního evropského klubu Rapidu Vídeň, za který střílí 77 gólů. Dvakrát se pyšní titulem mistra Rakouska a v roce 1985 se s ním dostává až do finále Poháru vítězů pohárů. Pak ještě dvě sezóny účinkuje v druholigovém rakouském St. Poltenu a vrací se, kam jinam než do Bohemky.

Autor: luciik11

zdroj Osobnosti,cz

Je to možné? V 65 letech stále sportuje. V čem spočívá tajemství skvělé kondice Antonína Panenky?

12. září 2014 12:00 - KOMERČNÍ ČLÁNEK
Bývalý fotbalový reprezentant a mistr Evropy z Bělehradu 1976 Antonín Panenka se stále udržuje ve formě. I v téměř 66 letech vybíhá pravidelně na trávník nebo tenisový kurt a dává si do těla. Se zachováním aktivního stylu života mu pomáhá přelomová kloubní výživa Gelmodel.

 

Antonín Panenka má za sebou bohatou fotbalovou kariéru a mnoho úspěchů, přičemž o tom největším se bude mluvit snad i za 100 let. Jeho vítězná penalta z Mistrovství Evropy roku 1976 se jednoduše zapsala do dějin. Ačkoliv aktivní fotbalovou kariéru ukončil v roce 1993, fotbalu a vůbec sportu se aktivně věnuje stále a vděčí za to do značné míry Gelmodelu. A mezi sportovci v tom není sám.

Kloubní výživa s vynikající vstřebatelností v organismu

Kloubní výživa s vynikající vstřebatelností v organismu

Kloubní výživu Gelmodel vyvinula španělská farmaceutická firma Pharmadiet An OPKO Health na základě posledních vědeckých poznatků. Gelmodel obsahuje účinnou látku COLATECH®, která má velmi vysoký stupeň enzymatického naštěpení kolagenu. To v praxi znamená, že se výborně vstřebává v organismu. Do těla se tak dostane maximum účinné látky. Sám Antonín Panenka o Gelmodelu říká: „Mám za sebou fotbalovou kariéru a na mém zdraví je to znát. Pořád si však rád zasportuji. Gelmodel mi nabídli kluci z Eurocatu, když jsem si postěžoval na pobolívání kloubů. Jsem rád, že jsem ho vyzkoušel, protože bolestivost kloubů výrazně ustoupila. Užívám ho pravidelně a tak si s kopačákem rád zahraji i nyní.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Setkání s váženým panem Antonínem Panenkou

(Mifka Jiří sen., 16. 10. 2015 11:40)

Při otevření nové restaurace mé dcery rozené Mifkové a zetě Pavla Halamova v Kozlovně Čáslav, jsem se konečně mohl setkat s panem Panenkou a Dobiášem. Je to tak vzácné s ohledem, že jsem působil na OBO 2 roky v Indii , 2 rokyAfrice a 4 roky v Číně. Vždy jsme si na Embassy povídali o těchto zlatých pokladech českého sportu. Bylo pro mne tak krásnou skutečností že, co dokázali pro naši vlast -jak jsou skromní a syxmpatiční vůči svému okolí. Přeji oběma: Ať láska,pochopení a klid ,prostoupí všechny a vše okolo nich.
V dokonalé úctě
Jirka Mifka sen. s rodinou
dokonalé úctě.