Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdena Studenková

Zdena Studenková,*19.5.1954 - slovenská herečka

 

Zdena Studenková je slovenská herečka. Bývalá manželka režiséra Stanislava Párnického.

Vystudovala obor fotografie na Střední umělecko-průmyslové škole v Bratislavě (1972) a herectví na VŠMU (1977). V letech 1977 - 1978 byla členkou činohry Nové scény, od roku 1978 činohry SND. Hrála v mnohých filmech, televizních inscenacích a seriálech.

V roce 1995 jí vyšlo hudební album Dotyky noci. Hrála také v muzikálech na Nové scéně v Košicích, v Nitře i v Praze. V současnosti hraje v Činohře SND v inscenacích Brouk v hlavě, Ideální manžel a Dům nad oceánem. Ve Študiu L+S v Barmankách a Co zůstalo z lásky. A Nové scéně v muzikálu Donaha!.

Roku 2004 byla členkou poroty soutěže Miliónové děvče na televizi JOJ. V televizi Markíza stvárňuje jednu z hlavních postav seriálu Mezi námi a účínkuje také ve slovenské verzi seriálu Ordinace v růžové zahradě jako MUDr. Eva Páleníková.

Žije v Bratislavě, má dceru Simonu a jejím partnerem je dirigent Branislav Kostka.
Objevila v Soukromých pastech na TV Nova.

Od roku 2014 hraje v seriálu První republika.

Zdroj Osobnosti,cz

Zdena Studenková

Zdena Studenková Foto: Topky SK

Vážně nestárne? Slováci se vysmívají stařeckým rukám půvabné herečky

20. září 2014 11:09

Je jí šedesát, dokáže se sebou ale udělat takové divy, že by na ní věk málokdo poznal. Na Slovensku ale své rodačce věk škodolibě připomněli. Herečka Zdena Studenková má sice mladistvou tvář, ale její ruce prozrazují, že už nějaký ten pátek po tomto světě chodí.

Ve společnosti se baví jak osmnáctka, obličej si prý vylepšila drobnými kosmetickými zákroky, proto možná ani lidem nepřijde, že tahle dáma už je ve věku babiček.

Na křtu cédéčka Hlasy 2 Richarda Müllera (53) a skupiny Fragile se slovenským Topkám podařilo blonďatou herečku zvěčnit docela nelichotivě. Zaměřily se na její ruce, které prozrazují, že věk v občance se zkrátka úplně ošidit nedá. 

David Zápal, Super.cz

14. prosince 2014 • 12:00

Zdena Studenková vysvětlila: Skutečný důvod, proč se neskamarádila s českými herečkami!

 

 

 

 

 

Zatímco její filmové kolegyně Jana Šulcová (67) a Eliška Balzerová (65) se o slavné komedii už moc bavit nechtějí, Studenková o ní mluví ráda. „Pravidelně vstupuji lidem do obýváků a to je přece lichotivé, když se na mne, nebo na nás, chtějí pořád dívat,“ svěřila se Zdena. Ta se se Šulcovou a Balzerovou letos dokonce po 30 letech setkala, a to na jaře při předávání Českých lvů. A jak prozradila, setkání to bylo velmi příjemné, i když žádné velké kamarádky prý nebyly.

Studenková byla dvakrát vdaná. Jejím prvním mužem byl spolužák z vysoké školy Ivan Kostroň, pak si vzala režiséra Stanislava Párnického, s nímž má dceru Simonu (33). Nyní žije s hudebníkem Branislavem Kostkou (43), kvůli kterému se podruhé rozvedla. Třetí svatba se sice nekonala, ale páru to klape už 21 let. Dodnes nelituji, že jsem se rozhodla žít s Braněm. Život utíká velmi rychle, a když člověk má pocit vnitřního naplnění, že prožívá lásku, stojí to za to,“ řekla herečka. 

 

 

 

 

 
 

Přebornice v boji s časem promluvila: Studenková poslala drsný vzkaz všem kuřačkám

24. dubna 2015 5:55

Obdivují ji nejen muži, ale i ženy. Zdena Studenková (60) je vzorem nejen pro své vrstevnice, ale příklad z její obdivuhodné životosprávy by si mohly vzít i o generaci mladší ženy. Ostatně o tom jsme se znovu přesvědčili, když známá slovenská herečka navštívila pražskou kliniku, aby si nechala omladit ruce.

 

Studenková se nestará pouze o svůj obličej, ale ke svému zevnějšku přistupuje komplexně a pracuje na své figuře. „Starám se o sebe stejně, jako by se měla starat každá herečka. Mělo by to být nejen o tom vejít se do kostýmu, ale mít také kondici,” říká.

„Roky jsem chodila po fitnessech, cvičila jsem doma. Teď mám doma rotoped, cvičební míč a trénuju sama,” prozradila Studenková, která se tréninkem v minulosti dokonce živila, neboť jezdila jako cvičitelka po světě s cestovní kanceláří.

Alfou a omegou všeho je podle paní Zdenky strava a zdravý životní styl. „Nejdůležitější je, co člověk dá do sebe. Pokud jde člověk třikrát do týdne do fastfoodu, nebo pokud kouří, tak není co řešit,” uvedla Studenková. „Když se mě žena zeptá, co dělám pro své zdraví, tak se jí nejdřív zeptám, jestli kouří. Kouříte? Tak to už raději nedělejte nic," řekla naoko s úsměvem Studenková. 

Jiří Čeladník, Super.cz

   22. května 2015 • 12:00

Studenkové už mají plné zuby: Jenom dělá ostudu, míní Slováci!

Zdena Studenková umí provokovat a mnoho lidí pro to nemá pochopení.
Zdena Studenková umí provokovat a mnoho lidí pro to nemá pochopení. (ČTK, ara)
 

 
 
 

Milovnice kosmetických úprav, kontroverzní kritička a provokatérka Zdena Studenková (60) si svými častými výroky na hraně popudila mnoho lidí. To se odrazilo aktuálně v reakcích diváků na nový pořad, ve kterém prostořeká herečka účinkuje. Ten se stal na sociálních sítích terčem nespokojenců.

Není to tak dávno, co hvězda komedie století Zdena Studenková natřela kolegyni Halinu Pawlovskou jako odpornou ženskou, poštvala si proti sobě slovenskou katolickou církev, když by jim odebrala státní příspěvky, v televizi ztrapnila Sisu Sklovskou, nepřející konkurentky štve stále solidní vizáží a vztahem s o 17 let mladším dirigentem Braňo Kostkou (43).


Někteří lidé už mají její vyřídilky a patentu na rozum prostě dost a dali to najevo TV Joj v komentářích k novému pořadu Inkognito. Podle komentářů na Facebooku je Studenková úplně nechutná, protože musí být vždy středem pozornosti. Pořad je většinou hodnocen kladně jako zábavný, ale... "Co tam dělala ta Studenková a ty trapné otázky, co to mělo znamenat? A co ten přiblblý smích?," rozčilují se diváci a jiní pokračují: "Ať už to zabalí. Dokud tam bude ta chuděra Studenková, dívat se nebudu, kdyby byl pořad sebelepší! Jenom dělá hanbu, pryč s ní."


Takové a podobné hlasy jsou nejčastější, i když se najdou i fanoušci provokatérky, kteří oceňují její krásné vlasy nebo mladistvý vzhled. Navíc ve vedení televize jsou s herečkou spokojení a rozhodně neplánují někým ji nahradit. Zdena Studenková byla a je pevnou součástí Inkognita," vyjádřila stanovisko Jojky její manažerka pro Topky.sk.

autor moc

zdroj Aha,cz

20. června 2015 • 12:00

Studenková v ostrém rozhovoru: O stárnutí, mladším partnerovi, plastikách a rakovině kuřáků!

Když se na sebe podívám v zrcadle, tak vidím jen stárnoucí herečku.
Když se na sebe podívám v zrcadle, tak vidím jen stárnoucí herečku. (Foto Aha!: Jan Tůma, Martin Sekanina, Martin Hykl, ara)
 

 
 
 

 

 

Velmi otevřený rozhovor poskytla deníku Aha! slovenská herečka Zdena Studenková (61). Při návštěvě plastického chirurga promluvila o tom, čím si pomáhá ke své kráse. Hvězda filmových komedií S tebou mě baví svět či Anděl s ďáblem v těle prozradila i to, na co věří. A Bůh to není...

Když se na vás dívám, mám pocit, že jste zastavila stárnutí.
„No, moje mládí je pryč a nevím, jestli jsem zastavila stárnutí... Když se na sebe podívám v zrcadle, tak vidím jen stárnoucí herečku.“

Ale na svůj věk vypadáte opravdu fantasticky!
„To je klišé. Dělám to stejně jako všechny ostatní ženy, které chtějí vypadat dobře. Je potřeba tomu trochu pomáhat, třeba i životním stylem. Nejde sedět se založenýma rukama a čekat! Trochu cvičím a hodně chodím pěšky. Jednoduše si vařím a taky pak vím, co jím. Taky nikdy nejdu neupravená na ulici. Myslím si, že to je základ. Přece jen jsem veřejná osoba, tak je důležité působit upraveně a umytě, jak si to moji diváci zaslouží.“

Máte mladšího partnera, je to i tím, že se cítíte mladě?
„Proč bych měla mít staršího partnera? Já jsem si vybrala tohoto a vydržel to se mnou už jednadvacet let (Braňo Kostka (44), dirigent a zpěvák skupiny Fragile). Řekla bych, že jsme už takové velmi staré partnerství. Asi to mělo být tak, že jsme se potkali. A dodnes funguje chemie a hlavně si i po těch letech máme co říct. Kdyby to mezi námi nefungovalo, tak neexistuje žádná síla, která by náš vztah udržela.“

Nejen o duši, ale i o tělo je potřeba pečovat. Pomáháte si tedy i plastickými operacemi k dokonalému vzhledu?
Myslím si, že je směšný předsudek, který pramení ještě z dob minulého století, kdy lidé odsuzovali kohokoliv, kdo si dal se sebou něco udělat. Já zase odsuzuju ty, co kouří jednu cigaretu za druhou, ničí se, a my pak musíme platit to, že je operují s rakovinou. Platíme to pak my, z našich daní. Lidé řeší to, co by řešit neměli. Je to další odvětví medicíny a pomáhá lidem cítit se dobře. Potom je tato medicína dovedena k dokonalosti a je to podle mne záslužná věc.“

Spousta vašich kolegyň stále ještě tají, že podstoupily takový zákrok.
„To je směšné! Měly by tajit jiné věci, které hlásají do médií a za ty by se měly stydět. Ne za to, že podstoupily operaci.“

Čeští diváci vás znají hlavně z komedie století S tebou mě baví svět. Dokážete se na ni ještě dnes dívat?
„Já se na ni nedívám. Ale přiznám se, že jsem šťastná, že jsem součástí vánočních svátků. To je velmi lichotivé. Už se řadím touto komedií mezi pohádky Byl jednou jeden král, Pyšná princezna, Tři oříšky pro Popelku a mezi filmy s Vlastou Burianem. To mi samozřejmě dělá velkou radost, že přispívám k vánoční pohodě diváků.“

Kdyby dnes někdo přišel s nápadem natočit S tebou mě baví svět po 33 letech, šla byste do toho znovu?
„Přiznám se, že jen nerada vstupuji dvakrát do stejné řeky. Dokonce jsem přesvědčena o tom, že by se to už nepodařilo natočit. Všechno vzniká v nějakém kontextu a ten duch doby, ve které se to točilo, Julko Satinský, který byl duší natáčení, to všechno by už prostě nebylo. To byly jedinečnosti, bez kterých by se to nedalo zopakovat. A proto bych do pokračování nešla.“¨

Věříte na strážné anděly?
„Nevěřím sice v boha, ale věřím v něco. Možná jsou to mimozemšťané... Věřím na jiné galaxie, na bytosti s větším mozkovým potenciálem. Možná i na energie a siločáry Země. Možná by se tomu dalo říkat strážný anděl.“

autor David Turek

zdroj Aha,cz

Není jí krása na obtíž? Jedna z nejhezčích hereček své generace překvapila odpovědí

27. června 2015 16:30

Byla jedním z nejkrásnějších stvoření, které se objevilo v československém filmu. Ať už to byla kráska v hororovém filmu Panna a netvor, Gábina z komedie S tebou mě baví svět či Renáta v hudební komedii Anděl s ďáblem v těle, vždy na filmovém plátně zářila. Vzhledem k tomu, že o svůj vzhled Zdena Studenková (61) nadále zodpovědně pečuje, tak příliš z její krásy nezmizelo a sexy slečinka se jen přetavila ve svůdnou zralou ženu.

Když jsme se s herečkou potkali naposledy, nemohli jsme se nezeptat, jestli jí její půvab není někdy na škodu? Nebrzdí ji její krása někdy v kariéře? Neobsazují ji stále do stejných rolí? „Já jsem ve věku, kdy hraju jen charaktery. Já už nehraju krásné, ale jen moudré a charakterní postavy,” snažila se nás vyvést z omylu paní Zdenka a uvedla jeden z příkladů.

„Dnes mám například zkoušku a zítra večer představení Buddenbrookovi od Thomase Manna, kde hraji matku tří dospělých dětí. Dá se říct, že je to role, která začíná okolo čtyřicítky a končí okolo sedmdesátky. Takže já už hraju takovéto charakterové úlohy,” uvedla Zdena Studenková. 

Jiří Čeladník, Super.cz

 
Zdena Studenková se s odchodem milované bytosti vyrovnává těžce.

Zdena Studenková se s odchodem milované bytosti vyrovnává těžce.Michaela Feuereislová

Studenková prožívá nejsmutnější období v životě. Jak zahání bolest z odchodu maminky?

4. dubna 2017 14:59

Jedno z nejsmutnějších období v životě aktuálně prožívá Zdena Studenková (62). Slovenská herečka před třemi týdny přišla o maminku Gertrúdu († 83).

 

Podle našich informací bojuje herečka se smutkem po svém. „Zavalila se prací. To jí vždy pomáhá,” svěřil se nám její velmi blízký přítel. Studenková v tomto období natáčí pro Českou televizi druhou řadu historického seriálu První republika, zkouší novou hru pro Slovenské národní divadlo, která bude mít premiéru v červnu, a kromě toho pravidelně sportuje.

Maminka známé slovenské herečky trpěla poslední tři roky onkologickým onemocněním. Její rodina jí ale o pravém stavu neříkala, aby ji zbytečně nezatěžovala. V posledních čtyřech týdnech života se stav paní Gertrúdy zhoršil natolik, že musela být hospitalizovaná v Národním onkologickém ústavu v Bratislavě. Před měsícem si pak Studenková vyslechla zdrcující zprávu, že jedna z nejdůležitějších žen jejího života zemřela.

Organizaci pohřbu si vzal na starost Braňo Kostka, životní partner Zdeny Studenkové. Kapelník vokální skupiny Fragile se postaral i o krásný hudební doprovod, během obřadu zazněly například písně skupiny Queen. „Já ti, mami, děkuji, že jsi ze mě vychovala pracovitého člověka, a věřím, že jsem pro tebe byla někdy i dobrou dcerou. Mami, odpočívej v pokoji,” zaznělo vyjádření Zdeny Studenkové ze záznamu během obřadu. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář