Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tatiana Pauhofová

Tatiana Pauhofová,*13.8.1983 - slovenská herečka

 

Tatiana Pauhofová se narodila a pochází z Bratislavy. Své dětství vnímá pozitivně, ačkoli vyrůstala pod přísným dohledem rodičů a neměla příliš kamarádů. Již v deseti letech se dostala k herectví; účinkovala v televizním seriálu Škriatok, čímž si od diváků vysloužila titul dětské hvězdy.

Absolvovala gymnázium, třetí ročník studovala v Americe. Toužila stát se plastickým chirurgem, později soudní lékařkou, od obojího však nakonec upustila. Nejprve pracovala v rozhlase, chvíli na to se dostala k dabingu a konečně k divadlu a herectví - v roce 2001 začala studovat tento obor na VŠMU v Bratislavě.

Hned v prvním ročníku si zahrála ve filmu Juraje Nvoty Kruté radosti (2002), kterým debutovala - získala za něho ocenění IGRIC. O rok později jsme ji mohli vidět v české pohádce Čert ví proč, kde ztvárnila hlavní postavu - princeznu Aničku; díky této příležitosti se Tatiana naučila perfektně česky. Neméně známé jsou i její další filmy: Kousek nebe (2005), kde si zahrála hlvaní roli vězenkyně, Indián a sestřička (2006), nebo slovenský komediální film Muzika (2006).

Tatiana natočila několik televizních seriálů a inscenací, mezi nejznámější patří např. Poslední sezóna nebo Soukromé pasti. Je stálou členkou Slovenského národného divadla; za hlavní roli v divadelní hře Manon Lescaut získala ocenění Doska 2006.

V současnosi žije v Bratislavě, je svobodná - jejím přítelem je hvězda slovenské Ordinace v růžové zahradě Tomáš Maštalír. Věnuje se divadlu, rozhlasu, dabingu, karate (to se devět let učila) a v současnosti nejvíce snowboardingu, který si velice oblíbila. Ráda čte, vaří, řídí.

Na začátku roku 2007 byla Evropskou organizací pro propagaci a export filmů Eropean Film Promotion společně s dalšími čtyři-a-dvaceti nadějnými a mladými evropskými talenty z herecké branže zařazena do seznamu Shooting Stars 2007.

Autor: guigne, eslash

zdroj Osobnosti,cz

Táňa Pauhofová

Táňa Pauhofová Michaela Feuereislová

Rivalita mezi slavnými ženami nezná mezí: Tuhle krásnou zrzku nenávidí skoro všechny slovenské herečky

12. března 2015 8:12

Je mladá, záhadně krásná a ještě se jí k tomu všemu výborně daří v soukromí i v práci! Táňa Pauhofová (31) patří v současnosti k nejobsazovanějším slovenským herečkám u nás, navíc získala dvě tak prestižní herecké role, že její méně úspěšné slovenské kolegyně (a že jich je!) pukají vzteky a závistí.

„Takové zprávy se ke mně dostávají. Člověk se nikdy nebude líbit každému, ne všichni vás budou mít rádi. Nedělám ale nic pro to, aby k tomu měli důvod. Nikdy jsem žádnou roli nikomu nesebrala, nikdy jsem se k žádné roli nedostala nečestným způsobem. Pokud někdo má potřebu ulevit si tím, že na někoho jiného přenese svou frustraci či smutek, to není můj problém,“ řekla Super.cz Táňa, která se snaží co nejmíň nechat na sebe závist kolegyň (a nejen jejich) působit.

„Často vás jiní odsoudí, hodnotí a jsou větší odborníci na váš život a vaše rozhodnutí než vy sami. Jediný způsob, jak se proti tomu dá bojovat, je snaha, abych sama taková nebyla. Častokrát mě takové chování velmi zamrzí, ale nic s tím neudělám. Snažím se ale obklopovat lidmi, kteří smýšlejí podobně jako já,“ tvrdí Slovenka, které se daří asi i proto, že na rozdíl od jiných kolegyň od našich východních sousedů nemá v češtině slovenský přízvuk.

A že jí ostatní mají co závidět! Nejdřív hrála hlavní roli v třídílném seriálu o událostech kolem smrti Jana Palacha Hořící keř, nyní bude představovat Lídu Baarovou ve stejnojmenném filmu. S tou si je prý podobná především v tom, že obě dělají svou práci s vášní. Jinak se s ní nechce vůbec porovnávat.

„Rozhodně to je obrovská lidská a profesní výzva,“ dodala půvabná herečka, která je prý šťastně zadaná, podrobnosti si ale s ohledem na ochranu svého soukromí nechává pro sebe. 

David Zápal, Super.cz

Podařilo se maskérům vystihnout podobu prvorepublikové herecké divy?

Podařilo se maskérům vystihnout podobu prvorepublikové herecké divy? Foto: Michaela Feuereislová/Profimedia.cz

Jsou si podobné? Co vše musela Pauhofová podstoupit, aby vypadala jako česká diva filmů pro pamětníky?

22. dubna 2015 9:26

Film popisující osudy prvorepublikové filmové hvězdy Lídy Baarové (✝86) připravovali jeho tvůrci neuvěřitelných patnáct let, nyní se konečně dočkal své první klapky.

Bardotka Emiliana
za 559 Kč

Natáčení česko-slovenského koprodukčního velkofilmu oficiálně odstartovalo na Olšanských hřbitovech a neobešlo se bez představitelky hlavní role Táni Pauhofové. Dostali jsme tak příležitost porovnat vzhled známé mladé slovenské herečky s její filmovou podobou.

Přestože obě herečky jsou si vzhledově podobné opravdu jen vzdáleně, tak se celkový dojem vydařil. Filmoví maskéři odvedli v případě Pauhofové skvělou práci. „Lída Baarová byla tmavovláska, já jsem zrzka, takže hraju v černé paruce. Ale myslím, že to vůbec není poznat a vypadá to velmi přirozeně,“ popsala každodenní manévry v maskérně slovenská herečka.

Ve filmu, který se u nás bude jmenovat jednoduše Lída Baarová a na zahraničním trhu bude uváděn pod názvem Ďáblova milenka, se dále objeví například Simona Stašová, Martin Huba, Karl Markovics, Klára Issová, Anna Fialová, Lenka Vlasáková, Jiří Mádl nebo Miroslav Táborský. 

Je Táňa Pauhofová české herečce Lídě Baarové skutečně podobná?

Jiří Čeladník, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mam ji rada

(Fanynka, 24. 1. 2017 21:12)

Do filmu Lída Baarová jsem se zamilovala. A je mi 11