Jdi na obsah Jdi na menu
 


Peter Nagy

22. 5. 2014

Peter Nagy,*9.4.1959 - zpěvák skladatel, textař

 

Zpěvák, skladatel a textař Peter Nagy na sebe upozornil poprvé písní Profesor Indigo, která v tehdejších TV a rádiových hitparádách vystřelila z nuly na první místa.

Peter Nagy využil této šance a zájmu publika (v roce 1983 poskočil v československém zlatém slavíkovi ze 48. místa na místo 4. a v tom samém roce získal Zlatého Diskoslavíka hlasováním lidí z 50-ti pražských diskoték) a hned po skončení povinné vojenské služby založil doprovodnou kapelu INDIGO.

Už od začátku vyprodával sportovní haly. Patří ke generaci československých itnterpretů tzv. zlaté éry (Elán, Žbirka a Müller). Jeho hity jako Kristínka iba spí, Chráň svoje bláznovstvá, Láska je tu s nami, Poďme sa zachrániť, So mnou nikdy nezostarneš, Sme svoji, Aj tak sme frajeri, patří nejen ke generační výpovědi jeho vrstevníků, ale i k oblíbeným písním mladší generace, a to díky soukromým rozhlasovým stanicím. Peterovy písničky stále patří k základu hudebního vysílání současných rádií.

Peter se svojí skupinou INDIGO nahárl 17 alb, které vždy patřily k neprodávanějším titulům na hudebním trhu ( alba Chráň svoje bláznovstvá se prodalo 480 tisíc nosičů a alba Mne sa neschováš až 600 tisíc nosičů).

Peter získal v hlasování ankety Zlatý slavík 2xbronz, 1xstříbro a v roce 1985 titul Zlatý slavík. Před třemi lety Peter oživil po sedmileté pauze jméno INDIGO a postavil nové obsazení z nových tváří. V současnosti tato doprovodná kapela hraje více rockověji. Její zvuk je postavený na kytarách, přičemž je zachovaný typický zvuk jeho písniček.

V roce 2004 oslavil Peter Nagy 20. výročí svého profesionálního působení na česko-slovenské scéně pop-music. Při této příležitosti pořádala Agentura PART, a.s. ve velkém sále Lucerny koncert Petera Nagyho a skupiny Indigo. Koncert ozdobili svými hity i exkluzivní hosté a kamarádi. Pozvání přijali Jožo Ráž, Vašo Patejdl, Janek Ledecký, se kterými Peter nazpíval známé duety Psy sa bránia útokom, Motýle zblízka a Někdy je smích, někdy je pláč. Již dříve bylo tradicí, že Peter se svojí skupinou INDIGO pořádal koncerty právě v pražské Lucerně vždy k výročí založení skupiny.

Autor: vesely, terulka1234

 

zdroj Osobnosti,cz

V 55 letech má záviděníhodnou figuru: Jak to Peter Nagy dělá? Prozradil drsný recept!

22. května 2014 18:02

Zpěvák Peter Nagy (55) v dubnu oslavil své 55. narozeniny, ale na jeho postavě se věk rozhodně nepodepsal. Peter se pyšní dokonale vymakaným tělem a pekáčem buchet na břiše. Jak to dělá? Pánové, máme pro vás smutnou zprávu. Zadarmo to rozhodně není!

"Základ je nežrat. V české a slovenské kuchyni každý recept začíná slovem hodíme na pánvičku, tak přesně na to zapomeňte a pánvičku odhoďte stejně jako olej," říká Nagy. "Nežrat všechno, co vám chutná. Sport je potřeba, jděte si zaběhat nebo na kolo," dodal Nagy, který je ženami nepolapitelný.

Nikdy se neoženil a v plánu to ani nemá. Prozradil ale, že je nyní šťastný po boku nové partnerky. "Mám novou přítelkyni, ale neukážu. Medializace vztah vždy poškodí. Jsem zamilovaný, spokojený," dodal slovenský zpěvák. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář