Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mirka Partlová

Mirka Partlová,*2.4.1985 - herečka, zpěvačka

x

Mirka Partlová se narodila 2. dubna 1985 v Malackách, kde chodila do základní školy, potom vystudovala hudobnědramatický odbor v Bratislavě na Státní konzervatoři. Její první muzikálová postava byla Ofélia v muzikálu Hamlet na Nové Scéně. Následovala postava Anny v muzikálu Klietka bláznov, Crissy v muzikálu Hair, Minnie Fayová v Hello, Dolly, Anička v Na skle maľované. Účinkovala i v SND v hře Dům nad oceánem. Po herecké zkušenosti na Nové Scéně v muzikáli Neberte nám princeznu se na podlahy tohto divadla vrátila a ji ve West Side Story a skoro do jejího záznamu přibude a ji muzikálová podoba Fontány pre Zuzanu.

Ne však muzikály, ale denní televízní seriál Panelák udělal ze sympatické Partlové známu tvář. Scenárista Andy Kraus její postavu barmanky a šikovné zpěváčky talčil stále časteji do popředí a možná právě ona bude novou Agátou, okolo které se většina seriálového dění v začátcích točila. Díky seriálu a pravidelnému objevování se na obrazovce, se Partlová stala známou herečkou.

Je členkou skupiny Babenky a týpci.

Dne 20.února 2009 se zúčastnili druhého národního finále slovenského Eurosongu. Bohužel, ale do finále nepustoupili. Porazila je o pouhé dva body devatenáctiletá Mária Čírová.

Autor: dannypes, kikusqa, petkasusilova

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář