Jdi na obsah Jdi na menu
 


Martin Madej

Martin Madej,*6.8.1987 - zpěvák

 

Martin se narodil 6. srpna 1987. Hudbě se věnuje odmalička. Už jako tříletý (hned jak uměl říct "r") stál poprvé na pódiu jako člen dětského folklorního souboru Dovinka. Ještě jako žák mateřské školy nahrál s orchestrem světoznámého souboru Lúčnica nejznámější dětské lidové písničky.

Když měl osm let (v dubnu 1996), zúčastnil se konkurzu na projekt Peter Nagy a děti 2. Obstál v konkurenci 150 dětí, byl vybrán jako jediný chlapec. Se suverenitou sobě vlastní se zhostil interpretace skladeb "Bobi", "Kanibalové" a "Mám dobrou babu". Všechny se staly dětskými hity a natočil k nim i úspěšné videoklipy. Z desky se dosud prodalo 47 tisíc kusů, což jí vyneslo dvakrát ocenění platinová deska.

Následovala práce na sólovém albu Martin Madej, texty a hudbu složil Peter Nagy. V březnu 1999 získal tento projekt ocenění Zlatá deska za 10 tisíc prodaných kusů. Deska kromě remixů tří zmíněných hitů obsahuje devět nových skladeb. Ke dvěma skladbám - "Ferrari" a "Indián" byly natočeny videoklipy. Zatím poslední deskou, na níž se Martin spolupodílel, je CD Peter Nagy a děti 3, kde zpívá dvě písně - "Krabi" a "Starý kečup" (vyšlo v prosinci 1999). K písni "Krabi" byl opět natočen videoklip. Na veřejných vystoupeních a v několika videoklipech Martina doprovází tříčlenná dětská taneční skupina FANY ze Zlatých Moraviec. V současnosti Martin navštěvuje osmý ročník základní školy.

Autor: timon_001

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář