Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mária Lalková

Mária Lalková,*22.4.1980 - slovenská herečka

 slovenská divadelní herečka.

Vystudovala Státní Konzervatoř v Bratislavě, poté brněnskou JAMU (1999 – 2003) – obor muzikálové herectví. Je členkou souboru Městského divadla Brno.

Role v MdB

zdroj Wikipedie,cz

Mária Lalková (* 22. 4. 1980)

Majka v OdysseieMajka pochází stejně jako hodně jejích kolegů ze Slovenska. Po studiu na Štátnem Konzervatoriu v Bratislavě se rozhodla zkusit štěstí v Brně, kde v roce 2003 absolvovala obor muzikálové herectví na JAMU (studovala v ročníku Zdeny Herfortové). Ztvárnila tam například roli Ibeji (jak roli později sama popsala, bylo to velice rychle zabitá a velice mrtvá postava) v představení Oz. Studium zakončila diplomovou prací s názvem "Tanečné techniky ako súčasť výuky muzikálového herectva". V moravské metropoli již zakotvila - od 1.9.2004 je ve stálém angažmá MdB.

Majka v Markétě LazarovéZde se divákům představila v řadě rolí: Consuela (West Side Story), Troll, Opice, Černoška, Chovankyně blázince, Trosečnice, ve smutečním průvodu (Peer Gynt), Kankánová tanečnice (Manželství na druhou aneb Barillonova svatba), Lulu (Cabaret), Leata (Hair), Chvilka (Zahrada divů), Doris (Kdyby tisíc klarinetů), Juno (Bouře), Bet (Oliver!), Johanna (Jesus Christ Superstar), Kirké, Nausikaa (Odysseia), Pamina (Magická flétna), Chava (Šumař na střeše), Kristina (Ferdinand kd´E ste?), Rusalina (Cikáni jdou do nebe), Jeniffer (Čarodějky z Eastwicku), VI. obraz, Postava v labyrintu (Labyrint světa a ráj srdce), Katka (Markéta Lazarová), Svatá Tereza (Deník krále), Čert (Jánošík aneb Na skle malované) a Stín, Street Dance a Grázl z ulice (Peklo).

Tančí v Muzikálech z Broadwaye, zpívala v Jazz Side Story a vystupuje v koncertních představeních Magical Broadway a The Stars of Musical.
 

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář