Jdi na obsah Jdi na menu
 


Juraj Kukura

Juraj Kukura,*15.3.1947 - slovenský herec

 

Juraj Kukura sa narodil 15.03.1947. Svoji kariéru odstartoval už jako student stavební průmyslovky, v roce 1966, kdy ho režisér Ivan Balaďa obsadil do jednéj z hlavních úloh ve filmovém spracovaní románu Tři kaštanové koně.

Po ukončení průmyslovky úspěšně absolvoval i VŠMÚ, odbor herectví u Jozefa Budského, v roce 1973.

Začínal v Divadle na Korze, od roku 1971 sa stal členem divadelního souboru Nové scény a v roce 1976 přišel do uměleckého souboru činohry Slovenského národního divadla.

Hostoval v mnichovském divadle Kammerspiele, neskôr v Basileji, v Bonne a v Deutsches Schauspielhaus v Hamburgu.

Patří mezi oblíbené divadelní i teleiízní herce slovenských i německých diváků.

Juraj Kukura je v tomto čase ředitelem bratislavského Divadla Aréna a žije střídavě v Hamburgu, Bratislavě i v Praze.

Autor: dafnedaf

zdroj Osobnosti,cz

3. února 2009 • 02:00

Juraj Kukura - Chodí se ženou do tanečních!

Juraj Kukura si s manželkou zatančil pouze tance, při kterých se příliš nezadýchal.
Juraj Kukura si s manželkou zatančil pouze tance, při kterých se příliš nezadýchal. (Aha! – Marek Pátek)
 
 
PRAHA – Herec Juraj Kukura (61), lamač ženských srdcí, si nemohl nechat ujít Ples v opeře! A přiznal, že se kvůli němu dokonce učil tančit. Na akci roku si ale dělal zálusk na něco jiného – na auto Mini Cooper, hlavní cenu tomboly. To bohužel nedopadlo.
Herec Juraj Kukura (61), lamač ženských srdcí, si nemohl nechat ujít Ples v opeře! A přiznal, že se kvůli němu dokonce učil tančit. Na akci roku si ale dělal zálusk na něco jiného – na auto Mini Cooper, hlavní cenu tomboly. To bohužel nedopadlo...

Koupil jsem si v tombole dva lístky (jeden stál 1000 Kč – pozn. red.), ale ten druhý jsem koupil vlastně navíc, protože to auto vyhrajeme jen na jeden z nich,“ vtipkoval Juraj Kukura, který se na Ples v opeře podíval poprvé a po boku své ženy. „Nevidím jinou možnost než jít s manželkou,“ tvářil se nevinně.

Auto ale nakonec nevyhrál, takže si musel vystačit jen s tancem s vlastní ženou – kvůli plesu totiž začal chodit do tanečních! „Několik měsíců už chodíme s manželkou k panu Ďurovčíkovi na taneční hodiny. Když je to pomalé, jako třeba waltz, tak to zvládám. Když je to ale rychlé, tak to utíkám z parketu,“ smál se Kukura. „Doufám tedy, že už příští rok na Plese v opeře budu rovnocenným partnerem všem těm tančícím okolo,“ uzavřel.

Čestný host plesu Ivana Trumpová se na rozdíl od Kukury v rychlém valčíku a polce vyžívá. „V zahraničí si takové tance nezatančíte, takže tohle si tady opravdu užiju,“ řekla miliardářka těsně před tím, než se vrhla na parket.

autor Lucie Čevelová

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

20. února 2015 • 05:00

Tajemství Juraje Kukury: Kam zmizel jeho syn?

Juraj Kukura
Juraj Kukura (Roman Souček / Paparazzi)
 
 

 Kukurova žena se společnosti spíše vyhýbá a i sám herec o svém rodinném životě nikdy příliš nemluvil. Nyní se rozpovídal pro magazín Instink a prozradil, jak se žije jeho synovi v Anglii. A jako rodič má být na co hrdý. Filip se totiž stal světově proslulým vědcem.

 

Syna má sice v zahraničí, ale díky manželce se nikdy sám necítí. „Mám si s ní co povídat, je můj kumpán, máme stejné přátele i nepřátele, stejné názory na strašně moc věcí, vidíme svět stejnýma očima,“ uzavírá sympatický herec.

 

 

 

Juraj Kukura řádil na přehlídkovém mole...

Juraj Kukura řádil na přehlídkovém mole...Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Sedmdesátník na mole? Žádný problém! Slovenský idol 80. let ukázal mužnou hruď. Chlupy ale byly falešné!

20. dubna 2017 20:05

Slovenský idol osmdesátých let Juraj Kukura potěšil všechny své věrné fanynky. Na přehlídce v rámci Bratislava Fashion Days se tento charizmatický elegán proměnil v modela, který předvedl temperamentní show.

 

V jednu chvíli vystavil na odiv i chlupatý hrudník, ale jak se později ukázalo, chlupy byly falešné a herec si je v rámci show nechal nalepil na hruď. I tak se ale bylo na co dívat a Kukura všem ukázal, že je i coby sedmdesátník pořád v neskutečné formě. Scénku s dlouhými chlupy si prý sám vymyslel.

Herec se proslavil například v českém filmu Trhák s písní Nech brouka žít či ve snímku Stíny horkého léta. Velký úspěch měl ale i v Německu, kde působil v několika divadlech a hrál v řadě filmů. 

Anna Veškrnová , Super.cz

Kukuru podpořila v jeho velký den celá rodina.

Kukuru podpořila v jeho velký den celá rodina.Herminapress

Továrna na šarm a eleganci: Největší fešák slovenského filmu Kukura se pochlubil členy rodiny, které neznáte

26. června 2017 5:55

Celá rodina stále šarmantního herce Juraje Kukury byla k vidění ve Španělském sále. Není divu, že byl oblíbený slovenský umělec obklopený těmi nejbližšími. Před týdnem totiž převzal mezinárodní cenu Trebbia za celoživotní dílo.

 

Po boku mu stál neméně elegantní syn Filip, který je svému otci stále více a více podobný. Ten si sebou na Pražský hrad přivedl svou německou manželku Caroline a rozkošnou dcerku Elu, s kterými žije v Anglii.

Kvůli této významné akci udělala výjimku i Kukurova manželka Taťána. Prý se nerada fotí, ale na fotce vedle svých nejbližších při tak významné chvíli nesmí rozhodně chybět. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář