Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jozef Kroner - Zuzana Kronerová - Ján Kroner

Jozef Kroner,*20.3.1924 - 12.3.1998 - slovenský herec

 

Jozef Kroner (často psán též nesprávně Króner) byl slovenský herec, bratr herce Ľudovíta Kronera, otec herečky Zuzany Kronerové, manžel herečky Terézie Hurbanové-Kronerové a strýc herce Jána Kronera.

Pocházel z dvanácti dětí. Začínal jako dělník v Trenčíně, později jako vedoucí dílny v Považské Bystrici. Při práci se věnoval ochotnickému divadlu. Začínal v Armádním divadle v Martině (1948-1956). Od roku 1956 působil v činohře SND v Bratislavě až do roku 1984, kdy odešel do důchodu.

Ztvárnil mnoho rolí v divadle, filmu i televizi. Například hrál hlavní roli ve oscarovém filmu Obchod na korze, dále pak hrál jako stařeček Pagáč v seriálu Slovácko sa nesúdi a je znám také z televizního seriálu Tisícročná včela.

Na základě hlasování slovenských filmových novinářů v Anketě 2000 se stal slovenským hercem 20. století.

V roce 1967 mu byl udělen titul zasloužilý umělec, v roce 1978 titul národní umělec.

zdroj Osobnosti,cz

Zuzana Kronerová,*17.4.1952 - slovenská herečka

 

Zuzana Kronerová je slovenská herečka. Dcéra Jozefa Kronera a Terézie Hurbanovej-Kronerovej.

Původně chtěla studovat filozofii, ale nakonec absolvovala studiu herectví a roku 1974 nastoupila do Divadla pro děti a mládeš v Trnavě. V roce 1979 prešla na bratislavskou Novou scénu. Uplatnila se ale také v televizních inscenacích, seriálech, v rozhlase a dabingu. Je vdaná a má dvě děti.

Autor: xbaraka

zdroj Osobnosti,cz

Zuzana Kronerová Super.cz

Zuzana Kronerová vydělává v Česku, aby mohla na Slovensku hrát zadarmo

6. března 2017 19:59

Slovenská herečka Zuzana Kronerová je v českém filmu víc doma než v tom slovenském. V poslední době jsme ji mohli vidět například v Bábě z ledu, Domácí péči, Masarykovi, komedii Všechno nebo nic nebo ve filmu Rudý kapitán, za nějž byla nominována na cenu pro herečku ve vedlejší roli na Českých lvech.

"Když myslíte, že my, slovenské herečky, máme být nominované, tak my se z toho těšíme," míní Kronerová, neboť kromě ní byla na Lva nominována i její jmenovkyně a další rodačka ze Slovenska Zuzana Mauréry. "Máte pravdu, že v Čechách už hraju častěji než na Slovensku, ale mám velkou radost, že na Slovensku hraji ve studentských filmech bez nároku na honorář," prozradila, že vydělává u nás, aby doma mohla pracovat zadarmo.

Módní kritici asi paní Kronerovou za volbu jejího slavnostního modelu moc nepochválí, sama však byla spokojená. Zejména s náhrdelníkem sladěným s obroučkami brýlí. "Je to práce vynikající slovenské módní návrhářky Ley Fekete a její sestra Dana Prekopová vytvořila tento francouzský design brýlí. Všechno to ladí, včetně laku na nehty," pochlubila se nám. 

Saša Šeflová , Super.cz

Ján Kroner,*1.6.1956 - slovenský herec

 

Ján Króner je slovenský herec, který původně studoval strojní školu. Je podruhé ženatý s herečkou Lenkou Košickou. Společně mají dceru Zuzanu (9.10.1992), která je mistryní Evropy v hip-hopovém tanci a studuje soukromou uměleckou školu v Bratislavě.

 

Autor: matejhruska

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář