Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jana Kirschner

Jana Kirschner,*29.12-1978 - slovenská zpěvačka

 

 

Jana Kirschner je slovenská zpěvačka. Od malička navštěvovala hodiny klavíru a zpěvu. V roce 1996 v necelých sedmnácti letech se účastnila souteže Miss Slovensko, kde se probojovala až do finále a skončila na pátém místě. Demokazeta s písničkou, kterou si doma sama nahrála, se tehdy dostala do rukou hudebního producenta a Janina pozdějšího manažéra Jožka Šeba, který jí začal půjčovat jazzové desky a pomáhal postavit i první doprovodnou skupinu. V témže roce jako 17-letá vydala svoje debutové album s názvem „Jana Kirschner“. V roce 1997 získala cenu Hudební akademie Objev roku. Přelomem na domácí scéně byly singly „Líška“, „Žienka domáca“ a „V cudzom meste“. Tyto písně se dlouhou dobu umísťovaly na prvních místech mezinárodních hitparád všech předních slovenských rádií. Roku 1999 získala cenu „Grand Prix Radio“, kterou udělují největší rozhlasové stanice na Slovensku. V tom samém roce vyhrála první místo v anketě „Zlatý slávik“ v kategorii „Spěvačka roka“, na základě hlasování posluchačů rádií, čtenářů časopisů a diváků TV. Slovenský deník Pravda ji vybral mezi 10 osobností roku 1999. V roce 2000 následovala deska V cudzom meste, se kterou se prosadila i na českém trhu. V témže roce se stala zpěvačkou roku podle slovenské Hudební akademie. Následovala písničkářská alba Pelikán (2002) a Veci čo sa dejú (2003), které byly logickou cestou k novince Shine, jež představuje mezinárodní debut. Ten Jana Kirschner stihla v osmadvaceti, což je pěkné skóre, pokud si uvědomíte, že třeba Suzanne Vega či Rickie Lee Jones nahrály své prvotiny shodně až v pětadvaceti.

Autor: nanny

zdroj osobnosti,cz

Jana v Londýně porodila druhou dceru.

Jana v Londýně porodila druhou dceru. Michaela Feuereislová

Zase je to holka: Jana Kirschner je podruhé maminkou

10. ledna 2015 12:51

Zpěvačka Jana Kirschner je podruhé maminkou. V Londýně porodila několik dní po plánovaném termínu druhou dceru. Vše proběhlo bez komplikací a maminka i dítko jsou v pořádku.

 
„Bylo to fantastické. Malá má 3,440 kg a je to krásná zdravá žena. Jmen máme připravených několik. Uvidíme, jak se projeví,“ cituje zpěvačku slovenský portál Topky.sk.

S Eddiem už má Jana jednu tříletou dceru Matildu, kterou pojmenovala po londýnské hospůdce, kam chodívala s kamarádkou. „Teď to bude zase holka. Dlouho jsme si mysleli, že to bude tentokrát kluk, vymýšleli jsme silná mužská jména a pro holčičku jméno nemáme. Tak kdyby měl někdo nějaký dobrý nápad, ať se mi ozve," svěřila nedávno zpěvačka při návštěvě České republiky. 

 

Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář