Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dara Rolins

Dara Rolins,*7.12.1972 - slovenská zpěvačka

 

Dara Rolins je slovenská herečka a zpěvačka, která se narodila roku 1972 v Bratislavě.

• 7.12. 1972 přichází v Bratislavě na svět jako druhá dcera Zlatky a Dušana Rolincových. Odmalička zpívá, chová se jako kluk a starší setra Jana je jejím strážným andělem. Táta jí přezdívá kocúrik...
• 14.10.1980 vyhazují Daru ze sboru - prý není týmovým hráčem. Verdikt nese těžce. Sestra Jana ji tentýž rok dovede k učiteli zpěvu Františkovi Tugendliebovi. Tenkrát k němu chodí všechny hvězdy a on ji přijímá mezi ně.
• 12.7.1981 začíná s řeckým režisérem natáčet svůj první hudební film Zázračný autobus.
• 2.12.1982 se poprvé umístí v anketě Zlatý slavík. V devíti letech obsadí třicátou prvou příčku této soutěže.
• 8.7.1983 začíná natáčet svou LP desku Keby som bola princezna Arabela. Také dokončí třetí film, a se skupinou YPS absolvuje letní koncertní turné. Ve Zlatém slavíku postoupí o sedmnáct míst výš – je čtrnáctá.
• 6.12.1984 vystupuje s Karlem Gottem v pražské Lucerně, kde má premiéru osudový duet Zvonky štěstí. Ve Zlatém slavíku, jediné prestižní soutěži toho druhu u nás, je osmá.
• 21.11.1985 nahrává německou verzi zmíněného hitu o zvoncích štěstí: Fang das Licht. Sukces se opakuje, s Karlem dobývá hitparády v německy mluvících zemích, kde se této písně v rekordním čase prodá půl milionu nosičů.
• 6.9.1986 vychází druhá, československy zpívaná LP deska Darinka. Producentem je Láďa Štaidl a její interpretka si zahrává s myšlenkou odejít do Prahy...
• 1.9.1987 začíná studovat hudebně-dramatický obor na bratislavské konzervatoři. Je jí patnáct a ve Zlatém slavíku se ocitá na pátém místě.
• 30.1.1988 se spolu se sestrou stěhuje do Prahy a ve studiu pokračuje na zdejší Státní konzervatoři.
• 10.5.1988 nahrává třetí LP desku Čo o mně vieš.
• 22.5.1989 začíná s Jurajem Jakubiskem natáčet koprodukční muzikál Téměř růžový příběh.
• 7.4.1990 vydává Supraphon její další LP desku. Má totožný název jako Jakubiskův film a stejně se jmenuje i turné, jež záhy následuje.
• 9.11.1992 se společně s Danem Hádlem autorsky podílí na desce nejslavnější černošské skupiny Kool and the Gang, albu Unite, písni Better late than never.
• 1.1.1993 se rozhodne opustit stáj Ládi Štaidla. Chce vybřednout ze stereotypu, cestovat, leccos si ujasnit. Odlétá do USA.
26.4.1995 přeruší americký pobyt, podepisuje kontrakt s německým BMG, v Londýně a ve Frankfurtu nahrává pátou desku.
• 6.3.1996 vychází What you see is what you get. Celé CD je v angličtině a ona ho považuje za start nové kariéry.
• 5.12.1997 vychází šestá deska Sen lásky inspirovaná slavnými operními áriemi.
• 16.12.1998 koncertuje ve vyprodané Lucerně se skupinou Sexy Dancers poté, co získali dvě Grammy, uznání posluchačů i kritiků.
• 20.12.1998 vychází sedmá deska. Jedná se o výběr hitů s názvem Darina Rolincová 1983-1998.
• 1.1.1999 pokračuje v přípravě na dalším CD. Nikam nespěchá, na desce pracuje v USA a jak říká, je obklopená zajímavými muzikanty, producenty a poprvé má možnost se pohybovat v opravdovém světě amerického šoubyznysu.
• 18.3.2000 proběhne v pražském klubu Karlovy Lázně premiéra vystoupení Dara Rolins / DJ Tvyks.
• 19.8.2000 startuje s DJ Tvyksem projekt SUIIT, začíná se etablovat na klubové scéně, žít jejím životem...
• 17.3.2001 se SUIIT představí i na České Grammy 2000, začíná příprava desky pro Sony Music Bonton v produkci Honzy Kleníka ze skupiny Ohm Square.
• 30.5.2001 spojuje své jméno s restaurací a klubem Duplex, který na Václavském náměstí v Praze jako spolumajitelka otvírá. Duplex se brzy stává populárním místem společenského dění. A ona se v souvislosti s ním podílí na vydání své afrodisiakální kuchařky.•

9 otázek pro Daru Rolins
Proč vzniklo CD WHAT´S MY NAME?

Popudem rozhodně nebylo pravidlo vydat za rok, dva desku, aby se na interpreta či kapelu nezapomnělo. CD se má dělat jen tehdy, když máš co sdělit. A já ten pocit měla. Zkrátka nazrál čas sobě i posluchačům objasnit, kdo vlastně jsem. Darinka Rolincová s pomyslnou koulí Zvonků štěstí nebo Dara Rolins, která si od jedenadvaceti buduje svou tvář, jde vlastní cestou? Řada lidí neví jak se Dara Rolins píše a často tápe, kam se ubírá. What´s My Name je odpovědí. Naprosto odpovídá mému vkusu, současnému hudebnímu názoru.

O jaký žánr tedy jde?

Poslední dva roky mě hodně ovlivnila klubová scéna, projekt SUIIT, kterým jsem se na ní s DJ Tvyksem představila. Ten byl také impulsem k natočení CD. Původní nápad se ale díky dalším lidem rozrůstal. Ráda experimentuju, proto jsem se jejich nápadům nebránila. Vydavatelství mi nechalo volné ruce, což bylo podstatné. Až do momentu natáčení nikdo přesně nevěděl, kam se bude deska ubírat. Jedna věc ale byla všem jasná – spojit zdánlivě nepropojitelné proudy. Byl tu element klubového světa DJ Tvykse, byl tu výrazný producent, undergroundový Honza Kleník z uznávané formace Ohm Sguare. A také já, která tíhne k soulu, hip-hopu, funky muzice... Teritoriu, jež staví na melodii, harmonii, písničce jako takové. Výsledkem je CD, které je záležitostí vychytaných zvuků, stejně jako živé hudby – kytary, baskytary, bubnů. Téměř ve všech skladbách zazní smyčcové kvarteto. Troufám si tvrdit, že se záměr podařil. Samozřejmě zásluhou řady českých muzikantských osobností, které jsem naštěstí bez dlouhého vysvětlování a přemlouvání ke spolupráci vyzvala. Myslím, že toto neobvyklé spojení kdekoho bavilo.

O jaké osobnosti se konkrétně jedná?

O DJ Tvyksovi a Honzovi Kleníkovi, který CD producentsky zastřešil, jsem se už zmínila. S deskou je spojený i Dan Bárta, dále Roman Holý coby producent a autor duetu, který zpívám z Matějem Rupertem z Mokey Bussines. Ze stejné skupiny je i zpěvačka Tonya, mezi přizvanými hosty figuruje i Charlie One a řada zajímavých muzikantů. Těžko všechny jmenovat.

Kdo z autorů se na desce podílel?

Slovenské texty jsem napsala sama, ostatní pochází z dílny dvou anglických autorů. Výjimkou je písnička s Danem Bártou a Charlie One – každý z nás si k ní složil vlastní text, jenž zpívá v rodném jazyce. U všech skladeb jsem spoluautorem hudby, většinou s Honzou Kleníkem. Je tu i věc od Tvykse a Romana Holého.

A kdo stojí za obalem CD?

S důvěrou jsem vsadila na grafické studio Stereo Comunication, které umí komunikovat s mladými lidmi. Dělá řadu billboardů, plakátů a upoutávek na hudební party, akce pro mladé. Jeho billboardy proti rasismu mě zaujaly. Jedná se grafiku, která se nepodbízí, je elegantní, vkusná. Konvenuje přísnému a náročnému publiku, které laciné efekty odmítá. Studiu jsem svěřila návrh, celkovou koncepci. A spolu s ním oslovila Fotografa Onřeje Pýchu, který nezklamal.

Je tu i klip...

Týká se titulní písně desky, singlu Na těba sa dívám. Jistým divákům bude povědomý – část z něj se použila na reklamní spot k parfému Exclamation, kterého jsem tváří. Do klipu mě oblékla návrhářka Alice Abraham. Točili jsme v ulicích Prahy, v Duplexu, interiéru Café-café, kde proběhne i křest desky. Kompakt se nebude polévat šampaňským, ale vonět Exclamationem.

Bude turné?

Začne záhy po křtu a proběhne v klubech v Čechách a na Slovensku. Na jevišti budu já, tanečníci a živá kapela FBI. Element klubu je pro mě důležitý, před námi i po nás hraje DJ, vystoupení je součástí party, nikoli vyčleněným koncertem.

Jaké pocity máš po natočení What´s My Name?

Desku budu umět zhodnotit až s odstupem času. Každý ze zúčastněných lidí na ní zanechal stopu, spolupráce s nimi byla jedna z nejzajímavějších v mém životě. U tohoto CD jsem byla od začátku až do konce u všeho. U každé noty, která vznikala. Nefigurovala jsem pouze jako interpret, ale také jako autor a svým způsobem i koproducent.

Ke kterým posluchačům míříš?

Především k mladým lidem, ti mě už více registrují jako Daru Rolins. Pokud zaujmu i starší publikum, které tíhne k Darince či Darině Rolincové, budu jen ráda.

Životním partnerem Dary Rolins je Matěj Homola (skupina Wohnout - zpěv, kytara), se kterým má dceru Lauru Homolovou (nar. 25. března 2008).

zdroj Osobnosti,cz

Zpěvačku byste na ulici bez make-upu a s rozpuštěnými vlasy nejspíš nepoznali.

Zpěvačku byste na ulici bez make-upu a s rozpuštěnými vlasy nejspíš nepoznali. Foto: Petra Ficová/Archiv D. Rolins

Takhle ji po ránu vídá pouze Rytmus. Rolins šokovala svět internetu fotkou bez líčení

23. května 2014 9:57

Vlna selfie zasáhla i Daru Rolins (41). Zpěvačka se vytasila s dost těžkým kalibrem, když prostřednictvím profilu na sociální síti zveřejnila svou tvář po ránu bez stopy líčidel.

Snímek pouze prohnala přes lehký filtr, takže jsme si mohli prohlédnout popovou divu tak, jak ji po ránu vídá snad pouze jen dcera Laura nebo partner Patrik „Rytmus“ Vrbovský (37). Opět se potvrdilo, že slavné blondýny jsou před a po zásahu vizážisty k nepoznání.

„Dobré ráno, krásný den. Účes do culíku, na tvář namalovat Daru, školka, potom trénink, kontrolní den na stavbě našeho domu,“ komentovala na sociální síti zpěvačka odvážně laděný snímek a zároveň se svěřila se svými aktivitami. 

Jiří Čeladník, Super.cz

Takto se baví Dara a Laura na dětské prominentní narozeninové párty.

Takto se baví Dara a Laura na dětské prominentní narozeninové párty. Foto: Olga Hrušková

Rolins vyrazila mezi lidi v pyžamu a ukázala dceru, která je jí čím dál víc podobná

25. listopadu 2014 15:53

Pravidelně ji vídáme na lesklých obálkách módních magazínů zobrazenou v luxusních modelech světových návrhářů nebo v úplně jiné poloze roztancovanou na pódiu v tílku či s odhaleným pevným bříškem. V civilu ale Dara Rolins (41) tuto polobohyni nepřipomíná.

„V oblékání jsem nejradši od pasu nahoru za holku a od pasu dolů za chlapečka,“ s oblibou říká popová diva, která ráda obléká džíny nebo tepláky.

V pohodlném domácím úboru, který lehce připomínal pyžamo, dorazila zpěvačka na oslavu šestých narozenin dcery moderátorky Jany Adamcové (42) a režiséra Jiřího Adamce (66). Zpěvačka fungovala hlavně jako doprovod své dcery Laury, která se s oslavenkyní Jasmínkou kamarádí. Z našich fotek je patrné, že si oslavu jaksepatří užily. 

 

Jiří Čeladník, Super.cz

 

To je úlet: Dara Rolins v sexy kostýmu zpívala 34 let staré písničky. Začínala v osmi, tolik je dnes její dceři

1. listopadu 2015 19:50

Dara Rolins (42) se vrátila do mladých, ale opravdu hodně mladých let, když vystoupila s písní Keby som bola princezná Arabela. Když ji zpívala poprvé, bylo jí osm, stejně jako je nyní její dceři Lauře. "Byl to nápad produkce a Libora Boučka (34), který mne tím trápil už na zkoušce, ale nakonec to byla legrace," řekla nám Dara po vyhlášení soutěže Miss Hasička, kterou s Liborem i spolumoderovala.

"Byla to hezká vzpomínka se dvěma písničkami, ale pak už jsem se vrátila do roku 2015," dodala. "Je fakt, že Lauře bude za chvíli osm a v té době už jsem měla za sebou první muzikál a pohádku a v devíti jsem vydala první album, ze kterého byly písničky, které jsem dneska zpívala. No hrůza," posteskla si nad přibývajícím věkem.

Dokázala by si vůbec představit, že by takhle brzy začala i její dcera? "Hudební geny tam asi samozřejmě jsou, je to zřejmé. Navíc je v naší rodině i Patrik, takže hudba, různých žánrů, je na ni valena z každé strany. Podpořím ji ve všem smysluplném, ale že bych vyloženě chtěla mít doma zpěvačku a byla ambiciózní máma a trvala na tom, aby šla v mých šlépějích, to rozhodně ne," je přesvědčená Dara.

"Laura zpívá, hraje na piano, ale jinak je spíš sportovec než muzikant. Baví ji gymnastika, bruslení a tenis," doplnila. A protože jsme s ní mluvili na vyhlášení soutěže krásy, zajímalo nás, zda by si dceru dokázala představit třeba jako modelku. "Všechno je možné. Když to bude smysluplné a bude to mít hlavu a patu a bude tam nějaký zřejmý úspěch, tak ať se vybere jakýmkoli směrem, budu jí držet palce a podpořím ji," uzavřela. 

Saša Šeflová, Super.cz

 

Vzpomínka stará skoro 30 let. Poznáte pod afrem a outfitem poplatným osmdesátkám současnou módní ikonu?

12. listopadu 2015 10:38

Na světlo světa se dostalo osmadvacet let staré video z roku 1987, na kterém  Dara Rolins (42) zpívá píseň Kto chce.

Na celé věci je nejvtipnější, že tehdejší šlágr zpěvačka zpívá v němčině, navíc s prostorově výraznou „foukačkou“ na hlavě a ve vtipném outfitu poplatném době. Pokud se vám tedy při sledování videa nezatočí hlava z otáčivého jeviště, tak budete mít mrákoty z Dařina oblečku.

Zdálo by se, že Dařina sebeprezentace z dob minulých a současnosti nemůže být více odlišná. Zpěvačka se ale s humorem nechala slyšet, že tam jisté spojitosti vidí. „V té době jsem byla prudce moderní a nenechala svůj styling náhodě. Programově jsem byla v úzkém kontaktu s trendy,” smála se po zhlédnutí tohoto videa Dara, která je aktuálně považovaná za módní ikonu.

„To víte, že se tomu všemu teď už směju. Ale ta doba si žádá pochopení a nadhled,” dodává s úsměvem Dara Rolins. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 

Rolins si jezdí prohřát několikrát během zimy svou dokonalou figuru na stejné místo. Má to jeden prostý důvod

4. března 2016 11:51

Zdá se, že neuběhne ani měsíc, aby Dara Rolins (43) nevyrazila k moři. Fakt je, že popová diva zimu zrovna nemusí a kdykoli se ve studených měsících objeví šance vyrazit do tepla, tak jí využívá. Zpěvačka tomu říká odpočinek na lusknutí prstů. Mezi Dařiny země zaslíbené patří Los Angeles, jižní Španělsko a Spojené arabské emiráty. Právě do Dubaje vedly její kroky naposled.

„Výhodou této destinace je dosah. Nikde jinde nemůžete zimu proměnit v léto za šest hodin. Navíc tam bydlí už tři roky naši kámoši, Jakub a Martin. Proto víme vždy zcela přesně, kam má cenu zajet, co vidět, kde se najíst,” říká Dara, která se v turisticky oblíbeném Emirátu vždy dočká zajímavých zážitků. „Posledně jsme objevili dokonalou restauraci, kde nám jídlo na stůl jezdilo “horskou dráhou” až na stůl. Lola byla nadšená.”

Sotva se Dara z Dubaje vrátila, tak začala plánovat návrat. „Čekají nás velikonoční prázdniny. První půlku stráví Laura s tatínkem na horách, učí se jezdit na snowboardu a moc ji to baví. A na tu druhou část letíme opět do Emirátů, za sluníčkem. Práce i legrace, obojí má v mém životě výsostné místo.”

Zpěvačka a módní ikona v jedné osobě ale nepřestává pracovat. „Až se vrátím, jedu opět do Budapešti. Jsem tam teď často, protože tam s jednou módní značkou pracuji na uvedení své vlastní kolekce,” slibuje Dara Rolins. 

 

Dara RolinsSuper.cz

Dara Rolins po smrtelné autonehodě opět za volantem: Po sedmi letech promluvila!

28. května 2017 11:53

Zpěvačka Dara Rolins (44) zažila v roce 2010 jeden z nejhorších okamžiků ve svém životě. Nešťastnou náhodou svým vozem najela do motocyklisty, který poté v nemocnici zraněním podlehl. Dara si o dva roky později odnesla od soudu tříletou podmínku a zákaz řízení.

 

I když na tuto událost už nikdy nezapomene, už zase sedí za volantem. Ale jak sama říká s velkým respektem. "Bylo to velmi přirozený. Za volantem trávím spoustu let a času. Je to v první řadě praktické. Jsem máma, mám Lauru, vozím ji do školy, na kroužky. Potřebuji rychlej pohyb, přesun. Navíc v autě vypnu, jsem ve svém světě, zavřu dveře, pustím si svoji hudbu, zpívám, přemýšlím si," řekla Super.cz Dara.

Jaký byl první moment, kdy usedla do auta jako řidička? "Měla jsem strach, než jsem do auta nasedla. Jak jsem v něm už jela, tak jsem si říkala, že život jde dál. Pro všechny, ve všech směrech. V první řadě zůstal respekt," vysvětlila zpěvačka na světové premiéře nové škodovky ve Stockholmu.

Dara miluje velká a bezpečná auta. V autě prý tráví většinu dne. I proto na vystoupení využívá služeb řidiče. "Řídím a jsem i řízena. Jelikož trávíme spoustu času v autě, jsme kočovnická rodina, přesouváme se někdy o víkendu i na čtyři pět koncertů. V tomto případě preferuju pohodlí, velký auto, řidiče a vzadu polštář a deku. Chce to hodně prostoru," dodala. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 
Dcera Dary Rolins Laura si zahraje v mámině klipu.

Dcera Dary Rolins Laura si zahraje v mámině klipu.Foto: Petra Ficová

Dcera Dary Rolins Lola: Uprostřed lesa si vrní blahem. Bude totiž hrát v mámině klipu

2. června 2017 5:55

Že by se z Laury nebo její mámy, která jí říká Lola, staly trampky? To asi nehrozí. Ve stínu stromů teď sice tráví hodně času, na divočinu si tyhle dvě ale jenom hrají. V lese kus za jejich domem totiž Dara Rolins (44) natáčí svůj nový videoklip. A Lola je tam s ní.

 

Mohli bychom teď napsat, že to Lola bude muset ještě nějakou chvíli v lese vydržet, protože vytvoření snímku k songu Duha z nového zpěvaččina alba ETC zkrátka nějaký čas zabere, ale to bychom lhali.

Lola totiž mámu do práce nadšeně doprovází sama a přítomnost štábu i tanečnic jí baví natolik, že souhlasila, že se do klipu nechá zakomponovat. Daru to napadlo proto, aby filmové iluzi příběhu v klipu dodala trochu autenticity. „Právě i z tohoto důvodu jsem chtěla, aby se v klipu objevila, i když jen na chvilku. Bude to pro ni jednou hezká vzpomínka,“ vysvětluje zpěvačka.

Dara jej s novou deskou představí již brzy, živě poprvé na interaktivním urban festivalu Ynspirology, který se bude konat 24. – 25. června v Praze. A fotky ze zákulisí natáčení už teď naznačují, že se bude nač dívat! 

Milan Kolář , Super.cz

Dara s Rytmusem jsou v Marbelle.

Dara s Rytmusem jsou v Marbelle.Foto: archiv D. Rolins

Dara a Rytmus si užívají na dovolené ve Španělsku: V plavkách poslali pozdrav z pláže

10. srpna 2017 5:55

Zpěvačka Dara Rolins (44) si po dlouhé době užívá dovolenou s rapperem Rytmusem. Skoro to vypadalo, že spolu dovolené nevyhledávají, protože pravidelně vyrážejí sami po své ose. Dara s dcerou nebo s kamarádkami, Rytmus zase se svými přáteli. Nyní si užívají ve španělské Marbelle. "Zdravíme všechny naše lidi," napsali pod fotku z pláže.

 

"Je to po delší době, byli jsme si trošku nevěrní, protože jsme točili svá alba," řekla Super.cz Dara. A překvapila nás také tím, jak dovolená bude vypadat. Patrik totiž překvapivě nepatří mezi většinu mužů, kteří mají rádi aktivní dovolené a polehávání na pláži jsou pro ně muka.

"Bude to válečka. Chtěla jsem dobrodrůžo naopak já, ale nebude. Potřebujeme si odpočinout, být spolu, probouzet se, usínat, plavat. Patrik, jak je snědej, tak ho sluníčko neotravuje, má ho rád. Je opalovací typ. Je spíš odpočinkovej na dovolených. To já jsem spíš akční," překvapila Dara.

A dodala, že její snědý muž se dokáže překvapivě i spálit. "Na Bali se letos zrovna spálil. Ale byl to výjimečný stav. Takže bylo velké S.O.S.," dodala se smíchem zpěvačka. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář