Jdi na obsah Jdi na menu
 


Braňo Holiček

Braňo Holiček,*14.8.1985 - slovenský herec

 

Braňo Holiček hraje ve filmech: Král sokolů, Hodný chlapec, Kováč Juraj, Rána z milosti, Smith Georg, Kruh, Všichni moji blízcí, Tajemství lesní země,.... a v seriálu Místo v životě.

V divadle ho můžeme vidět v dramatech Lásky hra osudná, Vrátila se jednou v noci, Večer tříkrálový a v mnoha dalších..

Více se o Braňovi můžete dozvědět na jeho osbních stránkách na adrese www.branoholicek.sk/ - Ovšem stránky jsou v angličtině, čímž můžou neznalce tohoto jazyka pěkně odradit:)

Jméno a příjmení: Braňo Holiček
Datum narození: 14. srpna 1985
Místo narození: Košice
Národnost: Slovenská
Znamení: Lev
Bydliště: Praha
Rodiče: Lubica a Jaroslav
Sourozenci: Stanislav
Barva očí: Modré
Barva vlasů: Blond
Výška: 175 cm
Domácí zvířata: pes Ben
Záliby: Skateboarding, Snowboarding, a každou chvíli něco jiné :D
Hudební nástroj: Kytara
Oblíbený školní předmět: Herecká výchova
Znalost jazyků: Angličtina
Oblíbená hudba: Ska!, Reggae, Dub, Funky,... a mnoho dalších
Oblíbený herec: Ondřej Vetchý
Oblíbený film: Full metal jacket, Mechanický pomeranč
Oblíbené jídlo: Zelenina na všechny způsoby od r. 2oo1 je Braňo vegetarián!
Oblíbený nápoj: Černý čaj
Oblíbená barva: Černá
Oblíbená kniha: Hlava XXII
Oblíbený sport: Snowboarding

Autor: annikik, angi, albinka, tykadlo

Zdroj: Aha,cz

25. května 2014 • 12:00

Braňo Holiček z Ordinace: O přísné a nepříjemné Morávkové…

Dana Morávková vypadá opravdu přísně...
Dana Morávková vypadá opravdu přísně... (Foto pro Aha! - TV Nova, Foto Aha! - Marek Pátek )
 
 
Představitel chirurga Zajíce, Braňo Holiček (28) může na diváky působit jako pěkné »ucho« a před nástupem do Ordinace mnoho hereckých kolegů neznal. Proto měl úplně jinou představu o oblíbené herečce Daně Morávkové (42).

 

„Ty nejprofláknutější tváře jsem znal, ale ne osobně,“ říká v Blesk TV Magazínu o době, než nastoupil do seriálu. „Třeba Danu Morávkovou jsem vůbec neznal. Člověk by řekl, je to přísná a trochu nepříjemná paní, ale je strašně milá. Pan Čenský je taky fajn,“ říká mladý herec a režisér.

Ačkoliv na to nevypadá, Braňo je sám ženatý a dokonce a manželkou Vendulou mají osmiměsíčního syna Huga. Možná proto byl tak rozpačitý z postelové scény s těhotnou kolegyní Strykovou, kde měl ve scénáři napsáno, že s ní musí »hluboce políbit«.

„To není nic příjemného! Neřeknu zrovna hurá, když se mám líbat s cizí holkou poté, co jsem s ní tři minuty ležel v posteli a k tomu je půl šesté ráno. Kolem stojí asi dvacet lidí, ale jim je to jedno. Berou to jako na běžícím pásu,“ popisuje natáčení.

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

  6. prosince 2014 • 05:00

Mazaný Braňo Holiček z Ordinace: Řekl nám, do čeho cpe prachy!

Braňo Holiček jako doktor Tomáš Zajíc z Ordinace
Braňo Holiček jako doktor Tomáš Zajíc z Ordinace (Foto Aha! – Zbyněk Schnapka, Petr Novotný, TV Nova)
 
 
 

Místo toho, aby mladý divadelní režisér vymetal večírky, skupuje nemovitosti. Mladá rodina obývá byt na pražských Královských Vinohradech. „Tam se byty pohybují různě, ale do sto metrů čtverečních bude kolem šesti milionů, po rekonstrukci i osm,“ prozradil deníku Aha! realitní makléř Petr Miškovský. Jenže to není všechno.

 

„Původně jsme tam chtěli postavit chatu, ale plány se změnily. Nyní je to spíš projekt, kam ukládáme peníze. Přesněji řečeno, splácíme půjčku,“ svěřil se sympatický doktor Zajíc. A pak se smíchem dodal: „Tak lepší, než abychom ty prachy prožrali!“

 
  3. června 2015 • 05:00

Braňo Holiček (29) z Ordinace: Nadávky a útoky!

Z milého doktora se v seriálu vyklubal zákeřný intrikán.
Z milého doktora se v seriálu vyklubal zákeřný intrikán. (Foto: TV Nova)
 
 

Role mu zničila soukromí! Braňo Holiček (29), představitel intrikánského doktora Tomáše Zajíce z Ordinace v růžové zahradě, trpí. 

 

Mimo kameru musí snášet pohrdavé pohledy i vulgární nadávky. „Někdy se stává, že lidi nerozlišují hranici mezi hercem a postavou, kterou hraje. Pak je samozřejmě nepříjemný, že se na vás koukají jako na zlého člověka,“ svěřil herec.

„Speciálně sociální sítě jsou na to náchylný. Lidi pak říkají, že Holiček je idiot! To se stává poměrně často,“ postěžoval si Braňo. Naštěstí se ale najdou ještě i tací, kteří se ho snaží chápat. „Nejčastější reakce jsou: bóže, co to musíte hrát! Já ale dělám jen to, co po mně chce režisér,“ řekl Holiček v pořadu TV Nova Na baru.

autor zej

zdroj Aha,cz

Braňo Holiček

Braňo Holiček Foto: archiv TV Nova

Není to jen Honza Dvořák z Vyprávěj a doktor Zajíc z Ordinace: Braňo Holiček se věnuje hlavně režii

11. listopadu 2015 5:55

Nová hra Braňa Holička je o slavném českém novináři, přispěvateli deníku The Times (kde např. k výročí jeho úmrtí vyšla zvláštní příloha, jež obsahovala jeho novinářské úspěchy i vliv na tehdejší politickou scénu). Jmenoval se Jindřich Opper, známý též jako Henri Opper de Blowitz (pocházel z Blovic) či jen Henri de Blowitz - tak se také inscenace jmenuje. Uvede ji Divadlo pod Palmovkou a v hlavních rolích se představí Ondřej Volejník, Tomáš Dianiška a Zuzana Slavíková.

Že Holiček, televizním divákům známý jako Honza Dvořák z retro seriálu Vyprávěj či doktor Tomáš Zajíc z Ordinace v růžové zahradě, nefiguruje mezi herci hry, ale mezi tvůrci, není novinka. Jeho jméno je v divadelním prostředí spojováno častěji s režií než s herectvím.

Vedle Henriho de Blowitze mohou být příkladem také hry Demo Demokracie, #jsi_user či Zábava z repertoáru Studia Ypsilon či Černá labuť uváděná Národním divadlem v Brně. 

Lucie Sieglová , Super.cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář