Jdi na obsah Jdi na menu
 


Andrej Hryc

Andrej Hryc,*30.11.1949 - slovenský herec

 

Andrej Hryc se narodil roku 1949 v Bratislavě, kde vystudoval VŠMU.

Jako divadelní herec působil ve Státním divadle v Košicích, na Nové scéně v Bratislavě (kde byl jistou dobu i generálním ředitelem) či jako hostující herec na volné noze v jiných divadlech. Věnoval se též politice, založil rádio Twist, v němž také působil jako jeho ředitel. Podílel se na koprodukci česko-slovenské inscenace muzikálu Hamlet v Praze i v Bratislavě. Jako ředitel rádia Twist byl organizátorem mnoha veřejných aktivit ve prospěch dětských domů, dobročinných organizací, např. Červeného kříže, Ligy proti rakovině, nadace Úsmev ako dar, nadace Twist kontra AIDS.

Jako honorární konzul Seychelské republiky ve Slovenské republice je vedoucím jejího zastupitelského úřadu v Bratislavě.

Hraje v seriálu Tv Nova Ulice Borise Nekonečného mladšího.

 

Autor: praziv

zdroj osobnost,cz

 

 

Andrej Hryc hezky mluvil o své rodině.Super.cz

Při tragické autonehodě přišel o syna, obrovskou radost mu teď dělá dcera: Slovenská hvězda Ulice promluvila o rodině

6. července 2017 10:01

Před osmi lety přišel o syna, který zemřel při autonehodě. O to víc se herec Andrej Hryc (67), který patřil ke hvězdám seriálu Ulice, upnul na dceru Wandu, která mu dělá obrovskou radost.

 

Talentovaná scenáristka a producentka, a také bývalá ředitelka Nové scény v Bratislavě, přivezla do Karlových Varů představit film Čára.

Jednu z hlavních rolí hraje ve filmu právě její otec. "Je to rodinný byznys. Včera večer po projekci našeho filmu v soutěži nám všem spadl velký kámen ze srdce," řekl Super.cz Andrej, který s dcerou spolupracuje pravidelně.

"Je to tvrdé. Má takovou povahu jako já a to se pak blýská. Má velmi tvrdou hlavu, já též, a pak je to soutěž kdo s koho. Velmi si jí vážím. Je velmi šikovná a cílevědomá, jde si za svým, je to obdivuhodné. Hlavně v dnešních poměrech, kdy velké slovo mají peníze a ona je ve stavu to ignorovat a prosadit si názor i proti finančnímu tlaku," pěl ódy na svoji dceru herec.

Nadšeně mluví také o další ženě svého života, své manželce, se kterou žije už 45 let. "Je to velmi tolerantní osoba, žít s takovým člověkem jako jsem já 45 let, to chce mít železné nervy a božskou trpělivost," usmívá se.

Zavzpomínal také na to, jak svoji ženu devětkrát žádal o ruku. "Byl jsem bouřlivák, měl jsem velmi diskutabilní pověst. Když jsem ji poprvé požádal o ruku, tak mi řekla, že nebude svobodnou matkou a řekla mi ne. Když jsem ji požádal podeváté, tak řekla, že ano, ale že jen na zkoušku a s podmínkou. Musel jsem jí slíbit, že jí dva roky neudělám dítě. Po roce a půl to odvolala a narodila se Wanda," dodal. 

Gabriela Wolfová , Saša Šeflová , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář