Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seriál

24. 4. 2014

3. února 2014 • 05:00

Jak se točí Ulice? Nedáte si tam rohlík ani panáka!

Natáčení Ulice je běh na dlouhou trať. Své o tom ví i režisér Stanislav Sládeček.
Natáčení Ulice je běh na dlouhou trať. Své o tom ví i režisér Stanislav Sládeček.  (Foto Aha! – Karel Kopáč, archiv TV Nova)
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nekonečný seriál Ulice běží na televizních obrazovkách už devátým rokem. Každý všední den. Odvysíláno je už něco přes 2,5 tisíce epizod. A každý den se dívá přes 1,3 milionu diváků! Věčný hit Novy a obrovský kolos. Pojďte ostatně nahlédnout za kulisy. Ulice, to je totiž fabrika jako každá jiná. Záběr následuje záběr, paralelně natáčejí dva štáby, dva režiséři a desítky herců, jede se na směny.

 

Z »historie« Ulice

•    Pilotní díl seriálu Ulice jsme viděli v neděli 4. září 2005 ve 20 hodin. Během hodiny vysílání jsme se seznámili s rodinami žijícími v jedné fiktivní ulici na okraji Prahy. Jordánovi, Peškovi, Farští, Nyklovi a další.

•    Od 5. září 2005 se pak Ulice vysílá vždy od pondělí do pátku před Televizními novinami.

•    V lednu 2005 se začínal seriál připravovat a tvůrci hledali místo, kde se bude natáčet. Nakonec ho našli kousek od filmových ateliérů, v prostorách bývalé tiskárny v Hostivaři.

•    Za dva měsíce na nádvoří vyrostla 60 metrů dlouhá ulice s náměstíčkem, 9 činžáky, kde nechybí večerka, kadeřnictví, hračkářská dílna i hospoda a bar.

•    V hale hostivařské tiskárny pak vzniklo na čtyřicet variabilních místností. Obýváky, ložnice, obchody.

•    První klapka padla 6. 6. 2005

•    Optimistické odhady tehdy zněly, že by se Ulice mohla vysílat zhruba šest let. V září 2013 zahájila už svoji devátou sezónu.


Zajímavosti Ulice

•    Jeden díl se natočí za 1,5 dne.
•    Pes Máňa je opravdu pes paní Syslové – je to čistokrevný voříšek, jak ona sama říká.
•    Týdně se, co se stopáže týká, natočí 2,5 standardního celovečerního filmu.
•    Natáčí se od pondělí do neděle, od rána do večera.
•    V hospodě u Henryho ani v Coolně se nepije žádný alkohol – jen džus, nealko pivo, voda, apod.

Neuvěřitelná čísla

•    Dosud 3565 natáčecích dnů znamená popsaných 123 699 stran scénářů.

•    Spotřebovalo se 38 800 kilo papíru, vypilo se 703 467 šálků kávy, rekvizitáři připravili 48 993 litrů nealko piva, 35 905 teplých pokrmů.

•    V maskérně se spotřebovalo 15 kilo pudru, 324 litrů laku na vlasy a 329 litrů make-upu.

•    V seriálu proběhlo 11 svateb a 1 registrované partnerství.

•    Maskérky vyrobily asi 2 300 účesů.

•    V hospodě u Henryho jsou židle celou dobu stejné. Štamgasti je dosud nestačili rozvrzat.
•    Z kávovaru u Henryho se udělat kafe nedá, vše připravují rekvizitáři.
•    Noviny v hospodě jsou nereálné – čtěte tam deník Plesk.
•    Jídlo připravuje také catering – když se scéna točí déle a vychladne, musí se ohřát, aby se z něj kouřilo.

•    V seriálu je kolem 10 kuchyní, každá rodina má jednu a většinou jsou na obrazovce vidět.
•    Jeden štáb používá 2 – 3 kamery.

•    Dohromady se točí 15 obrazů, až jsou natočeny, tak se teprve díly stříhají.
 

Režisér Ulice Stanislav Sládeček: Jeden díl točíme den a půl

Jak se točí Ulice? Kdo zvládne to obrovské kvantum textu a dialogů? Režisér musí mít patrně místo hlavy databanku a pak kybernetický mozek analytického inženýra. Jak se jinak orientovat v té záplavě informací? O tom jsme mluvili s režisérem Stanislavem Sládečkem.

Pane režisére, kolik dílů točíte najednou?
„Točíme takzvaně v cyklech, přičemž jeden cyklus má 10 seriálových dílů. Za den uděláme 15 obrazů a ten den se všechny obrazy natáčejí v jednom prostředí, resp. v jedněch kulisách. Dodržujeme chronologii, skáčeme jen v rozmezí těch deseti dílů.“

Takže se nedá natočit jeden díl za den?
„Je to nepředstavitelné, protože když díl trvá 40 minut, tak to je 2400 vteřin. To se nedá za 12 hodin, co denně natáčíme, zvládnout. 
V průměru se natočí denně tak 1400 vteřin čistého vysílacího času, jeden díl se tedy točí den a půl.“

Jak to jde stihnout?
„Pracuje se pochopitelně přes víkendy a seriál natáčejí dvě party paralelně. Takže jsme v předstihu.“

Nosíte všechny dialogy v hlavě?
„Ne, to ani nejde. Vím, o čem ty obrazy jsou, jak mají vypadat, co následuje před a co potom. Musíme se připravit, co se tam říká, ale přesně se to zkouší s hercem až těsně před obrazem.“

Necháte se někdy inspirovat?
„Ano, i to se stává. Někdy vidíte, že by něco mohlo vypadat ještě líp, i když už to v hlavě máte jinak. Jedná se o momentální nápad, jde o to, co herec nabídne. Když vám přijde na plac, člověk se musí přizpůsobit, co mu sedne, jaká replika se upraví.“

Kolik máte scénářů u sebe?
„Vždy jen to, co mám ten den natáčet.“ Jak dlouho režírujete Ulici?
„Sedm let, od třetí sezony. Režisérů je nás asi 10 a střídáme se. Jak jsem řekl, paralelně točí 2 štáby, jeden točí sudé cykly, druhý liché. Dva režiséři pracují ve stejný den.“

Proč si myslíte, že je Ulice tak úspěšný seriál?
„Protože se snažíme nelhat, být pravdiví, aby to vypadalo co nejreálnější. Látkou jsou příběhy obyčejných lidí, běžné starosti, tedy to, co je nám všem blízké.“

 

 

Autor:  ak
zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29. dubna 2014 • 12:00

Herci ULICE jako lovná zvěř: Neuvěřitelná nenávist diváků!

Hvězdy seriálu ULICE. Musí často čelit zlým útokům.
Hvězdy seriálu ULICE. Musí často čelit zlým útokům. (TV Nova)
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nekonečný novácký seriál Ulice je fenomén, který nenechá diváky chladnými. Jedni nadávají na pokleslou úroveň televizní produkce, jiní si libují, jak zajímavě se příběhy jednotlivých postav za ty roky vyvíjejí. Za úspěchem a popularitou seriálových hvězd se však skrývá každodenní krutá realita, kdy se často setkávají s negativními reakcemi veřejnosti, dokonce i s nechutnými útoky. A to především na internetu. To, co si o sobě herci občas přečtou, je opravdu pro silnější nátury!

 
 

Fikce nebo skutečnost?

Agresivita, zloba a naprosté nepochopení reality jsou průvodními znaky některých příspěvků na sociálních sítích a ve webových diskuzích. Někteří lidé jakoby nechápali, že se jedná jen o televizní fikci a ztotožňují herce s jejich rolemi, jakoby se jednalo o skutečný život. A že se nejedná jen o náhodné výkřiky do tmy, ale opravdový problém, to uznává i producentka seriálu Silvie Klasová.


I záporáci jsou báječní lidé

"Někdy mě nemile překvapí, jak diváci často ztotožňují herce s rolemi, které ztvárňují. Týká se to hlavně záporných postav, jejichž představitelé jsou ve skutečnosti hodní a milí lidé, báječní kolegové. Obdivuji, jak věrohodně dokážou zahrát tak vyhraněné negativní charaktery. Doufám i za ně, že se spíš budou setkávat s oceněním za jejich herecké schopnosti než s nenávistnými komentáři a reakcemi," říká sympatická producentka.

Autor:  moc
zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  29. dubna 2014 • 05:00

Tajemství Daniely Kolářové (67): Měla si brát Vladimíra Brabce!

Původně měl hrát Zemanovu manželku Daniela Kolářová
Původně měl hrát Zemanovu manželku Daniela Kolářová (ara, koláž Ahaonline.cz)
 
 
 
 
 

Jakkoli nebyl právě sexy symbolem, ani donchuánem (to by asi ani v komunistickém seriálu nešlo), přesto měl major Zeman nesporně šmrnc. Jak by jinak sbalil, coby velmi zaměstnaný policista, své dvě krásné manželky? Jak to měl vlastně se ženami? Stačilo málo a Vladimír Brabec (79) hrál dokonce s tehdejší vycházející hvězdou Danielou Kolářovou. Právě ona se měla stát jeho seriálovou chotí.

 

I když role připadla po konkursu tehdy mladinké Renátě Doleželové (†50), ještě jí nebylo pětadvacet, režisér Jiří Sequens chtěl nejdřív Kolářovou. „Ani o tom nevím, nikdo mi roli vážně nenabídl. Měla jsem tam v epizodě Strach malou úlohu, což docela stačilo,“ zmínila Daniela Kolářová (67). Proslýchalo se, že to bylo kvůli emigraci sestry do Holandska v roce 1968. Nicméně v apolitických snímcích šla Kolářová z role do role.

 

Když roli získala Renáta Doleželová, měla z Brabce obrovskou trému a vykala mu. On jí tykal. „Nakonec mi bylo líto, když mě Radek Brzobohatý zastřelil a já musela skončit,“ vyprávěla představitelka první Zemanovy manželky. „Lidé psali, že je jim líto, že jsem skončila. Policisté mi dokonce odpustili několik pokut.“

Pojďte se podívat na Zemanovy seriálové ženy!

MATKA: Pavla Maršálková
První ženou jeho života pochopitelně byla maminka. Hrála jí Pavla Maršálková (†72), tehdejší představitelka matek či partnerek hlavních hrdinů. Diváci ji znají jako matku Václava Neckáře v Ostře sledovaných vlacích či lakomou selku Pandrholovou v pohádce Dařbuján a Pandrhola. Ač žena kovaného komunisty, herce Josefa Maršálka (zemřel 1973), nepodepsala o čtyři roky později antichartu a odstřihla se od dalších rolí.
V seriálu obývá několik dílů společnou domácnost s mladými Zemanovými v Praze na Žižkově, což asi nebyl žádný med, ale to si může televizní diváků jen domýšlet.

PRVNÍ MANŽELKA: Renáta Doleželová
„Nechtěla jsem nejprve hrát, byla jsem těhotná. Navíc jsem měla angažmá v Ostravě a představovala jsem si hrůzy dojíždění. Ale přemluvili mě. Točit se začalo v porodnici, takže mě ani nemuseli vycpávat. A když hrajeme v Mědirytině a paní Hegerová zpívá, zakrývá mi břicho ubrus u stolu,“ vzpomněla si Renáta Doleželová
Skončila špatně. V seriálu jí zastřelil agent Bláha, v osobním životě neměla mnoho štěstí. Opustil ji muž, zůstala se dvěma syny sama. Rolí ubývalo, přidaly se deprese, koketovala údajně s okultními vědami. V roce 2000, deset dní po padesátinách, si vzala život. Zabila se kombinací prášků a alkoholu. „Byla na život sama,“ řekla tehdy její kamarádka, shodou okolností druhá seriálová manželka majora Zemana, herečka Jaroslava Obermaierová .
V seriálu vystupuje s až dívčí naivitou, jako křehké stvoření. Dokáže se však zastat slabších, vytáhne z bryndy Gabrielu Vránovou v díle Romance o nenápadné paní a nakonec skočí před hlaveň pistole Radoslava Brzbohatého, obětavě položí život za Zemana.

Jak jeho ženy přicházely

•    Manželku Lídu Brůhovou poznává v 7. díle nazvaném Mědirytina (1950). Právě učitelka Lída je jednou z podezřelých v aféře s padělanými potravinovými lístky. Vše se vysvětlí…

•    Hned v dalším díle nazvaném Strach (z roku 1951) se narodí malá Lidka.

•    V roce 1957, ve 14. díle (Konec velké šance) zastřelí Lídu agent Bláha.

•    V roce 1962 se Zeman podruhé žení. Bere si Blanku (Jaroslava Obermaierová ), vdovu po komunistovi Mutlovi z Plánice. Svatba je v Karlových Varech, na obřad přijdou jen kolegové z kriminálky a Honza Zeman ještě stihne vyřešit případ.

DRUHÁ MANŽELKA: Jaroslava Obermaierová

Původně se o ni Zeman popral s komunistou Mutlem (Petrem Olivou). Prohrál. Jeho soka ale v Plánici v díle Vrah se skrývá v poli (1953) zastřelili. Vdovu Blanku potkává v Prokletém dědictví (1960) a o dva roky později se vezmou. „Vzpomínám si na seriálovou svatbu. Točila jsem něco na Slovensku, měla večer přeletět do Karlových Varů, jenže se pro hustou mlhu neodstartovalo. Jeli jsme celou noc autem, já ráno nastoupila na plac ve svatebních šatech a měla hrát. Když jsem si sedla, okamžitě jsem usínala, což režiséra naštvalo. Sequens dokázal být velmi přísný,“ vybavila si Jaroslava Obermaierová (68). Svoji roli nepovažuje za zásadní, spíš se vyjadřuje s despektem. „Možná byla napsaná poněkud schematicky, možná jsem udělala i řadu chyb. Určitě jsem pak hrála v lepších rolích.“

DCERA (DOSPÍVAJÍCÍ): Ivana Andrlová
Dceru hrála v posledních deseti dílech. Bylo jí sedmnáct, byla ráda za každou příležitost. „Pan Sequens si mě vybral sám, nemusela jsem do konkursu. Politicky ten seriál nevnímám. Spíš si vzpomenu, že si mi hrály špatně scény, kdy se dospívající holka hádá s otcem ohledně smrti matky. Bylo to složité, děj se vracel do padesátých let,“ vypráví Ivana Andrlová (53).

DCERA (MALÁ HOLČIČKA): Alžběta Mjartanová
Hrála malou Lidku, byla velmi šikovná, přirozená a osobitá, takže ji ještě tři roky využívali v televizi jako dětskou herečku. Později se herecké práci už nevěnovala.
Výzva: Pokud víte, co dnes tehdejší Lidka, herečka Alžběta Mjartanová dělá a můžete přispět kontaktem, obraťte se, prosím, na adresu redakce.

 

Autor:  ben, mich
zdroj Aha,cz

 
Andrea Kerestešová

Andrea Kerestešová Foto: Archiv FTV Prima

Další svatba v Cestách domů: V těchto šatech s obřím výstřihem se s minimem make-upu vdávala Andrea Kerestešová

7. května 2014 9:53

V Cestách domů se odehrála další veselka. Ema v podání Andrey Kerestešové (29) se provdala za Sváťu Pecha (Filip Čapka). Oblíbená slovenská herečka si oblékla hodně odvážné šaty. Do obrovského výstřihu jí tak nekoukal jenom ženich, ale i ostatní svatebčané.

Seriálová svatba proběhla narychlo z praktických důvodů, a ještě navíc ve vězení. Veselka byla pouze formální čin, aby se Sváťa mohl oficiálně starat o Eminu dceru Rozárku, když je její maminka ve vězení.

„Svateb už za sebou před kamerou pár mám, ale ve vězení jsem ještě žádnou nezažil. I když točíme v prázdné věznici, působí to tu na mě zvláštně. A dost zvláštně se cítím i ve smokingu. Já tyhle oděvy moc nemám rád. Tenhle mi naštěstí fakt sedí, tak jsem si na něj poměrně rychle zvykl. Já v obleku, natož ve smokingu, moc často nechodím. Ani doma žádný oblek nemám, takže když nějaký potřebuju, musím si ho půjčit,“ řekl Filip Čapka.

Andrea Kerestešová se také vdávala před kamerou už poněkolikáté. Protože se svatba odehrává ve vězení a velmi narychlo, Andrea se sice převlékla do svatebních šatů, ale měla pouze jednoduchý účes a byla jen minimálně nalíčená.

„Tohle je má třetí svatba před kamerou, a hodně zvláštní. Je tu zima a chladno, a nejen fyzicky, ale i emocionálně,“ prozradila poté, co se ze svatebních šatů převlékla opět do vězeňského mundúru a pokračovala v natáčení dalších obrazů. 

Anna Veškrnová, Super.cz

29. května 2014 • 05:00

Petr Rychlý (48) jde na Primu: Rozpoutal válku v Ordinaci!

Petr Rychlý
Petr Rychlý (Foto pro Aha! – FTV Prima, ara)
 
 
 
 
 

Chystá se válka televizí, ze které půjde divákům hlava kolem! Po Petru Rychlém (48) alias primáři Mázlovi z Ordinace, který přijal roli v seriálu Všechny moje lásky s Dagmar Havlovou (61) v hlavní roli (Aha! včera informovalo jako první), se na Primě objeví také Václav Postránecký (71) alias doktor Panenka z Počátků. A to způsobí tvůrcům nováckých seriálů infarkt!

 

Skloubit natáčecí plány u přetížených herců bude o zdraví. Dostat je na plac, když kromě seriálů mají představení v divadlech (Rychlý na Vinohradech, Postránecký v Národním), vyžaduje nadlidské úsilí. Přesuny herců komplikují život kolegům, režisérům a hlavně produkčním, kteří nebudou vědět, kde jim hlava stojí...
Vydělají na tom jen herci, kteří budou inkasovat dvojnásobné honoráře, – a diváci Primy! Ti dostanou hned tři nové seriály: Svatby v Benátkách, Všechny moje lásky a Vinaři.

Petr Rychlý
Foto: Foto pro Aha! – FTV Prima, ara

Na dvou židlích
Rozverný seriál s příchutí hroznů režíruje Jiří Vejdělek (Účastníci zájezdu, Ženy v pokoušení) a vedle Václava Postráneckého se v něm objeví také Tereza Kostková (37) v roli jeho dcery. Herec se ale Panenky nevzdá, bude točit stereo. „Pan Postránecký je i nadále součástí seriálu Doktoři z Počátků a jsme za to velmi rádi,“ tvrdí mluvčí TV Nova Alžběta Cimová.

Na roztrhání
Podobně je to s Rychlým. Herec o svém působení na Primě Novu informoval. „Petra Rychlého alias Čestmíra Mázla čeká v podzimní sezoně velký a překvapivý příběh,“ potvrdila Aha! Cimová. To tedy bude ještě zajímavé. Herci budou na roztrhání.

Petr Rychlý z Ordinace neodchází, ba naopak, jeho dějová linka se v podzimních dílech bude dále rozvíjet, a to velice nečekaným a zábavným směrem. Stejně tak se diváci mohou těšit na příběhy doktora Panenky,“ uzavírá mluvčí TV Nova.
Rychlý se nemusí obávat vyhazovu. Je pro Novu nepostradatelný a ta je ochotna se o něj porvat s konkureční TV Prima...

Škatulata
Foto: Foto pro Aha! – FTV Prima, ara

Na jaké seriály se mohou diváci těšit?

Svatby v Benátkách
Seriál se odehrává na malém městě, jeho ústřední postavou je Olga Drozdová (Petra Hřebíčková), majitelka svatebního salonu. Olga je relativně úspěšná podnikatelka, které se bohužel moc nedaří v osobním životě. Organizuje svatby druhým, ale na svou vlastní zatím marně čeká. Má vztah se ženatým mužem, který jí stále slibuje, že se konečně rozvede. Vedle Hřebíčkové si zahraje také Alena Vránová, Ladislav Potměšil, Hana Gregorová, Petr Kostka a Alice Bendová.

Vinaři
Komediálně laděný seriál se odehrává na Moravě. Hrdinkou příběhu je pracovně vytížená manažerka Kateřina (Tereza Kostková), která i se svými dospívajícími dětmi přijíždí na Moravu do rodné vinařské vesnice oslavit kulaté narozeniny svého otce (Václav Postránecký). Shodou okolností tady nakonec i s dětmi stráví celé prázdniny, postupně se sžijí s místním prostředím a zjišťují, že život se dá prožít i jinak.

Všechny moje lásky
Žena středního věku (Dagmar Havlová) po smrti manžela bilancuje. Rozhodne se postupně navštívit všechny své bývalé milence po celé republice, zjistit, jak žijí  a udělat si v sobě jakousi osobní soukromou inventuru. Po boku Havlové se objeví Petr Rychlý, Miloslav Mejzlík, Monika Zoubková, Mahulena Bočanová, Miluše Šplechtová a Roman Vojtek.

Autor:  hoh

zdroj Aha,cz

11. června 2014 • 05:00

ORDINACE brzy SKONČÍ a nahradí ji jiný seriál! Co na tu změnu říkáte?

Kdo v Ordinaci skončí?
Kdo v Ordinaci skončí? (Foto archiv Jiřího Wohanky, TV Nova)
 
 
 
 
 

Diváci závislí na nekonečných seriálech televize Nova už brzy pocítí první abstinenční příznaky. Jako každé léto totiž zmizí z obrazovky, což se týká i veleúspěšné Ordinace v růžové zahradě 2. Co zaplní úterní a čtvrteční večera a pokusí se být náplastí na neukojenou duši skalních seriálových fanoušků?

 
 

V létě se budeme muset obejít bez Ordinace v růžové zahradě 2, Doktorů z Počátků, Ulice, Víkendu, Koření, Poledních Televizních novin a Rad ptáka loskutáka. Místo toho nasadí nejsledovanější komerční televize starší úspěšné seriály.

Pondělí budou i nadále patřit pokračování druhé řady Kriminálky Anděl.

Úterními a čtvrtečními večery budou od 10. července diváky provázet legendární Chalupáři.

Středeční večery opanuje od 25. června kultovní Ozzák a sitcom Comeback.

Páteční večer bude patřit krimiseriálu Expozitura.

Podvečery všedních dní budou od 30. června patřit místo Ulice rodinnému seriálu Pojišťovna štěstí.

V sobotu pak přijdou osvědčené české filmy, například: Medvídek, Nestyda, Bobule, Signál, Dědictví aneb kurvahošigutntag, Doktor od jezera hrochů a další.

 

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

Natáčení nového seriálu Svatby v Benátkách: S tangem na štíru!

Svatby v Benátkách: Seriál se odehrává v Benátkách nad Jizerou, jeho hlavní postavou je Olga Drozdová, majitelka svatebního salonu. Relativně úspěšná podnikatelka, které se bohužel nedaří v osobním životě.
14. června 2014 ● 18:20

Žení se Vašek Noid Bárta a bere si Janu Švandovou! A svatbu mají v Benátkách! Bezvadný drb do společenských rubrik. Jenže Benátky byly nad Jizerou a svatba seriálová. Zanedlouho se nový seriál objeví na FTV Prima! Premiéru bude mít 29. června.

 
 

Jsme u toho, když Prima začíná natáčet svůj nový letní seriál. Počasí televiznímu štábu přeje, nebe je bez mráčku, Noid (alias Milánek, trenér z fitka) celý v bílém, senzačně vypadající Jana Švandová (neboli Anita Sušerová, bohatá podnikatelka) taky. Místní zámek je v obležení, svatebčané, auta ozdobená myrtou a několik lidí pobíhá kolem.

Televizní štáb je v pohotovosti. Vašek Noid Bárta má ale trému, v dalším záběru ho totiž čeká svatební tanec. „No, přiznám se, že mi to tango moc nejde, ale Janička je skvělá,“ konstatuje upřímně. Hned vedle novomanželský pár bedlivě sleduje taneční mistr ze StarDance Lukáš Bartuněk. Detaily své práce ještě kontroluje na monitoru u režiséra, a jakmile se dotočí záběr, má jen drobné opravy. „Trošku víc to držení těla, Vašku, a nebojte se toho, je to super!“ povzbuzuje oba. Nakonec Vašek své svatební zápolení dá.

Pantofle, nebo lodičky?

Seriál se odehrává ve svatebním salonu, jemuž velí Alice Bendová (Lola) s Petrou Hřebíčkovou (Olga). Zatím jen tiše sedí a čekají, až na ně přijde řada. Na nohou mají místo lodiček gumové pantofle. „To je nejpohodlnější obuv,“ říká Petra a Alice dodává s úsměvem: „Jen se pak nesmíme zapomenout přezout!“ Je to lehká narážka na Janu Švandovou, která pod svatebními šaty to své gumové modré obutí zapomněla. A to se točilo už naostro! Ovšem Jananikdy neztratí svůj glanc a nepohne ani brvou, nakonec si ale nechá donést boty na podpatku a natáčení pokračuje. „Myslíte, že je to dobré?“ otočí se s otázkou na kostymérku. Odpoví jí ale celá fi lmařská parta najednou: „Vypadáte nádherně!“ To můžu jen potvrdit, v šestašedesáti vypadá luxusně!

Vyladěný elegán

Filip Blažek hraje svatebního fotografa a kameramana Romea a oblečen je skoro jako dokonalý ženich. „Takhle mě barevně vyladily kostymérky a musím říct, že je to super,“ ukazuje na své zelené boty. „Jen trochu teplo,“ postěžuje si. JakmileFilip záběr dotočí, sundává sako a skrývá se ve stínu. Fotoaparát mu z rukou bere kolegyně Petra Hřebíčková a spontánně pořizuje snímky ze zákulisí natáčení. Na můj dotaz, zda to je jen atrapa, nebo přístroj opravdu fotí, se otočila na našeho fotografa Jana Tůmu a cvakla si ho. „Fotí!“

Svatby v Benátkách

Seriál se odehrává v Benátkách nad Jizerou, jeho hlavní postavou je Olga Drozdová, majitelka svatebního salonu. Relativně úspěšná podnikatelka, které se bohužel nedaří v osobním životě. Organizuje svatby druhým, ale na svou vlastní zatím marně čeká. Společníky v podnikání jí jsou Lola a Romeo, kteří sledují prolínající se osudy obyvatel malého města. Prima začne seriál vysílat v neděli 29. června.

Autor: Hana Pokorná
zdroj Blesk,cz
 

27. června 2014 • 12:00

Uniklo ze scénáře další řady Ulice: Tajemství nového domu Hejlových!

Jarda Hejl s celou svou rodinou u nového domu.
Jarda Hejl s celou svou rodinou u nového domu. (TV Nova)
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Svatbou Dany Syslové (69) a Rudolfa Hrušínského (68) dnes skončí devátá sezóna nekonečného nováckého seriálu Ulice. Deník Aha! zjistil, na jaké novinky se mohou diváci těšit po prázdninách a za co všechno museli tvůrci vypláznout.

Štastná Syslová a zklamaná Maciuchová
Novomanželé Amálie (D. Syslová) a Vlastimil (R. Hrušinský) Peškovi prožijí první společné ráno a po návratu domů si užijí tradičních svatební zvyků. Zajímavá vztahová linka se ale začíná rozvíjet u jiné dvojice. Hana Maciuchová (69) alias učitelka Hejlová a major Kadlec, kterého hraje Emil Horváth (68),  se opět sejdou a jejich přátelství se posune o krok dál. „Peter nabídne Miriam, aby se místo pane majore a paní profesorko oslovovali křestními jmény. Je to v jejich vztahu velký pokrok. Při loučení však Miriam zažije zklamání,“ prozradil deníku Aha! zdroj z Ulice.


Dům Hejlových stojí v Jevanech
Martin Hofman (36) alias Jarda Hejl si pojede pro Michaelu Badinkovou (35) do porodnice a přiveze si ji rovnou do nového domu. Diváci tak uvidí konečně dům Hejlových, který se natáčel v penzionu v Jevanech u Prahy. Producenti seriálu tak budou muset sáhnout trochu více do kapsy. Pronájem Penzionu Jevany vyjde týdně na 18 000 Kč, když se tam bude točit pravidelně celou 10. sezonu, přijde to na bezmála tři čtvrtě milionu! Na fotografie nového domu se můžete podívat v galerii.
Nová rodina?
Vypadá to, že se do Ulice po prázdninách přistěhuje nová rodina. Postava Martina Maléře v podání herce Tomáše Dastlíka , se kterým se Jarda Hejl po letech shledal na třídním sraze, totiž z děje jen tak nezmizí. „ V nové sezoně se diváci mohou těšit na dějovou linku, která se rozroste kolem postavy Martina Maléře a jeho rodiny,“ přiznal zdroj.

Seriál Ulice řečí čísel!
● Zatím proběhlo 3492 natáčecích dnů!

● Denně se natáčí 87,12 minut hrubého materiálu.

● Jeden díl se natáčí cca 1,5 natáčecího dne.

● Popsalo se 116 400 stránek scénáře.

● Štáb vypil 685 054 šálků kávy.

● V maskérně se použilo 15 kg pudru, 285 l laku na vlasy, 28,5 l make-upu.

● Uskutečnilo se 14 seriálových svateb (z toho 1 gay).

● Spotřeba v hospodě U Henryho: 47 793 l nealko piva, 21 651 teplých jídel, 25 566 studených jídel.

 

Autor:  Eliška Vinterová

zdroj Aha,cz

Důkazní VIDEO: Šílená chyba ve Svatbách v Benátkách! Jak se to mohlo stát?

Kraus zkazil celou znělku seriálu.
Kraus zkazil celou znělku seriálu. (Foto pro Aha! – Benedikt Renč, archiv FTV Prima)
 
 

I mistr tesař se někdy utne! A to se stalo televizi Prima, která rozjela nový seriál Svatby v Benátkách s chybou. Za celou katastrofu může absolutně banální věc. Hrnek s kafem a herec Martin Kraus (31). Kdyby se uměl polít a scéna by se neopakovala, úvodní znělka by byla jinak dokonalá.

 

Scéna se zubařem Davidem, kterého hraje právě Martin Kraus, se točila pětkrát a to byl kámen úrazu. Ve znělce se herec polévá kafem na levou stranu lékařského pláště, ale flek se objeví na opačné pravé straně. „Scéna, ve které se Martin polévá, se točila několikrát nanečisto. Ale i tak bylo nemožné natočit jí napoprvé dobře, protože šlo o efektní zpomalený záběr.

Proto se ve finále vybíralo z několika nejlepších výrazů herce a díky tomu došlo k chybičce, která je ve finále úsměvná a diváky určitě pobaví,“ okomentoval PR manažer seriálu Josef Ducký. „Je vidět, že seriál o lidech dělají také jenom lidi,“ dodal Ducký. V seriálové historii tak jde o první úvodní znělku, do které se vloudila chyba. Martin tak dokonale předvedl, že je hercem na pravém místě. Hraje nešikovného zubaře a takového předvedl i při natáčení znělky. Seriál, který Prima prezentuje jako úsměvný, je tedy vtipný už v prvních sekundách znělky.

 

 

Autor:  zej

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

 

 

5. července 2014 • 05:00

Prokletí seriálu Malý pitaval z velkého města: Rakovina kosila jednoho herce za druhým!

Malý pitaval z velkého města
Malý pitaval z velkého města (ara)
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

Česká televize se rozhodla udělat to, co umí nejlépe – reprízovat a recyklovat! Na obrazovky se tak znovu vrací populární seriál Malý pitaval z velkého města. Osudy jeho herců však byly veskrze smutné.

 

Prokletím seriálu byla rakovina a infarkt a zákeřná onemocnění se netýkala nejen herců, ale dokonce i jejich rodin. Jak to tedy s hlavními protagonisty dopadlo?

Jan Faltýnek (†48) alias technik Wintr

Kvůli rakovině nejdříve přišel o zrak, později na ni zemřel. Kvůli předčasné smrti se ani nestihl usmířit s nemanželskou dcerou Janou Malou. Zemřel týden před jejím absolventským představením.

Ladislav Frej (72) alias nadporučík Břetislav Kubát

Rakovina mu vzala manželku Věru Galatíkovou. Ta si zahrála i menší roli v Pitavalovi. On sám na seriál vzpomíná jenom v dobrém. „Byla to krásná práce se skvělými lidmi, rád na to vzpomínám. Mám štěstí, že jsem byl pak oslovený i do seriálu Kriminálka Anděl, což je podobný žánr. Diváci, jak vidno, se kriminálkami nikdy nepřejí.“

Michal Pešek (†53) alias Jiří Otradovec

Po revoluci opustil svět herectví a vrhnul se na politiku a následně začal podnikat. Byl úspěšný a jeho výdělky šly do milionů. Bohužel si ani nestačil peníze užít, rakovina plic ho zabila do tří let. Operace tenkrát byla už marná.

Vlastimil Hašek (†63) alias nadporučík Rudolf Pekař

Smutný osud celé rodiny zasáhl nejvíce hercovu ženu Danu Syslovou. Její manžel Vlastimil ji zemřel v náručí po silném infarktu, pár měsíců poté se z neznámých důvodů oběsil jejich syn. Dana tak zůstala na všechno sama a ještě k tomu musela bez podpory svých nejbližších bojovat s rakovinou…

Scénárista seriálu, populární Jaroslav Dietl (†56), podlehl infarktu také. Po něm zůstala vdova Magdalena, která nedávno tragicky přišla o synovce…

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

 

   16. července 2014 • 12:00

4 velké chyby v úspěšném seriálu Chalupáři: Co filmaři zkazili?

Romeo z autobusu Vladimír Menšík se svou seriálovou manželkou Gabrielou Vránovou.
Romeo z autobusu Vladimír Menšík se svou seriálovou manželkou Gabrielou Vránovou. (Reprofoto Chalupáři)
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

ako řidič autobusu Vladimír Menšík (†58) jen machroval. I když za natáčení celého seriálu, kde hraje Antonína Čiháka, dostal 108 000 Kčs, obyvatele Třešňové musel do Prahy odvézt profesionální řidič, který se také nechtěně dostal do záběru. A nebyla to jediná chyba. V díle Romeo z autobusu se objevily další tři!

 

Chyba č. 1: Dva autobusáci

Vladimír Menšík jako řidič žene všechny účastníky výletu do Prahy do svého autobusu. Nastupuje sice jako poslední, ale těsně, než nastoupí, kamera zachytila hlavu skutečného řidiče. Ten za Menšíka autobus řídil a ze zastávky s ním odjel.

Vladimír Menšík jako řidič žene všechny účastníky výletu do Prahy do svého autobusu. Nastupuje sice jako poslední, ale těsně, než nastoupí, kamera zachytila hlavu skutečného řidiče. Ten za Menšíka autobus řídil a ze zastávky s ním odjel.
Foto: Reprofoto Chalupáři

Vladimír Menšík jako řidič žene všechny účastníky výletu do Prahy do svého autobusu. Nastupuje sice jako poslední, ale těsně, než nastoupí, kamera zachytila hlavu skutečného řidiče. Ten za Menšíka autobus řídil a ze zastávky s ním odjel.
Foto: Reprofoto Chalupáři

Chyba č. 2: Recyklovaný herec

Ve scéně z pražského metra, kdy policie řeší Menšíkovo napadení cizí ženy, je v hloučku přihlížejících také herec Vítězslav Černý (†64). Ten se ale objevil už ve včerejším díle Kapr. Tam se potká s Josefem Kemrem (†72) coby Bohoušem na benzínce.

Ve scéně z pražského metra, kdy policie řeší Menšíkovo napadení cizí ženy, je v hloučku přihlížejících také herec Vítězslav Černý (†64). Ten se ale objevil už ve včerejším díle Kapr. Tam se potká s Josefem Kemrem (†72) coby Bohoušem na benzínce.
Foto: Reprofoto Chalupáři
Ve scéně z pražského metra, kdy policie řeší Menšíkovo napadení cizí ženy, je v hloučku přihlížejících také herec Vítězslav Černý (†64). Ten se ale objevil už ve včerejším díle Kapr. Tam se potká s Josefem Kemrem (†72) coby Bohoušem na benzínce.
Foto: Reprofoto Chalupáři
Chyba č. 3: Vyměněný balíček

Obětí nepozorného rekvizitáře se stala i Jiřina Bohdalová (83) alias Dáša Fuchsová. Při nakupování v Praze měla v ruce velký měkký balíček obdélníkového tvaru zabalený v kostkovaném papíru. O několik záběrů později už ale drží v metru balíček hranatý!

Obětí nepozorného rekvizitáře se stala i Jiřina Bohdalová (83) alias Dáša Fuchsová. Při nakupování v Praze měla v ruce velký měkký balíček obdélníkového tvaru zabalený v kostkovaném papíru. O několik záběrů později už ale drží v metru balíček hranatý!
Foto: Reprofoto Chalupáři
Obětí nepozorného rekvizitáře se stala i Jiřina Bohdalová (83) alias Dáša Fuchsová. Při nakupování v Praze měla v ruce velký měkký balíček obdélníkového tvaru zabalený v kostkovaném papíru. O několik záběrů později už ale drží v metru balíček hranatý!
Foto: Reprofoto Chalupáři
Chyba č. 4: Utajená informace

Když Bohouš Císař (Josef Kemr) odvádí »Romea z autobusu« za jeho seriálovou manželkou Aničkou (Gabriela Vránová) do pražského bytu Evžena Humla (Jiří Sovák), nemůže vědět, kam má jít. V seriálu se totiž Huml nikdy před Bohoušem nezmínil, kde v Praze bydlí.

Když Bohouš Císař (Josef Kemr) odvádí »Romea z autobusu« za jeho seriálovou manželkou Aničkou (Gabriela Vránová) do pražského bytu Evžena Humla (Jiří Sovák), nemůže vědět, kam má jít. V seriálu se totiž Huml nikdy před Bohoušem nezmínil, kde v Praze bydlí.
Foto: Reprofoto Chalupáři

 

 

Reprofoto Chalupáři

 

 

Vladimír Menšík autobus neřídil. Byl to profesionál.

 

Vítězslav Černý měl omylem hned dvě role.

 

Jiřina Bohdalová držela v ruce rozdílné balíčky.

 

Josef Kemr nevěděl, kde Jiří Sovák bydlí.

 

 

Autor:  zej

zdroj Aha,cz

  18. července 2014 • 12:00

Pravda o natáčení Majora Zemana: Podrazy a hádky!

Z natáčení Majora Zemana
Z natáčení Majora Zemana (ara)
 
 

Přepisování scénářů, vzájemné osočování a přetahování o honoráře! Při práci na posledním ze Třiceti případů majora Zemana se definitivně vyhrotily dlouhotrvající spory mezi scenáristou Jiřím Procházkou (†68) a režisérem Jiřím Sequensem (†86).

 

K první vážnější rozepři mezi oběma tvůrci došlo už při přípravě druhé desítky dílů v průběhu roku 1975. V čem spočívala podstata jejich sváru? Odevzdávané scénáře přestávaly vyhovovat Sequensově představě. Jejich autoři sice ve snaze vyhovět režisérovi přepisovali texty podle jeho připomínek, ale on si poté jejich scénáře upravoval po svém.


Autor je idiot
„Při tomto většinou velmi důkladném přetavování si text včetně postav a základního příběhu úplně přisvojí, prohlásí původního autora za idiota, začne se považovat  za autora jediného, a chce tedy také patřičný, teď už prakticky celý honorář,“ cituje Daniel Růžička v knize Major Zeman – Propaganda, nebo krimi? slova Jiřího Procházky pronesená na adresu režiséra. Postupně se z toho začal stávat vážný problém, který se vyhrotil až tak, že v závěrečných titulcích je Jiří Sequens uveden jako autor scénářů a autoři původních textů jen jako autoři filmových povídek či námětů.
Lišky mění srst
V situaci už trvalé rozmíšky mezi scenáristou a režisérem vznikal v roce 1977 závěrečný díl seriálu. Původní Procházkův scénář Lišky mění srst, který mimochodem schválili odborní poradci z ministerstva vnitra i ředitel tehdejší Čs. televize, Sequens odmítl točit. V tomto výrazně politickém scénáři vystupují disidenti a představitelé Pražského jara 1968, kteří dál škodí republice. Režisér měl údajně prohlásit, že si „nebude pálit prsty proti lidem, jako je Václav Havel a spol., protože nikdy neví, kdy se zas vrátí k moci...“
Chrpy pro Zemana
V zájmu zdárného dokončení seriálu nakonec vedení televize rozhodlo o stažení Procházkova textu a Sequens vytvořil scénář Chrpy pro Zemana, posléze přejmenovaný na Růže pro Zemana. Ten však vyvolal řadu negativních reakcí. Procházka žádal, aby v případě jeho schválení u tohoto dílu nebylo uvedeno jeho jméno, protože s ním nechce mít nic společného. Jeden z poradců, podplukovník Jiří Čermák, upozorňoval, že „technický scénář vykazuje řadu hrubých profesionálních chyb, dokonce uráží bezpečnostní sbor a je politicky pochybený...“  Přestože všichni doporučovali k natočení upravený Procházkův scénář, Sequens si nakonec prosadil svou a natočil detektivní příběh v duchu svých Hříšných lidí města pražského.

Autor:  tos

zdroj Aha,cz

  18. července 2014 • 12:00

40 let utajené fotografie z natáčení Chalupářů: Je na nich i teprve čtyřletý Kepka!

1974 - Čtyřletý Ondřej Kepka poprvé na natáčení.
1974 - Čtyřletý Ondřej Kepka poprvé na natáčení. (Foto Aha! – Jiří Kepka, Karel Kopáč, Alexandr Malachovský, ara)
 
 
 
 
 

Poklad z rodinného archivu! Syn herečky Gabriely Vránové (74) Ondřej Kepka (44) odtajnil 40 let po natáčení seriálu fotografie ze soukromého alba. Ukázal tak atmosféru na place i zrezavělou techniku.

„Vzácné fotky odhalil tátův fotoarchiv. Jsou to soukromé fotografie z natáčení seriálu Chalupáři v roce 1974. Asi mé první setkání s filmovým štábem,“ prozradil syn Vránové, který fotky ukázal na sociální síti. „V seriálu jsem nehrál, šlo o zcela ojedinělou návštěvu při natáčení, kdy jsme s tátou jeli pozdravit mámu na plac,“ svěřil se Kepka, ze kterého je dnes herec a režisér.


Na návštěvu syna při natáčení šestého dílu se dodnes dokonce pamatuje i Vránová. „Tím, že probíhalo v opravdové vesnici, bylo natáčení velmi autentické. Výjimečné pro mě bylo v tom, že jsem na něj vzala svého tehdy čtyřletého syna,“ zavzpomínala herečka, kterou dodnes role Aničky Čihákové pronásleduje.

„Dodnes mi některé výroky z Chalupářů kolegové a známí připomínají. Například mi řeknou: »Co bude k obědu?« A já odpovím: Až co si uvaříš, Čiháku,“ prozradila se smíchem Vránová.

Točilo se rezavou technikou!

Fotografie ale nejsou jen připomínkou prvního setkání Ondry s kamerou, ale také toho, že technika, kterou se natáčelo, byla v dost hrozném stavu. Stojany
pod kamery byly zrezivělé a omlácené ze všech stran stejně tak jako trafo stanice a kryty světel.

Autor:  zej

zdroj Aha,cz

16. března 2014 • 05:00

Hvězdy seriálu My všichni školou povinní: Koho zničil alkohol a jak dopadli ostatní?!

Monika Kvasničková, Michaela Kudláčková a Jana Havlatová - Janatová. Jak dopadly a co dělají další?
Monika Kvasničková, Michaela Kudláčková a Jana Havlatová - Janatová. Jak dopadly a co dělají další? (Foto Aha! – Ladislav Křivan, ara, koláž Ahaonline.cz)
 
 
 
 
 

Osudy populárních dětských herců bývají většinou smutné. Zatímco z dětství byli zvyklí na popularitu a pozornost, v dospělosti o ně zájem opadl a většině z nich skončila kariéra před nástupem na umělecké školy, kam se většinou nedostali. Takový osud čekal i partičku ze seriálu My všichni školou povinní.

 

V herecké kariéře nepokračoval ze seriálu nikdo. Ač se to někteří pokoušeli, nikdo se nevymanil ze škatulky malého roztomilého rošťáka a všichni si nakonec našli »normální« zaměstnání.

Milan Šimáček (41) alias Jirka Oliva

Milan Šimáček dnes
Foto: Foto Aha! – Ladislav Křivan, ara

Šibalkou tvář si diváci ihned oblíbili. V seriálu mu dokonce zrzavé vlasy natáčeli, aby kudrnatý prvňák vypadal roztomile. Nicméně pro nedostatek talentu ho nakonec na konzervatoř nepřijali. „Prostě mě nechtěli. Vadil jim můj malý vzrůst, talentu jsem prý podle nich také příliš nepobral,“ říká odevzdaně.

Nakonec se vyučil automechanikem a kromě práce v Dopravním podniku Prahu také pomáhal matce vést obchod s potravinami. Teď spravuje počítačové sítě u soukromé firmy. Má čtyři děti a jeho koníčkem jsou adrenalinové sporty.

Michaela Kudláčková (45) alias Barča Hrdinová

Michaela Kudláčková
Foto: Foto Aha! – Ladislav Křivan, ara

Se pokoušela na konzervatoř dostat dvakrát a ani jednou to nevyšlo. Po neúspěchu vystřídala mnoho zaměstnání – od operátorky, přes taxikářku po barmanku. „Dneska už jsem se s tím vyrovnala, ale dlouho jsem byla nešťastná,“ vzpomíná.

 Nakonec skončila u ezoteriky a věnuje se astrologii, runám a vykládání tarotu. Má čtyři dcery, každou s jiným mužem. „Tohle se mi v životě nepovedlo, ale nakonec je mi samotné s holkami možná lépe,“ uzavírá éterická blondýnka.

Martin Krb (44) alias Jindra Jokl

I když je bratrem herečky z Ulice Ljuby Krbové, asistent režie ho objevil náhodou na ulici a pozval ho na konkurz. Kromě herectví si vyzkoušel i dabing, ale po gymnáziu už ho umělecká kariéra nelákala. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a dodnes se věnuje podnikání.

Jana Havlatová – Janatová (45) alias Jitka Povejšová

Jana Havlatová - Janatová dnes.
Foto: Foto Aha! – Ladislav Křivan, ara

Kromě účinkování v My všichni školou povinní si zahrála i v Cirkusu Humberto, ale nakonec dala od herecké profese ruce pryč. „Filmová branže mi nevyhovovala po morální stránce,“ řekla bez dalšího upřesnění. Vrátila k vystudovanému baletu a trénovala sportovní gymnastiku ve Spartě Praha. Dokonce trénovala i krasobruslaře Tomáše Vernera.

V současnosti se místo sportu věnuje návrhářství a půjčování šatů v Benešově. Je vdaná a má tři děti, dceru a dva syny.

Monika Kvasničková (45) alias Monika Kvasničková

Monika Kvasničková a Michaela Kudláčková
Foto: Foto Aha! – Ladislav Křivan, ara

Jako jediná se dostala na uměleckou školu a přijala nabídku do divadla Semafor. Hraním se živila do devadesátých let, kdy odcestovala do Ameriky a pracovala jako grafička a výtvarnice. Vystavovala a cestovala po celém světě, ale bohužel propadla démonu alkoholu a v roce 2001podstoupila protialkoholní léčbu. Teď žije se synem Simonem v Praze a žádné velké role už nedostává.

Zbyněk Honzík (46) alias Luboš Oliva

Kromě seriálu si zahrál i ve filmech Třetí patro nebo Lev s bílou hřívou. Jako jeden z mála od filmu neutekl úplně, akorát přešel za kamery. Pracoval jako asistent režie a dnes má firmu, která dováží film a různé další potřeby pro filmaře.

Autor:  mpa, Jitka Posová

zdroj Aha,cz

Dámy si daly drink na břehu moře.

Dámy si daly drink na břehu moře. Foto: Karolína Hájková pro Iríny tours (7x)

Herečky z Cest domů vyrazily k moři: Které to nejvíc sekne v plavkách?

30. července 2014 10:51

Před čtyřmi lety se vytvořila skupina hereček, které měly čas na prodloužený výlet, a vzniklo z toho přátelství na celý život. Od prvního výletu do Řecka se Vendula Křížová, Iva Kubelková (37), Kamila Špráchalová a Pavla Vitázková (35) pravidelně vydávají na Olympskou riviéru.

Pokaždé vyjedou sice jen na pár dnů, ale zábavy si užijí více než leniví turisté na dvoutýdenním zájezdu. Je dojemné pozorovat, jak si pokaždé padnou kolem krku a se slzami v očích se vítají. „Jak říkala první rok Iva Kubelková, že jsme se krásně našly, že jsme tu už někdy musely být třeba dříve jako bohyně, tak teď je jasné, že tak to prostě vážně je. Ta neuvěřitelná náhoda, že všechny máme čas, chuť a že to vždycky vyjde a opět se setkáme…tak to je opravdu něco mezi nebem a zemí, a je to báječný,“ libovala si Kamila Špráchalová.

I přesto, že jejich první cesta po příletu směřovala přímo do moře, užívaly si dámy i modré nebe bez mráčků, slunce a místní kuchyni, takže zamířily do blízké restaurace na typické řecké lahůdky. Prostředí všem dámám učarovalo, ale jak řekla Iva Kubelková, nejdůležitější je kolektiv. „To, kde člověk tráví čas, je nejen o krásném místě, kterým bezpochyby Olympská riviéra je, ale je to také o partě, lidech a celkové atmosféře,“ a dál plánovala výstup na horu Olymp, kterou se letos rozhodla zdolat.

Nejvíc si klid užívala Pavla Vitázková: „Moc si to tu užívám. Je to neuvěřitelný relax po téměř osmi měsících doma u mimina. Zažívám znovu věci, které už skoro neznám – kávička, moře, možnost se nalíčit, nebýt neustále mezi plínami. Je to pro mě úplně zázrak,“ rozplývala se.

Nechyběl ani typický řecký večer s tanečky. Samozřejmě naše děvčata byla ze všech nejkrásnější, a tak si pro ně řečtí tanečníci přišli na sólo tanec. Dodatečně zde oslavily narozeniny Vendulka Křížová a Sotira Korecká, která sem herečky pozvala. Dárečky dostala i Kamila Špráchalová, která bude oficiálně slavit až na začátku září. 

Se kterou z těchto hereček byste nejraději vyrazili k moři?

Saša Šeflová, Super.cz

  23. června 2015 • 05:00

Odstartoval "Malý pitaval": Všimli jste si chyb v seriálu? Ne? Tak se podívejte!

Rozpitvané chyby v Malém pitavalovi z velkého města aneb Přešlapy v socialistickém seriálu z prostředí kriminálky...
Rozpitvané chyby v Malém pitavalovi z velkého města aneb Přešlapy v socialistickém seriálu z prostředí kriminálky... (Foto: Reprofoto ČT, ara)
 
 

Nikdo není dokonalý! To platí nejen pro Jiřího Krampola (76), ale i celou jeho vyšetřovací partu ze seriálu Malý pitaval z velkého města. I když si soudruzi v 80. letech dali na seriálu z policejního prostředí záležet, přece jen někde udělali chybu.

 

To, že nadporučík Ruda Pekař v podání Vlastimila Haška (†63) odehraje celý seriál v jednom svetru, je všeobecně známá věc. Role služebně nejstaršího vyšetřovatele byla totiž inspirovaná skutečným kriminalistou, který se tím vyznačoval. Záměrem scenáristy Jaroslava Dietla (†56) ale jistě nebylo, že v prvním díle s názvem »Aranžér«, který jste mohli vidět včera na ČT1, mají všichni z pražské pátračky na sobě během dvanáctidenního vyšetřování stejné kostýmy! Jen výjimečně pár z nich na sebe natáhlo navíc baloňák nebo bundu... Podobných přešlapů a chyb najdete v úvodní epizodě mnohem víc! Redakce deníku Aha! vám jich pár nabízí.

Chyba číslo 1: Zarudlý krk
Při vyšetřování krádeže v potravinách má poručík Libor Krejcárek (J. Krampol) krk bez jakéhokoli zarudnutí. V dalším záběru si nelze nevšimnout obřího pupínku. Ten všal jako zázrakem v následující scéně v obchodě není.

Chyba číslo 2: Tužka mění barvy
Jako kouzelník se představil i nadporučík Rudolf Pekař (V. Hašek). V kanceláři drží v jednom záběru v ruce červenou propisku, která se během pár vteřin změní na černou.

Chyba číslo 3: Záhadně mizející cedule
Pozornosti rekvizitářů unikla i tak velká věc, jako je informační cedule s denní nabídkou před vchodem do obchodu. Když vedoucí s prodavačkami odchází na polední pauzu, před vchodem stojí, když jde Krampol za pár vteřin k obchodu, záhadně zmizí.

Natočili 15 kousků: Zahrál si i Miki Volek!
Socialistický seriálek o jednom oddělení pražské kriminálky mapuje 15 skutečných případů. Scenáristou byl slavný Jaroslav Dietl, vše pak režíroval Jaroslav Dudek, který dokázal do dílka obsadit partu skvělých herců. A navíc, hudbu k tomu složila další osobnost tehdejší kultury – Ladislav Štaidl. Tím ovšem výčet slavných lidí nekončí, epizodní roličky si střihli i mladičká zpěvačka Anna K. a rokenrolový král Miki Volek!

Na to, že šlo na svou dobu o vcelku velkou věc, dostávali herci nuzně zaplaceno. „Honoráře byly tehdy komické, existovaly tabulky. Kdo začínal, měl 120 kaček za natáčecí den, později 160 korun. To jsem bral až do svých šestadvaceti let,“ prozradil Aha! Krampol.

autor zej

zdroj Aha,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář