Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seriál 2

  30. července 2014 • 05:00

Nová řada seriálu Ulice: Jaké přivítá nové tváře?

Hana Holišová a Václav Kopta
Hana Holišová a Václav Kopta (TV Nova)
 
I když je léto v plném proudu, diváci jsou zvědaví, co je čeká na podzim na televizních obrazovkách. Nova si připravila několik překvapení. Můžete se těšit nejen na nové pořady, ale i tváře, na které televize v nadcházející sezoně nejvíce sází.

 

 

 

Herci do zbraně
Nejoblíbenější denní seriál Ulice vstupuje do desáté sezóny. Její tým na podzim posílí několik nových tváří, mezi nimi například Hana Holišová (33), Václav Kopta (49), Matouš Ruml (28) nebo Tomáš Měcháček (34). Publikum se může těšit i na návraty oblíbených postav v podání Petra Buchty (29), Filipa Rajmonta (36), Petra Vacka (49) či Otakara Brouska ml. (57) Nové díly budou vysílány tradičně každý všední den od 18.30.

Sympatická blondýnka je studentkou Pražské konzervatoře a vedle menších roliček ve filmu a na divadle má zkušenosti i s modelingem. Koho si v seriálu zahraje je zatím tajemství. „Mohu potvrdit, že bude v 10. sezóně herecký tým posílen novým objevem Annou Kadeřávkovou. Nebude v Ulici pouze na skok, více k její roli v tuto chvíli neprozradím,“ řekla PR seriálu Ludmila Bártíková. Pravděpodobně se mladá herečka ujme role dcery Martina Maléře v podání Tomáše Dastlíka. Spolužák Jardy Hejla alias Martina Hofmanna (36) rozšířil tým Ulice před létem.

Autor:  kl

zdroj Aha,cz

 

 

 

  31. července 2014 • 05:00

Podraz na diváky seriálů: Vysílat je budou jindy a tak, abyste je všechny nestihli! PŘEHLED

Seriáloví maniaci mají smůlu. Buď si začnou pořady nahrávat nebo je neuvidí.
Seriáloví maniaci mají smůlu. Buď si začnou pořady nahrávat nebo je neuvidí. (ara, koláž Ahaonline.cz)
 
 
 

 

 

 

Byli jste zvyklí si v pondělí a ve středu večer pustit na Primě Cesty domů, v úterý a čtvrtek na Nově Ordinaci a v neděli buď Doktory z Počátků nebo Svatby v Benátkách? Tak s tím se hezky rychle rozlučte. Televize Prima a Nova totiž v rámci konkurenčního boje mění vysílací tak, že seriály půjdou přímo proti sobě, tedy ve stejný čas a stejné dny. Takže buď budete mít smůlu, nebo si zkrátka musíte druhý seriál nahrávat. Jen se podívejte…

Svatby v Benátkách

Televize: Prima
Prům. sledovanost: 740 000 diváků
Vysílalo se: NE (20:15 h)
Změněno na: PO a ST (20:15) - PŮJDE PROTI DOKTORŮM Z POČÁTKŮ

Televize: Nova
Prům. sledovanost: 1 400 000 diváků
Vysílalo se: NE (20:20 h)
Změněno na: PO a ST (20:20 h) - PŮJDE PROTI SVATBÁM V BENÁTKÁCH

Televize: Prima
Prům. sledovanost: 800 000 diváků
Vysílalo se: PO a ST (20:15 h)
Změněno na: zatím neoznámeno, ale dá se předpokládat, že půjde o ÚT a ČT, stejně jako Ordinace

 

Ordinace v růžové zahradě

Televize: Nova
Prům. sledovanost: 1 700 000 diváků
Vysílá se: ÚT a ČT (20:20 h)

A to není zdaleka všechno, do boje o diváka zasáhne ČT novými seriály Kancl (šestidílný sitcom) Cirkus Bukowsky II (šestidílný seriál) a Neviditelní (13dílný vodnický seriál). Prima pak plánuje nasadit ještě hvězdně obsazený seriál Vinaři.

Autor:  ph, zej

zdroj Aha,cz

1. srpna 2014 • 05:00

Rozlučte se! Radikální řez u Lišků v ULICI: Kdo to nejvíc odnese?

Od Lišků se stěhuje Ema a rodinu čekají další dobrodružství bez ní.
Od Lišků se stěhuje Ema a rodinu čekají další dobrodružství bez ní. (Foto: archiv TV Nova, koláž Ahaonline.cz)
 

Kdo se již nemůže dočkat dalších dílů nekonečné ságy televize Nova bude mít radost, že seriál s novými díly začíná již 18.srpna. Jednotlivé postavy čekají nové osudy a my vám necháme nahlédnout do událostí budoucích!

Liškovi (Ljuba Krbová a Adrian Jastraban) si budou muset zvyknout na život bez Emy (Anna-Marie Valentová), která se definitivně stěhuje z dosahu obou nevlastních rodičů. Poté, co byla svěřena do rukou biologické matky Evy (Vanda Hybnerová), přišly neočekávané změny. Protože Evin manžel Miloš Knobloch (Jiří Štrébl) dostal práci v zahraničí, stěhuje se Ema s mámou na Šumavu, kam to bude mít otčím blíže do práce. A radostí z toho skákat nebude.

zdroj Aha,cz

14. dubna 2014 • 12:00

POPRVÉ ZVEŘEJNĚNO: Podívejte se, kolik berou hvězdy seriálu ULICE!

Hvězdy seriálu ULICE. Kolik berou a na kolik už si přišly?
Hvězdy seriálu ULICE. Kolik berou a na kolik už si přišly? (TV Nova)
 

Nekonečný seriál Ulice, který běží pět dnů v týdnu na Nově, se stále těší obrovskému zájmu diváků. A zájem hrát v něm tím pádem mají i herci, pro které znamená zatraceně dobrý finanční příjem. Podívejte se, kolik berou jednotliví aktéři za jediný natáčecí den a kolik za měsíc. Zpravidla se přitom nejedná o jediný výdělek oblíbených herců…

 

Vilam Cibulková

Vilma Cibulková (51) alias Ivana Drápalová
Za natáčecí den: 11 000 Kč, za měsíc: 88 000 Kč
Počet dní v měsíci: 8
Kolem role Cibulkové se aktuálně točí celá Ulice. To ona stojí za vraždou Kláry Peškové a za sebou má psychicky velmi náročné natáčení. Skončila na psychiatrii, kde se sama před lety léčila ze závislosti na alkoholu.

Rudolf Hrušínský

Rudolf Hrušínský (67) alias Vlasta Pešek
Za natáčecí den: 13 000 Kč, za měsíc: 104 000 Kč
Počet dní v měsíci: 8
Celkem vydělal: 8 840 000 Kč
Soutěž o největšího držáka Ulice by Hrušínský s přehledem vyhrál. V nekonečném seriálu je coby majitel činžáku od počátku v roce 2005.

 

Hana Maciuchová

Hana Maciuchová (68) alias Miriam Hejlová
Za natáčecí den: 13 000 Kč, za měsíc: 104 000 Kč
Počet dní v měsíci: 8
Herečka je v Ulici od prvního dílu. V roce 2010 si ale po pětiletém účinkování dala téměř dvouletou pauzu. Coby Miriam Hejlová se odstěhovala po neuskutečněné svatbě s Vlastou Peškem (R. Hrušínský).

Matyáš Valenta

Matyáš Valenta (17) alias František
Za natáčecí den: 5000 Kč, za měsíc: 55 000 Kč
Počet dní v měsíci: 11
Celkem vydělal: 4 675 000 Kč
Bylo mu jen devět let, když se poprvé postavil před klapku seriálu Ulice. Dnes patří mezi seriálové matadory a nejbohatší teenagery. Kdo může říct, že v 17 letech už vydělal skoro pět milionů korun?!

Martin Hofmann

Martin Hofmann (36) alias Jarda Hejl
Za natáčecí den: 9000 Kč, za měsíc: 72 000 Kč
Počet dní v měsíci: 8
I když v seriálu působí jako vzor ctnosti, před lety měl aférku s prostitutkami. Velmi těžce to snášela jeho tehdejší partnerka Jitka Čvančarová (36).

Michaela Badinková

Michaela Badinková (35) alias Lenka Hejlová
Za natáčecí den: 8000 Kč, za měsíc: 64 000 Kč
Počet dní v měsíci: 8
I když Lenku Hejlovou stále ještě každý podvečer vídáme na obrazovce, její představitelka Michaela Badinková si už plnými doušky užívá mateřství. 5. března porodila druhou dcerku Emílii.

Vladislav Rousek

Vladislav Rousek (15) alias Boris
Za natáčecí den: 3000 Kč, za měsíc: 33 000 Kč
Počet dní v měsíci: 11
Představitel syna Libušky, Zuzany Vejvodové, je před kamerou jako doma. Hercem chtěl být od útlého dětství. Před kamerou stál poprvé v sedmi letech. Do Ulice přišel, když mu bylo jedenáct.

Anna Marie Valentová

Anna Marie Valentová (12) alias Ema
Za natáčecí den: 4000 Kč, za měsíc: 40 000 Kč
Počet dní v měsíci: 10
Do Ulice přišla, když jí bylo šest. I když už v seriálu hrál její bratr Matyáš, musela projít konkurzem. Hraní v Ulici jen tak tak kloubí se školou.

Diana Korbelová

Diana Korbelová (21) alias punkerka Marie
Za natáčecí den: 5000 Kč, za měsíc: 25 000 Kč
Počet dní v měsíci: 5
Pro Dianu je Ulice první zkušeností se seriálem. Na jevišti je jako doma. Hraje a zpívá v rockových muzikálech. Kvůli Ulici, kde hraje novou posilu kapely Františka a Borise, se musela naučit na kytaru. Neuměla na ni ani sáhnout.


Sabina Rojková

Sabina Rojková (16) alias Viktorie Horáková
Za natáčecí den: 3000 Kč, za měsíc: 15 000 Kč
Počet dní v měsíci: 5
Sabina si už v šesti letech usmyslela, že chce být herečkou. Od té doby navštěvuje dramatické kroužky a od devíti hraje v teplickém divadle.

autor kot

zdroj Aha,cz

Kolik berou herci v Ordinaci? Mají víc než skuteční lékaři!

Herci z Ordinace si měsíčně příjdou na pohádkové honoráře, o kterých se skutečným lékařům ani nezdá
 
14. dubna 2014 ● 12:41

Skalpel, prosím! Dvě slova, která denně na operačním sále vypustí z úst nespočet nejen vystudovaných lékařů, ale i těch seriálových z Ordinace v růžové zahradě 2. Rozdíly jsou dva a to velmi podstatné! Seriáloví lékaři za prvé nikoho nezachraňují, jen baví diváky, a za druhé berou mnohonásobně víc než jejich skuteční kolegové.

 

Honoráře herců byly odtajněny poprvé v historii. Upozorňujeme, že se jedná o průměrné výdělky. I tak jsou to však velmi zajímavé částky.

Petr Rychlý (48)

Role: MUDr. Čestmír Mázl (primář gynekologie v kamenické nemocnici)

Počet dní v měsíci: 13

Honorář za měsíc: 195 000 Kč

Celkem vydělal: 11 000 000 Kč

Nikdo nemá za sebou v Ordinaci tolik natáčecích dní jako on. Stál u první klapky. Jeho pracovní tempo si před dvěma roky vybralo svoji daň – prodělal infarkt.

Skutečný primář v nemocnici: 100 000 Kč (průměrný plat v roce 2012 primáře v Motole, v oblastních nemocnicích mohou být příjmy nižší, Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR)

Dana Morávková (42)

Role: MUDr. Zdena Suchá

Počet dní v měsíci: 13

Honorář za měsíc: 169 000 Kč

Dana se stala vyhledávanou herečkou dlouhotrvajících seriálů. Je spolehlivá a nekonfliktní. První takovou příležitost dostala ve Velmi křehkých vztazích a z potvory Andrey se rychle přehrála v přemilou Zdenu.

Jan Čenský (52)

Role: MUDr. David Suchý

Počet dní v měsíci: 13

Honorář za měsíc: 156 000 Kč

Celkem vydělal: 11 000 000 Kč

S primářem Suchým žije Čenský už čtvrtým rokem. A jeho plat je srovnatelný s medicínskými kapacitami. Řadový maloměstský primář by si o Čenského měsíčním platu mohl nechat zdát.

Radim Fiala (43)

Role: MUDr. Petr Hanák

Počet dní v měsíci: 11

Honorář za měsíc: 121 000 Kč

Říká se, že Radim Fiala svoji roli Hanáka vůbec nehraje. Svérázný, tvrdohlavý občasný morous je podle zdrojů ze zákulisí stejný i v soukromí. Ale také je starostlivým tatínkem tříleté dcery, kterou se snažil dlouho před fanynkami seriálu Ordinace utajit.

Zlata Adamovská (55)

Role: MUDr. Běla Páleníková

Počet dní v měsíci: 6

Honorář za měsíc: 102 000 Kč

Celkem vydělal: 10 200 000 Kč

Ordinace byla pro Adamovskou hotovou výhrou v loterii. Kromě velkorysého honoráře v ní našla i životní lásku. Kolegu Petra Štěpánka (65) si vzala vloni v červenci. Svatbu nanečisto si vyzkoušeli i v seriálu.

Bára Štěpánová (54)

Role: Vrchní sestra Babeta Trefná

Počet dní v měsíci: 8

Honorář za měsíc: 88 000 Kč

S rolí Báry Štěpánové to bylo na podzim minulého roku nahnuté. Z postu vrchní sestry ji vyštípala Veronika Gajerová (51) a i nad hereččinou účastí v seriálu se vznášel otazník. Zasáhli diváci a role se obrátily.

Skutečná vrchní sestra: průměrný plat 50 000 Kč (v nemocnici v Motole v roce 2012, Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR)

Martin Zounar (46)

Role: MUDr. Bobo Švarc

Počet dní v měsíci: 5

Honorář za měsíc: 55 000 Kč

Hrát ukázkového hajzla se Zounarovi vyplatí. Nejenže záporné postavy se prý lépe hrají, doktor Švarc mu krásně vyplní díru v rodinném rozpočtu, která vznikla jeho osmimilionovým dluhem z podnikání. Teď se chce ale vrhnout do politiky. Bude s jeho rolí amen?

Jana Stryková (34)

Role: sestřička Kateřina

Počet dní v měsíci: 5

Honorář za měsíc: 40 000 Kč

V Ordinaci pravě sledujete její poslední natočené scény. Brzy ji ale scénáristé "uklidí" definitivně. Herečka se už totiž naplno věnuje svému čerstvě narozenému synu Jáchymovi.

 

 

Autor: kot, tesk
zdroj Aha,cz
 
17. srpna 2014 • 12:00

Malá ochutnávka z nových dílů: Cesty domů

Cesty domů
Cesty domů  (Foto pro Aha! - FTV Prima)
 

Na televizních obrazovkách začně být už v nejbližších dnech těsno! O přízeň diváků se bude ucházet řada českých seriálů, ať již těch stávajících, či úplně nových. A těšit se můžou příznivci všech možných žánrů. Na programu jsou (ne)obyčejné životní osudy lidí, příběhy z tolik oblíbeného lékařského prostředí i napínavé kriminální zápletky. Díky našemu manuálu budete vědět, co kdy a kde běží, které herce uvidíte i co se stane...

V deváté řadě oblíbeného seriálu poznáte hned několik nových postav a navíc budete moci vídat i některé staré známé postavy. Na začátku příběhu se vrací do děje docent Bernát (Alois Švehlík), který si bere svou dávnou lásku Blanku Lipovou (Jana Janěková). Spolu s Blankou se vám představí i její rodina a nejbližší přátelé – například dcera, záchranářka Lucie (Henrieta Hornáčková), nejlepší kamarádka Hedvika (Martina Hudečková) se syny Adamem (Petr Lněnička) a Mikulášem (Petr Štěpán), za kterého byla vdaná právě Lucie.

Autor:  mhh

zdroj Aha,cz

 

Milionové děti z Ulice: Kolik si vydělají malé hvězdy?!

Nejlépe vydělávající sourozenci našeho showbyznysu. To jsou Matyáš a Anna Marie Valentovi. Známe je jako nevlastní děti Liškových ze seriálu Ulice a také Rousek, kterého znají diváci jako Borise.
17. srpna 2014 ● 05:00

Nejlépe vydělávající sourozenci našeho showbyznysu. To jsou Matyáš a Anna Marie Valentovi. Známe je jako nevlastní děti Liškových ze seriálu Ulice.

Už v pondělí se milovníci Ulice dočkají, po prázdninové přestávce se oblíbení hrdinové vracejí na obrazovky Novy. Nastávající sezona seriálu je jubilejní – desátá.

Tučná konta školáků

Matyáš Valenta (18) je v seriálu od první sezony, jeho sestra Anna Marie (12) nastoupila později, začala ovšem hrát už jako šestiletá. Matyáš Valenta si za deset let vydělal téměř pět milionů korun. Jeho průměrný měsíční honorář je 55 tisíc korun, jeho sestra má kolem 40 tisíc.

A co je čeká v nové sezoně? Ema se přestěhuje s novou rodinou na Šumavu a Liškovi se s tím budou těžko vyrovnávat. Frantou navíc pořádně cloumá puberta, a rodina se navíc bude starat také o stárnoucí Růžu (Zdena Hadrbolcová). Zní to vážně, ale o humorné situace nebude nouze!

Doktor s kopačkami

Další slušně vydělávající dítě v Ulici je Vladislav Rousek (15), který hraje Borise. V seriálu hraje čtvrtým rokem a měsíčně si přijde na 33 tisíc. Na podzim ho čeká rodinné drama, jeho matka Libuška (Zuzana Vejvodová) se ve svazku s doktorem Seidlem (Martin Pechlát) přestane cítit dobře a začne pokukovat po jiném muži. Vypadá to, že doktor dostane kopačky.

Zamilovaná profesorka

Hana Maciuchová (68) hraje v Ulici od samého počátku a role profesorky Hejlové ji vynesla několikrát až ke zlatému zrcadlu nejoblíbenější herečky v cenách TýTý. V roce 2010 ze seriálu odešla, ale po dvou letech se pokorně vrátila. Není divu, průměrně si za měsíc vydělá 104 000 korun.

Miriam Hejlovou čekají na podzim trampoty s láskou. Její vztah k majoru Peteru Kadlecovi (Emil Horváth ml.) začne nabírat na obrátkách. Ale jak to přijme její rodina? Miriam to rozhodně nebude mít snadné.

Rojení nápadníků

A na co se ještě můžeme těšit? Kolem sympatické Simony (Pavla Tomicová) se začnou motat hned dva muži, bratři Antonín a Rudolf Hložánkovi (Miroslav Hanuš a Václav Kopta).  

Tereza Jordánová (Patricie Solaříková) přichází na gymnázium jako začínající učitelka češtiny. Oporou v nové profesi jí budou mladí kolegové Ota Puklický (Filip Rajmont) a David Kučera (Matouš Ruml).

Výplatní páska Ulice

Rudolf Hrušínský (67) – Vlasta Pešek. V nekonečném seriálu je coby majitel činžáku od počátku v roce 2005. Za měsíc má průměrně 104 000 Kč.

Vilma Cibulková (51) – Ivana Drápalová si měsíčně přijde na 88 000 Kč.

Martin Hofmann (37) – Jarda Hejl má měsíčně 72 000 Kč.

Michaela Badinková (35) – Lenka Hejlová si vydělá za měsíc 64 000 Kč.

 
 

 

Autor: Jitka Posová
zdroj Blesk,cz
  23. srpna 2014 • 12:00

Kriminálka Anděl: Kolegové se shodli! Zlata Adamovská jako přítěž!

Postava Beránkové bude pro ostatní velmi nepříjemná.
Postava Beránkové bude pro ostatní velmi nepříjemná. (TV Nova)

Ve čtvrté řadě české kriminálky se objeví další nové postavy. První bude mladá vyšetřovatelka Lída a druhou Věra Beranová ztvárněná Adamovskou. Právě ta bude kriminalistům trnem v oku.

V premiérové čtvrté řadě populárního kriminálního seriálu se budou řešit nové případy, které jsou opět inspirované skutečnými událostmi. Budete moci nahlédnout pod pokličku práce kriminalistů, uvidíte řadu netradičných prostředí i náročných scén a chybět nebudou ani zápletky ze soukromých životů hlavních hrdinů. Policejný tým, který tvoří stálice Tomáš Benkovský (David Švehlík), Oliver Hajn (Marek Taclík) a Jana Chládková (Helena Dvořáková), rozšíří sympatická mladá žena s prořízlou pusou a výborným analytickým úsudkem, vyšetřovatelka Lída Rysová (Jana Pidrmanová).

Autor:  mhh

zdroj Aha,cz

 

 

 

  3. dubna 2014 • 05:00

Škatulata na Nově: Hofmann z ULICE a Adamovská z ORDINACE jdou do KRIMINÁLKY ANDĚL!

Do Kriminálky přichází Adamovská i Hofmann z další "nováckých" seriálů.
Do Kriminálky přichází Adamovská i Hofmann z další "nováckých" seriálů. (TV Nova)
 
Včera padla v ateliérech v Holešovicích první klapka čtvrté řady úspěšného seriálu Kriminálka Anděl. Zástupci televize Nova, tvůrci seriálu a herci slavnostně rozkrojili dort a symbolicky zahájili natáčení seriálu, jehož předchozí tři řady zabodovaly nejen u televizních diváků, ale také u kritiků.

 

 

 

„Příběhy v nové řadě budou opět volně inspirovány skutečnými událostmi. Čeká nás řada zajímavých prostředí a především se můžou diváci těšit na oblíbené hrdiny v podání herců Martina Stropnického, Marka Taclíka, Davida Švehlíka nebo Martina Hofmanna,“ přiblížil kreativní producent David Musil.

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

Seriál Vinaři obsadil svěží herecké tváře: Představujeme vám čtyři nováčky!

Prima obsadila do nového seriálu Vinaři hned čtyři začínající hvězdy.
31. srpna 2014 ● 05:02

Televize Prima dnes odstartuje svůj nový seriál Vinaři, který se odehrává na jižní Moravě. A právě tam našla spoustu nových hereckých talentů, kteří se v seriálu objeví. Někteří už mají s herectvím malou zkušenost, jiní jsou tímto oborem zcela neposkvrnění. Co jsou zač?

 

Vinaři představí hned čtyři nováčky a herce, které diváci dosud na televizních obrazovkách neviděli.

Jan Brožek (24) – hraje Buddyho Hýska

Prahou zhýčkaný Buddy Hýsek, jež je seriálovým synem Terezy Kostkové, se nešťastnou náhodou dostane na Moravu, kde musí zůstat. Nad tímto krajem ohrnuje nos a chce zpátky do Prahy. Chybí mu kamarádi a večírky. Na Moravě musí pracovat, což se mu pochopitelně nelíbí.

Ve skutečnosti Jan Brožek pochází z Brna a živí se jako muzikálový herec. Působí v Městském divadle Brno. Odmalička dělal bojové sporty. Šest let studoval na sportovní škole, až potom se dal na divadlo. Baví ho i moderní tanec.

Jan Brožek hraje Buddyho Hýska, který pohrdá Moravou. Musí tam pracovat, což se mu nelíbí.
Jan Brožek hraje Buddyho Hýska, který pohrdá Moravou. Musí tam pracovat, což se mu nelíbí.
Autor: archiv FTV Prima

Alžběta Vaculčiaková (26) – hraje Petru Hýskovou

Sportovně založená Petra je sestrou Buddyho. Díky své výšce je nadějnou basketbalistkou. V oblasti lásky ale zatím pokulhává. Kluci si ji dobírají kvůli tomu, že má plochý hrudník. Čeká, až se najde ten pravý, který objeví její skutečnou krásu.

Alžběta je své postavě Petry velmi podobná. Jak sama říká, je klučičí typ a svůj život si bez sportu nedokáže představit. K basketbalu přičichla ale až díky seriálu. Denně cvičí jógu, dokonce studovala fyzické divadlo ve Španělsku. Pochází ze Zvolena na středním Slovensku, ale již čtvrtým rokem studuje JAMU v Brně.

Alžběta Vaculčiaková hraje nadějnou basketbalistku Petru Hýskovou, která zatím neměla štěstí v lásce.
Alžběta Vaculčiaková hraje nadějnou basketbalistku Petru Hýskovou, která zatím neměla štěstí v lásce.
Autor: archiv FTV Prima

Anna Fialová (18) – hraje Julii Vlčkovou

Krásná Julie je dcerou Olina Vlčka, který má největší vinařství v okolí. Julie zpívá první hlas v místním sboru Hrozének, jejž vede Stázi Pavlíčková v podání Jitky Smutné. Nadějná dívka má takový talent, že si mnohokrát říká, že je jí pro takovou díru škoda.

Představitelka Julie Anna Fialová je vnučkou slavného Karla Fialy (89) neboli Limonádového Joea. Právě po něm zdědila herecký talent. Pochází z Havlíčkova Brodu, ale žije v Praze, kde také studuje pražskou konzervatoř. Její učitelkou byla také herečka Veronika Žilková. Co se týče vína, Anička je totální amatér.

Anna Fialová hraje nadějnou zpěvačku Julii Vlčkovou, která zpívá v místním folkovém sboru.
Anna Fialová hraje nadějnou zpěvačku Julii Vlčkovou, která zpívá v místním folkovém sboru.
Autor: archiv FTV Prima

Tomáš Materna (23) – hraje Michala Tauše

Mladý Michal je synem svědomitého policisty, kterého hraje herec Petr Nečas. Má duši opravdového Jihomoravana. Je budoucností Křetic, umí za to vzít. Činí se jak přes den na vinohradu, tak také v noci ve sklípku.

Jako malý Tomáš Materna navštěvoval taneční kurzy, později hrál v několika muzikálech. Při jednom představení si ho všimli zástupci modelingové agentury a tím odstartovala jeho kariéra. V sedmi letech začínal focením katalogů, pak přišly nabídky na natáčení reklam a filmů. Pochází z Prahy.

Tomáš Materna hraje mladého vinaře Mihchala Tauše, který se činí na vinohradu i ve sklípku.
Tomáš Materna hraje mladého vinaře Mihchala Tauše, který se činí na vinohradu i ve sklípku.
Autor: archiv FTV Prima
 
 
Autor: tesk

zdroj Blesk,cz

Popletení Vinaři míchají několik nářečí: Postránecký mluví ze všech nejhůř!

Herci ve Vinařích smotali několik nářečí dohromady. Nejhůř ale mluví Václav Postránecký.
2. září 2014 ● 17:38

Prima s velkým úspěchem odvysílala první díl seriálu Vinaři, ale hned se dostala pod palbu kritiků nejen v internetových diskuzí. Hlavním problémem je moravské nářečí, které divákům v seriálu chybí. Podle odborníků herci smotali hned několik nářečí dohromady a někteří nemluví moravsky vůbec. Nejhůř je na tom hlavní postava Václav Postránecký (70) a Hynek Čermák (41).

 

I přesto, že někteří herci ze seriálu Vinaři pochází z Moravy, naučit se mluvit typickým jihomoravským nářečím jim dělá velký problém. Nejhorší kritiku odnáší rodilý Pražák Václav Postránecký, který mluví převážně česky. „V jedné větě dokonce řekl dvakrát slovo "nechci" místo "nechcu". Byl ze všech herců v tomto ohledu nejhorší,“ zhodnotila pro idnes.cz Libuše Čižmárová, která působí v Ústavu pro jazyk český Akademie věd.

Zatím nejpopulárnější se stal jeho český výrok s pokusem o moravštinu: "Řekneš všem, kdy jsi přiběhl s tou hadicou", což mělo být "s tú hadicú". Diváky z jižní Moravy ale pobavil i dalšími větami jako "Našla prut v mrazáku", který měl ovšem po moravsku znít "Našla udicu v mražáku".

Možná ještě hůř než Postránecký je na tom herec Hynek Čermák. "Ten motá typickou obecnou češtinu s pár prvky moravštiny," napsal v diskuzi jeden z čtenářů.

Podle etnologa Martina Šimšy z Národního ústavu lidové kultury jsou právě tyto prvky moravštiny zamotané v češtině totální "havárkou". "Je to mišmaš všeho dohromady. Pražština, do toho moravština. Herci se střídají s neherci. No co dobrého z toho může vzniknout?" svěřil se idnes.cz Šimša.

Špatný slovníček Václava Postráneckého:

Postránecký: Našla prut v mrazáku!
Nářečím: Našla udicumražáku!

Postránecký: Vlčka tady nechci!
Nářečím: Vlčka tu nechcu!

Postránecký: To víno se musí odvézt. Musím sehnat toho Michala."
Nářečím: To víno sa mosí odvézt. Mosím sehnat teho Michala.

Postránecký: Všichni jste jakýsi divní. Co se tak koukáte.
Nářečím: Všecí jste jasi divní. Co tak čučíte.

Postránecký: Zase chytrej jako rabín.
Nářečím: Zas chytrý jak rabín.

Postránecký: Co je to s vámi?
Nářečím: Co je to s vama?

Postránecký: Řekneš všem, kdy jsi přiběhl s tou hadicou.
Nářečím: S tú hadicú.

Postránecký: Do té doby bude mít dovolenou. To je skvělý, to jsou moje nejlepší narozeniny. To nemůžeš tak prožívat.
Nářečím: Do té doby bude mět dovolenú. Tož to je skvělé, to sú moje nejlepší narozeniny. To nemožeš tak prožívat.

Autor: šim, tesk

zdroj Blesk,cz

Vinaři bodují, ale Morava se směje! Kvůli nářečí, které trhá uši

1. září 2014 ● 17:09

Televize Prima odstartovala podzimní sezónu novým seriálem Vinaři. Ten zaznamenal hvězdný nástup. K obrazovkám přilákal 1,96 milionu diváků a milovníků vína. I tak se ale Vinaři nevyhnuli kritice. Moravákům trhá uši moravské nářečí, o které se v seriálu pokouší čeští herci.

I přestože televize Nova vsadila na nové díly úspěšného seriálu Kriminálka Anděl, Prima díky Vinařům smetla všechny své konkurenty ze stolu. Zatímco herce z prostředí moravských vinic sledovaly téměr dva milionů, Novu si pustilo „jen“ 835 tisíc lidí.

Seriál Vinaři zároveň představil nové herecké tváře a celkově si svým humorem získal své příznivce hned od pilotního dílu. Kromě chvály ale Vinaři schytali také kritiku. A to kvůli moravskému nářečí, kterým by měli herci v seriálu mluvit. Pobouřená byla i samotná zpěvačka Eva Pilarová, jež z Moravy pochází a z dětství má nářečí z Mikulovska, kde se příběh odehrává, velmi zažité.

To, co zaznělo v seriálu, bylo příšerné nářečí. Vlastně to ani žádné nářečí nebylo. Takto Moraváci nemluví. Na první pohled bylo slyšet, že to mluví Češi a sem tam přidají nějaké moravské nářečí. Úplně mi to trhalo uši. Myslím si, že z toho Moraváci mají akorát legraci," prozradila Blesk.cz Eva Pilarová.

 
Za pravdu jí dala i herečka a jedna z nejlepších mediálních učitelek češtiny Jana Postlerová. „Vždy, když se Čech snaží mluvit jako Moravák, nikdy to nedopadne dobře. Čeština je oproti moravštině velmi tvrdá, což je hrozně slyšet. Aby to mělo ten správný nádech moravského nářečí, museli by v seriálu hrát pouze herci přímo tam narození,“ vysvětlila nám Postlerová. Stejný názor měl i nejslavnější zpěvák moravských lidových písní Jožka Černý, a to i přesto, že seriál neviděl.

Velmi ostrá kritika ohledně nářečí se rozjela i v internetových diskuzích. Rozhořčení diváci si stěžovali konkrétně na spojení slov „s tou hadicou“, jelikož správně po moravsky to má být „s tú hadicú“ a podobné hlášky. Kromě toho si někteří Moraváci stěžovali, že seriál vykreslil smyšlený obraz o tom, jak Pražáci vidí život místních lidí.

 

Televize Prima se ale brání. „Nářečí je přímo konzultováno s producentem seriálu Tomášem Vicanem, který pochází z Moravy a stále tu žije, konkrétně na Pálavě. Herci, kteří účinkují ve Vinařích, jsou z celé České republiky, takže se mezi nimi najdou i rodáci z Brna, Třebíče nebo Uherského Hradiště. Velká část umělců má moravské kořeny a má k této oblasti blízko,“ řekla Blesk.cz PR manažerka seriálu Kateřina Vlasáková.

Kromě toho si někteří Moraváci stěžovali, že seriál vykreslil smyšlený obraz o tom, jak Pražáci vidí život místních lidí... Co si o nářečí v seriálu a popisu moravského života myslíte vy? Pište nám do diskuze pod článkem.

 
 
 
Autor: tesk
zdroj Blesk,cz
   6. září 2014 • 12:00

Seriál Neviditelní klame diváky! Co jste v televizi neviděli?

Herec v premiérovém díle páchal sebevraždu. Nevěděl ale, že je vodník.
Herec v premiérovém díle páchal sebevraždu. Nevěděl ale, že je vodník. (Foto pro Aha! – ČT)
 

Podvod! Veškeré záběry pod hladinou řeky v novém »vodnickém« seriálu ČT Neviditelní se nenatáčely ve Vltavě, ale v jednom pražském aquaparku. Herci se kvůli rolím vodníků museli naučit kaskadérským kouskům a dýchat pod vodou.

„Děkuji téhle roli, naučil jsem se chodit na šteklích a dýchat pod vodou,“ směje se Jiří Langmajer (48), který se ve včerejším premiérovém díle marně snažil utopit v autě ve Vltavě. Nevěděl totiž, že je vodník... Místo v řece se navíc topil v bazénu!
„Kdykoliv herci skočí z lodi pod hladinu, je to točeno v aquaparku. Točíme tu všechno, co se děje pod hladinou Vltavy,“ prozradil režisér Radek Bajgar (51) s tím, že na jednotlivé záběry využívali speciální dýchací přístroje.
„Máme šikovný herce, takže si velmi rychle zvykli, že si loknou vzduchu z bomby s dejchákem a nemusí na hladinu mezi záběrama,“ pochvaloval si Bajgar.

Autor:  vin

zdroj Aha,cz

Tereza Voříšková ve filmu 2Bobule

Tereza Voříšková ve filmu 2Bobule Foto: Archiv TV Nova

Nepomohla Borhyová, nasadí proto nahou Voříškovou. Nova se marně snaží bojovat s konkurencí

12. září 2014 13:48

Hned dvakrát za sebou se podařilo novému seriálu televize Prima Vinaři na hlavu porazit premiérovou řadu Kriminálky Anděl na Nově. A dosud téměř neporazitelná skupina televizních stanic si marně láme hlavu, jak Václava Postráneckého, Terezu Kostkovou, Karla Rodena a partičku dalších milovníků vína srazit na kolena. Pak přišla na geniální nápad: bude bojovat jejich vlastní zbraní!

Nova Cinema se totiž rozhodla nasadit hned dva díly filmových Bobulí s Kryštofem Hádkem a Lukášem Langmajerem v hlavních rolích. Právě ty ukázaly, že lidé mají o tématiku vína zájem. Paradoxní je jen to, že autoři filmů i seriálů jsou totožní a že Bobule na Nově běžely naposledy teprve před pár týdny.

Vinaři, jimž část diváků vyčítá, že mluví pražskou moravštinou (což producent odmítá), tuší, kde je jejich úspěch. „Lidé už mají plné zuby vražd, násilí, krve a kriminálek. Chtějí něco pohodového. A toho se u nás dočkají,“ říká duchovní otec seriálu Tomáš Vican.

Seriál běžící v neděli po osmé večer má šestnáct dílů, točí se výhradně v reálných lokacích (žádné papundeklové ateliérové dekorace) a i když při vysílání druhého dílu neudržel necelé dva milióny, stále mu zůstal stejný procentní podíl diváků. „Na Primu se překvapivě dívalo víc lidí než na Kriminálku Anděl i ve chvíli, kdy místo Vinařů běžely reklamy. A to se moc často nestává,“ směje se mediální odborník.

Otázkou je, kolik Vinařům mohou sebrat Bobule, které se objeví na obrazovce příští neděli, následující díl má běžet o týden později. 

David Zápal, Super.cz

 

Život a doba soudce A.K.: 7 zajímavostí z nového seriálu!


 
14. září 2014 ● 19:01

První díl seriálu České televize Život a doba soudce A.K. sledovalo tři čtvrtě milionu diváků. S Davidem Švehlíkem, který hraje titulní roli, strávíme ještě 10 pondělních večerů. Víte, že kvůli seriálu se musel například naučit jezdit na skifu?

 

Na vratkém skifu

David Švehlík seděl na skifu vůbec poprvé. Skif je velmi vratký a David před natáčením musel celé léto chodit několikrát týdně trénovat pod vedením zkušeného trenéra. Všichni se shodli, že kdyby herec nebyl sportovně nadaný, stihl by se za ty tři měsíce na skifu akorát tak udržet, výsledek ale všechny překvapil.

Učili se měsíce

Herci, kteří v seriálu vystupovali jako hostující hvězdy, se objevili vždy jen u určité kauzy a obvykle, až na drobné výjimky, točili v soudní síni a měli přitom obrovské množství textu. Někteří se texty učili už dva měsíce dopředu, protože jejich objem byl opravdu výjimečný.

 

Natáčení 103 dnů

David Švehlík hrál všech 103 natáčecích dnů. Text, který se musel naučit, byl přitom nejrozsáhlejší ze všech, prakticky každý natáčecí den se kromě hraní i učil další texty.

Víkend na Míčankách

Interiér soudní síně byl postaven ve studiu na Kavčích horách, další interiéry ze soudu se točily v Justičním areálu Na Míčánkách. Tam to bylo pro celý štáb velmi složité, protože možnost natáčet zde dostali pouze jeden víkend.

Poslouchá na slovo

Scénář a postavu psycholožky Ivy Tomisové vzala Jitka Čvančarová bez
velkého rozmýšlení. Zárukou kvality jí byl režisér Robert Sedláček, kterého herečka považuje za režisérskou špičku. Bez ostychu ho na place poslouchá na slovo a nedá na něj dopustit.

Psycholožka Jitka

Jitka Čvančarová měla v době natáčení psychoterapie k ruce psychologa, který dohlížel na správnost a důvěryhodnost terapie. Konzultovali spolu už scénář a hodně věcí měl v rukou i režisér Robert Sedláček. Pokud by Jitka překročila odbornost a terapie se zdála nevěrohodná, jeden z nich by zasáhl. Prý to ale vůbec nebylo třeba, tak dokonale se herečka držela všech pokynů a svého instinktu.

Každý díl, jedna kauza

V jednotlivých soudních případech se probírají občanskoprávní spory vesměs přejaté ze skutečného života. Každý díl přinese jednu kauzu, například konflikt mezi známou umělkyní a bulvárními médii nebo snahu o násilné vystěhování nájemníků.

 
 
 
Autor: hap

zdroj Blesk,cz

Slavilo se tři sta dílů!

Primácký seriál Cesty domů se dočkal natáčení dílu s pořadovým číslem 300.

Jiří Adamec -

Dramatický, a zdá se, že i nekonečný, seriál Cesty domů z tvůrčích dílen televize Prima se dočkal již svého 300. dílu. To si zaslouží alespoň trochu oslav, a tak si protagonisté projektu mohli pochutnat na velkém dortu. Ovšem jen o pauzách mezi natáčením scén, protože ať se děje, co se děje, kamera jede dál!

Slavnostního ohlášení 300. dílu se ujal režísér Jiří Adamec. Na place se sešli herci seriálu i známe televizní tváře jako Jiří Štěpnička, Martina Hudečková, Markéta Hrubešová, Iva Kubelková, Libuše Švormová, Veronika Freimanová a další.

zdroj Story,cz

 

 

 

 

 

 

Václav Postránecký vydělal na Vinařích 1,7 miliónu.

Václav Postránecký vydělal na Vinařích 1,7 miliónu. Michaela Feuereislová

Seriály jsou pro herce zlatý důl: Kolik berou hvězdy Vinařů za 5 měsíců práce? Postránecký má přes milión!

30. října 2014 9:20

Hypotéka se neptá a v divadlech, i v těch soukromých, jsou platy relativně bídné. Není divu, že herci jen málokdy odmítnou nabídku, aby si zahráli v seriálu. Je to sice kolbenka, kde musí být často ráno na place i před šestou hodinou, aby je maskéři stačili nalíčit, ovšem rozhodně zalepí díru v rodinném rozpočtu.

Nejinak je to i v seriálu Vinaři, který natáčí TV Prima už pět měsíců. Podle zdroje deníku Aha! se to nejvíc vyplatilo herci Václavu Postráneckému. Ten si za necelého půl roku vydělal 1,7 miliónu korun, oproti seriálu na Nově Doktoři z Počátků bere za den o 5 tisíc korun víc a takových natáčecích dnů má v měsíci jako vinař Bedřich Pavlíček po dvaceti.

Důvody ke stížnostem ale nemají ani další protagonisté. Pavel Liška jako farář Miroslav Tomica přispěje do rodinného rozpočtu částkou 1 050 000 korun, Tereza Kostková (38), Jitka Smutná a Hynek Čermák 975 000, manželé Tomáš Matonoha (43) a Lucie Benešová (40) mají oba 900 000 korun, čímž zajistí svým čtyřem dětem slušný standard.

Ale i představitelé menších rolí nebo naprostí seriáloví začátečníci si prací na Vinařích velmi slušně vydělají. Jana Paulová (59) tak měla například za 30 natáčecích dnů 360 000 korun, Karel Roden (52) za pouhé dva dny 38 000, to Václav Kopta dostal za stejný počet dní o deset tisíc korun méně. Nováčci Jan Brožek a Anna Fialová mohou být spokojení se 420 000 korunami, jejich kolegové Alžběta Vaculčiaková a Tomáš Materna mají vyděláno zatím po 350 000. 

Saša Šeflová, Super.cz

Velké změny v Ordinaci: Nové postavy zamíchají dějem nejsledovanějšího seriálu

 •  
  Ordinace v růžové zahradě 2

  Ordinace v růžové zahradě 2
  Foto: archiv TV NOVA

   
   
   
   
   
  19. prosince 2014 | 06:00  

  Příští rok přinese mnoho změn i ve vašem oblíbeném seriálu. Hned tři nové tváře v podání skvělých herců radikálně změní životy současných hrdinů. Zjistili jsme, na koho se můžete už v lednu těšit!

   

   

  1. Štěpán Hejduk – nový ředitel nemocnice

   
  Do kamenické nemocnice nastoupí ředitel Štěpán Hejduk (Pavel Kikinčuk) a v duchu rčení „nové koště dobře mete“ nastolí nové pořádky, které ovlivní životy mnohých jeho podřízených, zejména současného primáře Davida Suchého a jeho manželky Zdeny.

   

   

  Herec Pavel Kikinčuk jako ředitel nemocnice Štěpán Hejduk
   
   

  2. Stela Hejduková – nová sestřička

   
  Společně s Hejdukem nastoupí do nemocnice i jeho dcera Stela – zdravotní sestřička, která zamíchá dějem kolem Kateřiny a Tomáše. Zajímavé je, že ji ztvární opravdová dcera Pavla Kikinčuka Kamila.

   

   

  Herečka Kamila Kikinčuková jako sestřička Stela
   
  Herečka Kamila Kikinčuková jako sestřička Stela
  Autor: archiv TV NOVA
   

  3. Cyril Koliha – bezdomovec

   
   
  Herec Pavel Soukup jako bezdomovec Cyril Koliha
   

   

   

  Hanák se kvůli alkoholu, kterému opět podlehne, seznámí s bezdomovcem Cyrilem Kolihou, který z jeho života jen tak neodejde. V roli Cyrila byste herce Pavla Soukupa jen stěží poznali, že?

  Pamětníci ale vědí, že ten se již v seriálu objevil, hned v jeho počátcích. Zahrál si zde inženýra Vlka, za jehož manželkou Helenou (Miroslava Pleštilová) mu chodil sukničkář Michal Šebek v podání Romana Zacha.


  zdroj Blesk,cz

  Třem chlapům z chalupy je dohromady 262 let! A jsou pořád ve formě

   
  Lubomír Lipský, Jan Skopeček a Ladislav Trojan se jako rodina Potůčků vryli do srdcí diváků.
   

  Natáčení

  Jednotné zemědělské družstvo Ouběnice bylo ve vesnici Nesvačily u Benešova.

  „My tam moc nežili, točilo se tam spíš výjimečně. Všechno se odehrávalo v televizních ateliérech ve Vladislavově ulici. Tam byla kancelář, hospoda, byt Potůčků i všechno další. V rohu dokonce mečela živá koza,“ vysvětluje Ladislav Trojan.

  Všechno bylo tak malé, že využili každý čtverečný decimetr plochy. „Přecházeli jsme z prostředí do prostředí a někdy se přitom i převlékali kvůli následujícímu obrazu, a občas to byl docela fofr. Vysílalo se naživo.“ Jan Skopeček dodává, že televizní studia byla v pavlačovém domě, kde bydleli nájemníci, a ti se stali prvními diváky. „Stáli u zábradlí a dívali se na nás, fandili,“ vzpomíná.

   
   
  Poprvé spolu

  Trojice herců se poprvé setkala na jevišti ve Stavovském divadle v roce 1957.

  „Hráli jsme všichni ve francouzské klasice, v Elixíru důstojného otce Gauchera, a pak nás dal Jaroslav Dietl dohromady až v naší chalupě,“ říká Lubomír Lipský.

  Jeho si autor vybral kvůli umění zacházet s dědkovskou fajfkou. „On totiž Dietl napsal hru Čtyři z velkoměsta, já tam ve svých čtyřiatřiceti dostal roli dědka. Abych prý taky jako dědek šišlal, dal mi dramaturg Hudeček do úst tu fajfku. A to mě taky kvalifikovalo na dědka Potůčka,“ vzpomíná pan Lipský.

  Jana Skopečka si Jaroslav Dietl zase vybral díky tomu, jak ve hře Nepokojné hody svaté Kateřiny zahrál předsedu družstva, a Ladislav Trojan ho přesvědčil svojí chlapeckostí v televizním seriálu Rodina Bláhova.

  „Dietl herce chtěl ne na základě toho, jak se mu jevili a co by mohli, ale co už odvedli za práci,“ tvrdí Ladislav Trojan.

  Legrácky

  Všichni tři se učili text rolí za pochodu. „Měli jsme na každý díl asi tři dny a pak se jelo naživo,“ říká Skopeček. Hercům se proto někdy podařilo »propašovat« něco, co nebylo předem schváleno.

  „Hlavně tuhle Lubomír, ten vynikal,“ směje se Ladislav Trojan. „Ale žádný záměr v tom nebyl, spíš snaha o větší legraci, než byla ve scénáři,“ doplnil ho Jan Skopeček a pan Lipský z paměti jednu takovou repliku vylovil. „Tehdy jsem řekl – víte, kdy bude naše zemědělství opravdu socialistické? Až všechno dáme všem, ti si to navzájem ukradnou a nakonec nebude mít nikdo nic. A prošlo to,“ směje se nejstarší z herců.

  Pravdivost

  „Ten seriál byl ze života a byl pravdivý. Jinak by ho lidi nepřijali,“ charakterizuje Jan Skopeček Tři chlapy v chalupě. „Tehdy ho dávali tuším v pondělí a ve středu a ulice byly prázdné, každý se koukal.“

  A Ladislav Trojan přidává historku, jak se na něj jeho žena, paní Olga, často kabonila. „Byla zdravotní sestra a jezdila s lékařem na venkov, na zdravotní osvětu. Mockrát se jim stalo, že přijeli a nepřišla jim ani noha. V televizi byli Tři chlapi.“

  Seriál se každému z nich promítl do života. V tom dobrém, i legračním. Lubomíra Lipského si po jedné z besed s diváky chtěla mermomocí vzít jistá vdova. „Vy jste sám, já taky, pane Potůček, dáme to dohromady, mlela pořád a tahala mě k sobě, abych viděl, jak dobře se má,“ směje se nahlas pan Lipský.

  Ladislav Trojan zas dostával tehdy podpultové pomeranče a banány a Jan Skopeček nestačil odpovídat na dopisy dětí, které si ho – protože v seriálu byl svobodný – přály za tatínka. „Přijeďte a ožeňte se s maminkou,“ psaly často.

   
   
  Finále

  Seriál končí svatbou dědy Potůčka se Stellou Zázvorkovou na Staroměstské radnici. Rozkřiklo se to, a v natáčecí den bylo hlavní město vzhůru nohama.

  „Kdo to zavinil, se neví ani dneska, ale nějak se dostalo ven, kde budeme točit. Už od Muzea, přes celý Václavák až k radnici lemovaly trasu svatební kolony tisíce lidí. Mávali nám, křičeli na pozdrav, tleskali. Něco takového se zažije jen jednou za život, a to Tři chlapy v chalupě charakterizuje asi nejlíp,“ shodli se na závěr děda, syn i vnuk »Potůčkovi «.

   
  Autor: František Prachař, lmk
  zdroj Blesk,cz
  26. prosince 2014 • 05:00

  Pro seriálové závisláky: Když znovu začne Ulice, Ordinace a Doktoři z Počátků? +NOVINKY

  Ulice má přestávku. Ale poměrně brzy se začnou odvíjet nové příběhy jejích hrdinů.
  Ulice má přestávku. Ale poměrně brzy se začnou odvíjet nové příběhy jejích hrdinů. (Foto: archiv TV Nova, koláž Ahaonline.cz)
   
   
   

  Seriály Novy se vrátí na televizní obrazovky už (nebo až?) na začátku třetího lednového týdne. Hned od pondělí 12. ledna se diváci mohou těšit na pokračování příběhů svých oblíbených hrdinů ze seriálů Ulice a Doktory z Počátků. V úterý 13. ledna s novým logem a znělkou opět odstartuje Ordinace v růžové zahradě 2 a na jaro 2015 si TV Nova připravila programovou novinku v podobě premiérového kriminálního seriálu Policie Modrava.

  „Věřím, že pokračování oblíbených seriálů potěší všechny jejich fanoušky. Například v Ordinaci v růžové zahradě 2 se diváci dočkají překvapení v podobě několika nových postav, které s dějem v nemocnici pořádně zamávají,“ říká Alex Ruzek, ředitelka sekce programu skupiny Nova.

  Zvraty se nevyhnou ani Doktorům z Počátků. Hned v lednu vyvrcholí spor s řádícími „šmejdy“, který odnese Ema. Otovo přátelství s Lídou se vyvine nečekaným směrem a radostná událost čeká na Vandu s Romanem.

  Jako novinku pro jaro 2015 uvede Nova premiérový kriminální seriál z prostředí nádherné šumavské přírody Policie Modrava. Hlavní hrdinkou je zkušená kriminalistka Jana Vinická v podání Soni Norisové, která z osobních důvodů přichází z většího města na venkov a přijme uvolněné místo velitele policejní stanice na Šumavě. Musí se však vyrovnávat s počáteční nepřízní místních policistů, kteří se nemohou smířit s tím, že jim velí žena. V seriálu, který bude TV Nova vysílat v neděli od 20.20, se objeví také Jaroslav Satoranský, Filip Tomsa, Jana Boušková a další.

  zdroj Aha,cz

    16. ledna 2015 • 05:00

  Překvapivá smrt v Ordinaci: Jak zabijí Batulkovou?

   
   
   
   
   
   
   

  Střeženou informaci potvrdil člen štábu, každopádně všichni ostatní mlčí. „Je velmi předčasné sdělovat podrobnosti k údajnému úmrtí. Nic nenapoví divákům více než pravidelné sledování Ordinace v růžové zahradě 2,“ řekla Aha! PR manažerka Alžběta Cimová. Dokonce ani nikdo z herců nechtěl nic prozradit, protože podepsali mlčenlivost! Televize Nova své diváky dokonce napíná hlasovací anketou na webových stránkách.

  Ani hereččina snacha Agáta Prachařová (29) nemá ponětí, že její tchyně v seriálu skončí. Podle jejích prý navíc pořád točí... Ze scénáře však uniklo, že Batulková alias doktorka Pokorná, které trpí žloutenkou, této nemoci také podlehne. Dokonce už hledá za sebe náhradu pro své ratolesti!

   

  Nemoc špinavých rukou
  Hepatitida neboli zánět jater se na světě vyskytuje v pěti typech, které se označují písmeny A až E, přičemž u nás jsou nejrozšířenější první tři. Chronická hepatitida (trvá více než půl roku) může vyvolat závažná, život ohrožující poškození jater, jaterní cirhózu a rakovinu jater. „Do těchto stádií infekce se během svého života dostane patnáct až čtyřicet procent pacientů chronicky infikovaných viry hepatitidy B. Ročně z tohoto důvodu umírá až milion lidí,“ uvedl profesor Petr Husa, přednosta Kliniky infekčních chorob Fakultní nemocnice v Brně.


  A z Hanáka bude bezdomovec!
  V jednu chvíli se na nemocničním lůžku v Kamenici sejdou hned tři zásadní pacienti. Vedle doktorky Marie Pokorné ulehne také doktor Tomáš Hanák (Radim Fiala) a sanitář Jiří Linhart (Adam Kraus). Hanák prý skončí jako bezdomovec, jen frajírek Jirka přežije všechno.
   
  Další osudy postav z První republiky se hned tak nedozvíme.

  Další osudy postav z První republiky se hned tak nedozvíme. Foto: Archiv České televize

  Proč se netočí nové díly První republiky? Mohou za to peníze, ani herci nedostávali zaplaceno

  21. ledna 2015 9:56

  Kdykoli jsme potkali herce, kteří hráli v seriálu První republika, a ptali se jich, jestli už natáčejí avizované pokračování, krčili rameny. "Mělo by se točit na podzim," řekla nám loni v létě Zdena Studénková. "Vůbec netuším, jak to bude," krčila rameny Barbora Mottlová (28). A vrcholem bylo, když Markéta Plánková (36) vzala roli v seriálu Cesty domů. Bylo jasné, že se děje něco divného.

   
   
   

  Za vším prý stojí peníze. I když už se mělo začít točit, nejprve v létě a poté se termín přesunul na únor, pořád se nic neděje. Údajně byly problémem průtahy s vrácením DPH z nákladů na výrobu, které způsobily, že se neplatilo štábu, uvedl deník Blesk. "Producentská firma řeší problémy s finančním úřadem a Česká televize se toho zalekla, proběhne i audit všech producentských firem," uvedl zdroj.

  "Natáčet se určitě bude. Přesný termín ale zatím nevíme. Čeká se jen na dořešení legislativních věcí, což nebude určitě dlouho trvat," doufá režisér Biser Arichtev. Jen aby měli větší trpělivost než Plánková další herci v hlavních rolích. Režisérova manželka Veronika Nová (28) to určitě vydrží, ale co třeba představitel jedné z hlavních postav Ján Koleník? Neuteče ke konkurenci? 

   

  Saša Šeflová, Super.cz

  15. října 2012 • 05:00

  Tajemství seriálu My všichni školou povinní: Medřická zemřela během natáčení!

   
   
   
   
   

  Markéta Zinnerová už několik let žije v Jindřichově Hradci, odstěhovala se z Prahy, pryč od hektického velkoměsta. „Jsem moc ráda, že televize nyní seriál nasadila. On je totiž nesmírně nadčasový a hodí se do každé doby,“ prozradila nám významná česká spisovatelka. Příběh, kde stěžejní roli ztělesňuje hyperaktivní a lehce problémový malý Jirka Oliva (Milan Šimáček) a také psychicky nemocná učitelka Hajská (Gabriela Vránová) napsala podle skutečné předlohy.

  Přitom Šimáček ztvárnil malého lumpa naprosto rozkošně a Vránovou nenávidělo celé Československo, jak dokonale protivnou kantorku uměla zahrát. „Inspirací mi byl můj syn Pavel a jeho třídní učitelka. Opravdu jsme si »užívali« s paní učitelkou podobné věci a já jsem pak přesně to dala na papír,“ prozradila Markéta Zinnerová, která si získala obdiv i u dětských psychologů. Za to, jak dokázala pojmout problematiku mezi dětmi i dospělými. A to i včetně problému, jak mají rodiče říct dítěti, že je adoptované.

  Žilková byla jako dcera

  Největší radost má slavná autorka z toho, že díky seriálu se sešla skvělá parta vynikajících herců, s nimiž byla radost pracovat. „Ať to byla Gábinka Vránová, Libuška Havelková, Věra Galatíková, Jiří Sovák nebo Dana Medřická. Dana bohužel během natáčení zemřela a musela jsem některé části scénáře přepisovat. Strašně to bolelo, plakala jsem u toho. Třeba scéna, kdy rozmlouvá ředitelka (Věra Galatíková) s malým Jirkou, měla být ještě s Danou Medřickou,“ prozradila autorka seriálu.

  Medřická zemřela na infarkt ke konci filmování v lednu 1983 ve věku 62 let. „Byla to vzácná žena a herečka, stejně jako řada ostatních. Také jsem poznala Verunku Žilkovou, s kterou jsme tehdy měli krásný vztah, téměř jako matka s dcerou,“ přiznala ještě Zinnerová, která je autorkou mnoha dalších filmů, seriálů i knížek.

   

  Zemřela jí dcera a napsala o tom…

  I ve svých dalších dílech vždy čerpala ze svého života. Vždyť například drama Den pro mou lásku (1976) s Vlastimilem Harapesem a Martou Vančurovou napsala přesně podle svého příběhu, kdy jí samotné zemřela malá holčička. „Je to stále bolestné a nerada o tom mluvím. Doufám jen, že ten film tehdy pomohl překonat bolest lidem s podobným osudem.“

  Švorcovou si oblíbila

  Markéta Zinnerová dnes žije spokojeně na jihu Čech se svým manželem, a sportovním lékařem Milanem Jílkem. Na seriál My všichni školou povinní se každý týden dívá a vzpomíná na dobu, kdy vznikal. A paradoxně ráda vzpomíná i na komunistickou herečku Jiřinu Švorcovou, která hraje nevýraznou roli zástupkyně ředitelky a tehdy si prý sama roli v seriálu prosadila.

  „Jiřina nikdy nikomu neublížila, pokud nepomohla, určitě neublížila. Držela si to své do konce života, ale byla to poctivá a přátelská bytost, která mnoha lidem hrozně moc pomohla,“ dodala spisovatelka.

  Jana Šulcová (maminka Jirky Olivy) o natáčení: Jirka jel jako sbíječka!

  „V té době jsem měla malé děti, a do toho v šest ráno přijel taxík z Barrandova a v něm to moje filmové dítě – Jirka Oliva. Odpočinutý a jak sbíječka mluví a mluví. Od vlastních dětí jsem musela odejít a na klíně mi sedělo tohle filmové. Povídám mu: Když budeš zticha až na Barrandov, koupím ti pytlík bonbonů. Na Barrandově zase spustil. Kdybyste viděli ta jeho dojemná očička! Musela jsem ho i pomazlit.“

  Víte, že...

  Scénář k seriálu měl 1300 stran.

  Markéta Zinnerová na něm strávila rok a osm měsíců.

  Předtím půl roku usilovně mapovala poměry v českém školství.

  Inspirací pro postavu oblíbeného učitele Karfíka (Miroslav Vladyka) byl Zinnerové její matikář z libereckého gymnázia.

  Natáčelo se v Liberci, mj. v místním slavném obchoďáku Nisa a ve škole na pražských Petřinách.

  Vladimír Menšík byl v době natáčení už velmi nemocný a vozili ho na natáčení z nemocnice.

  Krátce po odvysílání seriálu se Veronice Žilkové narodila dcera Agáta (Hanychová), a když jezdila s kočárem, lidé ji zastavovali a ptali se, co na tatínek Miroslav Vladyka? Ten byl ovšem partnerem jen seriálovým.

  Za roční práci si tehdy coby hlavní ženská role vydělala třináct tisíc. Žilková dostávala 160 korun za natáčecí den.

  Autor:  hof

  zdroj Aha,cz

  Modrava, Vraždy v kruhu, Kriminálka Anděl: České detektivky hodnotí emeritní policejní rada

  Miloslav Dočekal působil i jako poradce v mnoha detektivkách.
  14. března 2015 ● 16:32

  Co si počít, když klesá sledovanost? Naše televizní stanice mají jednoznačný recept – nasadit českou detektivku! Naposledy se o tom přesvědčila Nova s Policií Modrava.

  Přestože Nova natočení seriálu dlouho odkládala a pak ho sušila v trezoru, teď si mne ruce – sledovanost se pravidelně blíží dvěma milionům diváků.

  Modrava nesedí

  Jedním z pravidelných diváků tohoto seriálu je i emeritní policejní rada, plukovník Miloslav Dočekal (74). Jak Modravu hodnotí z profesního hlediska?

  „Je to moc pěkně natočené, ta příroda je úžasná, ale z odborného hlediska by to chtělo lepšího poradce. Vraždy totiž ve skutečnosti řeší kraj a nikdy obyčejné obvodní oddělení. To by možná tak řešilo ještě toho otráveného koně, ale vraždy opravdu patří kraji. S tím pak obvod spolupracuje. Taky mi tam nesedí hodnosti, je to tam samý poručík, což je ve skutečnosti nesmysl. Ale na Soňu Norisovou je hezké pokoukání a jako herce mám rád i Jaroslava Satoranského.´"

   

  Kruh se uzavírá

  Česká televize, která v pondělí odvysílá předposlední díl Vražd v kruhu, si může započítat průměrnou sledovanost seriálu 1,3 milionu diváků (premiérový díl přilákal k obrazovkám ještě o tři sta tisíc lidí více).

  „Na Vraždy v kruhu se pravidelně nedívám, to je doména mé ženy, ale pár dílů jsem viděl a musím říct, že to profesně sedí a oceňuji herecký koncert Ivana Trojana. S tím jsem spolupracoval jako poradce při filmu Ve stínu a je to člověk, který se o svou práci opravdu do hloubky zajímá, nebojí se zeptat na detaily. Trošku mi tam vadí zamotanost s těmi znameními, ale to je pro diváky asi atraktivní,“ říká Dočekal.


  S novým rokem se na našich obrazovkách objevilo hned několik nových…

   
   
   

  Radovi se stýská

  Nejvýše hodnotí Miloslav Dočekal nedávno odvysílané Případy 1. oddělení na ČT1. Jejich první díl si pustilo více než 1,7 milionu diváků, další části sledovalo průměrně půldruhého milionu. Před pár dny začalo natáčení osmi dílů druhé řady, které potrvá až do července. „Jako profíkovi mi mluvili z duše, a když jsem se na to díval, stýskalo se mi a nejraději bych se sebral a šel zase do práce. Pokud jde o Ondru Vetchého v roli vyšetřovatele, hrál to obrovsky a Bolek byl také skvělý. Dá se říct, že i ostatní byli dobří a charakterově rozdělení tak, jak mají být.“

  Zlaté naše seriály!

  Radovi Dočekalovi se líbila i novácká Kriminálka Anděl. „Výborně obsazené, postavené hlavně na dvojicích kriminalistů. Jen vedoucí oddělení, kterého hrál Martin Stropnický, se dost angažoval při vyšetřování v terénu, což většinou nebývá. Je to spíš zajímavější pro televizní diváky. Všechny ty Kriminálky New York a další mě nebaví, jsou příliš nudné a podivné. Zlaté naše seriály!“

  Autor: Jitka Posová

  zdroj Blesk,cz

  8. dubna 2015 • 05:00

  Konvalinková se prořekla: Počátky končí! O kolik herci přijdou?

  Oblíbený seriál končí!
  Oblíbený seriál končí! (Foto: Tv Nova)
   
   

  Stop, šlus, ende! Hvězdně obsazenému seriálu TV Nova Doktoři z Počátků zvoní umíráček. Iva Janžurová (73), Václav Postránecký (71) a další přijdou o práci, skvělý kolektiv a statisíce korun.

  reklama

  „Počátky se chýlí ke konci. Už nám oznámili, že v květnu skončí natáčení,“ práskla v rozhovoru pro Radiožurnál Naďa Konvalinková (63) alias mamuš Brázková.

  Její slova potvrdila také televize Nova. „Vysílání seriálu Doktoři z Počátků je naplánováno do konce roku 2015 tak, jak jsou diváci zvyklí, tedy vždy v pondělí od 20:20 na Nově. Natáčení těchto dílů končí v květnu a o pokračování na rok 2016 budeme teprve rozhodovat,“ řekla deníku Aha! ředitelka sekce programu Alex Ruzek.

  To, že úspěšný seriál po dvou letech své existence skončí, nečekal nikdo. Od prvního dílu, který se vysílal 25. června 2013, se seriál s počtem kolem milionu diváků umísťoval na předních příčkách sledovanosti.

  autor höh zej

  zdroj Aha,cz


  3. května 2015 • 12:00

  Vzpomínáte? Seriály v českých televizích a jejich hvězdy!

  Vzpomínáte na tyhle skvosty?
  Vzpomínáte na tyhle skvosty? (Foto: Tv Nova)
   
   

  Před dvaceti lety se na obrazovkách televize Nova objevil první český sitcom, nazvaný příznačně Nováci. Byla to zkouška, jak na tento typ seriálu z vlastní produkce budou diváci komerční televize reagovat. Povedlo se a následovat tak mohly další projekty. Nechme teď stranou notoricky známé, nekonečné a veleúspěšné – Ulici či Ordinaci. Pojďme se podívat a zavzpomínat na známé seriály, které nás v určitém životním období provázely a které už odvál čas…

  reklama

  Nováci (1995)
  Prostředí: rodinné
  Počet dílů: v první sérii 72, v druhé sérii 52, celkem: 124.
  Obvyklá délka jednoho dílu: 30 minut.
  Hlavní tváře: Ota Jirák, Pavel Zedníček, Jana Paulová, Jitka Schneiderová, Jan Čenský, Filip Rajmont, Adéla Gondíková.
  Zajímavosti: hlavním cílem tvůrců bylo vytvořit seriál, který by se vysílal pět dní v týdnu – od pondělí do pátku. Už při natáčení první epizody měl tým scénáristů hotové scénáře pro 30 dílů. Ze začátku se ale Nováci vysílali pouze dvakrát týdně, změna nastala, až když po třech měsících vystřídal režiséra Vladimíra Drhu Jiří Adamec. Druhá série už se natáčela úplně s novými postavami.
  Průměrná sledovanost: 800 tisíc diváků.

  Hospoda (1996)
  Prostředí: hospodské
  Počet dílů: v první sérii 26 dílů, v druhé sérii 26 dílů, celkem: 52.
  Obvyklá délka jednoho dílu: 25 minut.
  Hlavní tváře: Petr Nárožný, Bronislav Poloczek, Ladislav Potměšil, Jiří Menzel, Jan Kanyza.
  Zajímavosti: postavu doktora Práška měl původně hrát Miloš Kopecký. Když ovšem pár měsíců před natáčením zemřel, byl do této role obsazen Jiří Menzel. Pana domácího Jonáše měl zase ztvárnit Miroslav Donutil, ale nedohodl se na výši honoráře. Nahradil ho tak Václav Knop.
  Pár let po natáčení se plánovalo dotočit ještě několik dalších dílů, scénář už byl napsaný. Například pan domácí Jonáš se měl stát poslancem. Po smrti režiséra Jaroslava Dudka však z tohoto záměru sešlo.
  Průměrná sledovanost: 1,4 milionu diváků.  On je žena (2004)
  Prostředí: televizní
  Počet dílů: 11 dílů.
  Obvykla délka jednoho dílu: 45 minut.
  Hlavní tváře: Ivana Chýlková, Jiřina Bohdalová, Naďa Konvalinková, Jan Kraus, Martin Stropnický.
  Zajímavosti: režisér Václav Vorlíček měl od začátku jasno, že hlavní rolí ztvární Ivana Chýlková, která se bude v seriálu vydávat za muže. Všichni měli velká očekávání, měl to být divácký hit. Naprostá bomba, něco co tu nikdy nebylo. Kýžený výsledek se ovšem nedostavil a seriál se v žebříčku sledovanosti postupně vytrácel až propadl. Poslední díl, který Nova nabídla v hlavním vysílacím čase, porazil i dokumentární snímek o katastrofě v jihovýchodní Asii na ČT 1.
  Průměrná sledovanost: 900 tisíc diváků

  Pojišťovna štěstí (2004)
  Prostředí: firemní
  Početí dílů: natočeno pět řad, celkem 73 dílů.
  Obvyklá délka jednoho dílu: 50 minut.
  Hlavní tváře: Miroslav Etzler, Alena Antalová, Kateřina Brožová, Petr Nárožný, Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková.
  Zajímavosti: Miroslava Etzlera před Pojišťovnou štěstí moc diváků neznalo, zrovna se vyléčil z alkoholismu, se kterým před vstupem do seriálu bojoval. Zahrála si zde i Michaela Ochotská, která v castingu porazila dva tisíce uchazeček. Teprve později napevno zakotvila jako moderátorka Televizních novin. Některé díly se točily na zámku Hluboš, kde se filmovaly Holky z porcelánu (1974).
  Průměrná sledovanost: 2,8 milionu diváků.

  Redakce (2004)
  Prostředí: redakční
  Počet dílů: natočeny byly tři řady, celkem 39 dílů.
  Obvyklá délka jednoho dílu: 50 minut.
  Hlavní tváře: Michal Novotný, David Matásek, Bořivoj Navrátil, Dana Batulková, Milan Šteindler, Roman Zach.
  Zajímavosti: seriál byl natočen podle španělského formátu.  Nejlépe byla hodnocena první řada, pak šla podle kritiky a sledovanosti kvalita rapidně dolů. Bořivoj Navrátil během natáčení začal mít velké zdravotní problémy, které před kolegy a štábem pečlivě tajil. Rok po natáčení mu lékaři diagnostikovali rakovinu tlustého střeva, s níž statečně bojoval čtyři roky…
  Průměrná sledovanost: 900 tisíc diváků.

  Comeback (2008)
  Prostředí: rodinné
  Počet dílů: v první sérii 30 dílů, v druhé sérii 21 dílů a dvanáct speciálních silvestrovských dílů, celkem: 63.
  Obvyklá délka jednoho dílu:  26 minut.
  Hlavní tváře: Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Simona Babčáková.
  Zajímavosti: postava Ozzáka se měla původně jmenovat Kissák, ale jednomu ze scénáristů se kapela Kiss nikdy nelíbila, a tak ji pojmenoval podle svého oblíbence Ozzyho Osbourna. Casting na tuto roli byl problematický. Všichni herci na zkoušce hráli Ozzáka jako nepříjemného opilce. A jeden z adeptů na roli Oldřich Navrátil, scénář po přečtení roztrhal. O obsazení Martina Dejdara nechtěla Nova ani slyšet. Nakonec si ho ale na vlastní odpovědnost prosadil scénárista Tomáš Badýnský. V plánu bylo natočit i epizodu, ve které Tomáš Matonoha koupí zchátralé letadlo a všichni ztroskotají na ostrově. Když si ale producenti sestavili rozpočet, nápad rychle zavrhli.
  Průměrná sledovanost: 1,5 milionu diváků.

  Dokonalý svět (2010)
  Prostředí: módní
  Počet dílů: 16.
  Obvyklá délka jednoho dílu: 50 minut
  Hlavní tváře: Jana Hlaváčová, Tereza Brodská, Saša Rašilov, Juraj Kukura, Jitka Čvančarová.
  Zajímavosti: seriál se natočil za 146 dní, během nichž bylo natočeno zhruba 450 hodin záznamu. Na rozdíl od jiných seriálů štáb pracoval filmovým způsobem, tedy na jednu kameru, kterou podporovala druhá. Ve scéně v zoologické zahradě měla Zuzana Norisová sklouznout po lachtaní skluzavce, ale hrozně se bála. Režisér Vít Karas nad herečkou ale nakonec vyzrál. Převlékl se do plavek a předvedl jí, že to nic není. Voda tehdy neměla víc než 10 stupňů. Seriálové děti Terezy Brodské byly skuteční sourozenci. Pro Janu Hlaváčovou to byl poslední seriál, ve kterém si zahrála. Od té doby už žádnou podobnou nabídku nepřijala. Dokonce odmítla i pokračování »Básníků«…
  Průměrná sledovanost: 891 tisíc diváků.

  Okresní přebor (2010)
  Prostředí: fotbalové
  Počet dílů: 16
  Obvyklá délka jednoho dílu: 22 minut
  Hlavní tváře: Ondřej Vetchý, Pavel Kikinčuk, David Novotný, Luděk Sobota, Jakub Kohák.
  Zajímavosti: režisér Jan Prušinovský přišel se svým nápadem nejdříve do České televize, tam byl ale odmítnut s tím, že tento typ seriálu není tím, co současní diváci chtějí vidět.
  Místo tradičního castingu režisér nechal herce podstoupit celá fotbalová utkání, aby poznal, kdo je skutečně trochu schopný fotbalista.
  Když se Ondřej Vetchý dozvěděl, že roli předsedy klubu má hrát Luděk Sobota, chtěl ze seriálu odstoupit. Poté, co však Sobotu viděl v akci, omluvil se mu a v natáčení pokračoval.
  Během natáčení si herci neustále hráli s míčem. Když pak měli jít točit, byli často unavení. Proto jim režisér hry s míčem před natáčením zakázal.
  Nejlepším fotbalistou z řad herců byl David Novotný, který se na popud režiséra po skončení natáčení po více než třech letech vrátil k aktivní kopané a začal nastupovat za bývalý režisérův klub Zadní Třebáň ve třetí třídě.
  Průměrná sledovanost: 1,1 milionu diváků.  Helena (2012)
  Prostředí: rodinné
  Počet dílů: v první sérii 14 dílů, v druhé 12 a ve třetí 16, celkem: 42.
  Obvyklá délka jednoho dílu: 26 minut.
  Hlavní tváře: Sandra Pogodová, Leoš Noha, Martha Issová, Petra Hřebíčková.
  Zajímavosti: Leoš Noha přiznal, že sitcom není zrovna jeho šálek kávy, a tak na casting šel trochu se smíšenými pocity. „Ale lákalo mě, že ta postava, o kterou jsem se ucházel, měla mít ráda pivo a gauč. A tak to mám v životě i já,“ přiznal herec. Nakonec roli získal a jako jediný v seriálu zůstal až do konce. Jinak se obsazení Musilovic rodiny kompletně proměnilo.
  Martha Issová odešla ze seriálu kvůli svému těhotenství.
  Ačkoliv je v civilním životě Sandra Pogodová bezdětná, měla s výchovou tří dětí zkušenosti. Kdysi totiž pracovala v Americe jako au pair v rodině, která měla tři kluky ve věku: 9, 11 a 13 let.
  Seriál se až příliš podobal americkému sitcomu Rosseane natočeném v roce 1998. Podobají se jak fráze, jména někdy i kompletní epizody.
  Průměrná sledovanost: necelý milion diváků

  Policie Modrava (2011)
  Prostředí: vesnické
  Počet dílů: 15
  Obvyklá délka jednoho dílu: 66 minut.
  Hlavní tváře: Jaroslav Satoranský, Soňa Norisová, Filip Tomsa, Ladislav Mrkvička.
  Zajímavosti: scénář ležel několik let v šuplíku a nebylo jisté, zda se seriál vůbec natočí. Režisér Soukup přišel s nápadem už v roce 2007 a v roce 2008 se natočil pilotní díl. Po dvou letech další práce na scénáři se autoři dozvěděli, že se seriál z finančních důvodů realizovat nebude. Až v roce 2012 se peníze sehnaly.
  Herec Jan Pohan, představitel kriminalisty na penzi, který měl na Šumavě chatu, se premiéry nedočkal.  Zemřel čtrnáct dní před odvysíláním prvního dílu. Moc se na seriál těšil.
  Kriminální seriál režisér Soukup před tím nikdy netočil, i když ho prý detektivky vždycky lákaly. Pouze tři díly jsou zpracovány podle skutečných událostí, ostatní jsou fikce.
  Sledovanost: poslední díl vidělo 2, 3 milionů diváků.

  autor ben, dan

  zdroj Aha,cz

  Prokletý seriál?! Aleš Jarý je už desátou »obětí« Četnických humoresek!

  1.

  Antonín Moskalyk (†75)

  Režisér populárního seriálu opustil své četníky 27. ledna 2006. Bylo mu 75 let. Po těžké nemoci zemřel v brněnské nemocnici. Kromě Četnických humoresek ještě natočil mimo jiné film Babička (1971), pohádku Třetí princ (1982) nebo Panoptikum města pražského (1986).

  Antonín Moskalyk
  2.

  Ladislav Lakomý (†79)

  Ladislav Lakomý byl nejenom velký herec, ale také dabér. Na konto si připsal v roce 1998 Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu. Svůj hlas propůjčoval třeba francouzskému herci Jeanu Maraisovi nebo Alainu Delonovi. V roce 2011 podlehl rakovině.

  Ladislav Lakomý ke konci života už nemohl hrát.
  3.

  Karel Jánský (†66)

  Propůjčil svůj hlas J.R. Ewingovi v seriálu Dallas. Karel Jánský podlehl dlouhé nemoci jen den po svém kolegovi z Četnických humoresek, Ladislavu Lakomém.

  Karel Jánský
  4.

  Erik Pardus (†54)

  Představitel Zahálky z Humoresek se přidal ke svým zesnulým kolegům měsíc po nich. Zemřel na rakovinu plic, se kterou se jako těžký kuřák léčil od roku 2010.

  Erik Pardus alias nadstrážmistr Zahálka podlehl dlouhodobé nemoci.
  5.

  Jaroslav Dufek (†77)

  Herec Jaroslav Dufek ztvárnil v Četnických humoreskách roli zemského velitele četnictva. Zemřel na rakovinu v pátek 30. září 2011. Ještě těsně před svou smrtí však hrál v Mahenově divadle. I přes velké bolesti se dokázal tehdy postavit na jeviště.

  Jaroslav Dufek
  6.

  Ondřej Mikulášek (†60)

  Herec Ondřej Mikulášek zemřel nečekaně ve svém bytě v Brně. „Příčinou smrti bylo patrně srdce,“ potvrdila tehdy hercův skon dramaturgyně Divadla Reduta Ilona Smejkalová. V televizi se proslavil právě rolí strážmistra Františka Řepy v Četnických humoreskách.

  7.

  Věra Galatíková (†69)

  V devětašedesáti letech podlehla herečka Věra Galatíková, členka činohry Národního divadla, pokročilé rakovině plic. „Počítám s tím, že to přijde,“ říkala sama herečka. V Četnických humoreskách hrála maminku doktorky Karličky – Libušky Šafránkové.

  8.

  Jiřina Jelenská (†64)

  V roce 2007 odešla další oblíbená herečka Jiřina Jelenská, která hrála nejenom v Četnických humoreskách roli kuchařky Stely, ale objevila se také například v trilogii Slunce, seno... Podlehla těžké cukrovce, kvůli které jí museli před smrtí amputovat nohu.

  9.

  Miloš Kročil (†72)

  Ve věku 72 let zemřel brněnský herec Miloš Kročil. V Četnických humoreskách sice jenom hostoval, ale i tak si ho diváci v roli majora zapamatovali.

  10.

  Aleš Jarý (†56)

  V sobotu zemřel představitel strážmistra a řidiče Slávy Jirouška. Aleš Jarý podlehl mrtvici. V roce 2008 se už s jednou mozkovou příhodou dokázal vypořádat. Ta poslední však byla o mnoho silnější. Herec se také objevil v seriálu Ordinace v růžové zahradě nebo Stopy života.

  Aleš Jarý

   zdroj Blesk,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář