Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vojtěch Kotek - Václav Kotek

Vojtěch Kotek,*8.1.1988 - herec, moderátor, dabér

 

Vojtěch Kotek patří k mladým hereckým talentům. Narodil se v roce 1988 v Praze, v divadělní rodině.Jeho otec hraje v divadle Járy Cimrmana a matka vystudovala produkci na DAMU. V současné době navštěvuješestileté dvojjazyčné gymnázium v Praze. Po gymnáziu by se chtěl věnovat filmové režii. Mohli jsme ho vidět v řadě především televizních filmů, inscenací a seriálů jako Tuláci, Smrt pedofila, Josef a Ly, I ve smrti sami, Pojišťovna štěstí, kde se objevil v roli Ondry.

Příležitost v celovečerním hraném filmu mu přinesl film Únos domů režiséra Ivana Pokorného a především role Rendyho ve filmu Snowboarďáci (2004) Karla Janáka. V roce 2006 měl premiéru celovečení film Rafťáci (r. Karel Janák), kde si stejně jako ve Snowboarďácích zahrál po boku Jiřího Mádla. Má za sebou divadelní a dabingovou zkušenost (především jako český hlas čaroděje Harryho Pottera).

Vojta v současné době studuje Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Naposledy hrál ve filmu O život, který měl nedávno premiéru.

Autor: badinka

zdroj Osobnosti,cz

Po maturitě na gymnáziu byl přijat na Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku, kde studuje filmovou režii. Už od mládí se uplatňuje v herecké profesi – zejména ve filmech. Hraje ale i v činoherních inscenacích - v současné době hostuje v pražském Divadle Palace (v Gersheových Motýlech hraje Dona Bakera) a v Činoherním klubu (Duch Josefa Swana v Carrové hře U kočičí bažiny).

Filmoví diváci ho znají už asi z patnácti filmů, věnuje se i dabingu. Popularitu mu přineslo zejména účinkování ve filmech Snowboarďáci (Rendy) a Rafťáci (Dany).

V představeních Činohry Národního divadla už účinkoval ve svých dvanácti letech – jako člen dětského komparsu běhal po jevišti v inscenacích Maryši bratří Mrštíků a v Bulgakovově Mistrovi a Markétce.

ROZHOVORY
 

Vojta Kotek: Jsme moc vybíraví, v partnerech i možnostech. Až přebereme

ERIKA A ADAM. Dělí je celá jedna generace, Adam je navíc syn nejlepší kamarádky. Vzájemné sblížení se už ale nedá vzít zpátky… Ivana Chýlková a Vojtěch Kotek.

ERIKA A ADAM. Dělí je celá jedna generace, Adam je navíc syn nejlepší kamarádky. Vzájemné sblížení se už ale nedá vzít zpátky… Ivana Chýlková a Vojtěch Kotek. Autor: Bontonfilm

25.10.2011

Praha /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – V novém filmu Alice Nellis Perfect Days hraje o generaci mladšího partnera hlavní hrdinky. Scénář vznikl podle divadelní hry britské autorky Liz Lochhead, která se přes šest let hrála úspěšně v Divadle Na zábradlí. Kotek hraje na plátně Adama, milence Ivany Chýlkové. S Vojtěchem Kotkem jsme si povídali o natáčení filmu Perfect Days, humoru Ivany Chýlkové a odsouvání zásadních životních rozhodnutí.

 

Jaký jste měl pocit před první klapkou?

Že budu hrát ve dvojici s Ivanou Chýlkovou jsem věděl. Ale je pravda, že to proběhlo poměrně rychle, protože Alice dlouho nemohla najít správné obsazení a nakonec mi z castingu zavolali asi den před zkouškami. Já šel ještě ten den na schůzku, přečetl kousek ze scénáře – tu scénu, kdy je Adam poprvé u Eriky v bytě – Alice řekla, že si to rozmyslí a deset minut poté, co jsem vyšel na ulici, volala, jestli to chci dělat. Já řekl: jasně!

Těšil jste se na spolupráci s ní?

Moc. Je to režisérka, která mě baví, její filmy mě baví. Nikdy dřív jsme se nesešli, byl jsem moc rád. Navíc tahle role byla něco úplně jiného, než co jsem dělal předtím. Mladý milenec zralé ženy, znovunalezený syn její přítelkyně, povahově zajímavý mladík.

Věděl jste, jaké scény vás čekají? Že to bude eroticky nabité, s tancem a tak?

To jsem začal řešit až pak. To víte, že mi bylo po těle různě. Měl jsem sice kdysi starší partnerku, ale věkový rozdíl byl zhruba deset let. Zatímco tady nás dělí celá generace. Měl jsem obavy, aby tomu diváci uvěřili. Ale spolehl jsem se na Alici, že tyhle věci uhlídá.

Jaká byla Ivana Chýlková partnerka? Sedli jste si?

Alice Nellis má ironický pohled na život, na vztahy a lidi. A Ivana to má podobně. I když měla často za sebou celý den práce, doma, na zkoušce, v divadle a pak teprve v noci natáčení, byla s ní legrace. Neslo se to ve stylu – cha cha, já jsem tak vyřízená, že už ani nevím, co se se mnou děje… Tak jsme si to docela užívali. Oba jsme se snažili navzájem uvolnit a vydat ze sebe to nejlepší.

Perfect Days jsou o ženě, která má v první řadě kariéru, společenský život a přátele, a někde na konci dítě. Které pak najednou ne a ne přivést na svět. Co si myslíte o tomhle trendu?

To bylo právě téma, které mě na scénáři lákalo nejvíc. Shodou okolností jsme přesně tohle řešili s mou někdejší starší partnerkou, o níž jsem mluvil. Měla deset let náskok a já začal mít od určité chvíle pocit, že by už měla být jinde. I když jsme to měli obráceně než ve filmu. Mně bylo dvacet, a cítil jsem, že ji zdržuju, že by měla už být dál, mít dítě a já že na to ještě nejsem připravený. Že chci dělat jiné věci. Svou roli hrála i její kariéra. Dnes to řeší řada žen. Dřív měly páry děti po dvacítce, teď se ale hranice posouvají, přebíráme životní způsob ze západu a rodičovství se odkládá někam ke třiceti. Což ale nemusí vždycky vyjít.

Ono je to dáno i společenskými možnostmi, jaké naše matky nebo babičky neměly.

Právě. Ve filmu to taky silně zaznívá – městské prostředí, kde je spousta podnětů, jež člověka uhranou. Podporuje to v nás pocit, že je na všechno čas, i na partnera, na dítě, říkáme si – s tímhle přece nemusím být napořád, třeba na mě jinde čeká někdo lepší. A tak plyne čas a my pořád přebíráme a najednou jsme sami a bezdětní, početí se nedaří a máme problém jako hrom.

Mimochodem, máte taky své perfect days?

Mám. Všechny ty, kdy můžu být se svou babičkou. Moc rád ji poslouchám, spoustu toho prožila, umí vyprávět a já si vážím každé chvíle s ní. Mimochodem, ona je taky příkladem ženy, která si po krátké známosti vzala dědu a vydržela s ním celý život. Je pravda, že tehdy sehrávaly roli existenční důvody, kvůli kterým ženy s muži zůstávaly. Ale jejich vztah i vzájemnou lásku a úctu to zároveň posílilo. Myslím, že i o těchhle hodnotách náš film vypráví.

Přemýšlel jste o tom, jestli taky budete umět zpomalit a poznat chvíli, kdy je čas na rodinu?

Řekl bych, že jo. Mám to trochu jinak než někteří moji vrstevníci. Jsem v jednom kole odmala, daboval jsem, cestoval, od Snowboarďáků dostal můj život rychlý spád. Byla to spousta zážitků a zkušeností. Ale cítím, že už se blíží čas, kdy se usadím. Stává se mi, že si u některých akcí říkám – proč do toho zase lezu? Padám na hubu, pak to někdo zkritizuje, mám to zapotřebí? Chtěl bych mít rodinu už brzo, protože vím, že dá mně i mé práci nový impuls. Už to nebudu dělat jen pro sebe, ale pro někoho, koho mám rád. A moc se na to těším.

Autor: Jana Podskalská

zdroj Deník,cz
 
 
 

 

Vojta Kotek s Berenikou Kohoutovou a Valerií Rónovou (vpravo)

Vojta Kotek s Berenikou Kohoutovou a Valerií Rónovou (vpravo)Foto: Instagram Sedmilhářky

Vojta Kotek má novou přítelkyni. Randí s touhle zatraceně sexy brunetkou

25. dubna 2017 10:01

Herec a režisér Vojta Kotek má novou přítelkyni. A je to velmi čerstvá záležitost. Seznámili se na oslavě narozenin Jiřího Bartošky teprve před měsícem. "Byl jsem ve správný čas na správném místě," řekl Top Staru Kotek.

 

Jeho novou přítelkyní je grafička a ilustrátorka Valerie Rónová. "Jsme v období hájení, je to čerstvý, ale jsme šťastní," potvrdil nový vztah Kotek.

Pár už spolu vyrazil i na výlet do Londýna. O romantický pobyt ale nešlo, letěli pro věci Valerie, která v Londýně žila. "Nakonec to ale celkem romantický bylo," dodal s úsměvem Kotek. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

Vojta Kotek jako František Štěpán Lotrinský

Vojta Kotek jako František Štěpán LotrinskýHerminapress

Poznali byste hvězdu Snowboarďáků v historickém kostýmu? Takhle vypadá Vojta Kotek jako manžel Marie Terezie!

3. května 2017 5:55

Je doslova v jednom kole, nestěžuje si a maká na plné obrátky. Herec a muzikant Vojta Kotek (29) připravuje s kapelou nové album, koncertuje a hraje hlavní mužskou roli v chystané dvoudílné minisérii Marie Terezie, která se momentálně natáčí na zámku v Kroměříži.

 

A také je tak trošku cestovatel, protože aby vše stihl, musí být pokaždé na jiném místě. „Je to trošku honička, ale až na to cestování velice příjemná. Víte, hrát manžela Marie Terezie, Františka Štěpána Lotrinského, ač jsme teprve v počátcích natáčení, je paráda. Prostě splnil se mi touhle rolí sen, ve který jsem příliš nevěřil. Není to o tom, že bych si vybíral, ale o příležitosti, a ta v podobě téhle role přišla a jsem hrozně rád,“ nechal se slyšet nadšený Kotek.

Mezi filmovými fanoušky je zapsán hlavně jako komediální herec, naposledy se představil například v Padesátce nebo v Prázdninách v Provence, ale sám říká, že nechce být zařazen jen do jedné škatulky.

„Hodně mě baví hrát dramatické role a velice motivující je to, že mně na začátku lidé nevěří, a pak jsou dost překvapení, že to jde. Popravdě je zajímavé, že takových rolí se mi dostává víc od zahraničních, a nikoliv českých režisérů,“ s úsměvem vysvětlil Kotek, který si natáčení užívá.

„František Štěpán je ale tak trochu historicky opomíjenou postavou, možná neprávem. Byl to obchodní talent, který vydělával neuvěřitelné peníze a díky jim mnohému pomohl. Já, když jsem ho studoval, tak jsem ho měl a mám rád,“ dodal herec.

František Štěpán Lotrinský byl ovšem ve své době nejen zdatný obchodník, ale i velice starostlivý otec, který s láskou pečoval o šestnáct dětí, které měl s Marií Terezií.

„To já si jako Vojta Kotek nedokážu představit. Kolují nejrůznější drby, že jich měla možná i víc, a zda všechny vůbec byly jeho. Ale to vynechme, drby jsou drby. Víte, on do toho světa škrobeného protokolu moc nepatřil. Byl velice živý, zábavný společník, pro mě ideál a fajn chlap,“ uzavřel Kotek. 

Líbí se vám Vojta Kotek jako manžel Marie Terezie?

 
 

Anna Veškrnová , Super.cz

 
 

Václav Kotek,*1952 - herec, kulisák, manažer

 

Václav Kotek (* 1952) je bývalý kulisák, posléze herec a manažer Divadla Járy Cimrmana.Jeho synem je český herec Vojtěch Kotek. Vystupuje celkem ve dvanácti dramatech uváděných tímto divadelním souborem. Jsou to hry Vyšetřování ztráty třídní knihy (postava Zemského školního rady), Hospoda Na mýtince (Trachta), Vražda v salonním coupé (stevard), Němý Bobeš (Bobeš), Dlouhý, Široký a Krátkozraký (pocestný), Posel z Liptákova (Schmoranz), Lijavec (mlynář), Blaník (Šlupka), Záskok (dvojrole Jozífka a Bárty), Švestka (dvojrole Emilky a Nastoupila), Afrika (Uku) a České nebe (Radecký).

V roce 2007 vedl výpravu do ruského pohoří Altaj, která tam provedla úspěšný výstup na dosud nepojmenovanou horu tohoto pohoří dosahující nadmořské výšky 3610 metrů. Dobytý vrchol pak pojmenovali „Hora Járy Cimrmana“. Součástí výpravy byli vedle Kotka i jeho syn Vojtěch, dále horolezec Radek Jaroš,dále Evžen Hart či Jan Herzmann.

zdroj Wikipedie,cz

Mladík na fotce se později proslavil díky teenagerovským komediím.

Mladík na fotce se později proslavil díky teenagerovským komediím. Foto: Archiv České televize

Kdo je ten vyjukaný fešák na fotce? Vyrostl z něj sexy idol náctiletých slečinek, který nedávno pěkně přibral

9. ledna 2015 8:56

Populární herec Vojta Kotek (27), který včara oslavil sedmadvacáté narozeniny, patří už více než deset let k idolům náctiletých dívek. Ty ho zbožňují od té doby, co s Jirkou Mádlem zazářil ve filmech Snowboarďáci a Rafťáci.

 
 
 

Kotek se však na televizních obrazovkách objevil ještě mnohem dříve, než ho zpopularizovaly teenagerské komedie Karla Janáka. Předurčen k tomu byl už jen proto, že pochází z divadelní rodiny. Jeho tatínek je členem divadla Járy Cimrmana a maminka vystudovala produkci na DAMU.

Kotek se od malička věnoval dabingu (svůj hlas propůjčil například postavě Harryho Pottera) a na televizních obrazovkách se poprvé objevil ve třinácti letech, když mu hlavní roli ve snímku Tuláci svěřil režisér Vít Olmer.

O rok později ho diváci měli možnost vidět v roli puberťáka Libora, kterou ztvárnil ve filmu Únos domů. Než se Kotek s Mádlem definitivně proslavili v komedii Snowboarďáci, zahrál si Kotek menší roli ve filmu Smrt pedofila.

Kotek byl už jako náctiletý fešácký klučina s něžným kukučem, který patřil k velkým idolům dospívajících dívek. Dnes už ale jako prvoplánový krasavec rozhodně nevypadá. Viditelně přibral, a postupně z něj vyrostl vyzrálý herec s mužnou tváří, což mu sedí mnohem víc, než jeho původní roztomiloučká vizáž. 

 

Anna Veškrnová, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář