Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlado Müller - Richard Müller

Vlado Müller,*19.3.1936 - 20.6.1996 - slovenský herec

Vladislav (Vlado) Müller, narozený 19. března 1936 v Bratislavě, byl slovenský herec, otec zpěváka Richarda Müllera.

V roce 1954 absolvoval Odborný divadelný kurz na Státní konzervatoři v Bratislavě. V letech 1954 - 1956 a 1956 - 1966 byl členem Krajského divadla v Nitře. Vojenskou základní službu vykonával jako herec Armádního divadla v Martině (1956 - 1958). V letech 1966 - 1990 byl členem činohry Novej scény v Bratislavě. Od roku 1990 podnikal, byl majitelem denního baru a restaurace. V divadle vytvořil desítky výrazných charakterních postav vážného i komediálního charakteru. Mimo divadelní činnosti se od začátku 60. let 20. století uplatnil výrazným způsobem v českém a slovenském filmu, televizi, rozhlase a dabingu. Významné herecké příležitosti mu poskytla televize ve filmech (např. Bašta - 1969, Americká tragédia - 1977, Chlap prezývaný Brumteles - 1982) a v seriálech Straty a nálezy (1975), Louis Pasteur (1979), Přátelé zeleného údolí (1979).

V roku 1979 dostal titul zasloužilý umělec.

zdroj Osobnosti,cz

Richard Müller,*6.9.1961 - slovenský zpěvák

 

Richard Müller (* 6. září 1961, Hlohovec) je slovenský zpěvák a hudebník, průkopník elektronického popu na Slovensku. Je synem herce Vladislava Müllera a herečky Elišky Müllerově. Život V roce 1985 absolvoval studium filmové a televizní dramaturgie a scenáristiky na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Během studia se věnoval zejména publicistické činnosti v časopisech…

 

 

 

Populár a Gramorevue.

První nahrávku, skladbu "Rádio", nazpíval se skupinou Burčák Pavla Daněk. V roce 1984 založil hudební skupinu Banket. První veřejné vystoupení absolvoval v roce 1984 na Bratislavské lyře s písní "nepoznán". V roce 1989 vyhrál Bratislavskou lyru. Je autorem a spoluautorem scénické hudby k filmům (např. Koupelnový hráč, divadelním inscenacím i muzikálu Baal (1991) (s Andrejem Šeban) podle divadelní hry Bertolta Brechta. V polovině 90. let 20. století zpíval v kultovní formaci PPF se špičkovými hudebníky Andrejem Šeban, Oskar Rózsa a Marcelem Buntajom. moderoval rozhlasové relace i televizní talkshow Müllerád a Promülle.

Herecky hostoval v seriálu Panelák.

Jeho bývalou manželkou je televizní hlasatelka a moderátorka Soňa Müllerová s níž má dvě děti Emmu a Filipa.

zdroj: i15,cz

Richard Müller prožívá smutek...

Richard Müller prožívá smutek... Hermína

Známý zpěvák v slzách: Zemřela mu milovaná maminka

14. června 2014 18:12

Slovenskému zpěvákovi Richardu Müllerovi zemřela milovaná maminka. Server topky.sk v sobotu uvedl, že Eliška Müllerová skonala ve čtvrtek ve věku 83let v domově důchodců ve městě Senec.

„Skonala ve spánku,“ uvedl serveru nejmenovaný zdroj. „Jsem smutný. Měl jsem s mámou velmi blízký vztah. Vzhledem k vysokému věku a zdravotnímu stavu se to sice dalo očekávat, ale i tak mě to šokovalo,“ řekl Müller. Pohřeb paní Müllerové se uskuteční příští týden.

Červen bude pro zpěváka měsícem velmi smutných vzpomínek. Jeho otec Vlado Müller totiž zemřel 20. června 1996. 

Ivan Vilček, Super.cz

Richard Müller neodpustil ani po smrti: Z dědictví po otci jsou jen ruiny!

Richard se o své dědictví vůbec nezajímá.
8. července 2014 ● 05:02

Zpěváku Richardu Müllerovi (52) osud v poslední době uštědřil velkou ránu. Před měsícem pohřbil milovnou maminku Elišku (†83). Měsíc předtím i nevlastní matku, partnerku svého otce Vladimíra Müllera (†60). S otcem přitom neměl vůbec idylický vztah. Od puberty, kdy se jeho rodiče rozvedli, k sobě nedokázali najít cestu. Přesto mu otec před smrtí odkázal svůj majetek.

Od chvíle, kdy se jeho rodiče rozvedli a Richard právě nastoupil ke studiu na vysoké škole, se už nikdy neviděli. Ztratili o sebe zájem a víckrát se svůj vztah nepokusili napravit. Legenda slovenského filmu Vladimír Müller zemřel v roce 1996. A i přes dávno pohřbený vztah se synem se mu rozhodl odkázat chatu v Záhorí. Richarda ale ani dědictví rodinné chaty neobměkčilo.

Právě na ní celá rodina ještě před rozvodem jezdila a společně trávila volné chvilky. „Na Záhoří mám silné vazby, máme tu dlouhé roky až desetiletí chatu. V době svého dětství jsem sem pravidelně jezdíval. Otec tam trávil každou volnou chvíli", prozradil dříve Müller.

Zpěvák se o rodinné dědictví ale vůbec nezajímá. Na chatu nejezdí, nijak se o ni nestará a ta je teď v dezolátním stavu. Vypadá doslova na spadnutí. A vypadá to, že ani do budoucna se nic nezmění. Müller zřejmě nedokázal ani roky po smrti svého otce mu odpustit, že opustil rodinu a našel si místo jeho matky novou lásku.

Autor: luz

zdroj Blesk,cz

Richard Müller po smrti maminky vyšel z úkrytu: 2letý syn ho vytáhl na procházku

 
Richard Müller na procházce se synem Markusem
 

 

Markus je benjamínkem rodiny a dělá jí jen samou radost. A té křehký obr Richard poté, co mu letos v červnu zemřela jeho milovaná maminka Eliška, potřebuje hodně. „Mně úplně stačí, když můžu jen sedět a dívat se na něj. Stačí mi málo, aby mi dělal radost, ale to se týká, myslím, každého rodiče,“ nechal se slyšet pyšný tatínek Rišo, když byl Markusovi asi rok.
Od té doby už uplynulo už hodně vody a Markusovi budou v půlce února už tři roky. Pokroky jsou tak na něm vidět den ode dne. Markus se už také čím dál více začíná zajímat o věci kolem sebe. Když ho táta Richard vzal na výlet do Vysokých Tater na Štrbské Pleso, víc ho zajímal metrový klacek, který sebral na zemi, než nějaké focení s tátou, natož pózování do objektivu.
Z focení podle výrazu nebyl nadšený ani Müller, který si v Tatrách dopřává trochu relaxu a pohody s rodinou před svými prosincovými koncerty. Nakonec však fotku umístil na svůj facebook, aby projevil trochu dobré vůle při komunikaci se svými fanoušky.
Autor: Facebook.
Autor: šim
zdroj Blesk,cz
 

Zpěvák Richard Müller: Zhubl a ukázal syna!

22. června 2015 ● 18:55

Richard Müller (53) je k nepoznání! Nejprve se dal na hubnutí, teď se dal navíc i ostříhat. S výslednou podobou se pochlubil na sociální síti, kde zveřejnil společnou fotku s nejmladším synem Markusem (3).

Markus, kterého má zpěvák s partnerkou Vandou Wolfovou (43), podobu se slavným tátou nezapře. Na snímku je to díky jejich novému letnímu účesu zcela patrné. „Letní model. Tatínek se sice nejdřív trošku bránil, ale nakonec jsme je oba ostříhali,“ odhalila na Facebooku Wolfová, která je úspěšnou vrcholovou manažerkou světově známé firmy.

Podle fanoušků udělal Müller dobře, když Vandu poslechl, novou image mu totiž většina chválila. Dokonce se objevil i názor, že kratší sestřih zpěvákovi opticky ubral pár kilo. Vzhledem k tomu, že Richard opravdu nedávno dost zhubl, má jistě z pozitivních ohlasů radost.

Müller s Wolfovou tvoří pár již sedm let. Zpěvák byl předtím patnáct let ženatý s moderátorkou Soňou Müllerovou. Mají spolu dvě (dnes již dospělé) děti – Emu a Filipa.


 
 

 
Autor: haj
zdroj Blesk,cz

Richard Müller s dcerou

Richard Müller s dcerou Foto: facebook R. Müllera

Pyšný taťka Richard Müller se pochlubil dcerou: Tahle čerstvě vystudovaná kráska byla ještě nedávno modelkou

14. března 2017 17:16

Slovenský zpěvák Richard Müller (55) se dmul pýchou. Jeho jediná dcera Ema (22) ve Francii úspěšně dostudovala obor módní marketing a Richard nemohl chybět u slavnostní promoce.

Atraktivní mladá dáma se nějaký čas věnovala ve Francii modelingu, ale protože ji štvaly neustálé diety a důraz na váhu, s chozením po mole sekla a začala se věnovat studiu, což je možná škoda, protože půvab určitě neztratila.

„Moje dítě,“ pochlubil se na sociální síti zpěvák společnou fotkou z promoce. Emu má Richard Müller z manželství se slovenskou hlasatelkou a moderátorkou Soňou Müllerovou (55). Společně mají ještě syna Filipa (26). Se současnou partnerkou Vandou vychovává ještě syna Markuse (5). 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář