Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vladimír Dlouhý - Oliver Dlouhý - Michal Dlouhý - Petra Jungmanová

Vladimír Dlouhý,*10.6.1958 - 20.6.2010 - herec

 

Začínal jako představitel dětský rolí, z nichž nejznámější je asi postava postiženého chlapce z filmu Už zase skáču přes kaluže (1970). Vystudoval herectví na konzervatoři v Praze, hrál v pražském Divadle Na zábradlí, divadle Rokoko a nyní je v angažmá v Divadle na Vinohradech. Vytvořil řadu rolí v televizních seriálech (Arabela, Sanitka, Dobrodružství kriminalistiky, O ztracené lásce atd.), pohádkách (S čerty nejsou žerty,1984) i dramatech. Mezi jeho nejúspěšnější snímky posledních let patří drama Bumerang (1996), nominace na Českého lva), nebo komedie Báječná léta pod psa (1997), Knoflíkáři (1998) či Jedna ruka netleská (2003).

Ztvárnil také mnoho významných divadelních rolí například v Divadle na Zábradlí, Rokoku a v posledních letech v Divadle na Vinohradech.

Dlouhý byl ženatý, s manželkou Petrou měl dvojčata. Jeho mladší bratr Michal je také herec.

Vladimír Dlouhý zemřel 20. června 2010 po krátké těžké nemoci ve věku 52 let.

Autor: ikacek

zdroj Osobnosti,cz

Michal Dlouhý,*29.9.1968 - herec

 

Narodil se v Praze v roce 1968 ve znamení vah. Už jako dítě se objevil ve filmu. V letech 1983 - 1989 studoval konzervatoř.

V letech 1989 - 2001 byl na volné noze, od roku 2001 v angažmá v Činoherním klubu v Praze (zahrál si tu mj. ve Zkrocení zlé ženy a Lakomci), hostoval v Národním divadle (Smrt obchodního cestujícího) a ve Švandově divadle (Zabiják Joe, Velká mela, nyní Žebrácká opera). Společně s bratrem Vladimírem hraje v Divadle Kalich ve hře Chvála bláznovství.

Na Letních shakespearovských slavnostech byl Macbethem a Othellem. V Divadle Rokoko jej můžeme vídat v titulní roli Peera Gynta a nyní jako Ichareva v Hráčích. Hraje také v Divadle Palace. Mohli jsme ho vidět v desítkách filmů a TV inscenací (Duše jako kaviár, Sametoví vrazi, Jak chutná smrt, Láska mezi kapkami deště, Swingtime ad.) a seriálů (Dobrodružství kriminalistiky, Na lavici obžalovaných justice a další). Jako výrazný romantický typ si zahrál množství princů a králů (Sedmero krkavců, Žabí král, Modrý pták, Královský slib).

Věnuje se také dabingu − svůj hlas často propůjčuje Bradu Pittovi, Keanu Reavesovi a Michaelu J. Foxovi. V minulé sezoně zaujal také jako tanečník v zábavném televizním pořadu ČT StarDance. Je ženatý, má dcery Aničku a Karolínu.

Michal Dlouhý si zarál také v cyklu TV Nova Soukromé pasti.

Autor: eslash, Taptick

zdroj Osobnosti,cz

26. června 2014 • 12:00

Tajemství smrti Vladimíra Dlouhého (†52): Rakovina zničila celý seriál!

Vladimír Dlouhý při natáčení inscenace Domina.
Vladimír Dlouhý při natáčení inscenace Domina. (Foto ČT, ara)
 
Fotogalerie

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Smrt přišla jako blesk z čistého nebe! Zaskočila rodinu i Českou televizi. Vladimír Dlouhý (†52) pro ni točil i s bratrem Michalem Dlouhým (45) inscenaci s názvem Domina, kterou jste mohli vidět včera večer na ČT1. Měla odstartovat nový seriál, zákeřná rakovina ale vše překazila!

Brněnské studio České televize to zamýšlelo natočit jako pilot k seriálu,“ prozradil režisér Jiří Svoboda. Smrt herce ho zasáhla o to víc, že byl jeho kamarádem. „Mirek byl statečný člověk. Já jsem mu dokonce nabízel, že ho půjdu navštívit. Zdálo se mi, že má veselý hlas. A říkal – nesmíš věřit všemu, co se říká. Já se dám do pořádku a sedneme si na kafe,“ vzpomíná režisér se smutkem v hlase na jeden z posledních telefonátů s Vladimírem Dlouhým, který zemřel jen dva měsíce po natáčení. Byla to tak jeho poslední televizní role.

Děsivé pozadí filmu Kajínek!
Rakovina žaludku, litry kávy, cigarety, minimum jídla i spánku a pracovní vypětí při natáčení filmu Kajínek. To vše se podepsalo na zdraví Vladimíra Dlouhého. Byl zázrak, že se udržel na nohách a dokázal hrát. „V tý svý hubenosti ještě zhubnul a tam došlo k úplnýmu vyčerpání, protože do toho ještě točil. Bylo mu zle. Do toho nejedl a tělo to nevydrželo,“ popisovala v cyklu ČT Příběhy slavných herečka Petra Jungmanová (42) poslední chvíle svého manžela. Od jeho smrti uplynuly 20. června čtyři roky.

Autor:  zej

zdroj Aha,cz

5. září 2012 • 12:00

První otevřená zpověď Michala Dlouhého od smrti bratra Vladimíra: Jeho synové mi říkají »táto«!

Michal Dlouhý
Michal Dlouhý (Aha! – David Kundrát, Martin Hykl, ČTK/Michal Doležal, Showpix.cz, JBJ Film, ara)
 

 
 
 

Až po dvou letech od smrti milovaného bratra Vladimíra (†52) našel herec Michal Dlouhý (44) sílu promluvit o jeho ztrátě. V otevřeném rozhovoru dokonce prozradil, že mu bratrova pětiletá dvojčata Jiří a Jan říkají táto. Rozpovídal se i o tom, jak to doopravdy bylo s Vladimírovým alkoholismem a kvůli čemu se několikrát porvali.

 

Když Vladimír Dlouhý v červnu před dvěma lety zemřel, Michal se rozhodl, že se o jeho rodinu včetně vdovy Petry Jungmannové (40) postará. A tak se také stalo. „Jsme v intenzivním kontaktu, jezdíme na dovolené a navštěvujeme se. Když celý den běhají s našima holkama a slyší pořád »tatí, tatí,« tak mi taky začnou říkat »táto«. Jsem náhradní táta a hrozně mě to těší. Koneckonců, brácha si to tak přál,“ řekl dojatě v rozhovoru pro časopis Týden Michal.

Ten navzdory mínění okolí, že Vladimír propadl démonu alkoholu, tvrdí, že alkoholikem nebyl. „Nebyl závislý, jen pil. Vědomě a kontrolovaně. Kdyby chtěl, mohl přestat, byl pánem situace,“ řekl Michal, kterého bratrovo sebeničení zžíralo. „Skoro tři čtvrtě roku jsme spolu nemluvili. Mně nevadilo, že pije, ale to, že když byl opilý, měl tendenci řídit auto. A to byl důvod, proč jsme se do sebe pustili,“ tvrdí Michal, který se proto s bratrem dokonce několikrát popral.

 

Autor:  nik

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

 

10. července 2014 • 12:25

Vladimír Dlouhý (†52) usilovně "pracoval" na svém konci: Proč se tak ničil?

Kontrast mezi princem Petrem z Arabely a nikotinem, alkoholem a rakovinou zdevastovaným Vladimírem Dlouhým krátce před smrtí.
Kontrast mezi princem Petrem z Arabely a nikotinem, alkoholem a rakovinou zdevastovaným Vladimírem Dlouhým krátce před smrtí. (Foto: Aha! – David Kundrát, Martin Hykl, Marek Pátek)
 
 

 

 

 

 

 

Před nedávnem jsme si připomněli smutné čtyři roky, které uplynuly od smrti výborného herce Vladimíra Dlouhého, jehož poslední léta života poznamenala nemoc a extrémní životní styl. Přesto i tak ztvárnil několik dalších nezapomenutelných rolí. Jeho smrt byla neodvratná a někdejší dívčí idol tomu napomáhal, jak jen to šlo.

Začal pít kvůli vředům

Herecký génius Vladimíra Dlouhého byl zmítán alkoholem a těžkou nikotinovou závislostí.  To spolu s vleklými problémy se žaludkem stálo na počátku dlouholetých lapálií. "Pivo mi zůstalo jako dědictví od žaludečních vředů, nemohl jsem pít nic jiného, dokonce mi bylo doporučováno. Patnáct let byly vředy moje katastrofa, trpěl jsem jako zvíře. Ztratil jsem třetinu života v bolestech," řekl v jednom z rozhovorů.


Z nemocnice do hospody

Vážné problémy pokračovaly i poté, když poničený žaludek napadla zhoubná rakovina. Během operace o kus orgánu přišel a lékaři mu definitivně zakázali pít a kouřit. To se ovšem Vladimírovi nepozdávalo, dokonce během hospitalizace "Na Karláku" utíkal do hostince holdovat svým zlozvykům. A to i poté, když se přidala rakovina slinivky a byl závislý na kapačkách. Přesto ho na pár hodin propouštěli na představení a Dlouhý se nezapomněl stavit ve svém oblíbeném lokále.
Smrt v nikotinovém oparu

Nic nepomohlo domlouvání přátel, herečky a životní partnerky Petry Jungmannové (42), nic nepomohlo, že měl dva krásné malé syny. Ve svém sebezničujícím extempore pokračoval neúnavně do poslední chvíle. Český film, divadlo a rozhlas tak předčasně přišel o výraznou postavu věčného Petra z Arabely.

Autor:  moc

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

Michal Dlouhý s manželkou

Michal Dlouhý s manželkou Hermína

S touhle nádhernou blondýnkou má herec Michal Dlouhý už dvě dcery. Poprvé promluvil o soukromí!

13. července 2014 14:55

Herec Michal Dlouhý se objevil na závěrečné párty filmového festivalu v Karlových Varech dokonale sladěný se svojí manželkou Zuzanou. Oblékla si červenou róbu a Michal zase doplnil svůj černý oblek červeným kapesníčkem.

"To je práce manželky, ta nás sladila," řekl Super.cz Dlouhý, který v Karlových Varech strávil dva dny. "Jeli jsme si odpočinout od dětí, máme dva krásné dny jenom pro sebe a pěkný večer," prozradil herec. "Děti hlídá Míšova maminka, s Michalem jsme spolu sami tak jednou za čtvrt roku," doplnila ho Zuzana Dlouhá, která má s Michalem dcery Aničku a Karolínu.

Celá rodina se nyní chystá na společnou dovolenou. "Pojedeme s rodiči i dětmi do Toskánska. A vlastně budeme zase sami, protože rodiče tam nemáme náhodou, ale také na to, aby nám děti třeba jeden večer pohlídali," dodal s úsměvem Dlouhý. 

Gabriela Wolfová, Saša Šeflová, Super.cz

 

Princezna Adélka a mlynář Petr propadli lásce i mimo kameru.

Princezna Adélka a mlynář Petr propadli lásce i mimo kameru. Foto: reprofoto: S čerty nejsou žerty

Utajovaná vášeň z pohádky S čerty nejsou žerty: Vladimír Dlouhý svedl nevinnou princeznu!

2. listopadu 2014 12:30

Petře, Petříčku, chlapče rozmilý, my bychom se k sobě tolik hodili… Popěvek z dnes již nesmrtelné pohádky S čerty nejsou žerty, v níž excelovali Viktor Preis, Jaroslava Kretschmerová, Josef Kemr nebo Josef Nárožný s vládcem pekla Karlem Heřmánkem, si představitelka krásné princezny Adélky Monika Pelcová mohla prozpěvovat i v soukromí. I když léta tvrdošíjně zapírá, že by s Petrem neboli Vladimírem Dlouhým na place zažila něco víc, než jen přátelství, herečka, která se zhostila role její nafoukané sestry Angelíny, nyní prozradila, že dvojici opravdu na natáčení spalovala vášeň!

„Ondra Vetchý a Mirek Dlouhý byli ve věku, kdy si dělali zářezy. Mohli mít každou, na kterou si ukázali. V té době soutěžili, kdo bude mít lepší skóre. A když se na scéně objevila Monika Pelcová, tedy Adélka, které bylo šestnáct let, bylo o zábavu postaráno,“ prozradila Nedělnímu Aha! Dana Bartůňková, která si s gustem zahrála nesnesitelnou starší dceru knížete Josefa Sličného (Josef Kemr).

Monika, která pocházela z Olomouce, byla ještě cudná a nevinná a navíc ji celou dobu hlídal na place tatínek. „Holka se celou dobu držela, ale jeden večer tam zůstala sama a…“ směje se Angelína. Podle ní byla tahle milenecká zkušenost pro Mirka Dlouhého jen jednou z mnoha, ale Monika se do herce bláznivě zamilovala.

„Byla to její první, a tudíž největší láska. Když Mirek zemřel, strašně ji to sebralo a na pohřbu upřímně plakala,“ dodala herečka, která se na rozdíl od filmové sestry ve světě filmu objevuje doteď. To představitelka Adélky si zahrála jen jednou, pak se stala učitelkou. 

David Zápal, Super.cz

Oliver Dlouhý,*1988 - podnikatel

Oliver Dlouhý

Oliver Dlouhý Foto: reprofoto FTV Prima

Miliarda sem, miliarda tam: Brácha zesnulého Vladimíra Dlouhého a hvězdy Bohémy Michala se topí v penězích!

26. února 2017 12:35

Málokdo to ví, ale dva slavní herečtí bratři Vladimír Dlouhý (✝52), který zemřel před sedmi lety, a Michal Dlouhý (48), jenž naposledy zazářil v seriálu Bohéma, mají ještě jednoho bráchu, o dost mladšího. Oliver Dlouhý (29) není slavný v šoubyznysu, ale v obchodu už tak, že o něm píší po celém světě. Jeho firma má tržby v řádu miliard korun.

Oliver sice taky chodil do dramatického kroužku, ve finále se ale věnuje byznysu. Před lety totiž letěl s přítelkyní do Portugalska a zjistil, že přímé spoje jsou drahé. Sám si našel pětkrát levnější spoj přes Itálii, a když se vrátil domů, vymyslel vyhledávač letenek, který mu neuvěřitelně vynáší.

Před třemi lety jeho firma měla obrat 145 miliónů korun, loni už kolem 8 miliard s čistým ziskem zhruba 150 miliónů. A každý rok mají přicházet tržby v násobcích těch předchozích.
Kvůli tomu ho uznávají vyloženě po celém světě. I rodina mu přeje, přestože s bratrem Michalem vedl debatu ohledně náhlého zbohatnutí.

„Bylo to hodně nad ránem. Míša říkal, že se mu líbí, jak to má, že by to neměnil. Chápu ho, má kolem sebe hodně dobrých kamarádů. Říkal mi, že kdyby teď nějak výrazně zbohatnul, že by ztratil spojení se svými přáteli. Mně to dává smysl, byť mně se to nestalo. Nemám pocit, že bych s kamarády z dětství nebo gymplu ztratil témata na rozhovor,“ řekl Oliver v Radiožurnálu před časem.

Oliver je velmi žádaným zaměstnavatelem. V Brně v ústředí mají jeho lidé houpačky, posilovnu, saunu, mohou jít na bezplatné masáže, nebo hrát hry na konzolích. A povoleni jsou i domácí mazlíčci. Zaměstnává ale i lidi na Fidži nebo na Ukrajině. 

David Zápal , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář