Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vít Olmer - Simona Chytrová

Vít Olmer,*19.6.1942 - herec, scénárista, režisér

 

Vít Olmer je český herec, scénárista, spisovatel a režisér. Jako herec začínal v mosteckém divadle, v roce 1964 ukončil studium herectví na DAMU, v roce 1966 pak studium filmové režie na FAMU.

Jeho manželkou je herečka Simona Chytrová.

zdroj Osobnosti,cz

Simona Chytrová,*13.7.1962 - herečka, kostýmní výtvarnice

 

Narodila se ve znamení Raka roku 1962 a je manželkou filmového režiséra a někdejšího herce Víta Olmera, s nímž má 18letého syna Víta, který studuje na Francouzském lyceu v Praze.

Od pěti let se Simona věnovala sportovní gymnastice a baletu. Jako třináctiletá vyhrála v roce 1975 titul Mistryně republiky ve sportovní gymnastice a dostala se i do reprezentace.

Tehdy ji trénovala mj. i Věra Čáslavská. S gymnastikou však ze zdravotních důvodů časem skončila.

Osm let pak působila v Semaforu ve skupině J. Suchého, kde začala také s navrhováním kostýmů.

Roku 1991 si zahrála jednu z hlavních rolí (Janinku Pinkasovou) v prvním soukromém filmu po roce 1945 Tankový prapor, režiséra Víta Olmera. Hrála ještě v několika jeho filmech, jako např. Playgirls, Ještě větší blbec, než jsme doufali, Waterloo po česku a v dalších.

Později však herectví poněkud opustila a zabývala se jen kostýmním návrhářstvím.

Manželem Simony Chytrové je český herec a režisér Vít Olmer, mají spolu jednoho syna.
Politické působení
Je členkou strany Věci veřejné.

Do politiky se pokoušela vstoupit, když v komunálních volbách v roce 2010 kandidovala ještě jako nestraník za Věci veřejné do Zastupitelstva Městské části Praha 5, ale neuspěla.

Na sjezdu Věcí veřejných v lednu 2014 v Hradci Králové byla zvolena místopředsedkyní strany. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 bude kandidovat na 2. místě kandidátky Věcí veřejných.
 

Autor: dino, barpa

zdroj Osobnosti,cz

Herečka Chytrová ukázala na veřejnosti rozkrok: Všemu přihlížel její manžel!


 
25. září 2014 ● 18:51

Herečka Simona Chytrová (52) je jedno velké překvapení, když už se někde objeví, je z toho docela pozdvižení. Včera šokovala všechny přítomné, když vystřihla gymnastickou hvězdu, čímž všem ukázala své černé kalhotky!

 

Simona Chytrová zazářila především jako představitelka Janinky ve snímku Tankový prapor. Málokdo však o ní ví, že ve svém šuplíku skrývá titul Mistryně republiky ve sportovní gymnastice a baletu. A protože všem chtěla dokázat, že některé věci se prostě nezapomínají, předvedla jeden z gymnastických prvků – tzv. hvězdu.

 

Na tom by asi nebylo nic špatného, kdyby v tu chvíli neměla na sobě minisukni a černé silonky. Díky tomu, během jejího artistického výkonu ukázala víc, než možná sama chtěla. Na přítomné pány a dámy v tu chvíli vykoukly její kalhotky a k tomu ne moc lichotivý bílý rozkrok „štramplí“.

Menší šok a rozčarování poté musel krotit Simonin manžel výtvarník, herec a režisér Vít Olmer (72), který bryskně začal komentovat křest nového DVD Bony a Klid 2. Přece jen herečce je už lehce přes padesát a takové činy by měla nejdříve konzultovat, než se k nim nechá tzv. vyprovokovat.

 
 
 
Autor: senf
zdroj Blesk,cz

Režisér Olmer po transplantaci jater: s chutí pije víno

6. května 2015 ● 12:24

Režisér Vít Olmer (72) odmítá zákazy lékařů a dál pije. Na venkovní zahrádce ve společnosti manželky Simony Chytrové (52) si dopřával skleničky vína. A to i přesto, že před lety podstoupil transplantaci jater a ledviny, která mu zachránila život.

Režisér Vít Olmer s manželkou Simonou Chytrovou si s několika přáteli udělali příjemné odpoledne v centru Prahy. Na venkovní zahrádce jedné restaurace se všichni sesedli k jednomu stolu a popíjeli víno.

Operaci, která trvala osm hodin a která mu zachránila život, podstoupil před devíti lety. „Každý den musím brát asi padesát léků, ale to se nedá nic dělat, a na kontrolu musím docházet každé tři dny,“ prozradil po operaci režisér.

Játra režisérovi zničila cystóza, tedy nemoc, při které se v orgánu tvoří cysty. „Váha jater s obrovskými cystami činila neuvěřitelných 12 kg,“ svěřil se před časem serveru Domácí dialýza Olmer s tím, že nová játra mu po operaci začala fungovat téměř okamžitě. „Voperovaná játra nastartovala hned na operačním stole, ledvinka zpočátku trochu zlobila, u ní to bylo takové buď, anebo,“ svěřil se Olmer před lety v rozhovoru po deník Aha!

Předtím rok a půl pravidelně docházel na dialýzu a jako každý jiný pacient měl přísný zákaz alkoholu. Na to už ale vyléčený Olmer nejspíš zapomněl…

 
 
 
Autor: tesk
zdroj Blesk,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář