Jdi na obsah Jdi na menu
 


Veronika Žilková - Martin Stropnický 2

Odhalení! Veronika Žilková: Tajný seznam mužů, kteří prošli jejím životem

 
Blesk získal tajný seznam osudových mužů Veroniky Žilkové!
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Láska č. 1: Honzík ze školky
„Potkali jsme se ve školce, ale už si na to moc nepamatuju."

Láska č. 2: Tomáš Fiala z 1. třídy

„Tomu jsem napsala první milostný dopis: Tomáši, prosím, ozvi se mi! Bylo to krásný. Tomáš Fiala byl nemocný a jeho babička měla takovou úctu k lásce prvňáků, že mi nosila dopisy k autobusu. Opakovaně přiběhla a dělala nám pošťačku."

Láska č. 3 a 4: Roman Vaněček a Honza Korzeský
„Romana jsem dokonce viděla asi po třiceti letech, když k nám přišel obézní malíř pokojů - a byl to on."

Láska č. 5: Jožka Paclt a první pusa
„Od třetí třídy jsem ho milovala a ve čtvrtý mi dal první pusu v životě. Bylo to na škole v přírodě v Jetřichovicích. On řekl - Hele, bunkr! Já jsem se podívala a on mi dal pusu z levé strany. V osmé třídě jsme pak spolu chodili.“

Láska č. 6: Viktor Solařík ze čtvrté třídy

„Viktor, který je dneska architekt v New Yorku, mě bral. Navíc je strejda Patricie Solaříkové, která hraje v Ulici. A já jsem jí, když Tereza Brodská onemocněla, šla hrát maminku asi na šest týdnů. Ve skutečnosti jsem mohla být její teta,“

Láska č. 7: Petr Rosol ze čtvrté třídy
„Když jsem se ho zeptala, jak moc mě má rád, a on mi řekl, že jako solničku, přišlo mi to málo. No a od deváté třídy mě nikdo nechtěl, protože jsem byla obézní."

 

 

Veroničiny lásky z gymnázia

Láska č. 8: Luboš Knytl
„Luboš hrál hlavní roli ve filmu Kachyni Smrt mouchy. Byl ve třeťáku a byl předseda SSM. Já jsem v tý době vyhrála stipendium do Londýna, protože jsem výborně hrála na flétnu. No a já tam kvůli němu nejela. Tatínek plakal, ale neřekla jsem mu pravdu. Luboš mě samozřejmě nechal, protože jsem mu nedala. Byla jsem katolické děvče a čekala jsem se sexem až po svatbě."

Láska č. 9: Petr Chlouba, 2. ročník gymnázia
„V té době jsem měla velké sociální cítění a chodila jsem se starat o jeden invalidní pár. Ten pán neměl nohy. Petr Chlouba tam se mnou chodil dlouho. A protože jsem mu říkala, že se můžeme líbat až po svatbě, tak jsme si ji udělali. Na Velikonoční neděli jsme se oddali v lese.“

Láska č. 10 a 11: Martin Skřivan a Tomáš Opočenský, 2. ročník gymnázia
"Oni si mě ani nevšimli. Dost často se mi stávalo, že jsem se zamilovala, ale kluci mou lásku neopětovali."

Láska č. 12: Ježíš
„Po rozchodu s Chloubou jsem jezdila do ústavu sociální péče, kde jsem pracovala s ležákama. Holky mentálně postižený, ležící... A tam jsem se rozhodla, že se stanu jeptiškou. V tu dobu jsem byla nejvíc zamilovaná do Ježíše. Rok jsem prodělávala různý zkoušky a chtěla jsem odjet do Peru jako misionářka,“ dodává Veronika.

Láska č. 13: Jan Hartl, 4. ročník gymnázia
„Po skončení vánočního koncertu na mě s kyticí narcisek čekal moc hezký kluk a říkal - vy se mi strašně líbíte. Když jsem se ale po nějaké době dozvěděla, že je herec, napsala jsem mu dopis - milý Honzo, nikdy tě už nechci vidět! Můj tatínek je totiž také umělec a strašně to zničilo naši rodinu. Viděla jsem, že má vedle mojí maminky múzy, a deptalo mě, že maminka nebyla jeho jediná. Umělci jsou nestálí, nerodinný typy, v žádným případě nechci umělce. A pak jsme spolu stejně čtyři roky chodiliříká Veronika.

 

 

 

Stropnického poznala už na DAMU

Až na DAMU poznala Veronika svou velkou lásku, ke které našla cestu i po letech. „Na DAMU jsem se potkala i s Martinem, který tehdy se mnou flirtoval, ale pak mě odmítl. Pak jsme se dvacet let různě potkávali a setkávali. Míjeli jsme se dvacet let. Dokonce jsme se brali ve stejný rok na stejné radnici, ale každý někoho jiného. Martinovi bylo čtyřiadvacet, když se ženil, a mně třiadvacet. To není věk na manželství...,“ vysvětluje.

Ohledně lásek po škole je herečka skoupá. „Měla jsem hodně velkých lásek, ale některá jména ještě nemůžu zveřejnit,“ dodala Blesku se smíchem herečka, o které je známo, že chodila také s hereckými kolegy Michalem Peškem (†53) a Davidem Prachařem (56).

Manželství

1. sňatek: Jiří Hanych

Manželství trvalo od roku 1984 do roku1988. Jejich dcera je modelka Agáta Prachařová (29).

2. sňatek: Marek Navrátil

Manželé byli od roku 1988 do roku 2005, mají spolu Cyrila (25) a Vincenta (19), který je hercem. Osvojili si Markétu (27) a Honzu (23).

3. sňatek: Martin Stropnický

Se současným manželem je od roku 2008, mají spolu dceru Kordulu (9). Jejich první syn Melichar zemřel půl roku po narození.

zilkova-----.jpg

 
Autor: Hana Zejdová
 

Z této holčičky vyrostla známá česká herečka: Ve 45 letech se stala matkou, ale její páté dítě žilo jen půl roku

7. února 2015 5:55

Archivní foto pochází z 60. let minulého století, kdy se do umělecky zaměřené rodiny narodila holčička, která se stala jednou z nejobsazovanějších českých hereček a matkou na plný úvazek. Svou rodinu chtěla jako čtyřicátnice ještě rozšířit, ale osud jí připravil těžkou zkoušku.

 
 
 

Poznali jste herečku Veroniku Žilkovou (53), matku Agáty Prachařové (29) a manželku Martina Stropnického (58) v jedné osobě? Už v dětství měla nepřehlédnutelné oči, které jsou pro ni dodnes charakteristickým znakem. Veronika se může pochlubit pestrou filmografií, která kromě lidové komedie Babovřesky zahrnuje i oceňované snímky Zapomenuté světlo či Otesánek.

Mnohem více se však známá herečka prosadila na televizní obrazovce. Už v roce 1984 ztvárnila jednu ze svých nejvýraznějších rolí v seriálu My všichni školou povinní, kde si zahrála přítelkyni Miroslava Vladyky. S přibývajícím věkem neměla o nabídky nouzi a diváci ji viděli v Cukrárně, Ošklivce Katce či Vyprávěj. Nejnovějším přírůstkem do její filmografie je seriál Všechny moje lásky.

Veronika Žilková si třikrát vyzkoušela manželství. V letech 1984 - 1988 byla ženou Jiřího Hanycha, s nímž má dceru Agátu Prachařovou. Po sedmnáctiletém svazku s Markem Navrátilem se provdala za současného ministra obrany Martina Stropnického. Žilková si během tří vztahů pořídila čtyři potomky a další dva vychovala v pěstounské péči.

Svatbě s Martinem Stropnickým předcházela tragická událost, s níž se herečka dlouho vypořádávala. V květnu roku 2007 porodila syna Melichara, který přišel na svět s vážnou vrozenou vadou, kvůli níž se mu nevyvinuly plíce. Přestože se lékaři snažili o jeho záchranu, miminko po půl roce zemřelo. Ve stejném roce Veronika přišla také o svého otce Václava Žilku. 

 

Super.cz

 

Maminka Veroniky Žilkové Olga: Bojuje o život!

Veronika má strach o maminku.
 
12. března 2015 ● 21:47

Dny plné strachu teď prožívá herečka Veronika Žilková! Její maminka Olga si totiž zlomila stehenní kost v krčku a po převozu do nemocnice ji museli okamžitě operovat. Teď lékaři i rodina čekají, jak se její tělo s náročným zákrokem vyrovná.

 

 
Autor: mir, lbp, zrk
zdroj Blesk,cz

 

Maminka Žilkové si zlomila krček: Paní ministrová na armádní bál málem nešla

Martin Stropnický a Veronika Žilková na plesu Armády ČR.
15. března 2015 ● 07:10

Do poslední chvíle Veronika Žilková (53) nevěděla, zda svého manžela Martina Stropnického (57) na ples Armády České republiky doprovodí.

 
 
 
 
 

„Maminka měla v nemocnici v ten den zrovna velké bolesti a vůbec to s ní nevypadalo dobře,“ svěřila herečka. Pak matce Olze (91) ale v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích operovaný zlomený krček zrentgenovali a zjistili, že vše je v pořádku. „Tak jsem si oddychla a s Martinem na Hrad na poslední chvíli šla,“ pokračovala hvězda seriálu Všechny moje lásky.

Kvůli reprezentačnímu plesu si dokonce nechala ušít šaty na míru. „Loni jsem měla šaty z půjčovny, neseděly mi a připadala jsem si jako ušmudlaná popelka,“ přiznala Veronika. Nejdřív je nyní také vyzkoušela, ale necítila se ale v nich. A potom si prý řekla, že její ministr obrany by si zasloužil, aby se plácla přes kapsu a nechala si spíchnout model. Cenu ale neprozradila.


 
Autor: mir
zdroj Blesk,cz
Veronika Žilková

Veronika Žilková Hermína

Březen, babičky na rentgen vezem: Po matce a tchyni skončila ve špitále i Veronika Žilková

19. března 2015 16:02

V rodině herečky Veroniky Žilkové (53) padá jedna babička za druhou! Po těžkém úrazu její maminky (92) a pádu ze schodů matky (85) jejího manžela, ministra obrany Martina Stropnického (58), se do nemocnice dostala i sama herečka.

„Mámu už také odvezli do špitálu. Skončila na rentgenu, kde už jim připadalo zvláštní, že je tam třetí babička z naší rodiny během jednoho týdne. Začala totiž kulhat, bolela ji strašně noha, a ukázalo se, že má ostruhu patní kosti,“ řekla Super.cz její dcera Agáta Prachařová.

Ostruha patní kosti vzniká přetížením organismu a je potřeba co nejvíc odpočívat, mazat nohu mastmi, případně i zajít na ultrazvuk nebo magnetoterapii. „Musí teď víc odpočívat, natáčení seriálu Všechny moje lásky to ale neohrozí. Už nám hlásila, že kvůli zranění se bude moci v klidu ve středu večer dívat na další díl,“ dozvěděli jsme se z televize. 

David Zápal, Super.cz

3. dubna 2015 • 05:00

Co Žilková nedomyslela? Narychlo přepisuje závěť! Víme, co v ní je!

Veronika Žilková pomáhá manželovi.
Veronika Žilková pomáhá manželovi. (ara)
 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

Musí napsat novou závěť, aby své děti Agátu (29), Cyrila (26), Vincenta (17) a Kordulu (9) podělila stejným dílem. V příštím týdnu se Veronika Žilková (53) chystá k notáři. „Když jsem ji před deseti lety psala, některé věci jsem nedomyslela,“ přiznala deníku Aha! herečka.

 

V září to bude deset let, co se hvězdě seriálu Všechny moje lásky narodila Kordula, kterou má s Martinem Stropnickým (57). Tehdy si Veronika umanula, že je nutné sepsat závěť, aby v případě nutnosti nedošlo k nedorozuměním. „Řekla jsem si, že barák v Suchdole rozdělím na tři díly a Vincent dostane mého jaguára, který měl tehdy cenu čtvrtiny domu,“ svěřuje  Žilková.


Během deseti let ale cena vozu rapidně klesla a hodnota domu se naopak zvýšila. „To by bylo k Vincentovi nespravedlivý. Takže příští středu mu jaguára dám k osmnáctinám a závěť okamžitě přepíšu. Z domu dostane každé dítko čtvrtinu,“ rozhodla se Žilková s tím, že chce jít ve šlépějích svého otce Václava (†82).  „Můj táta přepisoval poslední vůli snad každé tři roky. Když ho některé z dětí naštvalo, třeba ho i vydědil. No a když dotyčný začal sekat latinu, tak táta vůli zase přepsal,“ vzpomíná Veronika, která doufá, že ona teď přepíše poslední vůli naposledy. Večeře se všemi láskami
Syn Žilkové dostane klíčky od auta na slavnostní večeři, kde vedle sebe zasedne hereččin současný manžel Martin Stropnický i Vincentův biologický otec Marek Navrátil. A taky tam prý musí být televize, aby se všichni mohli dívat na středeční Všechny moje lásky. „Se všemi současnými láskami budu večeřet a oni se budou se mnou dívat na moje lásky minulé,“ smála se herečka.

 

 

 

 

  13. května 2015 • 12:00

Tvrdá rána pro Žilkovou: Po oznámení KONCE kariéry jí lidé poslali krutý vzkaz!

Veronika Žilková
Veronika Žilková (Foto pro Aha! – Agáta Prachařová, ara)
 

 
 
 

 

 

 

Je to sotva pár dnů, co herečka Veronika Žilková (53) oznámila, že končí s natáčením, aby se mohla naplno věnovat své mamince Olze (91) po zlomenině krčku, a tchyni Ivaně Stropnické (84). Ty už zkrátka v jejich letech potřebují velmi často pomáhat.

 

„Práce téměř na 24 hodin denně. Především s mojí maminkou, které musíte navléct i punčochu. Tchyně je na tom fyzicky naštěstí mnohem lépe, spíš ji zlobí psychika,“ vysvětlovala Aha! Veronika, které prý den s babičkami začíná v 6 ráno a končí až v 8 večer.

Na to, aby si najala pečovatelku, prý manželka ministra obrany nemá. „To bych nezaplatila, to dneska stojí 150 až 200 korun na hodinu,“ řekla herečka. „A uvědomte si, že třeba teď seriál Všechny moje lásky mi sice něco vydělal. Je to ale nárazová věc, naposledy jsem točila Cukrárnu před pěti lety,“ postěžovala si Veronika, aby následně oznámila, že zkrátka končí s hraním.

Výsledek této ankety asi Veroniku Žilkovou moc nepotěší
Anketa Veronika Žilková

Kdo by čekal, že diváci si následně budou zklamáním trhat vlasy a ronit slzy, ten by měl smůlu. Podle ankety, kterou jsme při příležitosti oznámení konce kariéry Veroniky Žilkové uveřejnili na Ahaonline.cz, totiž 58 % hlasujících napsalo, že je RÁDO, že Žilková odchází ze scény. Dalších 24 % jí nevěří, že to myslí vážně. No a jen 18 % smutní, že Veroniku nebude vídat tak často. Docela drsné.

autor ph

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

Syn Žilkové Cyril: Káral zlobivé děti Francouzů, vyrazili ho ze školy!

4. června 2015 ● 17:08

Studoval roky nadarmo. Starší syn Veroniky Žilkové (53) začal hned po promocích vydělávat ve Francii jako učitel. Moc dlouho se Cyril (26) ale na vysněném místě neohřál!

 

„Cyril začal ve Francii pracovat na základní škole a dostal devátou třídu. Žáci byli celkem zlobiví, tak si svolal rodiče a řekl jim, aby na ně byli přísnější. Jenže to ve Francii, kde jsou dost liberální, narazil. Okamžitě kvůli tomu dostal vyhazov!“ svěřila Blesku máma Veronika Žilková s tím, že Cyril si rychle našel novou práci.

 

„Teď pracuje v zábavném parku s dinosaury. Dělá tam průvodce a je z toho nadšený, protože je od dětství měl rád,“ dodala herečka, která se v létě chce do Francie vydat i s vnukem Kryšpínem (3,5) a mladším synem Vincentem (18).

 
 
 
Autor: vin, vin
zdroj Blesk,cz

22. června 2015 • 12:00

Podivnosti okolo útoku na dům Žilkové a Stropnického: Proč členové rodiny uklízeli důkazy? Proč zavolali policii až dva dny poté?

Na dům Stropnického a Žilkové letělo několk lahví.
Na dům Stropnického a Žilkové letělo několk lahví. (Aha! - M. Pátek, D. Kundrát, M. Hykl, ara)
 

 
 
 

 

Nedávný »žhářský« útok na dům ministra obrany Martina Stropnického (58) a herečky Veroniky Žilkové (53) otřásl celým Českem. Podle prvních informací někdo hodil na terasu jejich domu několik zápalných láhví. Jak se zdá, vše ale bylo trochu jinak, jak prozradila v rozhovoru pro Blesk sama Žilková.

 

Veronika předně uvedla, že v domě v tu chvíli nebyla ani ona, ani její muž. Byli totiž na víkendu s Kordulkou. Také už mírnila vyjádření v tom smyslu, že šlo o tzv. molotovovy koktejly, tedy zápalné láhve. „V noci ze soboty na neděli k nám někdo hodil láhve s nebezpečným obsahem,“ řekla teď Žilková, která v dalším části rozhovoru jasně naznačila, že v domě ani na zmíněné terase vlastně nehořelo.

A snad právě proto se členové rodiny, kteří byli právě doma, útokem podle všeho zase až tolik nevzrušovali a vše bylo policii nahlášeno až v pondělí – poté, co se Stropnický s Žilkovou vrátili domů. V rozhovoru také herečka, která se teď místo kariéry stará o nemocnou maminku a tchyni, prozradila, že členové její rodiny fakticky ničili důkazy o útoku. Dlouho si totiž všichni mysleli, že jde o »pouhý« vandalismus.

„V našem domě bydlí různé generace, takže to proběhlo následovně – nejdřív našel střepy bratr, který myslel, že puberťáci měli večírek, a posbíral je. Zbytek střepů našel puberťák (myslí svého syna – pozn. reakce), který zase usoudil, že jiný puberťák měl mejdan. Tak je také posbíral. A pak moje matka našla na zahradě další střepy. Samozřejmě si i ona myslela, že kluci něco slavili a že to před námi musí zamaskovat. Takže až ministr obrany, když se vrátil, vyhodnotil, že to vandalismus není, a začal jednat,“ řekla Žilková.

Podle té si ničeho zvláštního nevšiml ani nikdo ze sousedů. Snad i proto, že nedošlo k požáru. Několik věcí nicméně Veroniku právem znepokojuje. Například to, že útok měl být veden na pokoj Korduly! Sama paní ministrová, která teď žije stejně jako její rodina v obklopení ochranky, nicméně naznačuje, že některé věci o pachateli už policie ví… Ale mluvit o tom nesmí…

autor ph

zdroj Aha,cz

Veronika Žilková: Útok vedli na pokoj Kordulky!

Veronika Žilková promluvila o útoku na rodinu. Útok byl veden na pokoj její nejmladší dcerky Kordulky!
22. června 2015 ● 16:04

Od útoku na dům herečky Veroniky Žilkové (53) a ministra obrany Martina Stropnického (58) už uběhly dva týdny. Protože jej stále vyšetřuje policie, je na informace uvaleno bezpečnostní embargo. Blesku však Žilková poskytla exkluzivní rozhovor, ve kterém útočníkovi vzkazuje: Nebojíme se tě!

Veroniko, minulý týden jste v galerii zahajovala výstavu Káji Saudka a nevypadalo to, že byste byla otřesená tím nedávným útokem. A ani kolem vás nebyly žádné policejní manévry…

„Čekal jste, že kolem mě bude celá armáda? To bych tam nešla. Smysl ochranky je v tom, že nemá být moc vidět. Takže pokud jste je nezaznamenali, je to pro ně pochvala. Ten agresor chtěl naši rodinu vystrašit a ve chvíli, kdy budu sedět zavřená doma, sice budu klidnější, ale ukážu slabost. Takže jako manželka ministra budu dál chodit do společnosti, abych projevila svou důvěru v ty, co mě chrání, a jako občanka a herečka prostě proto, abych ukázala, že se nebojím.“

Můžete popsat, co se přesně odehrálo, jak útok proběhl?

„Můžu říct jen krátký výsek. Odjeli jsme s manželem na víkend s Kordulkou na chatu a v noci ze soboty na neděli k nám někdo hodil lahve s nebezpečným obsahem.“

Hořelo?

„Jestli hořelo, nebo ne, to už říci nemůžu.“

 

Kdo byl v tu dobu doma?

„Doma byla moje matka, můj syn Vincent a bratr Šimon. Nejvíc mě ale na tom všem trápí, že útok byl veden k pokoji Kordulky.“

Jak to na vás dopadlo? Myslím psychicky?

„Vždycky jsem svým žákům říkala, že herectví je povolání o tom, zmapovat si situace, které se vám dějí, a pak je umět zahrát. A já si od pondělního rána, kdy k nám vtrhlo asi třicet policistů a hasičů, připadám jako v nějakém filmu. Snímali mi třeba otisky prstů a mně přišlo, že realita je mnohem zajímavější než jakýkoliv film. Jako divák vidíte v televizi, jaké asi mají postupy, jak se sbírají stopy. A když si odmyslím, že se ten příběh děje mně, tak je to něco neskutečného, jak skvěle fungují! Musím je pochválit, speciálně armádu a vojenskou policii. Jen díky nim jsme schopní normálně doma žít, protože stateční vojáci hlídají starce, ženy a děti.“

Útok proběhl ze soboty na neděli, vyšetřovat se to ale začalo, jak říkáte, v pondělí ráno. Proč ta prodleva?

„My jsme se vrátili domů v neděli večer a až manžel to vyhodnotil jako nebezpečnou situaci. Do té doby to rodina brala jako vandalismus.“

Jak na to přišli?

„Nejdřív jsme jim ani nestáli za telefonát… V našem domě bydlí různé generace, takže to proběhlo následovně – nejdřív našel střepy bratr, který myslel, že puberťáci měli večírek, a posbíral je. Zbytek střepů našel puberťák, který zase usoudil, že jiný puberťák měl mejdan. Tak je také posbíral. A pak moje matka našla na zahradě další střepy. Samozřejmě si i ona myslela, že kluci něco slavili a že to před námi musí zamaskovat. Takže až ministr obrany, když se vrátil, vyhodnotil, že to vandalismus není, a začal jednat.“

 

Ani nikdo ze sousedů si ničeho nevšiml?

„Myslím, že sobotní večery v České republice patří mejdanům a rachejtle létají nejen na Silvestra. Tady bydlí samí dobří lidé, kteří mají dobré spaní. Nikdo si toho nevšiml. Jak bych byla ráda, kdyby Blesk, který je při všem a před naším domem hlídkoval během řady událostí, byl i tady. Možná byste ho měli natočeného.“

Kdyby hořelo, tak by si toho ale asi všimli… Takže oheň nebyl?

„Tak.“ 

Jak moc ovlivnila ta bezpečnostní opatření, která vaše rodina musela přijmout, váš každodenní život?

„Ve svých třiapadesáti jsem netušila, že se mě ještě někdo bude ptát, kam jdu a kdy přijdu. A moje odpovědi: Nevím, až ta akce skončí, je neuspokojují, chtějí to vědět přesně! Takže si najednou připadám, že mám mnohem více manželů. A také musím říci, že jsou ještě hezčí než herci, kteří bodyguardy ve filmech hrají!“ 

Cloumají vámi stále ještě emoce?

„Emoce jsou pořád… Před chvilkou jsem šla po zahradě a pes mi přinesl zakousnuté ptáče. Uvědomila jsem si, že ohrožení někoho na životě vzniká ze snahy se někomu zalíbit. Takže mě asi nejvíc vyděsilo, komu se ten, kdo na nás zaútočil, chtěl zalíbit… Jako ten pes, co chtěl pochválit...“ 

A co ostatní? Vaše maminka, dcery...?

„Nejvíc jsem to asi odnesla já, protože jsem jim pořád vysvětlovala, že o nic nejde, a ať jsou v klidu. Zlo k přírodním zákonům patří. Agrese v nás je, vymezujeme si prostory, ať už názorové nebo teritoriální. A tomu, kdo na nás zaútočil, se nelíbilo něco z toho, co děláme.“

 
 
 
Autor: Petr Macek
zdroj Blesk,cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář