Jdi na obsah Jdi na menu
 


Veronika Žilková - Martin Stropnický - Vincent Navrátil

Veronika Žilková,*16.10.1961 - herečka

 

Veronika Žilková se narodila dne 16. října 1961. Vystudovala DAMU, je členkou České filmové a televizní akademie. Působí v Činoherním klubu a tiskovou mluvčí občanského sdružení Prosaz. Získala Českého lva za film Zapomenuté světlo.

Veronika Žilková je provdaná za Martina Stropnického.

Veronika Žilková se objevila také v cyklu TV Nova Soukromé pasti.

Autor: guigne, eslash

zdroj Osobnosti,cz


Veronika Žilková
* 16. října 1961 v Praze

Studovala herectví na DAMU a absolvovala v roce 1985. V letech 1986 – 1992 byla v angažmá v Městských divadlech pražských. S ohlasem hostovala v roli Ellidy Wangelové v inscenaci Ivo Krobota Henrik Ibsen: Paní z moře v Městském divadle Mladá Boleslav (1995).
V Činoherním klubu poprvé hrála už v 80. letech v inscenaci hry Istvána Örkényho Rodina Tótů. Členkou Činoherního klubu je od roku 1995 do dnešních dnů. V roce 2009 přijala také angažmá v Divadle na Vinohradech.
Je držitelkou Českého lva za roli Marjánky ve filmu Vladimíra Michálka Zapomenuté světlo z roku 1996. Za roli Boženy Horákové ve filmu Otesánek režiséra Jana Švankmajera byla na tuto cenu nominovaná v roce 2001.V Činoherním klubu hrála v inscenacích:
István Örkény: Rodina Tótů (režie Ivo Krobot / Ágika – v alternaci s Libuší Šafránkovou)
Woody Allen: Sex noci svatojánské (režie Ivo Krobot, 1993 / Ariel)
Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais: Figarova svatba (režie Jiří Menzel, 1994 / Hraběnka)
Tracy Letts: Zabiják Joe (režie Michal Lang, 1996 / Sharla Smithová, servírka v baru „Cosmic Love“)
Václav Štech: Třetí zvonění (režie Ladislav Smoček / Růžena – v alternaci s Ivanou Chýlkovou)
Carlo Goldoni: Letní byt (režie Ladislav Smoček, 1999 / Rosina)
Václav Štech: Deskový statek (režie Ladislav Smoček, 2001 / Julie)
Zoltán Egressy: Portugálie (režie Ivo Krobot, 2001 / Žena)
Marina Carr: U Kočičí bažiny (režie Martin Čičvák, 2009 / Hester Swanová)MÁM TU SVÉ SCHODY
Jak jsem se dostala do Činoherního klubu?
Pádem. Pádem většinou kariéra hereček končí, ta má pádem začala. Ten nechtěný pád jsem zrealizovala už v roce 1982: spadla jsem po schodech DAMU rovnou k nohám nynějšího ředitele ČK Vladimíra Procházky. On byl tehdy ještě mladý dramaturg a já mladá studentka. Vladimíra Procházku doprovázel Ivo Krobot, tehdy mladý, dnes starší režisér. Do budovy DAMU vstoupili právě v okamžiku, kdy jsem se chystala ke svému skoku. Hledali zrovna záskok za Libušku Šafránkovou do Örkényovy hry Rodina Tótů. Zaskočeni zřejmě našli, co hledali, a já dostala za svůj skok záskok. Tím pádem jsem tím pádem poprvé poznala schodiště i jeviště ČK.
Po absolvování DAMU jsem promarnila několik let pády po schodištích jiných divadel, než jsem se znovu vrátila sem. V žádném jiném divadle jsem nezažila takovou „vzájemnou blízkost“. Kolegové i diváci jsou tady v tak těsném kontaktu, že lehce odhadnete, na co myslí, co si o vás myslí, i co kdo večeřel. I když někdy je lepší to nevědět. Ale ta blízkost z očí do očí z vás všech činí spoluhráče. (ČK rozbil teorii ruského divadelníka K. S. Stanislavského o nutnosti existence čtvrté stěny, která má oddělit herce od diváků. V některých divadlech tato stěna stojí, ale v ČK byla zbourána. Stejně by se sem nevešla.)
Z diváků nemám trému, těším se na ně. Tak jako oni při představení pozorují mě, chodím já před začátkem tajně okukovat je. Jsem zvědavá, jak se tváří, jak vypadají, co mají na sobě, jestli někdo nespadl ze schodů. Prostě mě zajímá, kdo dnes přišel, s kým si zahraju „hádavý pasiáns“. Ale stejně ho nemůžu hrát: jednak si málokdo bere do divadla karty a pak, diváci jsou opravdu tak blízko, že by mi viděli do karet. Jenže to je na tomhle malém jevišti vlastně příjemné.
A taky je v ČK příjemné to, že když třeba spadnete ze schodů, většinou vás nenechají dlouho ležet. V ČK totiž fungují neobyčejné vztahy i uvnitř. Provoz divadla je řízen z malé kanceláře, která je zároveň kuřárnou i veřejnou telefonní stanicí. Tady se všichni mačkají, pokuřují, vzrušeně hovoří, takže každý ví o každém úplně všechno. A kdo už se nevejde dovnitř, tomu stejně nic neunikne, protože kolem téhle kanceláře, která má pořád otevřené dveře, vede jediná cesta na jeviště a zpět. Po schodech...
Možná tyto informace nejsou těmi zásadními do „čtení o divadle“, ale právě tímto akrobatickým vedením celého divadla je Činoherák výjimečný a jedinečný.
Líbí se mi tady. Tím pádem jsem tady teď doma. Mám tu své schody. Je tady všechno tak blízko, že spolu musíme buď vycházet, anebo se zabít.
Veronika Žilková v Činoherním čtení na duben 2001

zdroj Činoherní klub,cz

Martin Stropnický,*19.12.1956 - herec, režisér

 

MgA. Martin Stropnický je český herec, písničkář, režisér a spisovatel. V říjnu 2013 byl za politické hnutí ANO zvolen poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu. Od ledna 2014 je ministrem obrany České republiky. Dříve působil také jako diplomat, zastával rovněž funkci ministra kultury České republiky nebo funkci uměleckého ředitele Divadla na Vinohradech.

Během dětství pobýval s rodiči a sestrou Irenou, která je dnes překladatelka a tlumočnice, v Itálii a Turecku, kde navštěvoval francouzské lyceum v Ankaře. Střední školu zakončil maturitou na Gymnáziu Jana Nerudy na Malé Straně v Praze. Poté vystudoval Divadelní fakultu AMU (1976–1980), aby následně nastoupil do angažmá v Městských divadlech pražských. V roce 1986 se stal členem činohry Divadla na Vinohradech v Praze, kde setrval až do sametové revoluce.

V novém demokratickém režimu změnil profesi a od roku 1990 pracoval na Ministerstvu zahraničních věcí ČSFR, kde působil v pozici diplomata až do roku 2002. V letech 1990–1991 absolvoval Diplomatickou akademii ve Vídni (2005–2009 byl jejím ředitelem Jiří Gruša). Na ministerstvu zahraničí se stal ředitelem sekce kulturních styků. Poté působil jako velvyslanec České republiky postupně v Portugalsku (1993–1994) a Itálii (1994–1997).

V roce 1998 byl krátce ministrem kultury, v letech 1999–2002 byl jmenován opět českým velvyslancem, tentokrát u Svatého stolce. V roce 2002 získal cenu Thálie za svoji roli Howarda Katze ve stejnojmenné divadelní hře.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 úspěšně kandidoval v Jihomoravském kraji jako lídr hnutí ANO 2011. V lednu 2014 se stal kandidátem hnutí ANO 2011 na post ministra obrany ve vládě Bohuslava Sobotky. Dne 29. ledna 2014 byl do této funkce jmenován.

Mluví anglicky, francouzsky a italsky, pasivně německy, rusky a portugalsky.

Poprvé se oženil krátce po absolvování DAMU. S absolventkou FAMU, textařkou a scénáristkou Lucií Stropnickou, rozenou Borovcovou (* 1956) se oženil dvakrát, jejich druhé manželství skončilo definitivním rozchodem v roce 2005. Mají tři děti – Matěje, který je politikem, Annu, která je herečka, a Františku. Nyní je potřetí ženatý – s herečkou Veronikou Žilkovou – Stropnickou, s níž má dceru Kordulu Stropnickou. Jejich druhé dítě byl Melichar Stropnický (* 14. května 2007 – 27. listopadu 2007). Nyní je za hnutí Ano ministrem obrany.

Autor: dg

zdroj Osobnosti,cz

Vincent Navrátil,*1996 - herec

 

Vincent Navrátil je český divadelní a filmový herec, syn české herečky Veroniky Žilkové.

Pochází herecké rodiny z Prahy. Jeho rodiče jsou herečka Veronika Žilková a její druhý manžel, stavař Marek Navrátil. Má staršího bratra Cyrila. Má psy, zlatého retrívra Pipa a tibetského španěla Cyrana.

Vzdělání
V letech 2003–2012 chodil na Základní školu Mikoláše Alše na Praze 6. Od září 2012 studuje na Pražské konzervatoři obor Hudebně dramatické umění (Herectví).

zdroj Osobnosti,cz

14. června 2014 • 12:00

Šestinásobná matka Veronika Žilková: Lituje, jak vychovávala děti!

Veronika Žilková
Veronika Žilková  (Foto herminapress.cz, ara)
 
Spí pár hodin denně a během dne toho stihne tolik, co jiný za týden. Veronika Žilková (52) zkrátka neztrácí čas. Ani nemůže. Točí film, hraje divadlo, moderuje v rádiu, vyvařuje pro šest dětí, jejich partnery, vnouče i pana ministra, tedy svého manžela Martina Stropnického (57). A teď si ještě chodí každou čtvrteční noc povídat do televize Barrandov s diváky. Scénář k pořadu Co mi nedá spát si pro jistotu taky píše sama. Kdy? To ví jen ona!
 

Veroniko, vy toho asi moc nenaspíte, že?
„Moc ne, ale zato se mi spí dobře. Protože vstávám v pět ráno, po desáté večer v podstatě usínám vestoje.“

Proč, proboha, vstáváte tak brzy?
„Točím teď se Zdeňkem Troškou pokračování Babovřesek 3. Mívám dny, kdy v pět ráno odcházím z domu na natáčení, pak jdu s Kordulkou psát úkoly, večer hraju v divadle a v noci jedu do televize. A druhý den vstanu zase v pět, protože jedu moderovat do rádia, pak sednu do autobusu a jedu s divadlem hrát třeba do Ostravy. A vrátím se zase v noci.“

To je vaše běžné pracovní tempo?
„Jsou takové dny. Ale někdy třeba celý den jenom peru a uklízím, abych to zase dohnala doma. Jsem tam výhradní zásobovač, kuchařka, pradlena, uklízečka. Víte, já mám celý život sníženou potřebu spánku a mají to tak i moje děti. U nás je běžné v šest hodin ráno normálně fungovat. Když se k nám přestěhoval Martin, tvrdil mi, že vstává brzy a že to bylo častým sporem v jeho předchozím manželství, protože jeho žena ráda spala dlouho. Hlásil to dopředu, aby se vyhnul stejným hádkám. A když poprvé u nás vstával a přišel do kuchyně, celá rodina už byla vzhůru a po snídani!“

Není takové množství práce trochu na úkor rodiny?
„Nemyslím si. Žádné malé dítě už nevlastním. Kordulka chodí do třetí třídy a odpoledne má vždy spoustu koníčků. Vincent někde randí a Martin je pryč osmnáct hodin denně. Takže já bych na rodinu čas měla, ale rodina nemá čas na mě.“

„Kdepak, odpočívat se musí! Ale je fakt, že my workoholici bychom na dovolené nejraději organizovali i houby v lese.“

A jak tedy dobíjíte baterky?
„Tak jako všechny vdané ženy. Hřeje mě pocit, že mě někdo potřebuje. Na zahradě nám hnízdí kosi a Agáta se mi směje, že paní kosová je moje nejlepší kamarádka. V podstatě má pravdu. Obě nosíme celý den mláďátkům do zobáčku žrádýlko...“

To jsme se v tom relaxování daleko nedostaly.
„Ale když vaříte s láskou, není co řešit. A já fakt nejsem výjimečná, taky občas pláču, že to nezvládám! Ale v podstatě nad většinou krizových situací mávnu rukou. Zažila jsem pár pádů a i teď se někdy musím k pozitivní náladě trochu nutit. Negativismus je snadnější. Vrčet a nadávat na všechno kolem sebe jde líp než se radovat. Jenže ta radost je jediný smysl života.“

Vzpomenete si na situaci, kdy jste ve výchově dětí mávla nad něčím rukou, a pak toho litovala?
„Naopak. Teď lituju toho, že jsem na ně byla zbytečně přísná. Dnes, s odstupem, bych řekla, že nejdůležitější je děti chválit a nebrat jim sebevědomí. To za mě pak udělají jiní. Domov by měl být klidný přístav a já často bouřila.“

„Ano, právě tou přísností. Tatínek do nás vtloukal pravidla slušného chování, pravdomluvnost a soucit. Někdy to bylo úsměvné. Když jednou přejel autem omylem zmiji, tak pak chodil krmit její mláďátka. A ta ho pak za odměnu uštkla!“

Mimochodem, jak tím vaším klidným přístavem zabouřil příchod Martina Stropnického?
„Změnil se nám jídelníček. S Martinem přišel zákaz knedlíků, omáček a mouky. Chce být štíhlý.“

Změnilo se něco poté, co se stal ministrem?
„Už ho nevidíme vůbec. A když ho náhodou Agátin syn Kryšpín zahlídne, tak salutuje: Nazdááár, dědo!!! Má ho hrozně rád.“

Má pan ministr vůbec nějakou neřest?
„Jo, má. Kouří doutníčky, a hodně!“

Nosí si práci domů?
„Jasně že nosí. Ale obrana státu je tajná věc, takže tím má odpověď končí...“
 To teď asi musíte svůj program ještě přizpůsobovat i protokolu, že?
„Ano, samozřejmě. A ráda. Protože Martin se nebojí vpašovat humor do zkostnatělých oficiálních akcí, což je velmi osvěžující. Hodně politiků se bere zbytečně vážně. Humor neznamená znevážení a vážnost neznamená moudrost.“

Jak vlastně mezi sebou vycházejí herecké rodiny Žilků, Stropnických a Prachařů?
„Bezvadně. Mohli bychom vytvořit jedno velké rodinné divadlo. Máme tři režiséry – Ondřeje Zajíce, současného přítele Jakubovy maminky Dany Batulkové, Davida Prachaře a Martina Stropnického. Dále pět herců, šest hereček, překladatele Cyrila Navrátila, hudebního skladatele, mého bratra Štěpána Žilku, nápovědy babičky Stropnickou a Žilkovou. A Kordulka by mohla prodávat programy! Dobrý cirkus, ne?“

„Já obdivuju hlavně Jakuba. Je odvážný a frajer! Všem třem držím palce, ale do výchovy jim nemluvím. To je jejich věc.“

Tušila jste, že Agátě vztah s otcem Kryšpína dlouho nevydrží? Maminky to zpravidla poznají.
„Jsem vděčná za zdravého Kryšpína. Moc ho miluju a ostatní neřeším. Myslela jsem, že po smrti svého miminka už nikdy nebudu šťastná, a díky Kryšpínovi se už zase směju! Jsem vděčná osudu, že k nám do rodiny přišel nový človíček.“

Veroniko, o čem si teď tak sníte?
„Já nemám moc ráda noční sny. Pamatuji si jen ty špatné. Ale ráda si sním přes den, velmi často. Rozpiju oči a okolní svět. Nejčastěji sním v autě – co bude, co by mohlo nebo mělo být...“

A co by to mělo být?
„Aby si diváci přišli pobýt na moji talkshow a prožili jsme společně hezký večer. V posteli!“

Autor:  Kateřina Kotalová

zdroj Aha,cz

Veronika Žilková

Veronika Žilková Hermína

Žilková se rozhodla zatočit s řídkými vlasy: Nechala si je zahustit a takhle to dopadlo

28. července 2014 17:56

Herečka Veronika Žilková (52) získala po Dagmar Havlové (61) roli snů a kvůli ní musí makat na své vizáži. Poté, co se produkce televize Prima nedohodla na finančních podmínkách s Dagmar Havlovou na hlavní roli v seriálu Všechny moje lásky, nahradila ji Žilková. A protože Havlová má pořádně husté vlasy a Žilková velmi řídký porost, musela paní Veronika začít jednat.

"Chtějí jí na hlavě dělat různé drdoly a z těch máminých vlasů by nebyl ani pidi culík. Vždycky měla málo vlasů, tak jsem jí chtěla pomoct. Já po ní taky mám pár chlupů na hlavě, proto je mám prodloužený. A teď bude mít hřívu i máti," řekla Super.cz Agáta, v jejímž novém kadeřnickém salónu paní Veronika zahuštění podstoupila.

"Zatím to moc není vidět. Máma už natáčela dva díly, a tak to budeme zahušťovat postupně, aby to nebylo tak násilné. Až jí udělám vlasy do pasu, tak mě zabije," dodala Agáta. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

 

 

   2. srpna 2014 • 05:00

Stropnický dal super džob své kamarádce průšvihářce Neumannové!

Stropnický má s Neumannovou dlouhodobě nadstandardní vztahy.
Stropnický má s Neumannovou dlouhodobě nadstandardní vztahy. (Foto: Aha! - ara, koláž Ahaonline.cz)
 
 

 „Měním v rámci rezortu ministerstva obrany svoji pozici. Nepřecestuji v zásadě nikam daleko z kanceláře Dukly do kanceláře na ministerstvo obrany. Jenom v rámci ministerstva obrany se posouvám blíž k panu ministrovi,“ řekla deníku Aha! Neumannová. K Martinu Stropnickému měla majitelka zlata z olympiády v Turíně ostatně vždycky poměrně blízko – byla i svědkyní na jeho svatbě  s Veronikou  Žilkovou. Snad se jí u Stropnického povede lépe, než při libereckém šampionátu, kde po jejím šéfování zůstala mnohamilionové »sekyra«.

Autor:  fab, vin

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

Martin Stropnický

Martin Stropnický Foto: Archiv TV Nova

Obstrukce během natáčení seriálu: Hvězdu Kriminálky Anděl hlídají na place čtyři gorily

6. září 2014 8:46

Martin Stropnický (57) je už dlouho víc politikem než hercem (mezi lety 1999 a 2002 byl velvyslancem ČR u Svatého stolce, v roce 1998 zastával pár měsíců post ministra kultury), přesto se ani své umělecké kariéry nevzdává. Nezměnilo se to ani se ziskem postu ministra obrany, a tak například na Nově, pro kterou natáčí Kriminálku Anděl, řeší kuriózní situace. Se členem vlády cestuje na natáčení ministerská ochranka, která hlídá, co se kolem šustne.

Před prvním natáčecím dnem Martina Stropnického, jenž v seriálu hraje plukovníka Ivana Tomečka, přišli ateliér obhlídnout a zkontrolovat zástupci ministerské ochranky a ujistit se, že vše odpovídá nejvyššímu stupni bezpečnosti. Během samotného natáčení doprovázejí ministra celkem čtyři namakaní osobní ochránci se sluchátky v uších. Jeden stojí u předního vchodu, kde monitoruje příchozí. Další dva ochránci hlídají jiné možné vstupy do ateliéru, třetí je přímo na place, dozvěděli jsme se ze zákulisí natáčení. 

Jana Hofmanová, Super.cz

 

Žilková pod dozorem: Doma ji hlídá tchýně!


 
4. října 2014 ● 05:00

Herečka Veronika Žilková (52) nedávno přišla o svůj pořad na Barrandově, který zrušili pro nízkou sledovanost. A proto bylo potřeba, aby si herečka našla jinou „zábavu“. Tou se jí stala vlastní tchýně!

Veronika Žilková je dobrosrdečná osoba, která podá pomocnou ruku, když je potřeba. Její podporu si teď vyžádala její vlastní tchýně, maminka herce a ministra obrany Martina Stropnického (57) Irena Stropnická (84).

Paní Irena už je bohužel ve věku, kdy se o ni musí starat ostatní. „Babička má problémy s rovnováhou, v létě skončila v nemocnici. Sama doma už být absolutně nemůže,“ prozradila deníku Aha! herečka Žilková.

 

Ta se právě o svou tchýni, kterou má moc ráda, bude skoro čtyřiadvacet hodin denně starat. „Nastěhovali jsme ji k nám domů a stará se o ni celá rodina,“ svěřila se herečka. Maminka ministra obrany je velmi společenská osoba, která vyráží každý den do seniorského centra. A když už nechce být tam, tak si zapne doma televizi a sleduje svého syna, jak mu to jde. Tak uvidíme, jak dlouho tohle idylické soužití vydrží...

 
 
 
Autor: mir , senf
zdroj Blesk,cz

Veronika Žilková se trápí: Děti se od ní odstěhovaly!

6. října 2014 ● 06:16

Osiřela. Veronika Žilková (52) pláče. V jejím velkém domě z jejích šesti dětí bydlí už jenom Kordulka (9). Nejdřív zmizela dcera Agáta (29), potom se slehla zem po adoptovaných dětech Markétě (27) a Honzovi (22). A teď vzali nohy na ramena i synové Vincent (17) a Cyril (25).

 

„A já pláču,” přiznává Veronika. Obrovsky nadaný a režiséry chválený Vincent Navrátil chtěl studovat herectví. Místo toho odjel na rok do Anglie studovat management a byznys.

„Já to nechápu, má zřejmě na herectví jiný pohled než já. Nechce s ním skončit, to ne, ale proč ho nestuduje?,” táže se nešťastná Veronika.

Vincent je snad také vůbec první na světě, kdo vrátil roli Shakespearova Romea. “Vyhrál konkurs a teď volal Tomáši Töpferovi, že roli vrací, protože je v Anglii, ach jo!,“ stýská si Žilková.

Syn Cyril se zase odstěhoval do Francie, kde prý zůstane natrvalo. „Má francouzskou přítelkyni, se kterou dosud žil u nás doma. Dokonce pro sebe měli garsonku, takovou samostatnou jednotku. Přesto utekli,” komentuje Veronika, která je prý alespoň ráda, že syn vystudoval filosofii a stal se z něho magistr.

 

Zůstala ve velkém domě prostě s manželem Martinem Stropnickým (57) a Kordulkou sama. „A asi můj život řídí osud, protože u nás teď natrvalo začala bydlet tchyně a na čas se k nám nastěhoval i můj synovec Simon Žilka, jediný pokračovatel našeho rodu. Je to Němec a přijel studovat,” vysvětlila Žilková a potom dodala: „Stejně je mi po dětech moc moc smutno.”

Proč zmizely adoptované děti?

„Když jim bylo osmnáct, z naší rodiny zmizely, vydaly se hledat svoji biologickou matku, i když ta je do dětského domova dala. Vůbec se s námi nestýkají,“ komentuje Agáta. „Máma původně jela pro jednu malou holčičku a přivezla dvě starší děti. Ty okamžitě dostaly půlku našich pokojíčků, já bydlela s Markétou, Honza s Cyrilem. O všechno jsme se s nimi dělili, měli jsme je rádi,“ míní Agáta s tím, že nikdo neví, co s jejími nevlastními sourozenci je.

 
 
 
Autor: Michaela Remešová , lmk

zdroj Blesk,cz

8. prosince 2014 • 12:00

Přiznání Veroniky Žilkové: Se Stropnickým už prakticky nejsou!

„Když je pan ministr doma, tak je zavřený v pracovně a studuje materiály do vlády a pořád se něco učí,“ prozradila Žilková, která s odstupem času přiznává, že si nedokázala představit, co ve skutečnosti obnáší být ministerskou paničkou. Mimo jiné to, že svého muže a otce své nejmladší dcery Korduly už prakticky nevídá.

Veronika Žilková a Martin Stropnický

Ta nicméně za prací svého muže stojí a v kariéře ho podporuje, byť to může negativně působit na vztahy uvnitř rodiny. „Když chcete mít po boku úspěšného a spokojeného muže, musíte umět být druhá,“ tvrdí herečka, která sama úspěšně kandidovala za Babišovo hnutí v komunálních volbách.

Žilková nadělila dceři koně: Ten na ni zaútočil!

 
Veronika Žilková pořídila dceři dárek, po kterém touží všechny děti.
27. prosince 2014 ● 05:25
 

Ve velkém utajení do pražského Suchdola Žilková přivezla už v pondělí 22. prosince, kde ho ustájila na nedalekém Brandejském statku. „Jmenuje se Frodo. Domů ho vezmu až na Štědrý večer. Budeme ho potom mít na zahradě. Je zvyklý na otevřený prostor. Kordulce dáme pod stromeček mrkev s nápisem: Najdi toho, kdo ji sní. Musí to být ale až poslední dárek, protože potom všechny panny a stavebnice poletí do kouta,“ těšila se Žilková.

Půlročnímu poníkovi se ale v provizorní stáji moc nelíbilo. Zrovna když se Žilková venku rozplývala, jak si Frodo uvnitř sám pro sebe roztomile řehtá, a strčila do vrat stáje hlavu, Frodo se zrovna proti nim vší silou vrhl. Herečka odletěla několik metrů, spíše ale leknutím, než samotným úderem.

Vztah ke zvířatům to v ní prý zrovna neposílilo. „Moje děti jsou ale tak laskavé, že mi dovolují jim ta zvířata pořizovat a starat se o ně,“ smála se Žilková, které už doma postupně vedle šesti dětí odchovala řadu psů, koček, králíků, papoušků, ovcí a dokonce kozu. „Kordula ale koně miluje odmalička. Můj kamarád Karel Fryč má stáje, a v nich Kordulu trénuje. Chválí ji, jak je šikovná, má k tomu vztah. Myslím, že se tím směrem v životě vydá. Nedivila bych se, kdyby jednou založila Cirkus Stropnický,“ dodává Žilková
 
 
Autor: lmk, Petr Macek
zdroj Blesk,cz

Žilková má problém: Musí sehnat stáj!

 
To je dáreček! Živým poníkem pro dceru si Veronika Žilková (53) pěkně zavařila. Kordulka (9) pro něj chce ještě stáj!
To je dáreček! Živým poníkem pro dceru si Veronika Žilková (53) pěkně zavařila. Kordulka (9) pro něj chce ještě stáj!

Dcera se do Froda zbláznila! Denně ho vodí na procházky, snídá s ním, dbá na to, aby pil...

A nejraději by u něho i spala! Kůlnička je ale malá. „Mami, tati, potřebujeme doma pořádnou stáj!“ prohlásila Kordulka rezolutně.

 

Kde se to v dětské hlavičce vzalo? „Už dlouho trénuje ve stájích, plánuje totiž být reprezentantkou, žokejkou,“ svěřila Blesku máma Veronika.

Jejím prvním novoročním úkolem je tak přemluvit muže, ministra Martina Stropnického (53), aby se pustili do stavby.

To je dáreček! Živým poníkem pro dceru si Veronika Žilková (53) pěkně zavařila. Kordulka (9) pro něj chce ještě stáj

Autor: mir
zdroj Blesk,cz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář